Теми

Безбар'єрний простір для будівель — більший комфорт та якість життя для кожного

Безбар'єрний простір для будинків: Підказки щодо планування, стандарти DIN та закони. Швидко пройти крізь двері без допомоги або без проблем відкрити важке вікно — ці дії не завжди настільки прості, як здається на перший погляд. Це стосується не лише людей на інвалідних візках або з іншими фізичними вадами: нога в гіпсі, зайняті руки або дитячий візочок — прості повсякденні дії можуть стати справжнім випробуванням. Рішення: безбар’єрне планування, будівництво та проживання.

Що означає безбар'єрний простір?

Безбар'єрний простір є ключовою темою для суспільства і вона стосується всіх нас. Згідно з Основним законом Німеччини, Законом про рівні права осіб із інвалідністю та Конвенцією ООН про права осіб із інвалідністю, кожен має право на безперешкодний доступ до всіх облаштованих житлових приміщень, незалежно від особистої ситуації, фізичного стану та віку. Безбар’єрний простір дозволяє кожному жити на рівних умовах, без допомоги ззовні, самостійно визначаючи своє життя.

«Безбар'єрний» означає більше, ніж «пристосований до потреб людей з обмеженням руху»

Таким чином, безбар'єрна конструкція має багато переваг — не тільки для людей з обмеженими можливостями. Отже, термін «пристосований до потреб людей з обмеженням руху» сьогодні рідко використовується. Навіщо? Уявіть собі: ви стоїте перед дверима з важкими сумками з покупками у руках і мусите відкрити їх ліктями. Або мусите використовувати нестійкий табурет, щоб нахилити вікно. Це незручна, а іноді навіть небезпечна ситуація. Ми щодня стикаємося з перешкодами, які ускладнюють наше життя і займають дорогоцінний час.

Безбар’єрні будівлі кожному полегшують повсякденне життя

Отже, безбар’єрна будівля та життя не тільки роблять ваше життя «пристосованим до потреб людей з обмеженням руху», але й позбавляють вас перешкод. Безбар'єрний простір приносить користь кожному і може призвести до позитивних змін у житті. Безпорогові входи та широкі двері допомагають не лише людям старшого віку чи особам, що використовують допоміжні пристосування для ходьби або інші обмеженням, але й сім’ям з дитячими візочками та мандрівникам із великим багажем. Безбар'єрний простір означає підвищений комфорт, інклюзивність та більший комфорт для кожного.

Безбар’єрні та гігієнічні рішення

GC 307+: Високий рівень гігієни та безбар'єрний огляд.

GC 307+: Високий рівень гігієни та безбар'єрний огляд. © GEZE GmbH

Багато безбар’єрних рішень не тільки підвищують комфорт для користувачів, але й покращують гігієнічну безпеку. Наприклад, радіолокаційні сенсорні кнопки забезпечують безконтактне відчинення автоматичних дверей. Це допомагає уникнути фізичного контакту і, отже, можливості передачі мікробів, бактерій та вірусів. Особливо в районах із інтенсивним рухом, громадських будівлях, закладах сестринського догляду та охорони здоров’я це значно покращує гігієну, безпеку та комфорт.

Одним хорошим прикладом є сфера охорони здоров’я та сестринського догляду: У житловому будинку Fux Campagna були встановлені безконтактні сенсорні кнопки. Вони гарантують, що двері, обладнані GEZE Slimdrive, можна відчиняти безконтактно та безбар’єрно. Сенсорні кнопки виявляють осіб і об’єкти у зоні дії 10–50 сантиметрів і їх можна налаштовувати відповідно до потреб. Це означає, наприклад, що люди, які використовують допоміжні пристосування для ходьби або інвалідні візки, можуть зручно відкрити двері, не торкаючись безпосередньо електричної зачіпки. Це підвищує безбар'єрний комфорт, одночасно покращуючи гігієну.

