Теми

BIM оптимізує планування будівель — спочатку у цифровому вигляді, а потім у реальному житті

BIM означає інформаційне моделювання будівлі, що є сучасним цифровим методом виконання робіт для інтегрального планування, оптимізації, створення та управління будівлями. Моделі BIM складаються з об'єктів BIM, тобто цифрових еквівалентів реальної будівельної продукції. GEZE надає фотолітографії моделей дверей BIM безкоштовно для забезпечення вищої точності планування з меншими зусиллями.

BIM робить будівельні проекти дешевшими та ефективнішими.

Комплексні будівельні проекти дешевші та ефективніші з BIM.

Комплексні будівельні проекти дешевші та ефективніші з BIM.

Чи бувають у вас вибуховий ріст витрат та проблеми із термінами? Здається, це неминуче, коли мова йде про великі будівельні проекти, такі як новий аеропорт Берліну або концертний зал Ельбської філармонії у Гамбурзі. І навіть менші будівлі не можуть уникнути цих проблем. Але зокрема клієнти державного сектора мають великі сподівання на покращення в майбутньому, обираючи нові процеси та інструменти планування: метод інформаційного моделювання будівлі (BIM) призначений для покращення планування та управління будівельними проектами.

Упродовж класичного планування будівництва плани складаються в кілька етапів, надсилаються владі, а потім знову переглядаються. Створення розрахунків витрат і координація окремих галузевих процесів на будівельному майданчику також належать до ключових завдань. Але, оскільки будівництво проектів стає дедалі складнішим, ці процеси рідко протікають гладко, тому що існує чимало взаємозалежностей і змінних зв’язків, які потрібно постійно враховувати.

Інтегроване планування з BIM

BIM або моделювання даних будівлі об'єднує всіх учасників на одній платформі та зменшує кількість кроків координації. BIM є новою інтегрованою та цифровою системою планування будівель, яку можна розглядати як гігантську базу даних. У її межах усі об'єкти будівлі (наприклад, кладка, двері, вікна тощо, а також будівельна техніка) записуються у цифровій формі, зводяться та поєднуються в унікальній 3D-моделі, над якою працюють усі учасники.

У базі даних також є вся відповідна інформація про матеріали та їхній період експлуатації, звукопроникність, протипожежний захист та, що найголовніше, вартість.

Таким чином, будівлі можна проектувати, моделювати, оптимізувати та зображати за допомогою BIM. Метою є дешевша та простіша реалізація будівельних об'єктів з меншими затримками. Крім того, моделі використовуються не тільки для будівництва, вони також роблять подальшу експлуатацію безпечнішою, зручнішою та ефективнішою.

Наш експерт з BIM Гюнтер Вайценхьофер в інтерв'ю «Планування будівель із BIM»

Висока якість планування

Ключовою перевагою BIM є те, що всі учасники: архітектори та планувальники, генеральні підрядники та будівельники/користувачі, можуть перевірити об'єкт будівництва у вигляді моделі на етапі планування. Помилки та невідповідності можуть бути виявлені та швидко виправлені на етапі моделі, і тому якість та, що важливіше, безпечність планування значно зростає. Крім того, будівельні компанії можуть обрати матеріали та підрядників на початковому етапі на основі інформації та пропозицій, що зберігаються у BIM.

Використання BIM зміцнює свої позиції в будівництві громадського сектора в Європі

Великобританія, Нідерланди, Данія, Фінляндія та Норвегія також зобов'язують використовувати BIM для будівельних об'єктів, що фінансуються з бюджету. Федеральне міністерство транспорту і цифровий інфраструктури Німеччини (BMVI) планує використовувати BIM для всіх нових об'єктів планування з 2020 року.

Переваги віртуального будівництва з BIM

 • Ефективніший обмін інформацією між усіма учасниками
 • Підвищення продуктивності
 • Виявлення та виправлення помилок на ранніх етапах
 • Вища точність планування та витрат

Об'єкти BIM підвищують безпеку планування та зменшують кількість помилок

Цифрові моделі будівлі є основним елементом методу BIM. Вони складаються з окремих об'єктів BIM, тобто цифрових еквівалентів реальної будівельної продукції. Вони ґрунтуються на структурованих даних, які дають можливість порівнювати продукти, наприклад, розміри, вагу, технічну інформацію про продукт та дані виробника, такі як наявні варіанти, дати замовлення, ціни, терміни доставки, інформацію про встановлення чи технічне обслуговування тощо.

Якщо об'єкти BIM вбудовані в моделі будівлі BIM, це спрощує запрошення до тендерів, оцінку витрат, розрахунок та моделювання на етапі планування. На етапі будівництва це забезпечує замовлення, доставку, безпосередньо будівництво та монтаж. Більше того, це спрощує експлуатацію будівлі.

Об'єкти BIM можуть раціоналізувати робочі процеси, мінімізувати джерела помилок та забезпечити поширення цифрових технологій у будівництві.

Гюнтер Вайценхьофер, архітектор і керівник групи семінарів з планування в GEZE

Створюйте та втілюйте будівельні об'єкти швидко та надійно, використовуючи фотолітографії моделей дверей BIM

Усі двері в будівлі планувати надзвичайно легко, використовуючи предмети BIM від GEZE. На відміну від багатьох інших постачальників, GEZE завжди пропонує двері як цілісний об'єкт BIM, щоб двері могли розглядатися з усіма їхніми компонентами. Ці багатофункціональні двері можна використовувати для зображення всіх розкривних, розсувних та карусельних дверей. Об'єкти BIM від GEZE безкоштовні для Autodesk Revit, Graphisoft Archicad та Nemetschek Allplan.

Дізнайтеся більше про фотолітографії моделей дверей BIM та завантажте їх
Термінологія

Словник BIM

Спільна інформаційна база потрібна, щоб усі учасники проекту могли ефективно працювати з BIM. Інформаційне моделювання будівлі працює на прозорій платформі спільного використання знань. Тут ви знайдете найважливіші умови BIM, що дасть вам змогу розпочати успішну співпрацю. Якщо у вас виникли запитання, звертайтеся до нашої команди експертів.

Просте планування з BIM

 • Контакт та взаємодія з фахівцями є частиною комплексного рішення BIM від GEZE.
 • GEZE пропонує не тільки проекти 3D, але і рішення для дизайнерів, задіяних у BIM.
 • Архітектори в майбутньому все більше будуть змушені використовувати BIM для будівництва, фінансованого з бюджету.

Об'єкти BIM підтримують монтажні компанії та працівників

Завдяки плануванню BIM монтажні компанії та інженери можуть бути впевнені, що все було продумано належним чином і сюрпризів не буде.

 • Значно безпечніше і міжгалузеве планування
 • Уникнення помилок у обміні інформацією між галузями

Об'єкти BIM від GEZE мінімізують час та витрати на обслуговування

 • Надання фотолітографії моделі двері BIM — це послуга GEZE для планувальників та архітекторів, які працюють із BIM.
 • Об'єкти BIM від GEZE роблять планування більш комплексним та продуманим, завдяки чому скорочуються терміни обслуговування та витрати для користувачів.