Цілюща архітектура — як планування будівлі сприяє добробуту та зціленню

Лікарні, притулки, будинки для людей похилого віку повинні бути чистими, гігієнічними, а інколи навіть стерильними в деяких місцях. Вони також повинні відповідати стандартам безбар'єрного простору та протипожежного захисту. Це означає, що оточення часто може здаватися стерильним, функціональним і не дуже привітним. У той же час у таких будівлях необхідно постійно створювати атмосферу, що сприяє добробуту та одужанню пацієнтів і жителів разом із персоналом та відвідувачами. Поєднання цих різних потреб ускладнює планування будівлі.

Гігієнічні вимоги та фактор гарного самопочуття несумісні?

Лікарня ім. Роберта Боша, Штутгарт © GEZE

З одного боку, існують правила та вимоги гігієни, які є життєво важливими для забезпечення належного догляду за пацієнтами та відвідувачами. З іншого боку, оточення має бути максимально комфортним, але при цьому забезпечувати відкритість, захищеність, безпечність та розслабленість. Таким чином, цілюща архітектура об'єднує архітектуру та здоров'я з упором на деякі ключові питання: Як архітектура може сприяти лікуванню? Якою мірою оточення сприяє підтриманню здоров'я? Крім недостатнього орієнтування, такі фактори як стрес, шум, темрява та погане повітря, негативно позначаються на добробуті людей, а, отже, на їх одужанні. Таким чином, хороші вказівники, освітлення та вентиляція є вирішальними факторами для досягнення сприятливого результату.

Одна будівля — місце зустрічі різних груп користувачів

Лікарня або будинок для людей похилого віку влаштовані по типу маленького містечка. Тут є сімейні кімнати, палати реанімаційного відділення, заклади харчування, допоміжні організації, парки, а також, в багатьох випадках, навіть каплиця. Таким чином, ці численні приміщення повинні викликати позитивні враження у всіх груп користувачів: пацієнтів, жителів і відвідувачів. Притулки та будинки для людей похилого віку також є місцем роботи багатьох кваліфікованих робітників, а добробут персоналу безпосередньо впливає на пацієнтів і жителів.

Безконтактний вхід у приміщення завдяки автоматичним дверям

© H. Łukasz Janicki / GEZE Polska

Безбар'єрний простір, а також, зокрема, місця для відпочинку та види відіграють важливу роль в архітектурі лікарні. Однак денне світло та поточне повітря також мають великий вплив на планування будівлі. Таким чином, сучасна архітектура зосереджена на активному використанні цих вільних форм терапії, наприклад, на встановленні великих віконних фасадів або верхніх фрамуг. Природна вентиляція також має велике значення, тому дверні та віконні рішення повинні бути повністю інтегровані в планування будівлі. Автоматичні двері гарантують універсальний та безконтактний доступ, чи то у коридори, чи то зони відпочинку або операційні, із забезпеченням високого рівня гігієни. Приводи склопідйомника в поєднанні з системою автоматизації будівлі створюють автоматичну вентиляцію, яка також забезпечує безконтактний та комфортний мікроклімат. Таким чином, автоматичні двері та вікна відповідають вимогам протипожежного захисту, системам димо-та тепловідведення, а також підтримують концепцію цілющої архітектури.

Забезпечте кращу гігієну в лікарні за допомогою дверних та віконних систем GEZE

© H. Łukasz Janicki / GEZE Polska

Щоб гарантувати успішну реалізацію концепції цілющої архітектури, ми пропонуємо різні елементи та функції, спрямовані на забезпечення гігієни в лікарні, безбар'єрного простору та безконтактного управління вікнами та дверима. Це може сприяти процесу одужання пацієнтів, наприклад, шляхом постійного безконтактного, а, отже, безпечного використання дверей та вікон. Іншим прикладом можуть слугувати заходи, що сприяють лікуванню, здоров'ю та добробуту, як-от подача свіжого повітря. Ми вже обладнали нашими дверними та віконними рішеннями безліч будинків для людей похилого віку та медичних установ.

Весь сектор охорони здоров'я зазнає змін: не тільки будинки для людей похилого віку, а й лікарні повинні давати відчуття гостинності та комфорту для пацієнтів, персоналу та відвідувачів. Наше завдання — активно сприяти цьому процесу за допомогою наших рішень та продуктів.

