Знання продукту

Надійне проектування багатофункціональних дверей — GEZE допоможе!

Зазвичай двері повинні задовольняти низці різноманітних потреб, що робить планування дверей складним завданням. Використання величезної кількості дверей у великих проєктах може швидко внести плутанину. Навіть досвідченим фахівцям в області будівництва складно обрати правильні рішення щодо дверей і подати заявки на тендери. Найважливіший крок — якомога раніше прояснити всі потреби та функції безпеки. Перепланування складних дверей або внесення технічних змін пізніше вимагає часу та коштів, а також створює труднощі. Планувальники можуть звернутися за допомогою до фахівців.

Технологія дверей та стандартні вимоги значно змінилися

Часто від дверей очікують виконання різних функцій, особливо в громадських будівлях, лікарнях і торгових центрах. Наприклад, вони повинні забезпечити безбар'єрний простір і бути простими у використанні. Вони повинні забезпечувати захист від диму, автоматично закриваючись у випадку спрацювання протипожежної тривоги. Вони повинні контролювати доступ та можуть бути підключені до охоронної сигналізації або іншого обладнання в будівлі. Вони можуть навіть бути частиною системи димо-та тепловідведення і повинні автоматично відчинятись у разі виникнення пожежі. У технології дверей з'являється все більше і більше сучасних, особливо цифрових можливостей. Будівельне право, технології безпеки та функціональні вимоги також розширюються. Це робить двері не тільки універсальними, але часто і складними.

Іноді одні двері можуть поєднувати в собі до 50 функцій.

Експерт із безпеки GEZE

Складні двері вимагають чітких інструкцій з монтажу

Отвори для складних дверей в будівлі без оздоблювальних робіт: Загальна координація різних видів робіт часто може бути проблемою під час монтажу. Без належної координації проводка дверей може залишитися незавершеною.

Отвори для складних дверей в будівлі без оздоблювальних робіт: Загальна координація різних видів робіт часто може бути проблемою під час монтажу. Без належної координації проводка дверей може залишитися незавершеною.

Плануванням дверей зазвичай займаються архітектори. Однак це може стати серйозною проблемою у випадку дверей з багатьма функціями та електричними компонентами, наприклад, якщо на об'єкті потрібні сотні різних дверей (або більше) з дуже різними вимогами. У таких випадках важливо заздалегідь визначити, хто відповідає за координацію, технологію безпеки та електромонтаж. В іншому випадку двері та їхні компоненти можуть бути доставлені та встановлені, але після цього не будуть підключені належним чином, тому що ніхто не відчуває відповідальності за роботу. Завершення коригувань або ремонту на будівельному майданчику на більш пізньому етапі може виявитися дорогим і трудомістким.

Планування дверей означає оперативне узгодження запитів і вимог

У такому випадку може стати у пригоді оперативне планування дверей: семінари з архітектором, власником будівлі та фахівцями, що спеціалізуються на дверях, по можливості повинні бути інтегровані в фазу планування якомога раніше. Вони повинні дати відповіді на наступні запитання: Хто може використовувати двері, коли та як? Які відповідні інженерні потреби має будівля (протипожежний захист, аварійний вихід, система димо- та тепловідведення)? Що потрібно зробити з точки зору захисту від шуму, для покращення комфорту і дизайну? Це допомагає виявити конфлікти між потребами й очікуваннями різних сторін або визначити, чи будуть вони викликати серйозні технічні витрати. Наприклад, якщо двері дуже широкі або високі, буде дуже важко зробити їх доступними та зафіксувати їх. В цьому випадку фахівцям необхідно повідомити про альтернативи: «Як можна зробити двері інакше? Такі альтернативи спрощують виконання технічних вимог». Ретельне планування гарантує більш швидке, плавне і, як правило, менш витратне виконання на етапі будівництва.

Списки дверей — недостатній інструмент планування

На думку експертів, класичні методи планування дверей з використанням списків дверей у табличній формі вже не є актуальними. Іноді одні двері можуть поєднувати в собі до п'ятдесяти функцій. Однак списки дверей не позначають можливість реалізації та не забезпечують виконання обов'язків. Кожна нова специфікація додає технічні компоненти і, як правило, додаткову проводку. Часто це може суперечити ідеям архітектора, який не відповідає за електричне планування. Однак планувальники електричних компонентів зазвичай не беруть участь в плануванні дверей. Структура оплати для архітекторів та інженерів (HOAI) вказує на те, що їм не платять за такі роботи. В результаті складні двері взагалі не включаються до планування.

«Незакінчені» двері — проблема безпеки

Коли тендерна специфікація заснована на неперевірених списках дверей і поставлені відповідні компоненти, не рідкісним буває наступний сценарій: Двері встановлює слюсар, але не підключає проводку. Електрик підключає проводку до дверей, але не підключає до її компонентів. Зрештою, це не їх робота. Спеціаліст зі встановлення виконує спеціалізовані замовлення, але не розуміє загальної концепції двері. У результаті двері можуть бути не повністю встановлені, і працювати не так, як очікує власник будівлі. Це пов'язано з тим, що часто забувають про координацію між різними видами робіт.

Однак незакінчені двері можуть становити загрозу безпеці. Це може бути проблемою, якщо кожна окрема функція була випробувана без тестування всього функціоналу двері. Двері можуть зачинятись в разі пожежі, але можуть не відчинятись як двері аварійного виходу. Або може не працювати система протипожежного захисту, яка повинна централізовано контролювати всі двері в будівлі в разі небезпеки. Для вирішення подібних технічних проблем в подальшому можуть знадобитися ремонт або інші налаштування. Нерідко це призводить до затримок на будівельному майданчику, збільшення витрат або втрати доходів.

Планування дверей в рамках усіх видів робіт як фактор успіху багатофункціональних дверей

Кращий спосіб протидіяти цим проблемам — це швидке, детальне та спільне планування дверей! Ми завжди надаємо всебічну консультацію, щоб підтримати наших клієнтів в плануванні та виготовленні дверей. Ми підтримуємо вас на етапі планування за погодженням із планувальником технічного обслуговування будівлі або електриком. Ми також працюємо з усіма зацікавленими сторонами на всіх етапах будівництва, включаючи слюсарів, електриків і спеціалістів зі встановлення. Наше портфоліо охоплює весь життєвий цикл дверей: від обслуговування, ремонту або повторного використання до утилізації, у разі необхідності.