Розумна будівля: інтелектуальні мережеві рішення для підвищення енергоефективності й екологічності

Інтелектуальна автоматизація будівлі й мережева техніка для безпеки прокладають шлях до екологічного, безпечного та комфортного використання будівлі. Для архітекторів це одночасно і виклик, і шанс. Компанія GEZE постачає енергоощадні й екологічні рішення для підключення для розумних будівель майбутнього. Завдяки великому досвіду в галузі автоматизації дверних і віконних систем, а також техніки для безпеки, наші експерти допомагають архітекторам у плануванні та реалізації складних проєктів автоматизації будівлі.

Досягнення кліматичних цілей за допомогою розумних будівель

На будівельний сектор припадає близько 35 відсотків загального споживання енергії в Німеччині. Перед архітекторами постають серйозні виклики через остаточні специфікації й амбітні кліматичні цілі для існуючих будівель. Завдяки інтелектуальному управлінню та створенню мережі вікон і дверей можна оптимально поєднати екологічність та високу енергоефективність. Вбудовані системи приводів для дверей і вікон забезпечують безбар’єрний доступ, а розумні рішення вентиляції створюють приємний і здоровий мікроклімат у приміщенні. Завдяки системам контролю доступу, рішенням систем димо- та тепловідведення (RWA) й наданню доступу до маршрутів евакуації потенційні небезпеки та ризики можна звести до мінімуму чи усунути з самого початку.

Дізнатися більше про розумні будівлі

Автоматизована вентиляція для кращого балансу CO2

Інтелектуальна автоматизація будівлі може не тільки підвищити енергоефективність, але й покращити якість повітря в приміщенні. Адже інтелектуальні віконні системи, об’єднані в мережу з технікою управління будівлею, забезпечують автоматизовану природну вентиляцію. Вікна відчиняються та зачиняються у встановлений час або в певних ситуаціях, наприклад у разі вітру, дощу, сонячного випромінювання чи за певної температури в приміщенні та на вулиці. Крім того, завдяки автоматичному нічному охолодженню вже на початку дня у приміщенні створюється приємний мікроклімат. Ця функція також сприяє більш цілеспрямованому й ефективному використанню додаткових технологій кондиціонування, таких як опалення й охолодження. У результаті — економія енергії та витрат на кондиціювання повітря в будівлі згідно з концепцією сталого розвитку. 

Докладніше про природну вентиляцію

Комплексні послуги від компанії GEZE на всіх етапах експлуатації

Фотографія Крістіана Росмайєра (Christian Roßmeier), бізнес-менеджера з ринків і технологій

Крістіан Росмайєр (Christian Roßmeier), бізнес-менеджер із ринків і технологій у компанії GEZE. © GEZE GmbH

«В середньому архітектори мають до 20 відсотків додаткової роботи щодо вікон і дверей. У більшості ситуацій це пов’язано з недостатнім або помилковим плануванням. Тому експерти із систем автоматизації з боку виробника мають бути залучені до планування на ранній стадії. Ми надаємо допомогу архітекторам на всіх етапах, від концептуального проєктування до спеціалізованого проєктування дверей із повним чи частковим розробленням проєкту, аж до нагляду за будівництвом і координації на будівельному майданчику. У такий спосіб із самого початку можна оптимально врахувати вимоги до будівлі та конкретного застосування, а також побажання власників й операторів будівель», — каже Крістіан Росмайєр (Christian Roßmeier), бізнес-менеджер із ринків і технологій у компанії GEZE.

Ми надаємо допомогу архітекторам на всіх етапах, від концептуального проєктування до спеціалізованого проєктування дверей із повним чи частковим розробленням проєкту, аж до нагляду за будівництвом і координації на будівельному майданчику.

Крістіан Росмайєр (Christian Roßmeier), бізнес-менеджер із ринків і технологій

Ефективні рішення для підключення за допомогою відкритого стандарту BACnet

Рішення для підключення від GEZE розроблені так, щоб забезпечити нашим клієнтам найкращу інтеграцію й експлуатаційну сумісність з усіма автоматизованими системами будівлі. Саме тут стане в нагоді нова модульна платформа підключення myGEZE Control: завдяки відкритому стандарту зв’язку BACnet можна забезпечити єдиний, незалежний від виробника стандарт для обміну даними між компонентами керування інженерним обладнанням будівлі. Завдяки цьому можна централізовано інтегрувати, контролювати й наглядати за різними пристроями управління освітленням, безпеки, техніки протипожежної сигналізації, опалення, вентиляції та кондиціонування. «На противагу іншим виробникам, ми вже багато років використовуємо відкритий стандарт BACnet і постачаємо все інтеграційне рішення як проєкт, що є унікальною пропозицією на сьогодні. Інші рішення окремих виробників на ринку зазвичай можна інтегрувати в автоматизовану систему управління будівлями вищого рівня лише з відповідними зусиллями, або ж необхідно керувати ними паралельно», — розповідає Крістіан Росмайєр (Christian Roßmeier).

На противагу іншим виробникам, ми вже багато років використовуємо відкритий стандарт BACnet і постачаємо все інтеграційне рішення як проєкт, що є унікальною пропозицією на сьогодні.

Крістіан Росмайєр (Christian Roßmeier), бізнес-менеджер із ринків і технологій

Серед переваг нової платформи — автоматизація процесів у будівлі та централізований нагляд, що робить користування зручнішим і безпечнішим. Крім того, ця платформа забезпечує оптимальне споживання енергії при експлуатації будівлі. Збої та несправності в роботі дверних систем належним чином реєструються та швидко передаються сервісним фахівцям. У разі несправності функції, що впливають на безпеку будівлі та її роботу, можна зупинити на ранній стадії та провести більш цілеспрямоване технічне обслуговування чи ремонт. Це сприяє довговічності виробу і забезпечує кращу екологічність. Залежно від використовуваного рішення, такі важливі функції, як надійне закриття дверей або вікон у неробочий час, можна централізовано контролювати та запускати в разі потреби, зокрема за допомогою мобільних додатків.

Дізнайтеся більше про платформу під’єднання myGEZE Control

Автоматизація будівлі за допомогою myGEZE Control пропонує такі додаткові переваги

  • Сценарії, що передбачають зони з обмеженим доступом, безбар’єрний простір, протипожежний захист або надання доступу до маршрутів евакуації, легко реалізувати.
  • Завдяки інтелектуальному управлінню та створенню мереж вікон і дверей, екологічні будівлі з високою енергоефективністю стають реальністю.
  • Інтелектуальні віконні системи, об’єднані в мережу за допомогою myGEZE Control, забезпечують автоматизовану природну вентиляцію для більшого комфорту кінцевого користувача.
  • Безперервний нагляд за будівлею та втручання в будівельні процеси з метою їхньої оптимізації можливі в будь-який час, навіть дистанційно.
  • Завдяки стандартизованій розробці проєктів BACnet, системна інтеграція абсолютно не залежить від постачальників послуг і може бути легко інтегрована в усі загальні системи техніки управління будівлею, управління ризиками чи комп’ютеризованого управління будівлею (CAFM).
  • myGEZE Control є масштабованим рішенням і може розвиватися залежно від потреб будівлі.