Теми

Зелене будівництво — сертифіковане екологічне будівництво

Зміни клімату та дефіцит ресурсів означають, що на будівельну галузь чекають зміни. Тому все частіше вибирають «зелені будівлі», унаслідок чого будівлі розробляються, керуючись принципом екологічності. Також існують інформаційні сертифікати для оцінки будівельної продукції та будівель.

Екологічне будівництво як зобов'язання та виклик

У нас є лише одна планета. Як ми можемо зберегти її? Як ми можемо жити, вести бізнес і будувати на нашій планеті, щоб вона залишилася придатною для життя для наступного покоління? Слід діяти раціонально. Це обов’язок усього суспільства, включно з будівельною галуззю. Ключові слова тут «Зелене будівництво», що означає екологічне будівництво, яке охоплює все, від вибору відповідних будівельних місць до спеціально підібраних матеріалів, підвищення енергоефективності та сертифікованих інтер’єрів.

Концепція зеленого будівництва спрямована на збереження екосистеми та довкілля, а також на принесення користі для людей та суспільства. Тому вона враховує зміни взаємозв’язків між людьми, будівництвом та екосистемою. Метою є залишити після себе цілісний світ, придатний для проживання майбутніх поколінь.

Тому керівний принцип екологічності в ідеалі охоплює весь життєвий цикл будівлі, від розробки та планування проекту до будівництва, експлуатації, обслуговування та демонтажу. Тому «зелені» будівлі характеризуються якісним екологічним дизайном та високою ефективністю використання ресурсів, а саме енергії, води та матеріалів. Шкідливий вплив на здоров'я та навколишнє середовище зводиться до мінімуму.

Розумна будівля — зробити розумне будівництво можливим

Відмінна архітектурна якість, функціональне робоче середовище, екологічне управління: штаб-квартира ÖAMTC у Відні обладнана продукцією від GEZE, сертифікованою DGNB (Німецькою радою з зеленого будівництва).

Штаб ÖAMTC (австрійський автомобільний, мотоциклетний та туристичний клуб): розумне планування забезпечує низькі експлуатаційні витрати © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Екологічне будівництво в принципі означає розумне будівництво і, зокрема, ефективне використання енергії та ресурсів та автоматизовану технологію будівництва для підвищення комфорту та функціональності. Розумні будівлі пропонують комфортні, екологічно чисті високотехнологічні середовища для більш продуктивного життя та роботи.

На практиці основна увага зосереджується на споживанні енергії, оскільки експлуатаційні витрати на майно становлять близько 40 відсотків усього енергоспоживання Німеччини. Наприклад, якби 50 відсотків старих будівель були модернізовані з метою підвищення їхньої екологічності, викиди вуглекислого газу могли б зменшитися на 200 мільйонів тонн на рік. Усі нові будівлі зараз зосереджені на енергоефективності.

Сертифікація зеленого будівництва

Емпайр Стейт Білдінг, найвідоміша офісна будівля у світі, була повністю відремонтована у 2009 році. З тих пір вона є взірцем екологічності та енергоефективності. У 2011 році вона була нагороджена золотою нагородою LEED, що зробило її найбільшою спорудою у США, яка отримала нагороду LEED. LEED є однією з найвідоміших систем сертифікації для оцінки екологічних, соціальних та економічних якостей будівель.

Екологічні будівлі є більш цінними за рахунок нижчих витрат на експлуатацію та обслуговування. Завдяки їхній високій якості, очевидній для власників, орендарів та користувачів, їх простіше продати чи здати в оренду. Сертифіковані будівлі можна порівнювати як на національному, так і на міжнародному рівні. Попит на сертифіковані будівлі постійно зростає.

На міжнародному рівні створено різні системи сертифікації екологічного будівництва. Усі вони оцінюють будівлі за специфічним набором критеріїв, але використовують різне зважування факторів та базуються на типових національних стандартах та нормативах.

До найвідоміших систем оцінювання зеленого будівництва належать:

 • британська система сертифікації BREAM (Метод екологічної оцінки ефективності будівництва),
 • система сертифікації LEED (Лідерство в галузі енергетичного та екологічного дизайну) від американської ради з зеленого будівництва,
 • і система сертифікації DGNB (німецька рада з зеленого будівництва).
   

Ці сертифікати дають змогу операторам будівлі та власникам дотримуватися структурованої процедури для вжиття практичних та вимірюваних заходів щодо планування, будівництва, експлуатації та обслуговування екологічних будівель. Зараз вони застосовуються в усьому світі.

EPD — екологічна декларація продукції

Сертифікат EPD (екологічна декларація продукції)

Сертифікат EPD (екологічна декларація продукції)

Зелені будівлі використовують екологічно безпечні матеріали з низькими викидами. Інформацію для німецького ринку надає галузь будівельних матеріалів під керівництвом IBU (Institut Bauen und Umwelt e.V.), використовуючи екологічні декларації продукції або скорочено EPD.

