Конкретні приклади

Розумна будівля: інтелектуальний центр розробок від GEZE

Чотириповерхова будівля інтелектуального центру розробок з терасою забезпечує простір для випробувальних та тестових приміщень, офісів, залів для переговорів та художніх приміщень загальною площею понад 2000 м2. У такий спосіб GEZE створила відмінні умови для розширення свого портфоліо послуг інноваційними міжгалузевими мережевими рішеннями для дверей і вікон у розумних будівлях.

Інтелектуальні будівлі для відповідності викликам майбутнього

Зона входу розумного центру розробок. Фото: GEZE GmbH

Зона входу розумного центру розробок. © GEZE GmbH

Випробування та підтвердження виконуються з використанням ультрасучасного обладнання на території площею 1200 м2. Модульні тестові стенди оснащено найсучаснішою робототехнікою. Технічні концепції та вироби преміальної якості тепер можна випускати ще швидше та ефективніше. Випробувальні потужності для нових систем тестують комплектні дверні системи на їхню функціональність та дружність до користувача за різних кліматичних умов. Екологічні випробування всієї лінійки виробів можливі у високопотужній кліматичній камері. Випробувальні потужності в електронних та вимірювальних лабораторіях були суттєво збільшені.

Ріст глобальної урбанізації означає, що необхідно підвищувати якість життя для все більшої кількості людей на все більш обмежених земельних ресурсах. Доступність житлової та робочої площі є однією з найбільших проблем не лише у великих містах. Зростання кількості населення вимагає доступних рішень, і універсальний дизайн дедалі більше стає стандартом. Екологічна відповідальність і обмежені природні ресурси вимагають сталих та енергоефективних будівель. Усі ці фактори, разом з діджиталізацією, висувають нові вимоги щодо безпеки, комфорту для користувачів, мешканців та операторів будівель. Цим вимогам можна відповідати лише з інтелектуальними будівлями.

Більше інформації про розумні будівлі

Управління комплексною технікою будівлі у «розумній будівлі»

Об’єднання дверей і вікон, яке оптимізує їхню взаємодію. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Об’єднання дверей і вікон, яке оптимізує їхню взаємодію. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

GEZE повністю віддана створенню цифрових мереж будівель. Новий центр розробки дивиться далеко в майбутнє. Компанія створила свою власну інфраструктуру, щоб пропонувати мережеві рішення для управління комплексною технікою будівлі в розумних будівлях майбутнього. Нова будівля, сама по собі, є розумною. Усі групи виробів розумно об’єднуються в інтелектуальну мережу та інтегруються в систему управління будівлі. Системи опалення, вентиляції, освітлення, затінення, двері та вікна комунікують один з одним і оптимально взаємодіють між собою. Всі функції автоматизації та безпеки на дверях і вікнах було забезпечено з виробами GEZE, включно з комплексною системою вентиляції для димо- та тепловідведення (RWA).

«Мозковий центр»: архітектура для інноваційних потужностей

Процеси, які ведуть до інновацій, визначають архітектуру та дизайн нової будівлі. Інженери та інженери-випробувальники мають оптимальні умови для праці на кожному етапі розробок. Дизайн інтер’єрів і технічного обладнання сприяє міжгалузевому обміну та робить можливим об’єднання галузей знань в одну мережу. Це відбувається у гнучких проектних площах, наприклад, а також у їхніх власних творчих та релаксаційних зонах — добре відомо, що яскраві ідеї приходять не тільки від сидіння за столом. Приємне оточення та сучасні мобільні мультимедійні технології заохочують мозкові штурми і нестандартні рішення. 

Розумна робота: гнучкі робочі зоні для адаптивної роботи

Кожна зона або приміщення у будівлі доступна та вільна від бар’єрів, і можна швидко створити оптимальне середовище для будь-якого виду активності. Якщо в одній зоні працюють декілька груп з різними вимогами щодо світла та мікроклімату в приміщенні, конфігурацію джерел світла та вентиляції можна змінити у будь-який час. Ось, наприклад: окремі зони приміщення на поверсі можуть динамічно поєднуватися завдяки управлінню освітленням через системи шин. Елементи прямого та непрямого освітлення можна згрупувати, та можна визначити необхідні сценарії освітлення для окремих робочих груп. Оптимального освітлення, яке також пропонує зменшення надмірної напруги для очей, можна досягнути для робочого місця розробника, який працює над невеликими операціями, навіть якщо іншому працівнику комфортно за інтенсивності світла вище за середню. На сенсорній панелі у приміщенні можна легко створити налаштування для різних зон. Аналогічно, усі автоматизовані вікна можна згрупувати у цифровий спосіб.