Безбар’єрне планування, будівля та життя

Автоматичні двері для безбар'єрного доступу

Автоматичні двері для безбар'єрного доступу

Поінформованість громадськості щодо безбар'єрного простору зросла за останні роки. Зокрема, ключову роль відіграє безбар'єрне планування та будівництво громадських будівель та приватного житла. Метою є планування та побудова будівель та житла таким чином, щоб ними міг користуватися будь-хто без сторонньої допомоги та без обмежень. Для цього є важливі причини. Зростає кількість людей, які можуть і хочуть залишатись незалежними у літньому віці.

Безбар'єрний простір полегшує інклюзивність

Закріплений у Основному законі Німеччини безбар'єрний простір все частіше вимагається люди з обмеженими можливостями. Лише завдяки усуненню бар'єрів для цих людей можливе життя без постійної підтримки з боку інших людей. Крім цього, існує дуже актуальне питання інклюзивності — права кожної людини, з обмеженими можливостями чи ні, мати змогу вільно пересуватись.

Універсальний дизайн включає безбар’єрне проєктування

Новий та екологічний спосіб життя, який включає просте використання будівель та просторів, також є чіткою тенденцією. Завдяки зручним та доцільним закладам безбар'єрний простір дуже тісно пов’язаний з комфортом та проєктуванням. У цьому контексті термін «універсальний дизайн» стає все більше важливим. Ця міжнародна концепція дизайну створює простір для життя, який у однаковій мірі доступний, зрозумілий та придатний для кожного. Відповідно до цієї концепції, доступ до будівель повинен бути легким для найбільш широкої групи людей і можливим без сторонньої допомоги. Універсальний дизайн не спрямовано на специфічну цільову аудиторію, скоріше, він полегшує експлуатацію для кожного. Безбар'єрне планування та будівництво також відображається в універсальному дизайні.

Рамки норм регулювання та стандартів

Безбар'єрне проєктування для архітектурного оточення та будівель передбачене численними законодавчими положеннями та стандартами. Норми регулювання залежать від країни. У Німеччині безбар'єрний простір закріплений в Основному законі Німеччини та Нормах будівництва та державних будівельних нормах і є невід’ємним критерієм для громадських будівель.

поєднує протипожежний захист з безбар’єрним простором

Будівлі не тільки повинні відповідати рамкам норм регулювання та стандартам щодо безбар'єрного простору: законом передбачена також протипожежна профілактика. Поєднання заходів протипожежного захисту з безбар’єрним проєктуванням є складним: протипожежні двері потрібно швидко закрити на випадок пожежі та створити безпечні протипожежні зони, але також пропонувати щоденне безбар’єрне використання.

Відкрийте для себе наш безкоштовний посібник із протипожежного захисту

Знаходьте подальші поради у нашій презентації щодо протипожежного захисту для дверей у існуючих будівлях

Наш фахівець із протипожежного захисту Петер Руруп виступив із презентацією щодо того, що слід враховувати при плануванні безбар’єрних протипожежних дверей на цифровому форумі експонентів FeuerTrutz 2020:

ДИВИТИСЬ ВІДЕО З Feuertrutz ТУТ

Універсальний дизайн у приватному секторі

Усе більше людей також бажають більшого комфорту та якості життя у власних чотирьох стінах. Це означає, що багато приватних будівельних проектів все частіше шукають концепції безбар’єрності, такі як універсальний дизайн. Інтелектуальне життя в розумних будинках також набуває все більшої популярності. Окрім концепцій універсального дизайну та розумного будинку, у приватному секторі є також додаткові концепції, які мають подібні цілі. У них є дещо спільне — зосередженість на людях та рішення, які створюють безбар'єрність у повсякденному житті.

Безбар’єрні дверні та віконні системи підвищують комфорт

Безбар'єрний простір пропонує численні переваги у всіх сферах життя. Він допомагає людям, які потерпають від тимчасових наслідків аварій, людям з дитячими колясками, багажем або сумками для покупок, а також сім'ям з маленькими дітьми. Автоматичні рішення для дверей і вікон, таким чином, пропонують підвищений комфорт для користувача, особливо коли ручне управління дверима чи вікнами незручне, важке або навіть неможливе.

