IQ windowdrive — серія розумних приводів склопідйомників

Від автоматичної вентиляції до продуманої концепції димо- і тепло відведення: розумні приводи склопідйомників серії IQ windowdrive від GEZE пропонують широкий вибір. Налаштування параметрів, синхронізація і будування мереж можуть виконуватися індивідуально та в мережі за допомогою технології управління будівлею. Крім того, вони пропонують інтелектуальний захист від затискання для електроприводних вікон.

Розумні вікна завдяки розумним приводам склопідйомників

Ланцюговий привод Powerchain

Ланцюговий привод Powerchain

Коли архітектори та фахівці з планування розглядають концепцію вентиляції або димо- і тепловідведення під час проектування громадської будівлі, швидко виникає питання про правильні рішення приводів склопідйомників. Сьогодні будівлі стають все більш зручними, енергоефективними та в цілому «розумними». У результаті все більше компонентів технології будівлі стають автоматизованими. Наша серія приводів IQ windowdrive пропонує розумне управління приводами склопідйомників для електроприводних вікон в будівлях з великою кількістю людей. Приводи склопідйомників забезпечують безпечну експлуатацію системи димо- і тепловідведення та вентиляції, а також можуть бути інтегровані в систему технології управління будівлею. Їх можна використовувати для повсякденної природної автоматизованої вентиляції, а також забезпечити необхідну ширину відкриття для безпечного відведення диму з будівлі у випадку пожежі. Для відповідності майбутнім технічним характеристикам серія IQ windowdrive пропонує різні типи приводів в залежності від прикладу монтажу.

Розумна вентиляція та безпечна концепція димо- і тепловідведення в одному рішенні

Завдяки розумної комунікації між собою приводи серії IQ windowdrive однаково підходять для режимів вентиляції та димо- і тепловідведення. Приводи склопідйомника мають різну швидкість відчинення та зачинення в залежності від режиму роботи.

Автоматична і безпечна вентиляція

В режимі вентиляції приводи склопідйомників дозволяють відчиняти вікна в міру необхідності та точно їх фіксувати в такому стані. Це означає, що, наприклад, офісні вікна можуть відчинятися настільки тихо, що ніхто і не почує. Вікна можуть бути активовані, наприклад, за допомогою кнопки або за допомогою автоматичного процесу в технології управління будівлею.

Надійна експлуатація системи димо- і тепловідведення

У той же час приводи склопідйомників серії IQ windowdrive є важливою частиною розумних систем димо- і тепловідведення. На відміну від режиму вентиляції, в разі утворення диму або навіть загоряння приводи працюють відразу на максимальній швидкості, відчиняючи вікна менш ніж за 60 секунд. Вікна відчиняються на максимальний кут відкриття, що дозволяє швидко витягнути дим.

Приводи склопідйомника серії IQ windowdrive дозволяють відчиняти та зачиняти вікна в міру необхідності з активацією з точністю до міліметра та секунди — для вентиляції та димо- і тепловідведення.

Д-р Домінік Ландерер, керівник виробництва GEZE

IQ windowdrive: системне рішення для електроприводних вікон

Модуль безпеки для захисту від вибухонебезпечних зон автоматичних вікон

Модуль безпеки для захисту від вибухонебезпечних зон автоматичних вікон © GEZE GmbH

Потрібний привід для будь-якого типу вікна

Приводи, що встановлюються на важкі вікна, мають бути особливо потужними. У цих випадках зазвичай використовуються ланцюгові приводи, такі як ланцюговий привод Powerchain серії IQ windowdrive. З іншого боку, лаецюгові приводи Slimchain — хороший вибір для невеликих вікон, які використовуються для вентиляції. Для мансардних вікон планувальники зазвичай обирають штоковий привод E 250 NT. Для особливо великих, важких вікон з нижньо-розпашною стулкою ми рекомендуємо фурнітуру для вентиляції F 1200+.

