Конкретні приклади

Техніка управління будівлею із системою: Мережеві рішення у кампусі Vector IT

Новий головний офіс спеціалізованої IT-компанії Vector Informatik зі Штутгарта — найбільша будівля у комплексі компанії дотепер — вибрав сучасну техніку будівлі. GEZE зробила свій внесок у концепцію «розумної будівлі» за допомогою унікальних цифрових мережевих рішень і техніки для безпеки.

Усе під контролем завдяки техніці управління будівлею на основі BACnet

Карусельні двері в зоні входу IT-кампуса Vector. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

З більш як 180 рішеннями щодо дверей від GEZE, систему автоматизації будівлі GEZE Cockpit було об’єднано в мережу та інтегровано в техніку управління будівлею BACnet через модуль інтерфейсу IO 420. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

GEZE реалізувала більш як 180 високоякісних, головним чином багатофункціональних дверних систем безпеки у новій будівлі IT-кампуса. Для забезпечення централізованого моніторингу та одночасного управління всіма автоматичними дверними системами, їх було об’єднано в мережу через модулі інтерфейсу в системі автоматизації будівель GEZE Cockpit та інтегровано в систему техніки управління будівлею BACnet. Тут використовувалися розподільчі коробки, характерні для GEZE: усі лінії живлення та модуль інтерфейсу IO 420 BACnet було об’єднано в цьому центральному вузлі дверей. Єдина структура розподільчої коробки GEZE забезпечує оператора будівлі оглядовим інтерфейсом з іншими групами виробів на кожних дверях і, отже, усією мережевою технікою будівлі.

«Розумні» двері з системою автоматизації будівель GEZE Cockpit та модулем інтерфейсу IO 420 BACnet

Модуль інтерфейсу GEZE IO 420 BACnet. Фото: GEZE GmbH

Центр концепції «розумної будівлі»: модуль інтерфейсу GEZE IO 420 BACnet. © GEZE GmbH

GEZE Cockpit і модуль інтерфейсу IO 420 BACnet керують обміном даними між дверима та системою техніки управління будівлею. Інформація з «мозку дверей» (наприклад, режим дверей — відчинені або зачинені, заблоковані або розблоковані; наявність перешкод) надається через BACnet MS/TP. GEZE Cockpit перетворює BACnet MS/TP у BACnet/IP. Система передає всю інформацію про стан і функції дверей. Вони передаються центральному комп’ютеру та документуються. Дані фільтруються GEZE Cockpit для створення додаткового бонусу у формі зменшення трафіка даних у мережі.

У разі тривоги, несправності або маніпуляцій з дверима, оператор будівлі може негайно відреагувати й, наприклад, розблокувати двері для забезпечення доступу до маршрутів евакуації або закрити замки «Антипаніка».

Окремі спіральні сходи у фойє IT-кампуса. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Спіральні сходи без підтримки у фойє IT-кампуса. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Мережеві дверні системи у «воротах до кампусу»

Детальний план електрозамків. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Ідеально для дверей, монтованих з великою увагою: тонкі електрозамки від GEZE. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Засклене фойє площею 500 м², відкрите на всіх чотирьох поверхах, є «воротами до IT-кампусу» і має вражаючу яскраву, відкриту атмосферу. Комбіновані дверні рішення в зоні входу поєднують у собі безбар’єрний простір, управління доступом, запобігання зламу, надання доступу до маршрутів евакуації та надійне витягування диму під час пожежі.

 • Двоє ідентичних, 3-стулкових повністю автоматичних карусельних дверей управляють щоденним потоком відвідувачів. Їх також оснащено автоматичними розсувними дверима з аркою як нічні замки.
 • Двоє двостулкових автоматичних аварійних виходів з «потужними» приводами розпашних дверей Powerturn справа та зліва від карусельних дверей забезпечують безбар’єрний простір і дозволяють легко відчиняти їх вручну, завдяки функції «smart swing».
 • Один з аварійних виходів спроектовано як отвір для припливного повітря RWA з поворотно-важільним приводом K 600. У разі пожежі, дверні стулки автоматично широко відчиняються, так що дим і тепло може бути видалено.
 • Завдяки своїй системі контролю доступу та замку з автоматичним блокуванням «Антипаніка» IQ AUT, інший аварійний вихід функціонує як двері «Антипаніка» у повною мірою: у разі небезпеки їх може відчинити будь-хто зсередини, навіть якщо вони заблоковані.

