Теми

Безбар'єрний простір — вища якість життя та вищий комфорт для кожного

Швидко відчинити двері без сторонньої допомоги або без проблем відкрити важке вікно — ці дії не завжди настільки прості, як здається на перший погляд. З ногою в гіпсі, з вантажем у руках або з дитячою коляскою прості повсякденні дії можуть стати справжнім викликом. Рішенням є безбар’єрне планування, втілення та експлуатація.

Що означає дизайн для всіх?

Кожен з нас бував у такій ситуації: ти стоїш перед дверима з важкими сумками для покупок у руках і мусиш відкрити їх ліктями. Або мусиш використовувати нестійкий табурет, щоб нахилити вікно. Це незручна, а іноді навіть небезпечна ситуація. Ми щодня стикаємося з перешкодами, які ускладнюють наше життя і займають дорогоцінний час.

Універсальний дизайн будівлі усуває перешкоди з вашого повсякденного життя. Ефекти явно позитивні: універсальний дизайн корисний для кожного. Безпорогові входи та широкі двері допомагають не лише людям старшого віку чи особам, що використовують допоміжні пристосування для ходьби, але й сім’ям з дитячими колясками та мандрівникам із великим багажем. Безбар'єрний простір означає кращу якість життя, вищий комфорт для кожного.

Безбар'єрний простір є ключовою темою для суспільства, вона стосується всіх нас. Кожна людина має право на безперешкодний доступ до всіх житлових приміщень, незалежно від особистої життєвої ситуації, фізичного стану чи віку. Універсальний дизайн надає можливість кожному жити з однаковимими умовамибез потреби у сторонній допомозі, самостійно визначаючи своє життя.

Доступне планування, будування та експлуатація

Автоматичні двері для безбар'єрного доступу

Автоматичні двері для безбар'єрного доступу © Martin Jakob / GEZE GmbH

Поінформованість громадськості щодо безбар'єрного простору зросла за останні роки. Зокрема, ключову роль відіграє безбар'єрне планування та будівництво громадських будівель та приватного житла. Метою безбар'єрного будівництва є планування та побудова будівель та житла таким чином, щоб ними міг користуватися будь-хто без сторонньої допомоги та без обмежень. Для цього є важливі причини. Зростає кількість людей, які можуть і хочуть залишатися незалежними у літньому віці.

Закріплений законом безбар'єрний простір також усе більш потрібен для людей з обмеженими можливостями. Лише завдяки усуненню бар'єрів для цих людей можливе життя без постійної підтримки з боку інших людей. Крім цього, існує дуже актуальне питання інклюзивності — права кожної людини, з обмеженими можливостями чи ні, мати змогу вільно пересуватися.

Новий та екологічний спосіб життя, який включає просте використання будівель та просторів, також є чіткою тенденцією. Завдяки корисним механізмам безбар'єрний простір дуже тісно пов'язаний із комфортом та дизайном. У цьому контексті термін «універсальний дизайн» стає все більше важливим. Ця міжнародна концепція дизайну створює простір для життя, який однаково доступний, зрозумілий та придатний для кожного. Відповідно до цієї концепції, доступ до будівель повинен бути легким для найбільш широкої групи людей і можливим без сторонньої допомоги. Універсальний дизайн не спрямовано на специфічну цільову аудиторію, скоріше, він полегшує експлуатацію для кожного. Доступне планування та будівництво також відображено в універсальному дизайні.

Універсальний дизайн у приватному секторі

Усе більше людей також бажають більшого комфорту та якості життя у власних чотирьох стінах. Це означає, що багато приватних будівельних проектів все частіше шукають концепції доступності, такі як універсальний дизайн. Інтелектуальне життя в розумних будинках також набуває все більшої популярності. Окрім концепцій універсального дизайну та розумного будинку, у приватному секторі є також додаткові концепції, які мають подібні цілі. У них є дещо спільне — зосередженість на людях та рішення для створення безбар'єрного простору у повсякденному житті.

