Теми

Енергетична революція в будівельній галузі

Почувши термін «енергетична революція» більшість людей спершу думають, що йдеться про відновлювані джерела енергії. Але це також означає одночасно зменшення споживання енергії. Будівлі мають великий потенціал енергозбереження, оскільки на них припадає близько 35 відсотків загального енергоспоживання Німеччини. Збільшення енергоефективності будівель, тобто оптимізація споживання енергії під час експлуатації, є шляхом до раціонального скорочення споживання. Тому енергоефективність є надзвичайно важливою для архітекторів та планувальників, а також користувачів та кінцевих споживачів.

Мета полягає в зменшенні викидів CO2

Теплі приміщення взимку, охолодження влітку, освітлення вночі, швидке транспортування, експлуатація машин та приладів — нам потрібно багато енергії у повсякденному житті. Але енергія, яку ми споживаємо, в основному забезпечується викопним паливом, і його спалювання призводить до викидів CO2. Сьогодні ми знаємо, що це, ймовірно, зумовлює тривожно швидку зміну клімату.

Таким чином, метою захисту клімату в Німеччині є зменшення викидів CO2 щонайменше на 40 відсотків до 2010 року порівняно з 1990 роком та на 80-95 відсотків до 2050 року. Будівельний фонд повинен мати мінімальний вплив на клімат.

Загальний попит на енергію та втрати тепла

Теплові зображення надають експертам усю потрібну інформацію про втрати тепла та енергії через фасад. Темні області відображають невеликі втрати, жовтий означає середні втрати, а червоні — значні втрати тепла.

Теплове зображення фасаду: тут втрачається багато енергії! © shutterstock

Будівельний сектор відіграє ключову роль у сучасній енергетичній політиці Німеччини: більше третини від спожитої кінцевої енергії зараз використовується для будівель — для нагріву води, опалення та охолодження, вентиляції та освітлення. Часто велика частина тепла розсіюється з приміщення через стіни, вікна, дахи, двері або підлогу.

Пасивні будинки та будинки з майже нульовим споживанням енергії мають стати стандартними для ЄС у майбутньому. Це узгоджено з виправленим Положенням ЄС про загальні енергетичні показники будівель. Воно застосовуватиметься спочатку лише до новобудов, але до 2050 року всі будівлі повинні не мати впливу на клімат. З одного боку, має бути значно зменшена потреба в енергії на опалення та охолодження під час будівництва та реконструкції. З іншого боку, слід значно збільшити частку відновлюваних джерел енергії, що використовуються для покриття решти потреб.

Високі вимоги до енергоефективності згідно з будівельним законодавством та директивами

Регламент ЄС запроваджено в Німеччині через Закон про енергозбереження (EnEG), Постанову про енергозбереження (EnEV) та Закон про відновлювану теплову енергію (EEWärmeG). У 2018 році метою є об'єднання всіх цих норм у новому Законі про енергетику будівництва (GEG). Законодавство та нормативно-правові акти встановлюють пов'язані з енергетикою порогові значення й енергетичні сертифікати для нових і наявних будівель. Мета полягає в тому, щоб рівень споживання первинної енергії в будівлях був низьким. Втрат енергії від будівель слід уникати від самого початку, наскільки це можливо, за допомогою структурного ізолювання, зокрема, встановлення надійної ізоляції, надійних вікон та уникнення теплових мостів. Решта потреб в енергії все більше забезпечуватиметься відновлюваними джерелами енергії.

Дуже зручне робоче та побутове середовище, яке також має високу енергоефективність, може бути втілене лише за допомогою інтелектуального управління опаленням, постачанням гарячої води, освітленням та вентиляцією. Ці елементи управління повинні бути адаптовані до структури будівлі та поведінки користувачів. В ідеальній ситуації оцифровування та автоматизація призведуть до того, що будівлі адаптуватимуться до мінливих умов, кількості людей у будівлі та погодних умов

Продукти GEZE для енергоефективних будівель

Інтегровані рішення, орієнтовані на енергоефективність дверей, вікон та техніки для безпеки, вміло поєднують зручність та безпечність із енергоефективністю. Міжгалузеве будування мереж також надає нові можливості для управління енергозберігаючими будівлями. GEZE відіграє свою роль в енергоефективності за допомогою різноманітних рішень та продуктів:

  • природна аерація та вентиляція будівель та контроль температури окремих приміщень за допомогою автоматизованих віконних систем
  • автоматичне відкриття та надійне замикання дверей
  • інтелектуальна система автоматизації будівель GEZE Cockpit для розумного вбудування дверей, вікон та технологій безпеки в систему автоматизації будівлі. Приклади цього включають автоматичне встановлення ширини відкривання дверей на основі зовнішньої температури спільно з датчиками температури та системами опалення, або відкривання та замикання вікон залежно від температури.

