Системи димо та тепловідведення й автоматизовані системи вентиляції в спортивному центрі OYM

Ультрасучасний експертний центр для ефективних занять спортом і досліджень з’явився в місті Хам у Швейцарії. Віконні та дверні системи від компанії GEZE вирізняються не лише зручністю використання й автоматизованою системою вентиляції, але також забезпечують найвищу ефективність протипожежного захисту, димо- та тепловідведення (RWA) та надання доступу до маршрутів евакуації.

Для максимальної ефективності: Легкоатлетичний і тренувальний центр OYM

Спортивний центр OYM у місті Хам у кантоні Цуг є одним із найсучасніших легкоатлетичних центрів у світі. Абревіатура OYM розшифровується як «On Your Marks» — термін, запозичений із легкої атлетики, що означає щось на кшталт «На стартові позиції». І місця багато: Легкоатлетичний і тренувальний центр займає площу 30 300 м², включно з ковзанкою з трибунами, трьома спортивними залами, чотирма 80-метровими спринтерськими доріжками та 3 000 квадратних метрів тренувального простору. До того ж на території готелю до послуг спортсменів і спортсменок 25 двомісних номерів, а також надсучасні тренажерні зали й актова зала. 

Факти про OYM

 • Проєкт: Lüscher Architekten AG, Цюрих
 • Виконання: Axess Architekten AG, Цуг
 • Об’єм будівельних робіт: 150 000 м³
 • Корисна площа з підземним паркінгом: 30 300 м²
 • Кількість поверхів: 3 цокольні та 5 верхніх поверхів
 • Сума інвестицій: 100 мільйонів швейцарських франків
 • 95 % дверних і віконних систем від компанії GEZE

Максимальна ефективність: Автоматизована віконно-вентиляційна система та система димо- та тепловідведення

Автоматизовані системи вентиляції і димо- та тепловідведення утворюють найкращу команду в спортивному центрі OYM.

Автоматизовані системи вентиляції і димо- та тепловідведення утворюють найкращу команду в спортивному центрі OYM.

Інтелектуальні фасади активно реагують на зміну навколишнього середовища.

Інтелектуальні фасади активно реагують на зміну навколишнього середовища. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Усім відомо: Для спортивної майстерності та концентрації потрібна достатня кількість кисню. Тому належна подача свіжого повітря та здоровий мікроклімат у приміщенні відіграють важливу роль у концепції вентиляції в спортивному центрі OYM. До того ж техніка протипожежної безпеки передбачає пристрої димо- та тепловідведення. Автоматичні приводи склопідйомників поєднують високі вимоги до комбінованої системи автоматизованої природної вентиляції, а також до системи димо- та тепловідведення (RWA).

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ПРИРОДНУ ВЕНТИЛЯЦІЮ

Інтелектуальна вентиляція завдяки автоматизованим вікнам

Автоматизовані вікна під’єднані до системи техніки управління будівлею (GLT). У такий спосіб можна запрограмувати час, коли вікна мають відкриватися автоматично. Це енергоефективніше за ручну вентиляцію, оскільки техніка надійніше реагує на якість повітря в приміщенні й умови навколишнього середовища, ніж людина. Однак за потреби автоматичні вікна можна відчиняти чи зачиняти вручну. Якщо йде дощ і вода може потрапити всередину, під’єднана метеостанція дає команду швидко зачинити вікна. 

ДОКЛАДНІШЕ ПРО АВТОМАТИЧНУ ВЕНТИЛЯЦІЮ

Ефективна команда: Система димо- та тепловідведення (RWA) і двері, розташовані на шляхах евакуації

Протипожежні двері також є дверима, що розташовані на шляхах евакуації, та забезпечують безпечні протипожежні зони в OYM.

Протипожежні двері також є дверима, що розташовані на шляхах евакуації, та забезпечують безпечні протипожежні зони в OYM. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

ECdrive T2-FR від компанії GEZE забезпечує надання доступу до маршрутів евакуації у вхідних зонах із великою кількістю відвідувачів.

