Правильне планування віконної технології з GEZE

Вікна грають все більш важливу роль в сучасних будівлях. Вони покращують мікроклімат в приміщенні, забезпечуючи природну вентиляцію, відіграють вирішальну роль в енергоефективності та забезпечують димо- і тепловідведення в разі пожежі. Крім того, існують специфічні для кожної будівлі вимоги з точки зору гігієни, комфорту та безпеки. Планувальнику за всім важко встежити. В якості партнера архітекторів і планувальників наші експерти завжди готові дати професійну консультацію — від планування та управління індивідуальним проектом до введення в експлуатацію.

Віконна технологія має відповідати різноманітним вимогам

Вікна грають все більш важливу роль в будівлях. Таким чином, планувальники та архітектори стикаються з комплексними проблемами під час планування вікон. На додаток до аспектів планування необхідні використовувати інноваційні віконні функції, які можуть задовольнити зростаючі вимоги, що пред’являються до сучасних будівель, придатних для життя. Вони мають відповідати правовим нормам. І тут на допомогу приходять добре спроектовані та надійно сплановані віконні системи.

Різноманітність потенційних застосувань: Яке вікно потрібно? 

В цей час великі вікна користуються великим попитом не тільки з конструктивних міркувань. Вони наповнюють кімнати великою кількістю природного денного світла та дарують користувачам відчуття тепла та свободи. Але сучасні вікна мають робите ще більше: Крім технічних факторів, таких як проникнення світла, тепла, звуку та захисту від злому, а також стійкість до вітру і дощу, вони також мають виконувати важливі функції, такі як вентиляція або димо- та тепловідведення. Існують також додаткові критерії в залежності від того, чи це мансардні або фасадні вікна. Також має значення тип будівлі та група користувачів. Ці вимоги часто на перший погляд суперечливі, що ускладнює вибір правильного віконного рішення.

Правові норми з планування вікон

Мало хто знає: Електроприводні або автоматичні вікна належать до машин за визначенням Директиви MRL 2006/42/ЄC щодо безпеки машин та устаткування. Як наслідок, існують вимоги оцінки ризиків не тільки для виробників, а й для планувальників, монтажників та операторів цих вікон. Крім певних технічних характеристик, вони підлягають регулярній обов’язковій перевірці. Виробник машини повинен забезпечити проведення оцінки ризиків для визначення вимог щодо здоров’я і безпеки, які можна застосувати до машини. Це є відповідальністю планувальника або органу, що відправив запрошення до участі в тендері. Оцінка ризиків виконується відповідно до прикладів монтажу, призначення будівлі та групи користувачів. Наприклад, школам, дитячим садам і лікарням присвоюється найвищий клас захисту 4, якщо існує ризик травмування людей електроприводними вікнами.

Планування вікон в сучасних будівлях також потребують відповідності до комплексних вимог.

Необхідно спланувати віконну технологію — в іншому випадку це може позначитися на витратах, а також викликати непотрібний проблеми

Архітекторам та планувальникам необхідно заздалегідь детально продумати використання вікон. Яку функцію виконуватиме вікно? Чи буде воно використовуватися для природної вентиляції або димо- і тепловідведення? Або для поєднання того й іншого? Який тип вікна (вікно з бічною, нижньою або верхньою підвіскою) необхідний, та який напрямок відчинення відповідає прикладу монтажу? Крім того, існують такі чинники, як розміри вікна, вага стулки, необхідна ширина відчинення (система вентиляції та димо- і тепловідведення), передбачуване використання приміщення та групи користувачів. Якщо один або декілька з цих параметрів зміняться пізніше в процесі, можуть знадобитися трудомісткі роботи з перепланування або дообладнання. Наприклад, розміри та вага вікна часто вказуються неправильно або змінюються, так що обраний привод склопідйомника більше не підходить. Також якщо живлення занадто слабке для обраної активації, це може призвести до проблем. Або, якщо при плануванні були забуті захисні заходи, такі як захист від затискання, і, таким чином, експлуатація вікна стає неможливою.

Для повсякденної вентиляції або в разі пожежі асортимент віконної продукції включає все — від систем механічної фурнітури для верхньої фрамуги та розумних систем приводу для природної вентиляції та витяжки до комплексними рішеннями для профілактичного протипожежного захисту. Тому важливо заздалегідь знати, які функції вікна мають виконувати в будівлі.