Енергозбереження з природною вентиляцією

Будівлі з природною вентиляцією заощаджують значну кількість енергії та ресурсів. Це означає відсутність потреби в системах створення штучного клімату. Механічні системи створення штучного клімату потребують великої кількості енергії. Окрім того, що такі системи вимагають багато місця в будівлі, що призводить до втрати площі, високих інвестицій, витрат на обслуговування та експлуатацію, вони не є рентабельними. А контрольована природна вентиляція набагато вигідніша. Енергозберігаюча, екологічна аерація та вентиляція може бути досягнута за допомогою «розумних» приводів та систем управління від GEZE на фасадних та мансардних вікнах, які контролюють їхнє відкривання і закривання, при цьому для активації привода потрібна мінімальна енергія.

Зручне управління будівлею

Технологія GEZE забезпечує управління фасадними елементами, дверима чи вікнами, що орієнтується на потреби. Кожним вікном можна керувати індивідуально. Датчики температури та CO2, вимикачі з годинниковим механізмом та сенсори вітру та дощу забезпечують автоматичне відкривання та закривання вікон. Нова система автоматизації будівлі GEZE Cockpit забезпечує візуалізацію, управління та контроль автоматичних дверей та вікон.

Для GEZE екологічність є ключовим питанням майбутнього, яке стосується всіх нас.

Бріджит Вьостер-Альбер (Brigitte Vöster-Alber), керуюча справами GEZE GmbH
Система сертифікації dGNB (німецька рада з зеленого будівництва) оцінює екологічність будівель.

Система сертифікації dGNB (німецька рада з зеленого будівництва) оцінює екологічність будівель.

Більше за енергоефективність: екологічне будівництво (зелене будівництво)

GEZE своїми продуктами також підтримує екологічне будівництво, відоме як «зелене будівництво». «Зелене будівництво» означає сучасне, раціональне, екологічно свідоме та ресурсозберігаюче будівництво та реконструкцію будівель у гармонії з людьми та природою. Тому такі будівлі характеризуються високою ефективністю використання ресурсів, а саме енергії, води та матеріалів. Водночас зменшується шкідливий вплив на здоров'я та навколишнє середовище. Основного принципу екологічності, наскільки це можливо, слід дотримуватися протягом усього життєвого циклу будівлі, починаючи з розробки проекту, планування та будівництва до експлуатації, обслуговування та демонтажу. Німеччина дала йому назву в 2007 році — сертифікат німецької ради з зеленого будівництва dGNB.

Близько 120 будівель уже отримали сертифікат DGNB або сертифікат про попереднє схвалення. Сюди входить будівля Федерального агентства Німеччини з навколишнього середовища (German Federal Environment Agency, UBA) у Дессау, що є федеральним зразковим проектом завдяки його високій якості в усіх аспектах екологічного будівництва; це також одна з найбільш економічних адміністративних будівель Німеччини. Техніка для дверей була забезпечена GEZE.

Більше про зелене будівництво

Більше про реконструкцію старих будівель

Більше про управління мікрокліматом у приміщенні

Інформація про енергоефективність

Енергетично оптимізоване планування

GEZE може надати підтримку навіть на ранніх етапах планування будівель та запропонувати енергозберігаючі концепції та рішення. Рішення GEZE також можуть ефективно економити енергію, якщо йдеться про додаткове обладнання наявних будівель.

Нові шляхи до автоматизації будівлі з GEZE Cockpit

Унікальна технологія будування мереж з дверною та віконною технікою за допомогою GEZE Cockpit із розумним програмним забезпеченням та відкритими інтерфейсами дає змогу інтегрувати технологію GEZE в автоматизацію будівель, а також пропонує планувальникам та користувачам нові варіанти автоматизації будівлі.

Більше про GEZE Cockpit

Індивідуальні рішення

Залежно від сценарію застосування пропонуються індивідуальні рішення з різними пакетами послуг та відповідними апаратними та програмними компонентами та пов'язаними з ними послугами для енергоефективного будівництва.

Продукти з екологічною декларацією продукції (EPD)

Деякі продукти GEZE, включно з зачинювачами дверей серій TS 4000 та TS 5000, мають EPD (екологічну декларацію продукції). EPD формують базу даних, яка може бути використана для оцінки екологічності будівель, і слугують компонентами, що дають змогу провести загальну оцінку показників екологічності будівлі.

Концепції індивідуального обслуговування

Окрім структурної реалізації розроблених рішень ми також пропонуємо концепції індивідуального обслуговування для кожної будівлі з регулярним технічним обслуговуванням для забезпечення функціональності, експлуатаційної безпеки та енергоефективності систем. Ці концепції не просто забезпечують користувачам фінансову вигоду з точки зору витрат на експлуатацію будівлі, вони також допомагають їм з експлуатаційними обов'язками.

Ефективність експлуатації будівель

GEZE Cockpit дає змогу користувачам управляти та контролювати стан системи дверей, вікон, димо- та тепловідведення, а також стежити за аварійними виходами будь-де і коли завгодно, використовуючи будь-який IP-пристрій. Таким чином, GEZE забезпечує зручність, безпечність та ефективність експлуатації будівлі.

Більше про GEZE Cockpit