Теми

Автоматична вентиляція через вікна — природна та енергоефективна

Концепції автоматичної вентиляції на основі природної віконної вентиляції забезпечують покращену внутрішню гігієну повітря у будь-яких типах будівель. Порівняно зі звичайними системами кондиціонування вони є кращим, енергозберігаючим варіантом подачі свіжого повітря. Обмін повітря здійснюється без вентиляторів через вікна завдяки різниці температур і тиску вітру.

Віконно-вентиляційна система: приточне повітря для здорового мікроклімату у приміщенні

Головний біль, втома або алергічні реакції — неякісне та несвіже повітря в будівлях призводить до неприємних наслідків для багатьох людей. Поліпшена ізоляція в сучасній або відремонтованій будівлі означає, що свіже повітря взагалі майже не потрапляє в будівлі, що значно погіршує мікроклімат у приміщенні і призводить до збільшення забруднення та появи цвілі. Рішення найчастіше просте — природне провітрювання через вікна.

 Автоматичні електричні зачіпки на вікнах забезпечують комфортний клімат у приміщенні.

Автоматичні електричні зачіпки на вікнах забезпечують комфортний клімат у приміщенні. © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Ручні чи механічні системи вентиляції?

Ручна вентиляція означає коротку та інтенсивну вентиляцію або періодичну вентиляцію, яка має перевагу над утриманнями вікна у нахиленому положенні протягом тривалого періоду. Однак недоліком ручної вентиляції є те, що вона потребує свідомих зусиль. Коли і на який період вікна відкриваються, залежить від випадкових чинників, адже ми люди, у нас нема жодних датчиків поганої якості повітря.

Натомість вентиляційна система — це технічне обладнання, яке автоматично подає зовнішнє повітря до внутрішніх приміщень або видаляє застояне повітря. Залежно від конкретних умов, установки включають контроль подачі приточного повітря (приточна система), контроль відведення повітря (система відпрацьованого повітря) або комбіновані установки притоку та відведення повітря. Вентиляційна система визначає необхідний потік повітря. Однак цей тип контрольованої побутової системи вентиляції пов’язаний із високими витратами через велике споживання енергії та потреби в просторі. Ці системи також потребують великих витрат на обслуговування, наприклад, фільтр потрібно регулярно очищати та міняти.Це також стосується вентиляційних систем у житлових будинках, громадських будівлях, лікарнях, готелях,школах тощо.

Автоматична віконна вентиляція є привабливою альтернативою

Автоматична вентиляція через вікно з електроприводом, тобто система відкривання вікон, є привабливою альтернативою. Наприклад, датчики вимірюють вміст вуглекислого газу в приміщенні і регулюють відкривання та закривання вікна. Обмін повітря здійснюється за рахунок природної різниці температур між внутрішнім і зовнішнім простором, а також тиску вітру. Улітку така віконна вентиляція забезпечує регулювання клімату в будівлі прохолодними ночами. Таким чином ця форма вентиляції гарантує стабільно високу якість повітря без застосування вентиляторів з електроприводом, а також забезпечує зворотне охолодження у нічний час.

Автоматичні віконні приводи — надійна альтернатива ручній вентиляції. На відміну від вентиляційної системи, ви також можете втрутитися, щоб внести будь-які зміни.

Переваги автоматичних віконно-вентиляційних систем

  • Нижчі інвестиції та витрати на обслуговування порівняно з механічною вентиляцією
  • Екологічна відповідальність: автоматичні електричні зачіпки вікон ефективніші, ніж системи кондиціонування, оскільки вони використовують природні ресурси.
  • Зручність: автоматизація забезпечує індивідуальне та гнучке управління.
  • Якість повітря в приміщенні: наприклад, попередження можливих пошкоджень, пов’язаних з вологістю повітря

Вимога: вікно з електроприводом

Завжди якісне повітря в будівлях за допомогою правильної віконної техніки

Завжди якісне повітря в будівлях за допомогою правильної віконної техніки © Exorbitart / GEZE GmbH

Вікна з електроприводами дають змогу автоматично відкривати та закривати їх за допомогою таймера. Однак автоматизована вентиляція найбільш ефективна, коли вона керується сенсорикою. Вона контролює якість повітря в приміщенні і незалежно керує необхідним положенням вікон. Однак користувачі можуть взяти на себе управління під час автоматичної роботи в будь-який момент, комфортно та просто керувати приводом за допомогою вимикачів вентиляції.

Автоматична вентиляція залежить від конкретних параметрів:

чинники відкривання вікна з сенсорною системою управління

  • Внутрішня та зовнішня температура та різниця між ними
  • Сила та напрямок вітру та опади
  • Періоди використання, наприклад, час доби, будні та вихідні дні
  • Якість повітря в приміщенні: вологість повітря, значення СО2 або летких органічних сполук та температура в приміщенні

Автоматизація будівлі завдяки вбудованій техніці управління

Сучасна техніка автоматичного управління дає змогу гнучко та безперервно регулювати хід вентиляції, швидкість відкривання та час вентиляції на вікно. Приводи можуть бути адаптовані до різних розмірів вікон та ширини відкриття, і таким чином дають змогу розробляти конкретні рішення залежно від об’єкта. За потреби вбудований синхронізований режим віконних приводів GEZE IQ забезпечує одночасну синхронізацію до чотирьох віконних приводів та двох приводів блокування.

Наші розумні системи віконної вентиляції прокладають шлях до розширення екологічної відповідальності в державному та приватному будівництві та розвивають сучасні концепції розумної будівлі.

Свен Куншман, керівник сегмента віконних технологій GEZE

Автоматична система управління вікнами для вентиляції може бути вбудована в комплексну систему управління мікрокліматом у приміщенні й управління будівлею, яка також може реалізувати управління жалюзі, навісами, ролетами, системами опалення, кондиціонуванням, світловим та сигналізаційним обладнанням.

Розумна мережа з центральним управлінням для вентиляції особливо вигідна у великих будівлях, оскільки вікна не потрібно закривати вручну. Протокол польової шини керує активацією. Приводи можуть створювати інтелектуальну житлову техніку за допомогою радіо, установок KNX або BACnet і тим самим забезпечувати інтелектуальні фасади.

Віконна техніка GEZE для будь-яких ваших потреб

Індивідуальне та пов’язане з будівлями планування

GEZE підтримує планування автоматичних вентиляційних систем з належними концепціями вентиляції. Зараз архітектори обирають ненав’язливий, мінімалістичний дизайн. Нові приводи мають непомітний і універсальний вигляд, який може бути узгоджено по кольору. Їх можна непомітно вбудувати в будь-який фасад.

Ми також пропонуємо описи для архітекторів, креслення CAD та концепції для підвищення класу ефективності будівництва.

Багатогранна компетентність із одного джерела

GEZE підтримує монтажні компанії за допомогою схем кабелів або дозволів для забезпечення швидкої та простої реалізації проекту. Особливістю є наше ПЗ для конфігурації Win Calc 2.0. Інструмент налаштування GEZE для віконної техніки виконує складні розрахунки під час проектування віконної системи: це швидко, просто у використанні та зручно. Він дає змогу виконувати розрахунки для вікон вентиляції та димовідведення з ручним та електричним керуванням, а також для систем природного димо- та тепловідведення. Програма виконує всі розрахунки та відображає всі прийнятні рішення для привода.

Перейти до клієнтського порталу GEZE

Комплексне обслуговування з самого початку

GEZE пропонує комплексні послуги з встановлення та обслуговування систем. Ми, звичайно, також пропонуємо відповідні інструкції з встановлення.