Чемпіонат Європи 2024 — безпека на великих заходах

Стадіони — це багатофункціональні споруди: вболівальники, команди та групи підтримки, ЗМІ — усім їм потрібні власні приміщення та входи. Багато людей і велика кількість технічної інфраструктури працюють у фоновому режимі, щоб забезпечити безперебійний хід виступу або концерту. Як і інші місця проведення великих заходів, стадіони висувають високі вимоги до автоматизації будівель.

Пане Бенеке, чемпіонат Європи з футболу серед чоловіків 2024 року вже не за горами. Ви вже з нетерпінням чекаєте?

У будь-якому випадку! Це, безумовно, буде дуже весело, і я тримаю кулачки, щоб німецька команда пройшла принаймні до півфіналу. І я бажаю нам усім щасливого та безпроблемного футбольного свята.

Як експерт з автоматизації та безпеки будівель, ви можете просто насолоджуватися футболом під час великих подій, як-от чемпіонат Європи, чи ви також думаєте про операторів, які організовують ці події?

Я особисто оглядаю кожне громадське місце, щоб побачити, вироби яких провайдерів встановлені у сферах автоматичних дверей, протипожежного захисту, безбар’єрного простору або загалом для автоматизації будівель. Але це не означає, що я відчуваю себе в небезпеці. Навпаки: саме тому, що я займаюся цим професійно, я знаю, наскільки високими є стандарти безбар’єрного простору, безпеки будівлі та протипожежного захисту в Німеччині, і наскільки серйозно до них ставляться. Мені просто цікаво подивитися, чи працюють рішення GEZE, і, звичайно, як конкуренти дотримуються вимог.

Які питання безпеки (протипожежний захист, шляхи евакуації, безбар’єрний простір) відіграють найбільшу роль на стадіоні?

Аварійний вихід з RWA K 600 на стадіоні «Tissot Arena» в Билі

Безпека будівель та безбар’єрний простір відіграють особливо важливу роль на стадіонах. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Тут слід розрізняти два різні аспекти безпеки: з одного боку, те, що в англійській мові називається safety, що можна перекласти як безпека будівлі в контексті особистого захисту. З іншого боку, йдеться про охорону. Під цим розуміють різновид безпеки, пов’язаний з управлінням натовпом, контролем доступу, сигналізацією, відеонаглядом та охоронним персоналом. Іншими словами, це всі аспекти, де потрібно запобігти несанкціонованим або навіть насильницьким діям.

Компанія GEZE працює переважно у сфері безпеки будівель: від автоматизованих дверних і віконних рішень, які ми також можемо налаштувати відповідно до індивідуальних вимог, до рішень для забезпечення безбар’єрного простору та протипожежного захисту, до рішень Connectivity для інтеграції в системи управління будівлею. 

Коли стадіон або зал для проведення заходів «порожній», захист будівлі є переважно технічним. Чим більше людей перебуває в будівлі під час заходу, тим вищий рівень організаційного захисту забезпечують стюарди, персонал служби безпеки тощо. Як правило, саме ці люди контролюють, хто має які повноваження та дозволи, наприклад, на перебування у VIP-зоні або зоні для преси. Звичайно, використання техніки також відіграє тут певну роль, але в першу чергу вона слугує для підтримки людей, які забезпечують безпеку.

Connectivity Experte Markus Benecke

Наші експерти з сумісності Крістоф Келлер і Маркус Бенеке представляють рішення для автоматизації будівель myGEZE Connectivity. © GEZE GmbH

Обидва аспекти безпеки можуть бути об’єднані в інтегрованому рішенні для автоматизації будівель. Так, наприклад, персонал в диспетчерській стадіону також отримує інформацію про стан дверей або входів, а також про те, чи є потреба в діях або втручанні. Тут на допомогу приходять рішення GEZE Connectivity, зокрема myGEZE Control: система дозволяє об’єднати дверні, віконні системи та системи безпеки GEZE в мережу та централізовано інтегрувати їх в систему керування інженерним обладнанням будівлі. Крім того, myGEZE Visu можна використовувати як розширення myGEZE Control для візуалізації та інтерфейсу користувача для всіх підключених систем продукту.

Як GEZE підтримує операторів стадіонів або залів для проведення заходів при автоматизації будівель?

GEZE може охопити весь спектр автоматизації у сфері безпеки будівель: від окремих автоматизованих дверних або віконних рішень до повної інтегрованої концепції автоматизації для всієї будівлі. Це включає в себе концепцію технології шляхів евакуації та систем димовидалення і тепловидалення (RWA), а також інтеграцію в систему управління будівлею вищого рівня. Ми працюємо не лише з новобудовами: ми маємо великий досвід у модернізації та дообладнанні існуючих будівель, особливо тих, що внесені до списку пам’яток архітектури.

Наші послуги починаються вже на етапі планування та розробки проєкту: ми можемо поділитися своїм досвідом з самого початку, щоб гарантувати, що концепція безпеки будівлі працює на практиці, а не тільки на папері. GEZE також має спеціалізовану спрямованість. Це означає, що у нас є фахівці для кожного етапу життєвого циклу будівлі, а також для окремих сфер діяльності та видів робіт, які відповідають за автоматизаційні рішення. Ми можемо підтримати архітекторів та інженерні фірми так само компетентно, як і металообробників, електриків та системних інтеграторів. І це — по всій Європі.

Щиро дякуємо за інтерв’ю. За успішний та безпечний чемпіонат Європи 2024 року в Німеччині!