Екологічність у будівлі CLIC, що сертифікована LEED, у Пекіні

Зміна клімату — це глобальна проблема. Питання щодо досягнення цілей захисту клімату, хвилює уряди в усьому світі, зокрема й у Китаї. Китай усе більше приділяє увагу екологічності й енергоефективності будівель. Гарним прикладом є науково-дослідний центр China Life Insurance Company (CLIC) у Пекіні, який має міжнародний сертифікат екологічності LEED.

Світова популярність: Збільшення енергоефективності будівлі

Китайська Народна Республіка прагне до кліматичної нейтральності до 2060 року. Тому енергоефективність необхідно значно покращити, особливо в енергоємних галузях. Це також стосується китайської будівельної галузі, що спричиняє викиди CO2 вище середнього в глобальних масштабах.

Інтелектуальна автоматизація посилює переваги будівель, збудованих за принципом екологічності.

Інтелектуальна автоматизація посилює переваги будівель, збудованих за принципом екологічності. © GEZE GmbH

Китай зацікавлений в екологічних будівлях

У Китаї є свій власний стандарт оцінки екологічних будівель — знак оцінки зеленого будівництва «China Three Star». Проте найбільш відома у світі система сертифікації LEED, яка використовується для оцінки екологічної, соціальної й економічної якості будівель, також дуже поширена в Китаї. Гарний приклад: Науково-дослідний центр China Life Insurance Company (CLIC) у Пекіні отримав сертифікат екологічності LEED.

Корисно знати німецьким архітекторам і компаніям: Сертифікат DGNB, виданий Німецькою радою з зеленого будівництва, також визнається в Китаї, але він набагато менш поширений, ніж сертифікат LEED.

БІЛЬШЕ ПРО ЗЕЛЕНЕ БУДІВНИЦТВО

Автоматизація будівель підвищує енергоефективність

Важливим чинником для підвищення енергоефективності будівель є інтелектуальне управління будівлею: В офісній будівлі CLIC у Пекіні, наприклад, приладдя для контролю клімату, опалення, освітлення, охолодження, затемнення, дверна та віконна техніка об’єднані в мережу та керування ними відбувається автоматично. Завдяки інтелектуальній автоматизації можна значно знизити споживання енергії. Причина: Такі сенсори, як термосенсори, сенсори якості повітря, датчики яскравості, датчики руху чи метеостанції, реагують більш енергоефективно, ніж люди. Ще одна перевага автоматизації будівель: Комфорт і безпека також помітно покращуються.

БІЛЬШЕ ПРО АВТОМАТИЗАЦІЮ БУДІВЛІ

Стабільна вентиляція завдяки автоматизованим вікнам

Автоматизація будівель покращує не лише енергоефективність, а і якість повітря в приміщенні. Якщо інтелектуальні віконні системи, як-от наші ланцюгові приводи Powerchain і Slimchain, централізовано об’єднані в мережу з системою техніки управління будівлею, приміщення можна провітрювати та забезпечувати свіжим повітрям у разі потреби. Перевага: Автоматизована віконно-вентиляційна система споживає менше енергії, ніж більшість механічних систем вентиляції. До того ж можна зменшити витрати на опалення, якщо одночасно керувати вентиляцією й опаленням за допомогою системи техніки управління будівлею.

БІЛЬШЕ ПРО АВТОМАТИЗАЦІЮ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Пекінський науково-дослідний центр China Life Insurance Company (CLIC) має сертифікат LEED.

Пекінський науково-дослідний центр China Life Insurance Company (CLIC) має сертифікат LEED. © GEZE GmbH

Зменшення споживання енергії

Приладдя для контролю клімату та системи освітлення будівлі споживають багато енергії — близько 70 відсотків від загального споживання енергії. Тому екологічні будівлі мають бути спроєктовані так, щоб використовувати якомога більше природних джерел світла й охолодження (або тепла), щоб мінімізувати споживання енергії. Розглянемо як це працює на прикладі науково-дослідного центру China Life Insurance Company (CLIC) у Пекіні: Офісна будівля загальною площею 391 051 м² відповідає високим вимогам LEED щодо енергоефективності. Ми дуже пишаємося тим, що наші дверні та віконні системи допомагають забезпечити цілі з енергоефективності будівлі та відповідають критеріям сертифікації LEED.

Свіже повітря та комфортний мікроклімат у приміщенні завдяки інтелектуальним віконним системам.

Свіже повітря та комфортний мікроклімат у приміщенні завдяки інтелектуальним віконним системам. © GEZE GmbH

Автоматичні карусельні двері системи є зручними та енергоефективними.

Автоматичні карусельні двері системи є зручними та енергоефективними. © GEZE GmbH

Природне свіже повітря та комфортний мікроклімат у приміщенні

Інтелектуальні віконні системи компанії GEZE на затемнюваному фасаді допомагають забезпечувати ресурсозберігаючу концепцію вентиляції будівлі. Вони також забезпечують енергоефективне регулювання клімату в кімнаті, оскільки зменшуються витрати на опалення чи охолодження.

Використання потенціалу для енергозбереження

Зокрема, у вхідних зонах часто є значний потенціал для зниження споживання енергії. Наприклад, тамбур із двома послідовними розсувними дверима може значно знизити теплообмін між внутрішньою та зовнішньою областями. Автоматична карусельна дверна система пропонує елегантнішу й ефективнішу альтернативу: Вона гарантує, що на вулиці залишаються протяги та непогода, а відвідувачі зможуть комфортно зайти в будівлю. У Пекінському науково-дослідному центрі China Life Insurance Company (CLIC) карусельні двері компанії GEZE забезпечують безпеку та гігієну відвідувачів, водночас зменшуючи споживання енергії у внутрішній частині будівлі.

Продукти компанії GEZE, що використовуються в будівлі CLIC:

29 карусельних дверей:

  • TSA 325 NT — для репрезентативних входів у будівлі з великою кількістю відвідувачів та природного освітлення
  • TSA 160 NT — для три- або чотиристулкових дверей із широким спектром застосування

Понад 200 віконних систем:

  • Powerchain — ланцюгові приводи для великих і важких віконних елементів
  • Slimchain — ланцюговий привод особливо тонкої конструкції
  • E 3000 — штоковий привод для особливо важких мансардних вікон
  • E 860
  • E 820
  • E 250 NT — штоковий привод компактної конструкції з широким спектром застосування