Теми

Фонд екологічних будівель: реконструкція, а не знесення

Ваша будівля трохи застаріла? Можливо, у неї застаріла система опалення, протікають вікна чи практично відсутня ізоляція? Якщо це звучить знайомо, можливо, вам слід подумати про реконструкцію. Можна, наприклад, утеплити її за допомогою сучасного опалення або встановити сучасну техніку будівлі та перепланувати поверхи. Вам потрібні ефективні плани реконструкції та достатнє фінансування для покращення енергоефективності та дизайну будівлі.

Технічне обслуговування та модернізація

Техніка для дверей GEZE для входів у відремонтованому Sihlpost у Цюриху.

Техніка для дверей GEZE для входів у відремонтованому Sihlpost у Цюриху. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

У Німеччині багато будівель, які не оснащено найсучаснішими технологіями. Результатами цього є високий рівень споживання енергії, високі витрати на опалення, зниження якості життя та шкода для клімату та навколишнього середовища. Більшість будівель у Німеччині були споруджені до початку дії першої Постанови про теплоізоляцію в 1978 році, і багато з них тепер потребують оновлення, особливо що стосується споживання енергії.

Реконструкція будівлі визначається як структурне та технічне оновлення або модернізація одного чи декількох поверхів або навіть усієї наявної споруди. З одного боку, вона може зосереджуватися на технічному обслуговуванні, а також на усуненні недоліків (часткова реконструкція). Часто застаріле обладнання та техніка будівлі замінюються та доповнюються сучасними конструкціями (повна реконструкція).

Велику роль у реконструкції відіграють вікна та двері

Під час реконструкції зовнішня оболонка будівлі, стіни, дах та підлоги часто оснащуються теплоізоляцією. Крім того, вікна та двері, система опалення, електрика та сантехнічне оснащення, як правило, ремонтуються, усуваються або замінюються.

Енергоефективне відновлення виправдовує себе

Енергоорієнтована реконструкція є важливою складовою досягнення цілей щодо клімату від Федерального уряду Німеччини та ЄС. Більше 18 мільйонів житлових будівель та близько 1,7 мільйона нежитлових будівель у Німеччині (наприклад, офісні будівлі, штаби компаній, лікарні, школи, університети, спортивні центри, театри та церкви) до 2050 року мають бути майже «кліматично нейтральними», тобто вони практично не вироблятимуть CO2. Енергетична реконструкція нежитлових будинків часто виправдовує себе досить швидко, оскільки вони зазвичай потребують набагато більше енергії, ніж житлові будівлі. Професійна реконструкція та сучасна техніка будівлі іноді можуть призвести до зниження споживання енергії на 80 відсотків.

Крім того, уряд Німеччини забезпечує фінансування реконструкцій житлових та нежитлових будівель через банківську групу KfW. Кошти на розвиток у вигляді позик і субсидій надаються для повної реконструкції, а також для окремих заходів, таких як ізоляція, заміна вікон, систем штучного клімату й автоматизації будівлі.

Фінансування KfW для реконструкції старої забудови

За допомогою Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) німецький федеральний уряд надає підтримку для реконструкції будівель для приватних осіб, компаній та місцевих органів влади у вигляді позик або інвестиційних грантів. Основними критеріями отримання фінансування є відповідність реконструкції стандарту ефективності будівель KfW Efficiency House. KfW Efficiency House — це технічний стандарт, який KfW застосовує до своїх продуктів фінансування. Різні цифри показують, наскільки висока річна потреба первинної енергії в порівнянні з аналогічною новобудовою. Примітка: чим нижчий показник, тим більша енергоефективність і вища субсидія.

Консультування також субсидується

Субсидія KfW часто надається для залучення експерта з енергоефективності. Це означає, що приватні особи та органи місцевого самоврядування можуть отримувати допомогу від KfW (субсидію на підтримку будівництва), якщо експерт з енергоефективності надає підтримку в плануванні та будівництві.