Безбар’єрне життя — це тема наступного покоління

Окрім оптимізації, пов’язаної з комфортом, важливу роль відіграє також самостійне проживання та житло. Речі, які багато людей сприймають як належне, з віком стають дуже важкими або неможливими. У найближчі кілька років у Німеччині відбудуться значні зміни у віковій структурі населення. Частка тих, кому більше 65 років, постійно зростає. Кожен третій громадянин буде мати вік 65 років і старше до 2060 року. Враховуючи такі зміни вікової структури в Німеччині, старше покоління майбутнього вже займається питанням безбар'єрного простору. Сьогодні люди похилого віку також активніші, ніж будь-коли раніше, і сподіваються прожити самостійно до старості.

Проєктування безбар'єрних дверей та вікон за допомогою GEZE

Безбар’єрні дверні системи для покращеного комфорту користувача

Безбар’єрні дверні системи для покращеного комфорту користувача

Експлуатація та проходження дверей, відкривання та закривання вікон є одними з найважливіших аспектів безбар'єрного проєктування. Як новатор у галузі безбар'єрного простору, GEZE усуває бар’єри завдяки широкому вибору інноваційних та індивідуальних рішень для дверей, вікон та техніки для безпеки як у державному, так і в приватному секторах.

Підвищений комфорт для користувача

Рішення GEZE пропонують підвищену безпечність та зручність завдяки простій та інтуїтивно зрозумілій експлуатації. Вони враховують особисті побажання та індивідуальні потреби та роблять життя простішим та комфортнішим. Будівельні рішення від GEZE також можна ідеально вбудувати візуально в просторовий дизайн.

Безпечні та відповідні стандарту DIN рішення

Автоматичні системи дверей та вікон від GEZE відповідають найсуворішим стандартам безпеки та вимогам стандартів DIN для безбар'єрних будівель. Пропонуючи комплексні рішення з одного джерела, GEZE є вашим партнером, що спеціалізується на реалізації проектів відповідно до діючих стандартів: від фази планування до післяпродажного обслуговування.

Перейти до автоматичних систем розпашних дверей GEZE

Перейти до автоматичних систем розсувних дверей GEZE

Перейти до автоматичних систем карусельних дверей від GEZE

Більше про пакет зовнішніх дверей від GEZE

Індивідуальне та конкретне планування під об’єкт

Всебічний та універсальний безбар'єрний простір у новій будівлі означає повне зв’язування з об’єктом навіть на етапі планування. GEZE пропонує всебічну підтримку, в тому числі на етапі планування. Концепції безбар'єрного простору були створені відповідно до потреб різних груп користувачів будівлі та згідно з усіма законодавчими нормами та стандартом DIN 18040 як основа планування безбар'єрного простору.

Широкий досвід із одного джерела

GEZE пропонує широкий асортимент продуктів в галузі безбар’єрної будівлі: від автоматичних приводів, систем фіксації, зачинювачів з електричним приводом і елементів активації до управління доступом, замків «Антипаніка», електричних систем відкривання вікон, систем димо- та тепловідведення і обладнання для природного виведення диму та тепла. Усі вироби можна легко та безпечно зібрати та застосувати в громадських та приватних будівлях.

Комплексне обслуговування з самого початку

GEZE підтримує безбар'єрний простір як у існуючих, так і в нових будівлях. На відміну від забезпечення безбар'єрного простору у нових будівлях, адаптація існуючих будівель є більшою проблемою з точки зору планування та дизайну. Експерти GEZE можуть оптимально вирішити ці завдання завдяки своїм спеціалізованим навичкам та багаторічному досвіду. GEZE з самого початку підтримує вас як професійний партнер. Завдяки тісно сплетеній мережі дистрибуції GEZE ми можемо надати консультантів, які зможуть продемонструвати вам можливі безбар'єрні рішення на місці навіть у найкоротші терміни.