Екологічна декларація продукції надає кількісну екологічну інформацію про життєвий цикл продукту, щоб забезпечити можливість порівняння з продуктами з такими самими функціями. EPD базується на незалежно перевірених даних з оцінок екологічного життєвого циклу, спеціальних оцінок або інформаційних модулів, які відповідають стандартам серії ISO 14040.

Інститут будівництва та довкілля (IBU) та Інститут віконних технологій у Розенхаймі є публічно визнаними організаторами програми в Німеччині та створюють і публікують EPD для будівельного сектора.

Порядок розробки EPD із 2005 року

 • Виробники створюють екологічну оцінку для свого продукту і представляють ці дані як екологічні декларації продукції відповідно до європейського стандарту.
 • IBU надає інформацію для перевірки незалежними експертами, а потім публікується EPD.
   

EPD описують будівельні матеріали, продукти або компоненти з точки зору їхнього впливу на навколишнє середовище на основі екологічної оцінки та їхніх функціональних та технічних властивостей. Ця інформація стосується всього життєвого циклу будівельного продукту. Визначається споживання енергії, потрібне для виробництва, та рівень спричинених викидів, довговічність та можливість демонтажу та переробки.

EPD складають основу даних для оцінки екологічності будівель, наприклад, за міжнародними системами оцінювання BREEAM та LEED, або системами, якими керує DGNB (німецька рада з зеленого будівництва) або Федеральне міністерство будівництва.

Три ключові будівельні сертифікати

Системи сертифікації вивчають та підтверджують екологічність будівель загалом. Німецька відзнака DGNB та американський і канадський сертифікат LEED нині вважаються найбільш повною системою сертифікації. Наприклад, Deutsche Bank вирішив сертифікувати всі будівлі компанії, і особливо новіші будівлі, відповідно до DGNB та LEED, щоб порівняти свій міжнародний портфель нерухомості.

Усі три оцінювання дотримуються однакової основної процедури. Для отримання відзнаки будівлі повинні відповідати дуже складному набору вимог. Різні критерії оцінюються за бальною системою, та бали присвоюються будівлі. Оцінка проводиться за всіма категоріями та підкатегоріями, які вказують на те, наскільки будівля екологічна.

Оскільки компанія закріпила екологічність як основний норматив та робить активний внесок у енергоефективне будівництво, її членство в DGNB є очевидним вибором.

Бріджит Вьостер-Альбер (Brigitte Vöster-Alber), Член наглядової ради GEZE

Найважливіші системи оцінки зеленого будівництва: BREEAM, LEED, DGNB

Останніми роками екологічність набуває все більшого значення. Системи сертифікації екологічних будівель набувають визнання одночасно з розробкою нових критеріїв та систем оцінювання.Сертифікат будівлі присуджується, коли дотримані вимоги якості, визначені та опубліковані організацією. Ці сертифікати в основному використовуються для забезпечення якості та відкритого повідомлення про те, що була отримана відповідна відзнака. Інвестори, власники, орендарі та користувачі можуть оцінити якість будівлі на основі її сертифікації.Три обрані відзнаки важко порівняти, оскільки коефіцієнти зважуються дуже по-різному.

Інтернет-бази даних щодо продукції для зеленого будівництва

Будівельна продукція суттєво впливає на екологічність будівель. Якщо планувальники або власники бажають отримати сертифікацію, їм потрібно використовувати продукти, які відповідають вимогам сертифікації. Інтернет-бази даних допомагають у дослідженні продуктів та верифікації сертифікаційних органів. Виробники можуть задокументувати свої зобов'язання у сфері екологічного розвитку.

 • IBU.data
  База даних, надана Інститутом будівництва та довкілля (IBU), яка містить екологічні дані з екологічних декларацій продукції (EPD) у форматі XML. Таким чином, EPD можуть використовуватися для обчислення екологічних оцінок будівлі.
 • DGNB Navigator
  DGNB Navigator також надає перелік будівельних продуктів, які мають екологічні декларації продукції (EPD), а також повну інформацію. DGNB Navigator будує міст між будівельною продукцією та системою сертифікації DGNB для будівель, надаючи необхідні дані для сертифікації будівель.
 • greenbuildingproducts.eu
  База даних для продуктів, які були оцінені за критеріями DGNB, LEED або BREEAM. База даних продукції надає спеціалістам у галузі будівництва необхідну інформацію та підтверджені документи для окремих виробів у заздалегідь підготовленій формі. До переваг належать: економія часу під час дослідження продуктів та збирання доказів, планування безпечності проектів зеленого будівництва та надання всіх відповідних доказових документів.
 • building-material-scout.com
  Сервісна платформа для проектів зеленого будівництва. BMS пропонує комплексний інструмент для планування та впровадження зеленого будівництва — від автоматизованої оцінки продуктів відповідно до загальних критеріїв екологічності DGNB, LEED або BREEAM до простого і швидкого пошуку продуктів і проектної документації з усіма відповідними супровідними документами..

