Теми

Розумні будівлі — мережеві будівлі майбутнього

Сучасні будівлі повинні бути безпечними та зручними в експлуатації та управлінні, а також витрачати мінімум електроенергії. Ці вимоги можна виконати шляхом автоматизації та будування інтелектуальної мережі технічного обладнання. Мережі будівлі — це найбільший ринок в будівельній галузі, що зростає.

Будівлі стають безпечнішими, зручнішими та більш енергоефективними.

Що робить будівлю «розумною»? Просто додати «розумної» електроніки для технічної експлуатації насправді не достатньо. Будівля стає справді «розумною» лише тоді, коли всі компоненти працюють узгоджено незалежно від виробника, централізовано та просто. Насправді це стосується всіх видів робіт: освітлення, опалення, контролю клімату, затінення, вентиляції та техніки для безпеки, а також дверної та віконної техніки.

Завдяки автоматизованій мережевій техніці будівлі «розумні будівлі» динамічно адаптуються як до навколишнього середовища, так і до поведінки користувачів. Це робить їх безпечнішими, зручнішими та більш енергоефективними.

Зв'язок через мережі

Технічні системи взаємодіють за допомогою сучасної електронної мережевої комунікації. Програма для компаній, що стосується технічного обладнання будівель та автоматизації будівель, надає клієнтам як пропрієтарні (власність виробника), так і відкриті системи. Відкриті системи (наприклад, BACnet, KNX, LON, SMI, DALI) підтримуються багатьма виробниками: їхні компоненти є «сумісними» і можуть взаємодіяти в системі.

Що таке «Розумна будівля»?

«Розумна будівля» описує автоматизацію та централізовану експлуатацію технічного обладнання функціональних будівель, таких як офісні будівлі, аеропорти, торгові центри або виробничі зали. Основними темами є безпека будівлі, наприклад, за допомогою техніки протипожежної сигналізації або динамічного планування шляхів евакуації за планом будівлі; а також енергіетична оптимізація експлуатації будівлі, що значно заощаджує експлуатаційні витрати.

Для «розумних будівель» електротехнічна галузь постачає численні інноваційні продукти та рішення, які вже перевірені та поширені в новобудовах. Зокрема, є великі успіхи у сфері енергоефективності: споживання енергії в офісній будівлі тепер може бути зменшене до 30 % за рахунок автоматизації. (Джерело: ZVEI, Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie e.V., Frankfurt, 2018)

Двері та вікна також відіграють свою роль

Розумна вентиляція: віконні приводи GEZE інтегровані в будівельні системи KNX

Розумна вентиляція: віконні приводи GEZE інтегровані в будівельні системи KNX

Двері та вікна тепер також є багатофункціональними, розумними та мережевими. Це через те, що вони повинні виконувати безліч різних функцій: забезпечувати безбар'єрний простір, природну вентиляцію та перешкоджати грабіжникам. Крім того, у разі пожежі чи паніки вони повинні відкривати аварійні та евакуаційні виходи, водночас забезпечуючи контрольований доступ, димо- та тепловідведення та захист від пожежі.

GEZE пропонує інтерфейсні модулі KNX та BACnet, а також систему автоматизації будівлі для інтеграції продуктів GEZE в мережеві рішення. Це надає можливість надійно здійснювати контроль над автоматизованими продуктами GEZE з галузей дверей, вікон та технологій безпеки. Це дає змогу повністю інтегрувати «інтелектуальні» можливості продуктів у мережу будівлі: наприклад, встановити ширину відкриття дверей чи характеристики відчинення та зачинення вікна залежно від зовнішньої температури у взаємодії з термосенсорами та системами опалення.

Перейти до рішень для будування мереж від GEZE

GEZE IQ box KNX — експерт з природної вентиляції

Інтерфейсний модуль GEZE IQ box KNX підходить для впровадження гнучких рішень природної вентиляції в невеликих будівлях. IQ box KNX забезпечує безпосередню інтеграцію віконних приводів серії GEZE IQ windowdrive у системи інженерного обладнання KNX. Це забезпечує взаємодію з іншими компонентами, сумісними з KNX, такими як кнопки та сенсорика. IQ box KNX простий в установці, може бути гнучко адаптований до будівлі та може поєднуватися з усіма продуктами KNX.

