Покращена енергоефективність завдяки кліматично активним фасадам

Кліматично активні фасади освітнього центру середньої школи Grundäckergasse у Відні об'єднують інноваційні дверні та віконні системи та системи безпеки від GEZE в одну розумну систему управління будівлею задля кращого комфорту, створення приємного мікроклімату в приміщенні та оптимізації енергоефективності.

Як працюють інтелектуальні фасади?

Зовнішній вигляд освітнього центру середньої школи Grundäckergasse у Відні

У середній школі Grundäckergasse було встановлено інтелектуальні фасади.

Інтелектуальні фасади сконструйовані таким чином, щоб зменшувати споживання енергії. Їх ключовими особливостями є

 • інтелектуальні матеріали та системи,
 • сенсорика для збору та реєстрації даних,
 • пристосування до умов навколишнього середовища,
 • можливість зв’язку компонентів з іншими системами, а також
 • покращена автоматизація будівлі, що зменшує потребу в опаленні та створенні штучного клімату.

Використання інтелектуальних фасадів сприяє зменшенню споживання енергії, покращенню якості життя користувачів та подовженню строку служби будівлі.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ФАСАДИ

Переваги інтелектуальних фасадів

 • Адаптивність: інтелектуальні фасади за допомогою сенсорів реєструють дані про освітленість, температуру та якість повітря і автоматично підлаштовуються до змін навколишнього середовища.
 • Комфорт: зручне управління відповідно до потреб забезпечує приємний мікроклімат у приміщенні без відкривання чи закривання вікон вручну.
 • Ефективність: обмін даними між інтелектуальними фасадами та іншими системами будівлі сприяє зменшенню споживання енергії і викидів СО2.
Детальний вигляд похилих вікон освітнього центру середньої школи Grundäckergasse у Відні

Ланцюговий привод Slimchain покращує безпеку та енергоефективність. © Sigrid Rauchdobler // GEZE GmbH

Детальний вигляд класних кімнат освітнього центру середньої школи Grundäckergasse у Відні

Система вентиляції кліматично активного фасаду будівлі школи обладнана інтелектуальною системою управління, що забезпечує оптимальну якість повітря в приміщенні. © Sigrid Rauchdobler // GEZE GmbH

Детальний вигляд похилих вікон освітнього центру середньої школи Grundäckergasse у Відні

Усі встановлені на висоті менше 2,5 м моторизовані вікна обладнані лазерним сканером GC 342 з модулем запобіжних вимикачів.

Розумні: управління автоматизованою віконно-вентиляційною системою здійснюється за допомогою інтелектуальних сенсорів

Обладнані ланцюговим приводом Slimchain вікна інтегровані в систему управління будівлею. Система вентиляції кліматично активного фасаду будівлі школи обладнана інтелектуальною системою управління, що забезпечує оптимальну якість повітря в приміщенні. Ця система здійснює управління залежно від різноманітних чинників, таких як концентрація СО2, температура всередині та ззовні будівлі, спосіб використання приміщення та час.

Для контролю всередині приміщення використовуються сенсори, які вимірюють концентрацію СО2 та температуру. Застосовується триступеневе управління: 10°, 35° (повільна і тиха вентиляція) та 55° (швидка вентиляція). Вчителі та учні можуть змінювати ці налаштування. Крім того, система обладнана сенсором напрямку вітру, що враховує вплив на фасади тиску вітру та підсос повітря, а також запобігає протягам. Повітряний блок забезпечує контрольовану та безшумну вентиляцію.

