Теми

Розумні будівлі — мережеві будівлі майбутнього

Сучасні будівлі повинні бути безпечними та зручними в експлуатації та управлінні, а також витрачати мінімум електроенергії. Ці вимоги можна виконати шляхом автоматизації та будування інтелектуальної мережі технічного обладнання. Мережі будівлі — це найбільший ринок в будівельній галузі, що зростає.

Будівлі стають безпечнішими, зручнішими та більш енергоефективними.

Що робить будівлю «розумною»? Просто додати «розумної» електроніки для технічної експлуатації насправді не достатньо. Будівля стає справді «розумною» лише тоді, коли всі компоненти працюють узгоджено незалежно від виробника, централізовано та просто. Насправді це стосується всіх видів робіт: освітлення, опалення, контролю клімату, затінення, вентиляції та техніки для безпеки, а також дверної та віконної техніки.

Завдяки автоматизованій мережевій техніці будівлі «розумні будівлі» динамічно адаптуються як до навколишнього середовища, так і до поведінки користувачів. Це робить їх безпечнішими, зручнішими та більш енергоефективними.

Зв'язок через мережі

Технічні системи взаємодіють за допомогою сучасної електронної мережевої комунікації. Програма для компаній, що стосується технічного обладнання будівель та автоматизації будівель, надає клієнтам як пропрієтарні (власність виробника), так і відкриті системи. Відкриті системи (наприклад, BACnet, KNX, LON, SMI, DALI) підтримуються багатьма виробниками: їхні компоненти є «сумісними» і можуть взаємодіяти в системі.

Що таке «Розумна будівля»?

«Розумна будівля» описує автоматизацію та централізовану експлуатацію технічного обладнання функціональних будівель, таких як офісні будівлі, аеропорти, торгові центри або виробничі зали. Основними темами є безпека будівлі, наприклад, за допомогою техніки протипожежної сигналізації або динамічного планування шляхів евакуації за планом будівлі; а також енергіетична оптимізація експлуатації будівлі, що значно заощаджує експлуатаційні витрати.

Для «розумних будівель» електротехнічна галузь постачає численні інноваційні продукти та рішення, які вже перевірені та поширені в новобудовах. Зокрема, є великі успіхи у сфері енергоефективності: споживання енергії в офісній будівлі тепер може бути зменшене до 30 % за рахунок автоматизації. (Джерело: ZVEI, Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie e.V., Frankfurt, 2018)

Двері та вікна також відіграють свою роль

Розумна вентиляція: віконні приводи GEZE інтегровані в будівельні системи KNX

Розумна вентиляція: віконні приводи GEZE інтегровані в будівельні системи KNX

Двері та вікна тепер також є багатофункціональними, розумними та мережевими. Це через те, що вони повинні виконувати безліч різних функцій: забезпечувати безбар'єрний простір, природну вентиляцію та перешкоджати грабіжникам. Крім того, у разі пожежі чи паніки вони повинні відкривати аварійні та евакуаційні виходи, водночас забезпечуючи контрольований доступ, димо- та тепловідведення та захист від пожежі.

GEZE пропонує інтерфейсні модулі KNX та BACnet, а також систему автоматизації будівлі для інтеграції продуктів GEZE в мережеві рішення. Це надає можливість надійно здійснювати контроль над автоматизованими продуктами GEZE з галузей дверей, вікон та технологій безпеки. Це дає змогу повністю інтегрувати «інтелектуальні» можливості продуктів у мережу будівлі: наприклад, встановити ширину відкриття дверей чи характеристики відчинення та зачинення вікна залежно від зовнішньої температури у взаємодії з термосенсорами та системами опалення.

Перейти до рішень для будування мереж від GEZE

GEZE IQ box KNX — експерт з природної вентиляції

Інтерфейсний модуль GEZE IQ box KNX підходить для впровадження гнучких рішень природної вентиляції в невеликих будівлях. IQ box KNX забезпечує безпосередню інтеграцію віконних приводів серії GEZE IQ windowdrive у системи інженерного обладнання KNX. Це забезпечує взаємодію з іншими компонентами, сумісними з KNX, такими як кнопки та сенсорика. IQ box KNX простий в установці, може бути гнучко адаптований до будівлі та може поєднуватися з усіма продуктами KNX.

Наприклад, у школах автоматизація будівлі за допомогою IQ box KNX забезпечує вищу якість повітря та енергоефективність завдяки контрольованій автоматичній вентиляції. У разі погіршення якості повітря під час уроків вікна відкриваються автоматично (і знову закриваються). Зворотне охолодження у нічний час улітку гарантує, що вранці в класах буде прохолодно. Сенсор вимірює внутрішню і зовнішню температуру, відкриває вікна вночі, коли зовнішня температура нижча, і знову їх автоматично закриває, коли температура досягне потрібного рівня.