Безбар'єрний простір пропонує численні переваги у всіх сферах життя. Він допомагає людям, які потерпають від тимчасових наслідків аварій, людям з дитячими колясками, багажем або сумками для покупок, а також сім'ям з маленькими дітьми. Автоматизовані рішення для дверей і вікон, таким чином, пропонують підвищений комфорт для користувача, особливо коли ручне управління дверима чи вікнами незручне, важке або навіть неможливе.

Крім оптимізації, пов'язаної з комфортом, важливу роль відіграє також незалежне життя всередині будівлі та за її межами. Легкі для багатьох дії стають дуже важкими або неможливими з віком. У найближчі кілька років у Німеччині відбудуться значні зміни у віковій структурі населення. Частка тих, кому більше 65 років, постійно зростає. Кожен третій громадянин буде мати вік 65 років і старше до 2060 року. Враховуючи такі зміни вікової структури в Німеччині, старше покоління майбутнього вже займається питанням безбар'єрного простору. Сьогодні люди похилого віку також активніші, ніж будь-коли раніше, і сподіваються прожити самостійно до старості.

Проектування доступних дверей та вікон за допомогою GEZE

Безбар'єрні дверні системи для більшої зручності користувача

Безбар'єрні дверні системи для більшої зручності користувача © Martin Jakob / GEZE GmbH

Експлуатація та проходження дверей, відкривання та закривання вікон є одними з найважливіших аспектів доступного дизайну. Як піонер у галузі універсального дизайну GEZE усуває бар'єри за допомогою всебічного вибору інноваційних та індивідуальних рішень для дверей, вікон та техніки для безпеки як у державному, так і в приватному секторах.

Рішення GEZE пропонують підвищену безпечність та зручність завдяки простій та інтуїтивно зрозумілій експлуатації. Вони враховують особисті побажання та індивідуальні потреби і роблять життя більш простим та комфортним. Рішення GEZE, пов'язані з будівництвом, також можуть бути ідеально вбудовані в дизайн приміщення.

Автоматичні системи дверей та вікон від GEZE відповідають найсуворішим стандартам безпеки та вимогам стандартів DIN для безбар'єрних будівель. Пропонуючи комплексні рішення з одного джерела, GEZE є партнером, що спеціалізується на реалізації проектів відповідно до чинних стандартів: від фази планування до післяпродажного обслуговування.

Перейти до автоматичних систем розпашних дверей GEZE

Перейти до автоматичних систем розсувних дверей GEZE

Перейти до автоматичних систем карусельних дверей від GEZE

Більше про пакет зовнішніх дверей від GEZE

Індивідуальне та пов'язане з будівлями планування

Розгляд цього питання в цілому на етапі планування має вирішальне значення для забезпечення універсального безбар'єрного доступу для всіх у новій будівлі. GEZE пропонує комплексну підтримку, зокрема на етапі планування. Концепції безбар'єрного простору були створені відповідно до потреб різних груп користувачів будівлі та згідно з усіма законодавчими вимогами та стандартом DIN 18040 як основою планування універсального дизайну.

Багатогранна компетентність із одного джерела

GEZE пропонує широкий асортимент продуктів у галузі універсального дизайну: від автоматичних дверних приводів, систем фіксації, зачинювачів з електричним приводом і елементів активації до управління доступом, замків «Антипаніка», електричних систем відкривання вікон, RWA і SHEV. Усі вироби можна легко та безпечно зібрати та використовувати в громадських та приватних будівлях.

Комплексне обслуговування з самого початку

GEZE підтримує безбар'єрний простір як у наявних, так і в нових будівлях. На відміну від забезпечення безбар'єрного простору у нових будівлях, адаптація наявних будівель є більшою проблемою з точки зору планування та дизайну. Експерти GEZE можуть оптимально вирішити ці завдання завдяки своїм спеціалізованим навичкам та багаторічному досвіду. GEZE з самого початку підтримує вас як професійний партнер. Завдяки широкій мережі дистрибуції GEZE ми можемо надати консультантів, які зможуть продемонструвати вам можливі рішення на місці навіть у найкоротші терміни.