Знайти потрібний привод склопідйомника

Вікна виконують важливі функції в будівлях

© GEZE GmbH

Природна вентиляція завдяки розумним приводам склопідйомників

Одна з ключових функцій вікон — природна вентиляція. Залежно від будівлі вимоги до повітря в приміщенні регулюються по-різному. Відповідно до Постанови Німеччини про енергозбереження (EnEV) у всіх випадках «має бути забезпечений мінімальний повітрообмін, необхідний для здоров’я та опалення». Тому архітектори повинні враховувати якість повітря та теплової комфорт ще на етапі планування будівлі. Це стосується концентрації CO2, температури, вологості та циркуляції повітря в приміщенні.

Таким чином, природна вентиляція через електроприводні вікна є розумним і зручним рішенням: датчик або приводи вікна із реле часу автоматично відчиняють вікна до того, як якість повітря в приміщенні погіршиться. Переваги очевидні: повітрообмін покращує мікроклімат у приміщенні. При цьому ризик зараження від твердих частинок у повітрі зводиться до мінімуму. Завдяки меншому вмісту CO2 в повітрі наша здатність до концентрації поліпшується. Крім того, менше мікробів передається, коли вікна більше не потрібно відчиняти вручну. Додаткові переваги: Автоматична вентиляція на вимогу захищає як основну частину будівлі, так і споживає менше енергії. Таким чином, вентиляція на вимогу стає все більш важливою, особливо для будівель, що не мають впливу на клімат.

Дізнатися більше про природну вентиляцію

Розумні рішення для відведення диму, що відчиняють вікна в разі пожежі

Під час пожежі токсичний дим всередині будівлі є одним з найбільших джерел небезпеки. Люди можуть втратити свідомість або втратити відчуття орієнтування в лічені секунди. Окрім диму, величезна кількість тепла, яке виділяється під час пожежі, може зруйнувати конструкцію та каркас будівлі.

Система димо- і тепловідведення допомагає захистити людей і об’єкти в разі пожежі. Автоматичні вікна грають вирішальну роль в системі димо- і тепловідведення. У разі пожежі вони направляють токсичний дим назовні через приводи відчинення та розумні системи відведення диму подають свіже повітря, тим самим підтримуючи гасіння пожежі.

Планування вікон: Наші консультанти об’єктів гарантують, що необхідні види робіт будуть виконані у необхідному місці

Чим більше видів робіт задіяно, тим вище ризик непорозуміння. Наприклад, коли справа доходить до віконної технології, можуть бути задіяні не тільки архітектори, а й планувальники фасадів, вентиляції, протипожежного захисту, робочі з монтажу вікон або слюсарі. Тому власникам будівель рекомендується найняти консультанта об’єкта або технічного/комерційного консультанта GEZE, який координує ці види робіт. Вони надають підтримку в планування та допомагають вчасно доставити необхідні вироби для спеціалістів з монтажних робіт. Крім того, вони надають цінну допомогу під час монтажу та введенні в експлуатацію.

GEZE пропонує широкий асортимент видів робіт:

  • Від систем для повсякденної припливної та витяжної вентиляції та
  •  систем приводу для автоматичної припливної та витяжної вентиляції,
  • до систем припливної та витяжної вентиляції для безпечного та швидкого димо- і тепловідведення.

За допомогою нашого інструменту для розрахунку вікон WinCalc ми знайдемо для вас відповідне рішення для приводів, що відповідає вашим потребам та бажаного прикладу монтажу. Якщо плануються електроприводні вікна, ми разом з вами проведемо аналіз безпеки, щоб визначити необхідні захисні заходи. Ми можемо запропонувати вам безпечні рішення з класом захисту від 0 до 4. Наприклад, наш IQ box Safety використовує датчики, щоб зупинити зачинення вікна при виявленні стороннього предмета.

Наша мета — сприяти розвитку будівель, придатних для життя. В якості партнера архітекторів і планувальників ми з самого початку консультуємо про можливості природної вентиляції, відповідні аспекти безпеки електроприводних вікон і будь-які необхідні захисні заходи, що випливають з цього.

Д-р Домінік Ландерер, менеджер управління продукцією GEZE

Як GEZE підтримує вас при плануванні вікон

GEZE пропонує унікальний набір послуг підтримки. На додаток до наших консультантів об’єктів на місці ви також можете скористатися широким спектром інструментів і послуг.

  • У наших навчальних центрах ми пропонуємо вам комплексну програму підвищення кваліфікації з продукції GEZE, а також семінари зі спеціальних тем.
  • Наш інструмент планування та розрахунку WinCalc виконує всі складні обчислення для системного проектування вікна
  • На нашому каналі YouTube ви можете знайти докладні відео з монтажу нашої продукції