Еволюція будівель, придатних для життя, з плином часу

З нашими експертами GEZE Зьореном Айлерсом (Sören Eilers), Берндом Заллером (Bernd Saller) і Флоріаном Зюпфле (Florian Süpfle) ми обговорюємо вимоги й тенденції в сучасному будівництві. Як за останні роки змінилися технології будівництва та концепції будівель, придатних для життя?

Чи будують сьогодні інакше, ніж раніше?

Флоріан Зюпфле (Florian Süpfle): за останні десятиліття будівництво дуже змінилося. У післявоєнний період основна увага приділялася реконструюванню. Тоді будівлі зводили швидко, іноді з низькоякісних матеріалів і без детального проєктування. А сьогодні? Пріоритетами є безпекаекологічність та енергоефективність.

Які виклики виникають через це?

Флоріан Зюпфле (Florian Süpfle): Плани енергоефективних будівель з безбар’єрним простором стали складнішими. А ще додаються правові норми, наприклад щодо протипожежного захисту. Щоб усе це узгодити, проєктувальникам доводиться співпрацювати з експертами з різних галузей.

Дізнайтеся більше про проєктування багатофункціональних дверей

Зьорен Айлерс (Sören Eilers): Тим не менш, ми все ще зводимо будівлі, а в громадському секторі навіть з висхідною тенденцією. Будівлі споруджують «для спеціального призначення», і тому необхідно враховувати чинне законодавство. Ще одним пріоритетом є екологічність будівель для захисту довкілля. Для проєктувальників це виклик, але також і можливості.

Завдяки BIM комплексні будівельні проєкти економічніші й ефективніші.

Які нові технології змінюють процеси проєктування?

Бернд Заллер (Bernd Saller): Програмне забезпечення, за допомогою якого можна проводити перевірки технічної спроможності реалізації проєкту, достовірності та стандартні випробування, безумовно, може спростити дотримання стандартів.

Флоріан Зюпфле (Florian Süpfle): Справді, цифровізація спрощує реалізацію будівельних проєктів. Дані будівлі оцифровуються за допомогою інформаційного моделювання об’єктів (BIM). Це покращує обмін інформацією між усіма видами робіт. Або віртуальна реальність: проєктувальники та замовники ознайомлюються з будівлями віртуально та можуть вносити зміни в режимі реального часу.

Завантажити об’єкти BIM від GEZE

Дані будівлі оцифровуються за допомогою інформаційного моделювання об’єктів (BIM). Це покращує обмін інформацією між усіма видами робіт.

Флоріан Зюпфле (Florian Süpfle), менеджер з продажів за специфікаціями в компанії GEZE
FA GC 170-бездротова радіосистема

Завдяки бездротовому комплекту GEZE стельові датчики та кнопки для ручного відпускання/розмикання сигналу систем фіксації GEZE можна під’єднати до нахильного датчика в бездротовому режимі. © Annika Feuss / GEZE GmbH

Зьорен Айлерс (Sören Eilers): Сучасні тенденції використання будівель також стають дедалі важливішими. Наприклад, завдяки домашнім офісам потрібно менше офісних приміщень.

Флоріан Зюпфле (Florian Süpfle): Саме так. В одній офісній будівлі часто зустрічаються приміщення різних орендарів. Це ускладнює проєктування аварійних та евакуаційних виходів через різні орендовані приміщення. Однак, зміна призначення наявних будівель створює для GEZE великі можливості.

Усе про реконструкцію будівлі

Зьорен Айлерс (Sören Eilers): І ми не повинні забувати про екологічне будівництво. Попит на вікна та двері з низьким коефіцієнтом теплопередачі зростає. У будівельних виробах дедалі більше уваги приділяється максимальній енергоефективності.

Флоріан Зюпфле (Florian Süpfle): Зараз є багато матеріалів, які є екологічнішими, легшими й інколи дешевшими. Раніше двері й вікна переважно виготовлялися з дерева. Сьогодні використовуються ПВХ, алюміній, дерево та скло або їхні комбінації.

Бернд Заллер (Bernd Saller): А ще додається ціновий аспект. Конструкція зараз має другорядне значення.

Зьорен Айлерс (Sören Eilers): Проте, явно проглядається тенденція до використання скляних поверхонь і відкритих будівель, а також мережі будівлі.

Дізнайтеся більше про автоматизацію будівлі

Ми не повинні забувати про екологічне будівництво. Попит на вікна та двері з низьким коефіцієнтом теплопередачі зростає. У будівельних виробах дедалі більше уваги приділяється максимальній енергоефективності. Проте, явно проглядається тенденція до використання скляних поверхонь і відкритих будівель, а також мережі будівлі.

Зьорен Айлерс (Sören Eilers), менеджер з продажів за специфікаціями в компанії GEZE

Нам цікаво дізнатися, як удосконалюватимуться придатні для життя будівлі майбутнього. Зрозуміло одне: ми будемо брати активну участь у цьому розвитку. Дякую за розмову.