Наприклад, у школах автоматизація будівлі за допомогою IQ box KNX забезпечує вищу якість повітря та енергоефективність завдяки контрольованій автоматичній вентиляції. У разі погіршення якості повітря під час уроків вікна відкриваються автоматично (і знову закриваються). Зворотне охолодження у нічний час улітку гарантує, що вранці в класах буде прохолодно. Сенсор вимірює внутрішню і зовнішню температуру, відкриває вікна вночі, коли зовнішня температура нижча, і знову їх автоматично закриває, коли температура досягне потрібного рівня.

Особливості продукту GEZE IQ box KNX

 • відкриває вікна в будь-яку бажану позицію (у %)
 • надійне повідомлення про стан будь-якого автоматизованого вікна (відкрите/закрите/% відкриття або стан привода, наприклад, несправність)
 • інтегровані функції вентиляції перетворюють IQ box KNX на невеликий центр вентиляції (вентиляція за таймером, непротягове провітрювання, автоматичне замикання та блокування в разі дощу або вітрова сигналізація, з активованим приладдям для контролю клімату)
 • взаємодія з іншими компонентами, сумісними з KNX, такими як кнопки та сенсорика.

Модуль інтерфейсу IO 420 GEZE BACnet

Із модулем інтерфейсу GEZE IO 420 компанія об’єднує в мережу продукти з галузей систем дверей, надання доступу до маршрутів евакуації, техніки вікон, димо- та тепловідведення, а також техніку для забезпечення безпеки. Розумний модуль підходить для швидкої, простої та стандартизованої інтеграції в мережеві рішення з BACnet. IO 420 забезпечує централізовану візуалізацію та управління всіма автоматичними дверними системами через систему управління будівлею.

Рішення BACnet для багатофункціональних дверних систем: удень — безбар'єрні автоматичні двері, уночі — безпечний аварійний вихід. Пристрій управління дверима TZ 320 керує та контролює автоматичні продукти, такі як привод розпашних дверей Powerturn, та забезпечує інтеграцію в систему управління будівлею через інтерфейсний модуль IO 420, таким чином забезпечуючи централізоване управління дверними системами через BACnet. За потреби можна швидко встановити інший режим роботи, а двері можна відстежувати віддалено, включно з отриманням можливих повідомлень про несправності.

Характеристики інтерфейсного модуля IO 420 від GEZE

Новий інтерфейсний модуль GEZE IO 420 дає змогу за допомогою стандарту зв’язку BACnet об’єднувати в мережу продукти з галузей систем дверей, надання доступу до маршрутів евакуації, техніки вікон, димо- та тепловідведення, а також техніку для забезпечення безпеки.

Ідеально для торгових центрів: розумні мережі з GEZE Cockpit

Ідеально для торгових центрів: розумні мережі з GEZE Cockpit © Robert Les / GEZE GmbH

Система автоматизації будівлі GEZE Cockpit

GEZE Cockpit заповнює прогалину в автоматизації будівлі як перша система автоматизації будівлі для розумних дверей, вікон та техніки для безпеки. Вона може використовуватися як незалежна система управління будівлею (автономне рішення) або бути вбудована в автоматизовану техніку управління будівлями вищого рівня. Обмін даними між системою GEZE Cockpit і технікою привода чи технікою для безпеки відбувається через модуль інтерфейсу IO 420. GEZE Cockpit забезпечує комплексну візуалізацію, управління та моніторинг і відображає (VISU) та контролює (VISU +) усі події та заходи.

Незалежно від того, чи це ПК, планшет чи смартфон — додатки для GEZE Cockpit використовуються за допомогою браузера і тому можуть працювати на будь-якому пристрої з підтримкою IP. Наприклад, усі підключені двері та вікна відображаються у їхньому точному місці.

