Теми

Свіже повітря, отримане за допомогою інтелектуальної віконної вентиляції

Будинки стають все більш герметичними заради заощадження енергії. Це зменшує витрати на опалення, але вимагає інтелектуальних концепцій ефективної вентиляції та провітрювання будівель. Природна вентиляція, що забезпечується автоматизованими вікнами, є розумним рішенням, яке значно покращує мікроклімат у приміщенні, витрачає мало енергії та вимагає низьких інвестиційних витрат.

Загалом люди не створюють достатню вентиляцію в будівлях

Хороший мікроклімат у приміщенні залежить від низки факторів. Температура та вологість відіграють ключову роль, але акустичний та візуальний аспекти також впливають на самопочуття.

Але чому звичайної вентиляції часто недостатньо? Тому що ми орієнтуємось на теплові, акустичні та візуальні подразники, але не відчуваємо якості повітря. Люди оцінюють якість повітря в першу чергу на основі поганих запахів, але вони звикають до цих запахів, якщо проводять багато часу в одних і тих самих приміщеннях, тому не помічають зниження якості повітря.

Ми помічаємо низьку якість повітря лише тоді, коли вже пізно. Ефективність падає, і люди стають сонними або страждають від головного болю, адже дихання людей призводить до надмірної концентрації CO2. Ситуацію погіршують забруднювачі, які можуть випаровуватися з меблів чи килимів.

Примусова контрольована вентиляція

Природна вентиляція завдяки зручній вентиляційній техніці

Природна вентиляція завдяки зручній вентиляційній техніці

Завдяки сучасним енергозберігаючим методам будівництва ми працюємо, живемо та вчимося в усе більш щільно закритих будівлях. Зворотна сторона: недостатнє надходження приточного повітря, і недостатнє видалення вологи, тепла та запахів.

Однак німецька Постанова про енергозбереження (EnEV) передбачає, що будівлі повинні бути побудовані таким чином, щоб гарантувати мінімальний обмін повітря, необхідний для здоров'я та опалення. Тому в будівлі, побудованій відповідно до EnEV, необхідна контрольована вентиляція.

Механічна система вентиляції — це одне рішення. Але кому подобається працювати чи жити в будинку, де не можна відкрити вікна через вентиляційну систему? Багато людей почуваються незручно в приміщеннях, де вікна завжди закриті. Альтернативою цьому є керована природна вентиляція через вікна, яка автоматично нагнітає приточне повітря безпосередньо ззовні.
 

Природна віконна вентиляція на основі коливань температури та вітру

Природна вентиляція, також відома як «вільна» вентиляція, забезпечує обмін повітря через будь-яку систему механічної вентиляції. Необхідні повітряні потоки формуються завдяки різниці температур і тиску між повітрям ззовні та всередині, а також через природні потоки вітру.

Інтелектуальні фасади самостійно створюють вентиляцію. Це означає, що вікна з моторним керуванням контролюються сигналами сенсорів, наприклад, метеостанціями або сенсорами якості повітря Інтелектуальне регулювання клімату в приміщенні визначає силу та напрямок вітру, зовнішню температуру, опади, кімнатну температуру, вологість та числове значення СО2 у повітрі в приміщенні та відповідно контролює відкривання та закривання автоматизованих вікон. Управління вікном повністю незалежне від користувача, навіть коли будівля порожня.

Природність та енергоефективність

Крім утворення СО2 в аудиторіях чи кабінетах з великою кількістю людей також виробляється багато тепла. Зокрема, улітку сонячні промені часто ще більше нагрівають приміщення. Природна вентиляція може направляти небажане тепле повітря з приміщення та подавати свіже прохолодне зовнішнє повітря. У прохолодний нічний період вільна вентиляція забезпечує природне регулювання мікроклімату. Це природно забезпечує високу якість повітря, не використовуючи енергію для подачі та охолодження повітря.

Системи відкривання вікон з розумними приводами від GEZE

Привод GEZE Slimchain з IQ box KNX

Привод GEZE Slimchain з IQ box KNX © GEZE GmbH

Системи приводів GEZE передбачені для широкого діапазону форм, конструкцій та розмірів вікон, чи то на стелі, чи у фасаді. Асортимент включає ланцюгові приводи з електричним керуванням, штокові електроприводи та приводи блокування.

Віконні приводи та системи блокування GEZE можуть бути безпосередньо вбудовані в шину будівлі KNX за допомогою GEZE IQ box KNX. Це забезпечує універсальні та гнучкі рішення для природної вентиляції.

Властивості продукції

  • Інтеграція автоматизованих вікон у систему шин KNX, задіяних в будівлі
  • Характеристики відчинення вікон у кожному бажаному положенні (у %)
  • Повідомлення про статус контакту вікон (відкрито/закрито/%) та статус привода (номер циклу, відмови)
  • Вентиляція з таймером, непротягове провітрювання
  • Автоматичне замикання та блокування в разі дощу або спрацювання вітрової сигналізації або при включенні кондиціонера
  • Вбудований кнопковий інтерфейс (місцевий/KNX) забезпечує з'єднання з економічним перемикачем режимів вентиляції

Відео монтажу: GEZE Slimchain

Індивідуальні системні рішення

GEZE підтримує вас у плануванні систем природної вентиляції, таких як охолодження вночі або автоматизоване інтелектуальне управління вентиляцією.

Природну вентиляцію можна планувати для використання виключно з метою вентиляції, поєднати з димо- та тепловідведенням або вбудувати в надпотужну систему управління будівлею KNX. Ми можемо надати індивідуальні для проекту поради щодо використання IQ box KNX, віконних приводів від GEZE та відповідних продуктів KNX від інших виробників з шиною будівлі KNX. Це часто дуже складне завдання, оскільки потрібно задовольнити різноманітні вимоги. Ми надаємо підтримку в плануванні та прогнозуванні на основі багаторічного досвіду та багатоцільових галузевих ноу-хау.

Ми можемо виготовити ваші монтажні креслення, описи та брошури товарів.

Багатогранна компетентність із одного джерела

Експертне навчання GEZE готує будівельників до встановлення, перевірки та обслуговування віконних технологій та надає опис усіх необхідних кроків.

Ми також надаємо технічні консультації щодо монтажу, встановлення та впровадження відповідно до планів.

GEZE пропонує плани встановлення, плани включення, WinCalc для розрахунків для віконних приводів, схеми кабелів тощо.

Безпечність завдяки обслуговуванню

Клієнту або оператору потрібно самостійно забезпечити технічне обслуговування та огляд. Слід вжити всі необхідні заходи безпеки, щоб уникнути ситуацій, що загрожують людям та майну в будівлі. Завдяки регулярному технічному обслуговуванню значно зменшується реальний ризик заподіяння шкоди та ризик відповідальності у разі заподіяння шкоди (див. також зобов'язання з безпеки, Цивільний кодекс Німеччини [BGB], розділ 823).

Вентиляційні приводи GEZE повинні обслуговуватися компетентною спеціалізованою фірмою з урахуванням конкретних умов експлуатації щонайменше раз у рік. 

GEZE пропонує підтримку в технічному обслуговуванні, яку надає GEZE Service або наші уповноважені партнери.