Karen Sum, Head of Global Account Management

GEZE підтримує ключові цілі цілющої архітектури

«Цілюща архітектура» — це допомога пацієнтам та жителям в процесі самозцілення та одужання. Цілі цілющої архітектури, що сприяють лікуванню та добробуту, включають таке:

 • уникати стресів через вплив довкілля, наприклад, шум від дверей, що грюмають, відсутність приватного простору та бар'єрне оточення. GEZE пропонує безліч продуктів та рішень у сфері автоматичних дверних систем для безбар'єрного доступу в будівлі, а також у сфері демпфування дверей. Модульні системи перегородок також можуть забезпечити більшу приватність без негативного впливу на дизайн інтер'єру.
 • Пацієнти та жителі повинні бути якомога ближче до природи, наприклад, за рахунок виду на вулицю, достатньої кількості сонячного світла та свіжого повітря. У цьому відношенні наші концепції природної вентиляції і рішення для скляних фасадів користуються великим попитом.
 • Пацієнти та жителі також повинні зберігати почуття контролю, наприклад, за рахунок можливості доступу до зовнішніх просторів. У світлі цього першорядне значення мають наші продукти для безбар'єрних розсувних дверей та можливостей управління доступом.
Дізнатися більше про цілющу архітектуру (PDF | 693 KB)

Інтегроване планування будівлі за участю всіх зацікавлених сторін, як фактор успіху

© GEZE

Об'єднання потреб різних груп користувачів, як-от пацієнти, співробітники, оператори тощо, — це пошук балансу, до якого залучені різні сторони з різних сфер діяльності. Наш інтегрований підхід і міжгалузеве використання нашої продукції є великою перевагою у чутливій сфері охорони здоров'я. Безбар'єрний простір для пацієнтів або жителів, зручність та безпека обслуговуючого персоналу або захищений і стерильний доступ до чистих приміщень — наш асортимент продуктів та рішень відповідає багатьом із цих вимог. «Цілюща архітектура» починається з користувацького досвіду і колективних можливостей для покращення. Таким чином, всім користувачам будівлі потрібно зробити свій внесок і надати зворотній зв'язок, щоб успішно реалізувати концепт цілющої архітектури в медичних установах, а також забезпечити фінансовий успіх оператора. Важливим аспектом є інтегроване планування будівлі, що охоплює всі групи продуктів із самого початку проєкту. Ми будемо раді надати вам компетентну підтримку в сфері BIM.

Дізнатися більше про об'єкти BIM від GEZE

Орієнтованість на користувача й економічність — рішення GEZE в сфері охорони здоров'я

Такий підхід не тільки збільшує ефективність співробітників, але і часто скорочує тривалість перебування пацієнтів у лікарні. Останні приклади продемонстрували, як добре продумана архітектура та дизайн, що сконцентровані на сприянні лікуванню, можуть мати хороший вплив на одужання пацієнтів, включаючи більш коротке перебування в лікарні, меншу кількість внутрішньолікарняних інфекцій та полегшення болю. Таким чином, ці заходи можуть поліпшити фінансові показники лікарень та притулків для людей похилого віку.

Наш пакет рішень в сфері охорони здоров'я

Операційний зал із герметичними дверима в Дитячому меморіальному інституті здоров'я, Варшава

Дитячий меморіальний інститут здоров'я, Варшава © H. Łukasz Janicki / GEZE Polska

Зниження шуму, розширення прав і можливостей вразливих користувачів, підтримання гігієни, непомітні заходи безпеки або природна вентиляція — GEZE розуміє основні запити ефективного медичного закладу з атмосферою добробуту. Комбіноване використання наших продуктів для різних видів робіт знаходить своє втілення в індивідуальних пакетах для медичних установ — від вхідних зон, коридорів, кімнат відпочинку та очікування до операційних, лабораторій та адміністративних приміщень. Ці пакети покликані вирішити низку поширених задач за допомогою попередньо налаштованого набору системних рішень, що у сумі максимально збільшують ваші переваги; звичайно ж, вони непомітно інтегруються в систему автоматизації будівлі за допомогою myGEZE Control.

Дізнатися більше про переваги нашої продукції

 • Комбіновані переваги: покращена якість повітря та зниження витрат на електроенергію завдяки конструкції дверей і вікон із природною вентиляцією.
 • Зниження шуму: безшумний блок приводу та технологія демпфування, а також автоматична звукоізоляція для зниження шуму
 • Підвищена гігієна: безконтактний вхід і вихід із палати
 • Безбар'єрний простір: доступ для людей з обмеженими фізичними можливостями за допомогою автоматизованих дверних систем.
 • Зниження витрат на електроенергію: інтелектуальний клімат-дизайн за рахунок контрольованого управління вікнами та дверима залежно від температури та частоти доступу.
 • Максимальна безпека: надійна система димо- та тепловідведення за допомогою відповідних конструкцій та систем.

Детальний опис наших спеціальних пакетних рішень GEZE

Ми із задоволенням скоригуємо наші пропозиції відповідно до конкретних вимог, повністю адаптувавши описані нижче пакети до ваших потреб. Тож ми можемо пристосувати типові пакети рішень до ваших побажань або розробити індивідуальні. Ми будемо раді надати вам необхідну підтримку.

Дверні та віконні рішення для вхідної зони

Дверні та віконні рішення для вхідної зони

Пакет 1 — спеціально для вхідних зон

У першу чергу, цей пакет призначений для дверних та віконних рішень для вхідної зони будівлі. Дизайн приймальні безпосередньо впливає на самопочуття пацієнтів, жителів і відвідувачів. Саме тому цей пакет призначений, у першу чергу, для дверних та віконних рішень для вхідної зони будівлі.