Дізнайтеся більше про переваги природної вентиляції

Офіс вільного планування пропонує короткі канали комунікації та зручну «гнучку» роботу завдяки універсальним робочим місцям. Оригінальна концепція звукопоглинання, спланована до дрібниць, акустично роз’єднує зони для зустрічей, проходи та окремі приміщення. Можна створити куточки для зустрічей або окремі зони для дуже сконцентрованої роботи у тихому середовищі, у той час як освітленням і мікрокліматом у приміщенні можна управляти зонально. Розумні розсувні віконниці перед вікнами активуються залежно від світлового або сонячного випромінювання. Двері автоматично відчиняються та блокуються у певні моменти дня. Наприкінці робочого дня активується автоматичний нічний замок.

Дізнайтеся більше про безпеку будівлі

Централізоване управління та моніторинг з GEZE Cockpit

Управління всіма компонентами за допомогою лише однієї системи автоматизації будівлі. Фото: GEZE GmbH

Управління всіма компонентами за допомогою лише однієї системи автоматизації будівлі. © GEZE GmbH

У будівлі навряд чи є якісь кнопки. Усі групи виробів та елементів техніки приміщення візуалізуються централізовано в єдиному інтерфейсі та їх можна одразу контролювати. Контроль та відображення статусів груп виробів здійснюється автоматично на основі попередньо визначених сценаріїв або самими працівниками, звичайно, через сенсорні панелі. Мікрокліматом у приміщенні, мультимедійними технологіями, лампами, вікнами або дверима можна управляти через панель управління шляхом натискання на значки. Нещодавно розроблена система автоматизації будівель GEZE Cockpit робить усе це можливим. Її завданнями та унікальними перевагами є централізована візуалізація, моніторинг та функціонування всіх інтегрованих виробів. GEZE Cockpit також дозволяє авторизованим користувачам активувати групи виробів, відображати їхній статус, а також отримувати спеціальні дозволи через свої ПК. Дізнайтеся більше на www.cockpit.geze.com

Лабораторія інтелектуальних можливостей

Немає нічого більш очевидного, ніж використання системи проектування розумної будівлі для ваших власних випробувань та навчання. Це дозволить нам відповідати на питання, наприклад, що робить будівлю дійсно «розумною», які мережеві додатки найбільшою мірою підвищують комфорт, безпеку та енергоефективність, і які мережеві функції необхідні для будівлі завтрашнього дня. Це також пропонує найкращі умови для тестування сумісності розумних виробів GEZE та інших груп виробів за реальних умов, тобто з людьми, які працюють там щодня.

Інтелектуальна будівля дозволяє гнучке групування, додавання або заміну виробів так, що нові мережеві рішення можуть випробуватися та перевірятися на практиці знову і знову. Отримана внутрішня інформація використовується для постійного удосконалення всіх розумних виробів GEZE, розширення та імплементації переваг для користувачів за допомогою GEZE Cockpit. Системою автоматизації будівель можна управляти як незалежною системою або інтегрувати її в головну систему управління будівлею за допомогою стандартів зв’язку BACnet і KNX. Передача даних між GEZE Cockpit, інтегрованими виробами та системами відбувається через модулі інтерфейсу.

Крім візуалізації всіх вбудованих виробів на центральному пульті управління, розумна система пропонує унікальну додаткову перевагу: уперше можливо включити всю інтелектуальність виробів GEZE — тобто всі доступні опції керування та інформацію про статус — у мережу будівлі. Дверима та вікнами можна в такий спосіб управляти та контролювати їх з найвищим рівнем точності. Приклади включають точне знання статусу дверей або вікон, значення датчика або зворотний сигнал від команди, яку було виконано, та аварійні повідомлення. GEZE Cockpit пропонує багато інших переваг: збільшена безпека будівлі, профілактичне обслуговування та ефективне управління будівлею.

