Теми

Автоматичні двері — прості, зручні та безпечні

Від багатьох будівель очікується що їхні двері будуть відчинятися автоматично, а потім знову зачинятися. У супермаркетах, готелях та автосалонах, а також у державних установах та лікарнях такі двері слугують зручними та доступними входами. Їх також можна додатково обладнати за прийнятні кошти.

Автоматичні двері забезпечують зручний для всіх доступ

Системи автоматичних дверей користуються великою популярністю в готелях.

Системи автоматичних дверей користуються великою популярністю в готелях. © Stefan Dauth / GEZE GmbH

Натискати на ручки дверей або обертати круглі дверні ручки, тягнути чи штовхати двері, і потім знову закривати двері: часом все це дратує. До того ж, люди часто забувають зачинити двері після себе. А для декого відчинити двері та потім зачинити їх неможливо, наприклад для користувачів візків, дітей, людей похилого віку та інвалідів. Автоматичні двері надають кожному зручний доступ до будівель, що цінується все більше і навіть стає очікуваним.

У деяких приміщеннях автоматичним дверям надається перевага

Автоматичні двері вже забезпечують сучасний безбар’єрний доступ, вихід та прохід у багатьох будівлях. Вони особливо підходять для будівель з високим рівнем відвідуваності. Зараз вони вважаються практично стандартними в таких галузях:

 • Охорона здоров’я/гігієна: У галузі охорони здоров’я автоматичні двері — це гігієнічне рішення для відвідувачів, пацієнтів, лікарів та медичних спеціалістів, які проходять через двері. Їм більше не потрібно відчиняти двері вручну, і таким чином вони уникають поширення мікробів.
 • Готелі і ресторани: Престижний та зручний вхід — у багатьох готелях це перше привітання гостей. Автоматичний доступ до кухні та інших зон забезпечує безпеку персоналу при виконанні обов’язків, а також забезпечує безперебійне обслуговування. Універсальний дизайн, безпека та гігієна є важливими перевагами в цій галузі також.
 • Галузь роздрібної торгівлі: Системи автоматичних дверей спрямовують клієнтів до бізнесу і слугують престижним та зручним місцем доступу. Вони створюють світлу та привабливу атмосферу для покупок. Вони також допомагають економити енергію, оскільки вони відкриваються лише за потреби, мінімізуючи вплив холоду та спеки ззовні на внутрішню температуру.
 • Громадські будівлі: Зараз за законодавством доступ до громадських будівель повинен бути безбар’єрним. Автоматичні дверні системи — це ефективне та безпечне рішення в цій галузі, особливо для будівель з високим рівнем відвідуваності.
За допомогою GC 307+ легко активувати автоматичні двері без гаптичного сприйняття, як у внутрішній, так і зовнішній області.

GC 307+ — безконтактна сенсорна кнопка © GEZE GmbH

Ще одна перевага: Автоматичні дверні системи, які поєднуються з радіолокаційними датчиками руху, відчиняються і зачиняються повністю безконтактно. Таким чином можна звести до мінімуму фізичний контакт та уникнути передачі бактерій та вірусів — це ідеальне гігієнічне рішення, особливо у місцях із високою прохідністю.

Відкрийте наші рішення GEZE для вхідних груп (PDF | 1,12 MB)

Відкрийте для себе наші рішення GEZE для внутрішніх частин будівлі (PDF | 287 KB)

Елементи управління дверима

Завдяки спеціальним системам розсувної фурнітури двері рухаються автоматично. Такі типи автоматичних систем розсувної фурнітури складаються з кількох складових:

 • Елементи активації: Це датчик, який реєструє команду відчинити і передає її до управління приводом/блоком управління. Існують ручні датчики, такі як сенсорні панелі, пульти дистанційного керування, кнопки, перемикачі, та автоматичні датчики, такі як датчики руху, сенсорика, світлові бар’єри та цифрові бар’єри. Заради зручності на автоматичних дверях часто встановлюють кілька автоматичних датчиків.
 • Блок управління: Це мозок системи, у який, як правило, входять таймерні перемикачі, налаштування швидкості відкриття, кутів та часу утримування у відкритій позиції, і за потреби додаткові технології безпеки, такі як управління доступом, відеоспостереження тощо.
 • Привод: Дверний привод використовує силу двигуна для відчинення дверей. Привод відчиняє двері, а потім знову їх зачиняє.
 • Сенсорні смужки: Сенсорні смужки (датчики присутності) стежать за шляхом стулок дверей та замикаючих країв. Вони негайно зупиняють двері, якщо є загроза зіткнення чи защемлення особи або предмета. Перед використанням датчиків безпеки, будь ласка, проконсультуйтеся з виробником протипожежних дверей щодо того, чи дозволені ці датчики.