Екологічне будівництво з GEZE

Інтелектуальні приводи та елементи управління від GEZE забезпечують енергозберігаючі та екологічно чисті аерацію та вентиляцію.

Приводи та елементи управління від GEZE для екологічного будівництва © Exorbitart / GEZE GmbH

GEZE як активний член IBU (Інститут будівництва та довкілля) та DGNB (німецька рада з зеленого будівництва) підтримує екологічне будівництво.

GEZE працює відповідно до найновіших екологічних стандартів: від розробки та виробництва продукції до продажу, технічного та післяпродажного обслуговування. Наша система управління якістю сертифікована відповідно до стандарту DIN EN ISO 9001.

Довговічність продуктів GEZE є свідченням їхньої екологічності. Завдяки висому вмісту металевої сировини продукти GEZE добре піддаються вторинній переробці та є винятково екологічними. Вони також роблять важливий внесок у енергоефективність будівель. Автоматичні дверні системи GEZE надійно закриваються, зменшуючи втрати теплого або холодного повітря через відкривання дверей.

Автоматизовані віконні системи також є частиною системи аерації та вентиляції, яка використовує свіже повітря та технологію використання вітру та тепла. Це також враховується чинними в ЄС стандартами низького енергоспоживання, які передбачені Постановою про енергозбереження в Німеччині. Інтелектуальні приводи з новітніми елементами управління від GEZE забезпечують аерацію одним натисканням кнопки. Вони також можуть поєднуватися з сенсорикою, яка автоматично відкриває і закриває вікна, коли це необхідно. Природна вентиляція та охолодження вночі також сприяють природному охолодженню будівель та зменшенню інтенсивності використання систем створення штучного клімату.

GEZE підтримує концепції екологічної енергії за допомогою мережевих системних рішень та інтеграції приводів GEZE в техніку будівлі або системи управління будівлями (які координують і контролюють віконні системи). Система автоматизації будівлі myGEZE Control для розумних дверей, вікон та техніки для безпеки відіграє важливу роль в економії енергії та робить будинки розумними та зеленими.

Продукція GEZE відповідає критеріям LEED та DGNB

EPD підтверджують відповідність продуктів GEZE критеріям DGNB та LEED, і тому їх включено до інтернет-бази даних DGNB Navigator та greenbuildingproducts.eu з відповідними сертифікатами. Сертифікати надають інформацію про кількість балів, на яку продукт GEZE може підвищити рейтинг будівлі для сертифікації DGNB або LEED. Таким чином GEZE підтримує своїх клієнтів у отриманні сертифікації зеленого будівництва.

Сертифіковані продукти спрощують планування

Прозоре та засноване на фактичних даних представлення властивостей продукції (EPD, екологічна декларація продукції) є важливим для GEZE.

Продукція GEZE відповідає критеріям DGNB та LEED. Це набуває все більшого значення для архітекторів під час планування енергоефективних зелених будівель.

GEZE забезпечує підтримку планування та впровадження зеленого будівництва як для новобудов, так і для реконструкції наявних будівель.

Екологічність продуктів GEZE

GEZE працює відповідно до найновіших екологічних стандартів: від розробки та виробництва продукції до продажу, технічного та післяпродажного обслуговування. Система екологічного управління GEZE сертифікована відповідно до міжнародного стандарту DIN EN ISO 14001. GEZE як активний член IBU (Інститут будівництва та довкілля) та DGNB (німецька рада з зеленого будівництва) підтримує екологічне будівництво.

Екологічність усіх продуктів та систем GEZE доведена їхнім тривалим терміном експлуатації, який базується на високоякісних матеріалах та якості виробництва. Наприклад, нам вдалося реалізувати автоматизацію процесів із застосуванням мінімальної кількості мастила, і тому уникнути використання змащувально-охолоджувальних рідин. Потрібна лише невелика кількість повітряно-масляної суміші. Це створює екологічно безпечні, ефективні та економічні умови на всіх виробничих об’єктах GEZE по всьому світу.

На додачу до позитивних аспектів екологічної рівноваги, зачинювачі дверей також довговічні завдяки своєму функціонуванню. Вони запобігають ненавмисному залишенню дверей відкритими та підвищують енергоефективність будівлі.

Прозора інформація про продукцію та виробництво

Екологічність є одним із наших керівних принципів. Ми працюємо відповідно до екологічних стандартів: від розробки та виробництва продукції до продажу, встановлення та післяпродажного обслуговування. Наша високоякісна продукція у поєднанні з усебічним консультуванням та підтримкою на всіх етапах будівництва є цінною допомогою для наших клієнтів та партнерів. Наша продукція полегшує планування екологічних будівель та їхню все більш важливу сертифікацію на ринку екологічного будівництва, який зростає. Ми приділяємо велику увагу наданню прозорої інформації про наші продукти та їхні екологічні дані.