Зручне користування: автоматична вентиляція і кнопки ручного управління

Управління вентиляцією будівлі середньої школи Grundäckergasse здійснюється автоматично залежно від концентрації CO2, температури, способу використання та часу. Завдяки цьому рішенню забезпечується контрольована природна вентиляція, а також відсутня необхідність ручного управління вентиляцією вчителями. Крім того, є робочі елементи, за допомогою яких вчителі та учні можуть управляти вентиляцією. За допомогою цих кнопок можна вручну відкривати та закривати вікна. Тобто, автоматизована віконно-вентиляційна система є зручною та універсальною.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО АВТОМАТИЧНУ ВЕНТИЛЯЦІЮ

Проєктування безпечних автоматизованих вікон

Школи мають відповідати особливим стандартам безпеки, адже мова йде про здоров'я дітей. Саме тому важливо зазначити, що моторизовані вікна класифікуються як машини відповідно до Директиви ЄС про машини та механізми 2006/42/ЕС, а отже повинні мати відповідні системи захисту. У будівлі середньої школи Grundäckergasse усі моторизовані вікна, які встановлені на висоті менше 2,5 м, обладнані лазерним сканером GC 342 з модулем запобіжних вимикачів. На першому поверсі в районі тераси такий захист вікон встановлено також всередині і ззовні.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЗАХИСТ ВІКНА

Вигляд віконного фасаду з похилими вікнами

Нічне охолодження здійснюється за допомогою вікон з автоматичним керуванням. © Sigrid Rauchdobler // GEZE GmbH

Нічне охолодження заощаджує енергію

В освітньому центрі середньої школи Grundäckergasse нічне охолодження сприяє енергоефективності. За допомогою привода склопідйомника Slimchain автоматизовані вікна вночі відводять назовні тепло, яке утворилося протягом дня, завдяки чому відповідно знижується температура в приміщенні. Управління нічним охолодженням здійснюється за допомогою установленого на місці ПЗ, яке забезпечує регулювання та візуалізацію. Завдяки цьому оператори та користувачі можуть робити власні налаштування. Управління здійснюється за допомогою системи техніки управління будівлею (GLT), при цьому враховуються чинники, що залежать від температури та часу.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО НІЧНЕ ОХОЛОДЖЕННЯ

Бездоганна інтеграція в систему техніки управління будівлею за допомогою BACnet та KNX

Активація зворотного сигналу привода склопідйомника через шину будівлі відбувається за допомогою IQ box KNX. Надійні повідомлення про стан кожного автоматизованого вікна забезпечують значно ефективніший контроль будівлі. Інші компоненти, такі як кнопки та сенсори, підключаються через вбудований інтерфейс для кнопок. За потреби можна легко виконати дообладнання та розширення функцій системи.

Зв'язок між середовищами KNX та BACnet системи техніки управління будівлею GLT працює бездоганно завдяки чітким протоколам зв'язку між системами. Це забезпечує ефективний обмін даними між обома системами.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО АВТОМАТИЗАЦІЮ БУДІВЛІ

Короткий огляд усіх переваг кліматично активних фасадів

 • Оптимальна якість повітря в приміщенні завдяки інтелектуальному управлінню системою вентиляції.
 • Триступеневе регулювання вентиляції здійснюється залежно від концентрації CO2, температури, способу використання та часу.
 • Крім того, вчителі та учні можуть регулювати вентиляцію вручну за допомогою робочих елементів.
 • Безпечну роботу вікон забезпечують модуль запобіжних вимикачів та лазерний сканер GC 342.
 • Сенсор напрямку вітру призначений для запобігання утворенню протягів.
 • Енергоефективність забезпечується завдяки контролю вентиляції та функції нічного охолодження.
 • Інтеграція сенсорів BACnet та інтерфейсу KNX забезпечує ефективний зв'язок з системою техніки управління будівлею.
 • Економія енергії та зменшення рівня СО2 завдяки інноваційним технологіям.
 • Концепція розумної будівлі сприяє екологічності та оптимальній ефективності будівлі.

Погляд у майбутнє: більша енергоефективність та відповідність концепції сталого розвитку

Кліматично активні фасади освітнього центру середньої школи Grundäckergasse у Відні — це чудовий приклад інтеграції інтелектуальних технологій та концепцій сталого розвитку в будівництво для вирішення майбутніх викликів з точки зору енергоефективності та екологічності. GEZE не тільки є постачальником компонентів, зокрема фахівці компанії надавали комплексні консультації та послуги з управління проєктом та програмування, щоб цей проєкт став успішним.