Перейти до різних можливостей фінансування, що пропонує KfW

Реконструкція для покращеної безпечності, протипожежного захисту та безбар'єрного простору

Основна мета реконструкції полягає, звичайно, у реалізації енергозберігаючих заходів, зокрема за рахунок численних форм субсидій. Однак зміна призначення може також стати причиною реконструкції. Це часто вимагає від власників прийняття рішень щодо інших питань. Наприклад, якщо будівля вже не відповідає сучасним стандартам безпеки та протипожежного захисту при перетворенні на дитячі ясла. Або якщо сучасне використання вимагає іншого плану поверху. Також можуть проводитися реконструкції, щоб створити безбар'єрний доступ та зробити будівлю придатною для проживання і роботи людей з обмеженими можливостями.

Фінансування KfW дає змогу власникам також переробляти свою будівлю одночасно з підвищенням енергоефективності. Це означає, що стару будівлю можна оновити, щоб зробити її розумною будівлею.

GEZE надає підтримку під час робіт з реконструкції

GEZE підтримує як проекти новобудов, так і роботу над наявними будівлями, розробляючи та впроваджуючи нові концепції енергозберігаючої технології вентиляції, а також протипожежного захисту та безбар'єрного простору. Різні продукти GEZE можуть ефективно допомогти з енергозбереженням, включно з регулюванням мікроклімату у приміщенні за допомогою автоматизованих вікон, зачинювачів дверей та інтелектуальних мереж для будівель. Рішення дверей GEZE забезпечують комфорт переміщення в безбар'єрному просторі, безпечні шляхи евакуації за планом будівлі й енергоефективність.

Реконструкція наявних будівель

Рішення GEZE використовуються не тільки в новобудовах. Доклавши невеликих додаткових зусиль, їх можна встановити і в старих або існуючих будівлях, що допоможе заощадити енергію та гроші.

Логотип членства в Раді екологічного будівництва Німеччини

Логотип членства в Раді екологічного будівництва Німеччини

GEZE входить до складу DGNB (німецька рада з зеленого будівництва).

Продукти та рішення GEZE підтримують екологічне будівництво (зелене будівництво). «Зелене будівництво» означає сучасне, раціональне, екологічно свідоме та ресурсозберігаюче будівництво та реконструкцію будівель у гармонії з людьми та природою.

GEZE є активним членом DGNB (німецька рада з зеленого будівництва). Метою цієї некомерційної організації є заохочення екологічності в будівництві та експлуатації будівель.

У бюлетені DGNB регулярно наводяться новини зі світу екологічного будівництва.

Зареєструватися для отримання бюлетеня DGNB

Більше про зелене будівництво

Особливі пропозиції щодо автоматизації будівель та реконструкції фасадів

Планування має першочергове значення при проведенні реконструкції. Ідеї та конкретні пропозиції щодо автоматизації будівель та інтелектуальних технічних рішень для фасаду повинні бути розроблені якомога раніше:

  • автоматичне зворотне охолодження у нічний час
  • різна ширина відкриття для вікон та дверей, наприклад з літнім/зимовим налаштуванням
  • термоізолюючі віконні профілі

Просте встановлення

Багато продуктів GEZE використовуються для реконструкції завдяки тому, що їх легко встановити. Автоматичні розпашні дверні системи, наприклад, вирізняються простотою в процесі монтажу, і вони також можуть бути додатково обладнані.

Це простий і гнучкий спосіб випереджати постійне оновлення стандартів DIN та технологічних норм, яких необхідно дотримуватися під час реконструкції.

Більше в нашому списку відтворення YouTube, включно з відео про встановлення

Просте додаткове обладнання та модернізація

Загалом, очікуваний термін експлуатації та термін корисної експлуатації техніки будівлі завжди був коротшим, ніж самої будівлі. Технічні системи час від часу потребують заміни. Вимоги до техніки будівлі, зокрема безпеки будівлі, також змінюються внаслідок змін у законодавстві, наприклад DIN 18650.

Експерти з обслуговування GEZE мають багаторічний досвід і повністю розуміють усі вимоги будівельних систем. Це підкріплюється постійним навчанням щодо змін у положеннях та директивах. Ми пропонуємо вам нові продукти, які відповідають вимогам завтрашнього дня, починаючи з автоматизації ваших дверей і закінчуючи обладнанням чи модернізацією вашої будівлі рішеннями для аварійних виходів. І, звичайно, ми пропонуємо вам можливість оновити або змінити свої приводи від інших виробників.