Найвищі стандарти автоматичних дверей

Автоматичні двері в житлових будівлях

Автоматичні двері в житлових будівлях © Aleksandrs Kendenkovs / GEZE GmbH

Стандарт безпеки для автоматичних дверних систем у Німеччині є найвищим у світі. Оскільки ці компоненти мають електричні приводи, вони вважаються машинами за визначенням Директиви по механічному обладнанню. Тому вони підпадають під особливі вимоги безпечності. Європейський стандарт EN 16005 впроваджений DIN EN 16005 в Німеччині і він визначає проектні вимоги та методи випробувань, що застосовуються для забезпечення безпечності автоматичних дверей. Ще одним законодавчим стандартом у Німеччині є DIN 18650, який залишається обов’язковим як давніший і суворіший стандарт.

Пристрої захисту

Оператор зобов’язаний забезпечити безпеку відчинення та зачинення автоматичних дверей та обмежити пов’язані з цим джерела ризику. У деяких випадках достатньо контролю основних замикаючих країв. За особливих обставин (наприклад, у будівлях, якими користуються переважно літні люди, люди з обмеженими фізичними можливостями чи маленькі діти) слід забезпечити безпечність всієї зони дверей. Часто старі дверні системи можуть бути додатково обладнані за допомогою цілої низки пристроїв безпеки.

Ключові елементи DIN EN 16005 та DIN 18650 вимагають захисту небезпечних зон через:

 • Використання сенсорної техніки для уникнення руйнування, деформації та ударів під час відкривання та закривання
 • Безпечні відстані для запобігання руйнування та затягування
 • Обмеження сили стулок
 • Вимога щодо високого рівня безпеки системи управління дверима та сенсорної техніки «Performance Level c» для стандартних дверей або «performance level d» для аварійних та евакуаційних виходів (відповідно до EN ISO 13849-1)

Технічне обслуговування та огляд

Відповідно до DIN EN 16005, DIN 18650 та Технічних правил щодо робочих місць — двері та ворота (ASR A1.7), автоматичні двері підлягають обов’язковому технічному огляду з питань безпеки за участі спеціаліста. Це стосується первинного введення в експлуатацію, а потім як мінімум один раз на рік, але також за потреби, наприклад, якщо змінюються функції будівлі.

Окрім такого огляду, вимоги до технічного обслуговування включають також обов’язкове регулярне обслуговування автоматичних/механізованих дверей. Ці інтервали залежать від технічних умов виробника. Для автоматичних дверей на аварійних та евакуаційних виходах технічне обслуговування рекомендується проводити двічі на рік.

Протипожежний захист та відкриті аварійні виходи

Системи автоматичних дверей на запасних і аварійних виходах

Системи автоматичних дверей на запасних і аварійних виходах © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Автоматичні двері забезпечують безпеку завдяки вдосконаленим системам та сенсориці навіть в аварійних ситуаціях. Двері, які використовуються як протипожежні, повинні безпечно зачинятися у випадку пожежі чи диму. В аварійних ситуаціях вони автоматично зачиняються за допомогою імпульсу від сигналізатора диму і замикають зону пожежі або запобігають поширенню диму. Це також може бути ввімкнено системою будівлі, наприклад, центральним блоком виявлення диму.

Якщо прохід ідентифіковано як аварійний та евакуаційний вихід, автоматичні двері повинні бути обладнані генератором імпульсів аварійного відкриття (датчиком). Це гарантує, що двері відчиняються протягом кількох секунд після спрацювання або після порушення енергопостачання, щоб двері могли використовуватися як аварійний та евакуаційний вихід у критичних ситуаціях.

Центральна система управління та контроль за допомогою створення мереж

Автоматичні дверні установки часто поєднуються з такими системами для управління будівлями, як система евакуаційних виходів, система контролю доступу, система техніки будівлі та блоки управління системами димо- та тепловідведення (RWA). Це дає змогу централізувати систему управління та контроль усіх цих систем, таким чином підвищуючи ефективність управління об’єктом.

Будівництво загальнодоступних будівель з автоматичними дверима

Метою будівництва загальнодоступних будівель є планування та побудова будівель та житла таким чином, щоб ними міг користуватися будь-хто без допомоги та без обмежень. Універсальний дизайн включено до будівельних норм у Німеччині, він є критерієм проектів громадського будівництва.

Також має існувати можливість відчиняти і зачиняти двері з малою кількістю енергії. Іншими словами, існує потреба у системах автоматичних дверей.

Загальнодоступні будівлі DIN 18040-1

Універсальний дизайн набуває все більшої популярності у приватних будинках. Кількість людей похилого віку в суспільстві значно збільшується, і багато людей можуть і хочуть залишатися незалежними у літньому віці.

Універсальний дизайн також пропонує численні переваги на інших життєвих етапах. Він допомагає людям, які потерпають від тимчасових наслідків аварій, людям з дитячими колясками, багажем або сумками для покупок, а також сім’ям з маленькими дітьми. У таких ситуаціях, тобто коли відчиняти і зачиняти двері вручну незручно, важко або навіть неможливо, рішення для автоматичних дверей пропонують високий рівень зручності для користувача.