Рішення цілющої архітектури для вхідної зони (PDF | 1.12 MB)

TSA 325 NT

TSA 325 NT

TSA 325 NT

Привід карусельних дверей для максимальної зручності з високою частотою доступу — внутрішній діаметр до 3600 мм.

Висока продуктивність: надійність навіть при інтенсивному використанні, наприклад, у вхідних зонах

GEZE Powerturn

GEZE Powerturn

GEZE Powerturn

Автоматичний привід розпашних дверей Powerturn може надійно та безпечно відчиняти великі важкі двері. Цей привід ідеально вписується в будь-який дизайн завдяки невеликій габаритній висоті всього в 7 см.

Зниження шуму: безшумна експлуатація, звукоізоляція, наприклад, з огляду на інтенсивне використання у вхідних зонах або коридорах

Зниження стресу, підвищення безпеки: вільний прохід без перешкод, безперервне та безшумне транспортування без різких зупинок, наприклад, пацієнтів

myGEZE Control

Завдяки myGEZE Control ми заповнюємо прогалину в автоматизації будівель за допомогою інтелектуального рішення для будування мереж дверей, вікон і систем безпеки. Платформа під’єднання myGEZE Control із модульним програмним забезпеченням та відкритими інтерфейсами відкриває перед усіма проектувальниками та операторами цілковито нові можливості автоматизації будівлі.

 • Для більшої ефективності, безпеки та комфорту
 • Для динамічних концепцій техніки безпеки та протипожежної безпеки, інтелектуальних систем димо- та тепловідведення та цілеспрямованого вивільнення шляхів евакуації за планом будівлі
GEZE ActiveStop

GEZE ActiveStop © GEZE GmbH

GEZE ActiveStop

Демпфування дверей GEZE ActiveStop забезпечує безшумну зупинку, плавне замикання та комфортне відчинення.

Зниження шуму: безшумна експлуатація, звукоізоляція, наприклад, у разі інтенсивного використання у вхідних зонах або коридорах

GEZE Slimchain

GEZE Slimchain © GEZE GmbH

GEZE Slimchain

Ланцюговий привід у привабливому дизайні для вікон, що відчиняються назовні, оптимально вбудований в дизайн фасаду завдяки своїй вузькій і стриманій формі.

Комбіноване використання: може використовуватися практично у всіх палатах, поліпшуючи якість повітря та знижуючи витрати на електроенергію за рахунок природної вентиляції.

Автономність: пацієнти можуть автономно контролювати подачу свіжого повітря, не встаючи з ліжка

Продукти GEZE в сфері охорони здоров'я

Продукти GEZE в сфері охорони здоров'я

Пакет 2 — спеціально для внутрішніх та зовнішніх приміщень

Цей пакет включає різні рішення для широкого спектру застосувань у внутрішніх та зовнішніх приміщеннях медичного закладу. Велика кількість користувачів будівлі зазвичай також пред'являють до нього безліч різних вимог. Таким чином, цей пакет містить різні рішення для широкого спектру застосувань у внутрішніх та зовнішніх приміщеннях медичного закладу.

Рішення цілющої архітектури для внутрішніх приміщень (PDF | 180 KB)

Рішення цілющої архітектури для природної вентиляції (PDF | 0.97 MB)

GEZE Slimdrive

GEZE Slimdrive

GEZE Slimdrive

Скляні фасади з максимальними вимогами до дизайну.

Підвищена гігієна: безконтактний вхід і вихід із палат або проходження коридорів; ефективне очищення за допомогою режиму «Очищення», який запобігає руху дверей

Зниження стресу, підвищення безпеки: вільний прохід без перешкод, безперервне та безшумне транспортування без різких зупинок, наприклад, пацієнтів

myGEZE Control

Завдяки myGEZE Control ми заповнюємо прогалину в автоматизації будівель за допомогою інтелектуального рішення для будування мереж дверей, вікон і систем безпеки. Платформа під’єднання myGEZE Control із модульним програмним забезпеченням та відкритими інтерфейсами відкриває перед усіма проектувальниками та операторами цілковито нові можливості автоматизації будівлі.

 • Для більшої ефективності, безпеки та комфорту
 • Для динамічних концепцій техніки безпеки та протипожежної безпеки, інтелектуальних систем димо- та тепловідведення та цілеспрямованого вивільнення шляхів евакуації за планом будівлі
GEZE Pendulo System

GEZE Pendulo System

Система GEZE Pendulo

Цільноскляна система Pendulo пропонує широкий вибір елегантних рішень.

Фактор гарного самопочуття: кращий вибір для відкритих і прозорих палат або відкритого виду.

GEZE E 1500 N

GEZE E 1500 N © Nikolaus Grünwald / GEZE GmbH

GEZE E 1500 N

Штоковий привід із невеликими розмірами особливо пасує до важких стулок на фасадах та дахах із максимальними вимогами до дизайну.

Комбіноване використання: може використовуватися практично у всіх палатах для покращення якості повітря та зниження витрат на електроенергію за рахунок природної вентиляції.