Збільшені рівні безпеки та короткі відстані завдяки розумній мережі

З більш як сотнею багатофункціональних дверей та вікон, інтегрованих в систему управління будівлею, менеджери будівлі завжди знають про стан кожних дверей та кожного вікна. Можна централізовано відчиняти або зачиняти їх за необхідності, змінювати робочий режим дверей і бути впевненим, що всі елементи у каркасі будівлі заблоковано або зачинено. Зникає потреба у тривалих інспекційних обходах. Команди можна застосовувати щодо одних, кількох або всіх дверей (централізоване блокування). Окремі сценарії щодо дверей можуть зберігатися у GEZE Cockpit, так що двері можна автоматично відчиняти, зачиняти або блокувати з управлінням за часом або через ініціалізацію подією. Інформація про все, що відбувається з дверима, зокрема про будь-які відхилення, передається в систему управління. Щоб не трапилося із дверима, можна негайно вжити відповідних заходів.

Дізнайтеся більше про автоматичні двері

«Кліматичні цілі» для приємної та інтелектуальної роботи

Різні сценарії, наприклад, «кліматично активний фасад» і «попереднє кондиціонування» приміщень у цей час тестуються в розумній будівлі у зв’язку з GEZE Cockpit. Оптимальна якість повітря є надзвичайно важливою для приємного офісного середовища. Приміщення для зустрічей необхідно вентилювати заздалегідь перед використанням. Сценарії, які створено в системі управління будівлею, забезпечують інтелектуальну, енергоефективну взаємодію між групами виробів. Технологія інтелектуального фасаду автоматично відповідає на зміни в зовнішніх кліматичних умовах. Жалюзі автоматично опускаються, коли світить сонце. Розумні вікна відчиняються або зачиняються,залежно від зовнішньої температури. Автоматичне нічне охолодження, управління яким здійснюється централізовано, створює хороший мікроклімат у приміщенні до початку дня. У цьому сценарії, серія приводів системи димо- та тепловідведення (RWA) IQ windowdrive і приводів розпашних дверей GEZE Powerturn, датчики присутності, розташування, якості повітря та температури, системи опалення, вентилювання та кондиціонування повітря, система освітлення, затінення та виявлення присутності у приміщенні взаємодіють між собою для управління вікнами, вентиляційними люками та дверима, що пропускають повітря.

Розумний захист на автоматизованих вікнах

Система захисту вікна, представлена інтелектуальним сенсорним рішенням у шині будівлі, захищає вікна, інтегровані в систему управління будівлі, у всіх загальнодоступних зонах будівлі. Інтелектуальне управління здійснюється «на місці», оскільки інформація від сенсорів безпеки має пріоритет. Вентиляцію буде відкладено або зупинено, якщо існує перешкода для відчинення вікна, наприклад, рука, і якщо операцію зачинення вже було ініційовано системою регулювання будівлі відповідно до інформації з датчика (дощу, вітру або температури).

Більше інформації про системи захисту вікон

Оптимальний клімат: розумні сервомеханізми контролюють один одного

GEZE також випробовує унікальну комбінацію приладдя для контролю клімату, віконних приводів та сенсорів погоди. Розумні сервомеханізми контролюють один одного залежно від даних з сенсорів. Для високоефективного та енергозберігаючого кондиціонування повітря передбачена автоматична адаптація потужності системи кондиціонування до точної ширини відкриття вікна. Для регулювання клімату в окремих зонах приміщень на кожному рівні будівлі також перевіряється постійний баланс між температурою повітря назовні та попередньо налаштованою температурою в приміщені. Це забезпечується злагодженою роботою систем нагрівання, вентилювання та кондиціонування повітря. Під час програмування сценаріїв через систему управління будівлею були ретельно взяті до уваги фізичні параметри, такі як розмір і розміщення кімнати в будівлі.

Більше про регулювання клімату в приміщенні

Розумні вироби GEZE у новому центрі розробки

  • Система автоматизації будівлі GEZE Cockpit
  • Приводи RWA з лінійки IQ windowdrive
  • Система димо- та тепловідведення (RWA)
  • Привод розпашних дверей Powerturn