Системні рішення для додаткової безпеки

Додані додаткові компоненти, які перетворюють приводи серії IQ windowdrive в системне рішення. Привод блокування Power lock забезпечує додаткову безпеку для вікон з великою площею поверхні. Він дозволяє вікнам мати більш високу вітростійкість і забезпечує їх герметичність від проливного дощу. Крім того, привод блокування ускладнює можливі крадіжки зі зломом.

Новітнє доповнення до серії — модуль безпеки, протестований TÜV IQ box Safety — тепер підвищує безпеку ще більше. Він допомагає створити розумний захист від затискання електроприводних вікон. Це означає, що приводи склопідйомників можна використовувати навіть в будівлях, де можуть перебувати люди, які потребують особливого захисту, непідготовлені люди або люди, що не можуть швидко реагувати, наприклад, в школах, лікарнях or торгових центрах. У таких будівлях застосовується клас захисту 4 для забезпечення відповідності Директиви з машинного обладнання. IQ box Safety і датчики захищають кромки затискання та зрізу на основний та боковий кант стулки. Модуль забезпечує безпечну зупинку та реверсування приводу при попаданні в небезпечну зону, забезпечуючи максимальну безпеку в режимі вентиляції.

Див. детальніше про захист вікон

Всі вироби серії IQ windowdrive можна також поєднувати з джерелами аварійного живлення MBZ300 та THZ від GEZE.

Інтеграція у системи управління будівлею

Крім того, виникає питання про активацію приводу та під’єднання до технології управління будівлею. Приводи серії IQ windowdrive можна інтегрувати в технологію управління будівлею в поєднанні з IQ BOX KNX. Ця комбінація створює розумні віконні системи, які можна використовувати для безпечної та надійної роботи систем вентиляції та відведення диму у вашій будівлі.

Технічні особливості віконних приводів склопідйомників IQ windowdrive

Активація з точним позиціонуванням та індивідуальним налаштуванням параметрів

Приводи склопідйомників серії IQ windowdrive пропонують розумну активацію з налаштуванням параметрів у міру необхідності відповідно до індивідуального використання в будівлі. У той час як традиційні приводи склопідйомників часто мають тільки активацію запуску/зупинки, серія IQ windowdrive дозволяє відкривати вікно в точному положенні. Крім того, різні швидкості відчинення та зачинення забезпечують безпечне та зручне використання.

У разі пожежної тривоги приводи перемикаються в режим роботи димо- і тепловідведення: попередньо визначені значення для цієї ситуації, які зазвичай значно відхиляються від режиму роботи вентиляції негайно починають працювати. Наприклад, вікна з ходом вентиляції 300 мм зазвичай мають хід димо- і тепловідведення 800 мм.

IQ windowdrives обмінюються даними через LIN-BUS

Зв’язок між приводами склопідйомників здійснюється через LIN-BUS. Це дозволяє автоматичним вікнам працювати як в одиночному, так і в синхронному режимі. У синхронному режимі можуть бути з’єднані до чотирьох приводів серії IQ windowdrive без зовнішнього пристрою управління.

Наступні контролери для приводів блокування також інтегруються через LIN-BUS. Будування мереж приводу склопідйомників і блокування гарантує, що компоненти автоматично виконають свої робочі операції в правильній послідовності. Це надійно замикає будівлю вночі після того, як вона вентилюється вдень.

Серія приводів IQ windowdrive розширена до системного рішення.

Зразкове управління за допомогою KNX: Безпечна експлуатація вікон на автоматичному відчиненні всередину вікна з нижньою підвіскою

Швидке введення в експлуатацію завдяки простому налаштування параметрів приводу

Наш сервісний кейс IQ windowdrive дозволяє швидко вводити в експлуатацію приводи склопідйомників. Під’єднання до терміналу обслуговування ST 220 також дозволяє легко налаштовувати параметри приводів IQ windowdrive. Пристрій для регулювання дозволяє користувачеві налаштовувати параметри приводу для різних режимів роботи автоматичної вентиляції та димо- і тепловідведення.