Безпека з автоматичними дверима від GEZE

Існує багато варіантів автоматичних розсувних дверей.

Існує багато варіантів автоматичних розсувних дверей. © Erwin Kamphuis / GEZE GmbH

Чи хотіли б ви вітати своїх гостей за допомогою особливого рішення для вхідної зони? GEZE пропонує індивідуальні вхідні зони з карусельними, розсувними та автоматичними розпашними дверима, а також будь-які види спеціальних рішень, включно з захисними дверима машини. Асортимент також включає пристрої активації, які автоматично керують дверима і замикають їх.

Дверні приводи від GEZE автоматично, безпечно та зручно рухають автоматичні дверні системи. Вони можуть бути адаптовані до різноманітних потреб користувачів. Вони також взаємодіють з іншими пристроями, такими як, наприклад, системи пожежної сигналізації, і беруть на себе управління в системі будівлі.

GEZE має багаторічний досвід дотримування суворого німецького стандарту безпеки відповідно до DIN 18650. Усі автоматичні дверні системи та сенсорні смужки GEZE відповідають стандарту EN 16005.

Для приватних будинків: пакет зовнішніх дверей GEZE

Пакет зовнішніх дверей GEZE перетворює вхідні двері для приватних будинків та квартир в автоматичні рішення для безбар’єрного доступу. Гнучкий вибір компонентів дає змогу створити індивідуальний пакет зовнішніх дверей, наприклад, відмикання дверей за допомогою управління доступом «відбитками пальців». За бажання цей тип вхідних дверей також може бути вбудований у наявну систему Smart Home.

Більше про пакет зовнішніх дверей від GEZE

Правильне рішення для будь-яких потреб

Оскільки автоматичні двері часто розташовано у вхідній частині будівлі, архітектори приділяють їм велику увагу. Це обумовлено тим, що вхідні зони виконують роль «візитівок» будівлі, створюючи важливе перше враження.

 • Системи автоматичних розсувних дверей від GEZE сучасні, компактні та елегантні.
 • Автоматичні карусельні двері використовуються у вхідних зонах великих і престижних будівель. Вони поєднують архітектурну привабливість із функціональністю.
 • Приводи лінійки Slimdrive мають висоту конструкції всього сім сантиметрів і чудово вписуються в будь-яку архітектуру будівлі, а також пропонують широкий спектр варіантів застосування. Дуже мала монтажна висота дає змогу майже непомітно вбудовувати їх у фасад. Powerdrive — це потужний привод, здатний зручно та безпечно пересувати важкі двері.
 • Для надійного замикання та розмикання автоматичних систем розсувних дверей GEZE пропонує різні рішення для замикання залежно від вимог безпеки та зручності експлуатації.

Простий монтаж, у тому числі і для модернізації

Автоматичні системи розпашних дверей вирізняються простою установкою, їх можна додатково обладувати. Елементи активації керують автоматичними дверними системами, а сенсорні смужки забезпечують їхню надійність.

Технологія, що стоїть за цим, не завжди проста для будівельних техніків, оскільки вимагає від них розрахунку численних параметрів. Сервісні інструменти GEZE полегшують роботу з автоматичними дверними системами, забезпечуючи швидке і просте налаштування. Наприклад, схеми кабелів допомагають у плануванні встановлення дверей, а наш сервісний термінал ST 220 можна використовувати для легкого визначення параметрів дверей. Окрім інструкцій із встановлення наші відео про встановлення також допоможуть встановити дверні системи.

Перейти до відео про встановлення Powerturn

Перейти до відео про встановлення механізму Powerturn IS

GEZE — єдиний постачальник комплексних рішень, розроблених для задоволення індивідуальних потреб.

Перевірка безпечності, технічне обслуговування, інструменти обслуговування

Рухомі елементи та приводи певною мірою піддаються зношуванню і потребують регулярного обслуговування. Оператор завжди повинен забезпечувати належний стан дверної системи. Щоб гарантувати надійність дверей, потрібні щорічні експертизи та регулярне обслуговування. Для дверей на шляху евакуації рекомендується проводити дві перевірки щорічно. Вони охоплюють усі аспекти, що стосуються безпеки, правильної установки та інтеграції в будівлю.

Параметри для автоматичних розсувних, розкривних та карусельних дверних систем GEZE можна швидко та легко встановити та підтримувати за допомогою ноутбука чи ПК з програмним забезпеченням GEZEconnects та швидкої бездротової передачі даних по Bluetooth. Просте зчитування повідомлень про несправності зменшує витрати на обслуговування та підтримку. Діагностичні функції відображають найважливіші параметри дверної системи в режимі реального часу. Таким чином, несправності можна миттю усунути. Усі ваші налаштування дверей можна зберегти для документації, застосування в інших системах та надсилання електронною поштою. Наявні системи також можна без проблем налаштувати для сумісності з GEZEconnects.

GEZE Service забезпечує гнучкі та індивідуальні пакети підтримки та обслуговування, а також навчання в цій галузі.