Ключовим компонентом безпеки всієї дверної системи є мережевий центральний блок дверей TZ 320: менеджер будівлі може в будь-який час віддалено змінити статус дверей, відрегулювати їх або змінити режим роботи (наприклад, «утримувати відчиненими») через систему техніки управління будівлею. Централізовані команди керування можуть надаватися щодо одних, декількох або всіх дверей, і двері також можна запрограмувати за часом.

Багатофункціональні двері: зручні та з централізованим управлінням

За необхідності, багатофункціональні захисні двері на першому поверсі забезпечують доступ тільки для уповноважених осіб. З приводом GEZE Powerturn F, електричним замком FT500 і блоком управління дверима TZ 320, двері функціонують як двері протипожежної зони і як безбар’єрний аварійний вихід. Коли відчинення авторизовано шляхом натискання аварійної кнопки блока управління дверима або шляхом активації системи пожежної сигналізації, замок аварійного виходу FTV 320 розблоковує двері. Внутрішні двері офісного комплексу також оснащено різними варіантами з лінійки електрозамків GEZE з приводами Powerturn та/або системою контролю доступу. Як двері протипожежної зони, їх об’єднано в мережу з системою техніки управління будівлею, їх можна моніторити та експлуатаційна організація може керувати ними дистанційно.

Хороша комбінація: система димо- та тепловідведення (RWA) і надання доступу до маршрутів евакуації в одній

Ресторан для персоналу із двома скляними двостулковими дверима.

Системи фіксації, які об’єднано в мережу через техніку управління будівлею, також функціонують як системи регулювання клімату. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Системи фіксації дверних систем та системи управління приладдя для контролю клімату в системі управління будівлею ресторану компанії функціонують разом у системі техніки управління будівлею. Двостулкові двері «Антипаніка» з повним відкриттям включають комфорт переміщення і функціонують як отвір для притоку повітря під час пожежі. У разі виявлення небезпеки, центр управління MBZ 300 системою RWA розблоковує замок «Антипаніка» IQ lock AUT з автоматичним блокуванням і автоматично відчиняє двері до максимального значення ширини за допомогою поворотно-важільного привода K 600. Водночас двигуни витяжки диму активуються аварійним режимом панелі управління системи RWA. Режим дверей автоматично передається в систему управління будівлею, що дозволяє менеджеру будівлі діяти негайно: якщо статус тривоги скидається, системи фіксації виконують зачинення за допомогою зачинювачів дверей і автоматично блокуються.

Мережі зачинювачів дверей та систем регулювання клімату

Одностулкові скляні розпашні двері в дизайні протипожежних дверей. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Комплексна техніка для дверей: монтаж з великою увагою та централізоване керування. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Перевага мережевих дверних систем у системі техніки управління будівлею полягає у ручному відчиненні для природної вентиляції в літню пору та електричному зачиненні за допомогою електричної функції фіксації GEZE на ковзаючій тязі зачинювача дверей. За допомогою системи техніки управління будівлею, менеджер будівлі може визначити, коли необхідно зачинити двері, наприклад, після завершення роботи. Режим дверей, зареєстрований системою управління будівлею, передається в систему регулювання клімату, яка потім може регулювати температуру в енергоефективний спосіб. «Інтелектуальне» управління дверима в такий спосіб об’єднує енергоефективність із захистом від зламу.

Вироби GEZE у головному офісі компанії Vector

 • Модуль інтерфейсу IO 420 BACnet
 • Повністю автоматичні 3-стулкові карусельні двері
 • Приводи розпашних дверей Powerturn
 • Поворотно-важільні приводи K 600
 • Системи контролю доступу GEZE
 • Замок «Антипаніка» IQ AUT з автоматичним блокуванням
 • Мережевий пристрій управління дверима TZ 320
 • Привод GEZE Powerturn F
 • Електрозамок FT500
 • Замок дверей аварійного виходу FTV 320
 • Блок управління MBZ 300 RWA
 • GEZE Cockpit