Крім того, поточний режим та функціональний стан дверей чи вікон можуть відображатися у графічному інтерфейсі користувача та змінюватися за одним натисканням кнопки. Так звані «сценарії» забезпечують одночасну експлуатацію декількох продуктів також за одним натисканням кнопки або за таймером. Індивідуальні функції моніторингу також можливі, наприклад, оцінка частоти доступу та сигналів тривоги за допомогою звітування електронною поштою.

Керуючі будівель можуть керувати дверима та вікнами без візуального огляду, отримувати інформацію з будь-якого місця про зміни режиму, а також повідомлення про тривогу чи несправності від окремих дверей чи вікон, та негайно реагувати. Наприклад, якщо в роздрібному магазині активована аварійна кнопка на аварійному виході, якщо в реабілітаційному центрі двері неавторизовано відчиняються вночі, або двері в громадській будівлі не зачиняються після закриття ввечері.

Перейти до мережевих рішень від GEZE у новому IT-комплексі будівель компанії Vector

Більше про GEZE Cockpit

Розумне планування

GEZE Cockpit спрощує інтеграцію дверей, вікон та техніки для безпеки для вас як планувальників та фахівців із технічного обладнання будівель. Можна включити більше функцій автоматизації будівель. Стандартизовані мережеві компоненти та індивідуальна підтримка проектів забезпечують надійність планування для всіх. GEZE Cockpit — привабливе рішення для виробників систем управління будівлею та системних інтеграторів.

Переваги GEZE Cockpit

 • Упевненість під час планування
 • Розширення портфоліо
 • Розширена функціональність

GEZE надає підтримку у визначенні індивідуальних потреб відповідно до використання.

Розумна будівля

Протокол зв’язку BACnet пропонує компоненти plug & play, що дають змогу швидко підключати пристрої та продукти. Завдяки цьому можна працювати з різними групами продуктів, що гарантує вашу участь у взаємодії належним чином та дає вам необхідну гнучкість, навіть у разі непередбачених змін у плануванні.

Переваги GEZE Cockpit

 • Ефективність на етапі будівництва
 • Швидке реагування у разі несправності
 • Гнучкість у разі непередбачених змін


GEZE підтримує вас у плануванні, встановленні та введенні в експлуатацію

Планування

 • Планування об’єкта для вашого рішення GEZE Cockpit
 • Підготовка всіх необхідних документів (схеми кабелів, файли EDE тощо)
 • Налаштування необхідних компонентів

Встановлення

 • З'єднання компонентів та обладнання
 • Будування мереж продуктів
 • З'єднання з системою управління будівлею

Введення в експлуатацію

 • Налаштування GEZE Cockpit
 • Налаштування вашого інтерфейсу експлуатації
 • Забезпечення належної експлуатації

Розумна експлуатація

Завдяки GEZE Cockpit оператори будівлі можуть заощадити багато грошей і одночасно покращити безпечність для будівлі, а також для людей у ній. Ваш персонал також отримує перевагу, адже GEZE Cockpit зручно користуватися. Забезпечимо управління та надійний контроль стану системи дверей, вікон, димо- та тепловідведення, а також аварійних виходів з будь-якого місця та в будь-який час, використовуючи будь-який IP-пристрій.

Переваги GEZE Cockpit:

 • зручність
 • безпечність
 • ефективність експлуатації будівель

Переваги для оператора:

 • налаштування сигналів тривоги та служби електронної пошти гарантує безпеку, завдяки негайному сповіщенню
 • контроль забезпечує постійну прозорість експлуатації будівлі
 • виділення цінної інформації з даних, отриманих для підвищення ефективності експлуатації будівель
 • контроль системи аварійних та евакуаційних виходів постійно відстежує їхній стан підвищуючи безпечність шляхом негайного втручання
 • незалежна експлуатація автоматичних дверей забезпечує додатковий комфорт і підвищує ефективність

GEZE також бере на себе:

 • обслуговування й оновлення апаратних та програмних компонентів з одного джерела
 • постійна оптимізація експлуатації будівель