ECdrive T2-FR від компанії GEZE забезпечує надання доступу до маршрутів евакуації у вхідних зонах із великою кількістю відвідувачів. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Для систем димо- та тепловідведення необхідно забезпечити димовидалення у верхній частині будівлі й одночасну подачу свіжого повітря в нижній частині. Це приточне повітря важливе для гасіння пожежі: Завдяки йому забезпечується підйом тепла, так званий ефект тяги, і димові гази швидше виводяться через автоматизовані вікна системи димо- та тепловідведення чи отвори у верхній частині конструкції. У нижній частині будівлі цей ефект тяги одночасно створює повітряний прошарок із низьким рівнем диму, завдяки чому аварійні виходи та шляхи евакуації за планом будівлі залишаються вільними. У спортивному центрі OYM віконні та дверні системи, об’єднані в мережу за допомогою системи техніки управління будівлею, утворюють найефективнішу команду: Разом, як природна система димо- та тепловідведення (RWA), вони надійно видаляють дим в аварійних та евакуаційних виходах.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО НАДАННЯ ДОСТУПУ ДО МАРШРУТІВ ЕВАКУАЦІЇ
 

Протипожежні двері для безпеки аварійних та евакуаційних виходів

Протипожежні двері коридорів, а також входи та виходи їдальні не тільки утворюють безпечні протипожежні зони в OYM, але також є дверима, розташованими на шляхах евакуації, як це регламентовано швейцарським стандартом протипожежного захисту й інструкціями з протипожежного захисту VKF (Асоціація кантональних агентств зі страхування від пожежі).

Системи лінійних розсувних дверей Powerdrive PL-FR розроблені спеціально для великих і важких дверей із вагою стулки до 160 кг на аварійних та евакуаційних виходах: Вони оснащені функцією шляху евакуації з резервною конструкцією приводу й обов’язковим вбудованим джерелом аварійного живлення, щоб, наприклад, забезпечити аварійне відкривання дверей шляху евакуації навіть у разі знеживлення.

Те саме стосується ECdrive T2-FR, що забезпечує надання доступу до маршрутів евакуації в зоні входу з великою кількістю відвідувачів. У поєднанні з системою профілів GCprofile Therm автоматична система лінійних розсувних дверей також покращує енергоефективність будівлі OYM, оскільки зменшуються втрати тепла у вхідній зоні.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ПРОТИПОЖЕЖНІ ДВЕРІ

Консультації, монтаж й обслуговування з одного джерела: Компанія GEZE — партнер, що надає повний спектр послуг

Компанія GEZE консультувала архітекторів щодо продуктів ще на етапі планування. Потім консультації надавалися виконувачам робіт та щодо видів виконуваних робіт. Фахівці GEZE також виконали монтаж і введення в експлуатацію. А щоб забезпечити безперебійну роботу під час експлуатації, з оператором будівлі було укладено договір на технічне обслуговування.

Вироби від компанії GEZE у спортивному центрі OYM

 • Відкидний привод склопідйомника K 600 F (24 В) для системи димо- та тепловідведення і природної вентиляції
 • Системи розпашних дверей Slimdrive EMD Invers для одностулкових систем приточних вентиляційних отворів системи димо- та тепловідведення
 • Автоматичні системи лінійних розсувних дверей Powerdrive PL-FR для аварійних та евакуаційних виходів для дверей із стулкою вагою до 160 кг
 • TS 5000 Ecline — зачинювач верхнього розташування з шиною ковзання для безбар’єрних одностулкових дверей
 • TS 5000 ISM — система дверних зачинювачів верхнього розташування з шиною ковзання, для двостулкових дверей з координацією послідовності закривання
 • ECdrive T2 FR — автоматична система лінійних розсувних дверей аварійних та евакуаційних виходів для дверей із стулкою вагою до 140 кг