Після встановлення всіх приводів і компонентів можна зчитувати діагностичні значення, такі як пройдена відстань або тривалість роботи. Якщо приводи склопідйомників інтегровані в технологію управління будівлею, то звіти про стан і сигнали стану можуть передаватися до неї. Це гарантує, що у вас завжди буде огляд вашої віконної технології, а також ви отримаєте негайне попередження в разі несправності.

Огляд приводів склопідйомників серії IQ windowdrive

Потужна фурнітура для вентиляції для особливо великих, важких вікон із нижньо-розпашною стулкою.

Потужна фурнітура для вентиляції для особливо великих, важких вікон із нижньо-розпашною стулкою. © GEZE GmbH

Потужна фурнітура для вентиляції для особливо великих, важких вікон із нижньо-розпашною стулкою

 • Широкі межі застосування дають змогу створювати великі фасади без горизонтального поперечного поділу
 • Ідеально пасують для великих віконних елементів (висота стулки до 3 500 мм і ширина стулки до 2 400 мм, щонайбільше 200 кг), які будуть використовуватися для природної вентиляції
 • Вбудована панель управління з ємнісними сенсорними кнопками для відкривання, закривання та повороту віконної стулки
 • Світлодіодний дисплей показує поточне положення системи відкривання та повідомлення щодо безпеки
 • Завдяки механічному аварійному блокуванню вікно можна експлуатувати також у разі вимкнення струму
 • Максимальна ширина відкриття 180 мм у нахиленій на 90° позиції, у поворотній позиції

Докладніше про F 1200+

Зображення ланцюгового приводу GEZE Slimchain

Ланцюговий привод з привабливим дизайном: Привод Slimchain від GEZE © GEZE GmbH

Ланцюговий привод в привабливому дизайні з великою кількістю варіантів використання в обробці 24 В

 • Ідеально вписується в дизайн фасаду завдяки своєму тонкому та стриманому вигляду
 • Плавний хід приводу з індивідуальною швидкістю для вентиляції та димо- і тепловідведення
 • Доступний в лімітованій версії — хід, довжина кабелю, колір та вирівнювання, що налаштовуються для лівого/правого вікна
 • Синхронізація до чотирьох приводів без зовнішнього блоку управління
 • DIP-перемикач для зміни режиму роботи (одиночний та синхронний режими, головний модуль, підпорядкований модуль)
 • Просте та швидке встановлення за допомогою монтажної системи smart fix
 • Протестовано як обладнання для природного виведення диму і тепла (SHEV) відповідно до EN 12101-2
   

Дізнайтеся більше про Slimchain

Зображення ланцюгового приводу Powerchain від GEZE

Привод Powerchain від GEZE: Ланцюговий привод для великих і важких віконних елементів © GEZE GmbH

Ланцюговий привод для великих і важких віконних елементів, що вимагають великої ширини відкриття

 • Швидке відкриття на випадок застосування системи димо- і тепловідведення, навіть для дуже важких вікон
 • Плавний хід приводу з індивідуальною швидкістю для вентиляції та димо- і тепловідведення
 • Доступний в лімітованій версії — хід, довжина кабелю та колір налаштовуються
 • Синхронізація до чотирьох приводів без зовнішнього блоку управління
 • DIP-перемикач для зміни режиму роботи (одиночний та синхронний режими, головний модуль, підпорядкований модуль)
 • Просте та швидке встановлення за допомогою монтажної системи Smart-fix
 • Протестовано як обладнання для природного виведення диму і тепла (SHEV)

Дізнайтеся більше про Powerchain

Зображення штокового приводу GEZE E 250 NT

Привод E 250 NT від GEZE: Штоковий привод з компактною конструкцією © GEZE GmbH

Штоковий привод компактної конструкції з безліччю різних варіантів використання:

 • плавний хід приводу з індивідуальною швидкістю для вентиляції та димо- і тепловідведення
 • Синхронізація до чотирьох приводів без зовнішнього блоку управління
 • Проста зміна режиму роботи (одиночний та синхронний режими, головний вузол, підпорядкований модуль) за допомогою DIP-перемикача
 • Протестовано як обладнання для природного виведення диму і тепла (SHEV) відповідно до EN 12101-2

Дізнайтеся більше про E250 NT