Особливості продукту GEZE IQ box KNX

 • відкриває вікна в будь-яку бажану позицію (у %)
 • надійне повідомлення про стан будь-якого автоматизованого вікна (відкрите/закрите/% відкриття або стан привода, наприклад, несправність)
 • інтегровані функції вентиляції перетворюють IQ box KNX на невеликий центр вентиляції (вентиляція за таймером, непротягове провітрювання, автоматичне замикання та блокування в разі дощу або вітрова сигналізація, з активованим приладдям для контролю клімату)
 • взаємодія з іншими компонентами, сумісними з KNX, такими як кнопки та сенсорика.

Модуль інтерфейсу GEZE BACnet

Із модулем інтерфейсу компанія об’єднує в мережу продукти з галузей систем дверей, надання доступу до маршрутів евакуації, техніки вікон, димо- та тепловідведення, а також техніку для забезпечення безпеки. Розумний модуль підходить для швидкої, простої та стандартизованої інтеграції в мережеві рішення з BACnet. забезпечує централізовану візуалізацію та управління всіма автоматичними дверними системами через систему управління будівлею.

Рішення BACnet для багатофункціональних дверних систем: удень — безбар'єрні автоматичні двері, уночі — безпечний аварійний вихід. Пристрій управління дверима TZ 320 керує та контролює автоматичні продукти, такі як привод розпашних дверей Powerturn, та забезпечує інтеграцію в систему управління будівлею через інтерфейсний модуль, таким чином забезпечуючи централізоване управління дверними системами через BACnet. За потреби можна швидко встановити інший режим роботи, а двері можна відстежувати віддалено, включно з отриманням можливих повідомлень про несправності.

Характеристики інтерфейсного модуля від GEZE

Новий інтерфейсний модуль дає змогу за допомогою стандарту зв’язку BACnet об’єднувати в мережу продукти з галузей систем дверей, надання доступу до маршрутів евакуації, техніки вікон, димо- та тепловідведення, а також техніку для забезпечення безпеки.

Розумне планування

myGEZE Control спрощує інтеграцію дверей, вікон та техніки для безпеки для вас як планувальників та фахівців із технічного обладнання будівель. Можна включити більше функцій автоматизації будівель. Стандартизовані мережеві компоненти та індивідуальна підтримка проектів забезпечують надійність планування для всіх. myGEZE Control — привабливе рішення для виробників систем управління будівлею та системних інтеграторів.

Переваги myGEZE Control

 • Упевненість під час планування
 • Розширення портфоліо
 • Розширена функціональність

GEZE надає підтримку у визначенні індивідуальних потреб відповідно до використання.

Безперебійне виконання будь-яких робіт

Завдяки відкритому протоколу зв’язку BACnet можливе безперебійне виконання будь-яких робіт. Завдяки мережевому рішенню myGEZE Control техніку для дверей і вікон, а також техніку для безпеки можна інтегрувати в усі сфери системи керування інженерним обладнанням будівлі. Так, завдяки автоматизованим процесам в будівлі та централізованій системі нагляду, користуватися нерухомістю зручніше і безпечніше.

Переваги myGEZE Control

 • Ефективність на етапі будівництва
 • Швидке реагування у разі несправності
 • Гнучкість у разі непередбачених змін


GEZE підтримує вас у плануванні, встановленні та введенні в експлуатацію

Планування

 • Планування об’єкта для вашого рішення myGEZE Control
 • Підготовка всіх необхідних документів (схеми кабелів, файли EDE тощо)
 • Налаштування необхідних компонентів

Встановлення

 • З'єднання компонентів та обладнання
 • Будування мереж продуктів
 • З'єднання з системою управління будівлею

Введення в експлуатацію

 • Налаштування myGEZE Control
 • Налаштування вашого інтерфейсу експлуатації
 • Забезпечення належної експлуатації

GEZE допомагає під час планування / проєктування, введення в експлуатацію, технічного обслуговування та технічної підтримки

Завдяки myGEZE Control оператори будівель економлять гроші та водночас підвищують безпеку будівлі та людей, які в ній знаходяться. Ми створюємо стандартизовані конфігурації BACnet, які можна використовувати незалежно від постачальників послуг і використовуваної системи управління будівлею. Завдяки цьому можливе впровадження в системи техніки управління будівлею, керування ризиками та CAFM незалежно від виробника цих систем. GEZE надає допомогу на всіх етапах життєвого циклу будівлі, починаючи з раннього планування та повноцінного проєктування, включно з введенням в експлуатацію, аж до технічного обслуговування та технічної підтримки під час експлуатації будівлі.

Переваги myGEZE Control

 • зручність
 • безпечність
 • ефективність експлуатації будівель

Переваги для оператора:

 • контроль забезпечує постійну прозорість експлуатації будівлі
 • виділення цінної інформації з даних, отриманих для підвищення ефективності експлуатації будівель
 • контроль системи аварійних та евакуаційних виходів постійно відстежує їхній стан підвищуючи безпечність шляхом негайного втручання
 • незалежна експлуатація автоматичних дверей забезпечує додатковий комфорт і підвищує ефективність

GEZE також бере на себе:

 • обслуговування й оновлення апаратних та програмних компонентів з одного джерела
 • постійна оптимізація експлуатації будівель