Теми

Електронне управління доступом — гнучке та безпечне

Управління доступом надійно перешкоджає доступу непроханих відвідувачів та надає доступ уповноваженим особам. Ключове питання: хто, куди і коли уповноважений входити? — Зрештою, йдеться про безпеку людей, майна та даних.

Стійте! Будь ласка, покажіть свій пропуск!

Ці слова або фрази колись використовувались, щоб не дозволяти невідомим чи неавторизованим персонам переходити кордони, входити до заводів або крізь брами урядових будівель. Співробітники безпеки, охоронці та швейцари часто ще уважно стежать за тим, хто може пройти, а хто ні.

У будівлях, офісах і складах компанії зберігають різне майно та дані, які потребують максимального захисту від зламу, шпигунства та вандалізму. Співробітники, які законно і регулярно відвідують будівлю, або відомі охоронцям, або мають один чи кілька ключів. Але брязкіт ключів відходить у минуле, оскільки сучасні системи безпеки є безключовими, що робить їх і зручними, і безпечними.

Сучасні системи контролю доступу електронним способом контролюють хто, де та коли переміщується на території будівлі або дільниці. Вони розробляються з урахуванням типу компанії, її операційних процесів і рівня відвідуваності.

Наприклад, лікарні, аптеки, центри обробки даних, аеропорти та банки мають особливо чутливі зони, які важливо захистити від неавторизованих дій. У готелях доступ до своєї кімнати чи оздоровчих зон надається лише гостям готелю. І навпаки, універмаги надають доступ усім користувачам у робочий час, але дозволяють доступ лише уповноважених осіб в інший час. Усім працівникам потрібен доступ, наприклад, у виробничих компаніях, але лише певний персонал повинен мати доступ до небезпечних або суворо конфіденційних зон.

Ідентифікація за допомогою ідентифікаційних носіїв, біометричних даних або персонального ідентифікаційного номера

У якості «ключів» для ідентифікації та верифікації в системах контролю доступу використовуються такі носії ідентифікації:

 • Мобільний телефон (через Bluetooth)
 • Персональний ідентифікаційний номер (PIN) (введення номера в закодований замок)
 • Біометрія (наприклад, відбиток пальців, відбиток долоні, риси обличчя)
 • Ідентифікаційні картки, брелоки або пов'язки з транспондерами, які можуть зчитуватися безконтактно

Компоненти системи контролю доступу

Система контролю доступу складається щонайменше з трьох компонентів. Носій ідентифікації, наприклад документ, що посвідчує особу, або біометрична характеристика. Зчитувач (картки), який реєструє ідентифікаційну інформацію або дані та передає на управління дверима або управління контролем доступу (ACU) для оцінки. Управління контролем доступу перевіряє право на доступ та дозволяє або забороняє відчинення дверей, навіть без постійного підключення до програм контролю доступу. Якщо перевірка є позитивною, електричний блок привода, моторний замок або, за наявності, електрична зачіпка надає доступ.

До управління дверима підключаються додаткові контакти дверей та замків для контролю стану дверей (зачинені, замкнені, відчинені). Так виявляються будь-які маніпуляції та спроби проникнення і активується тривога.

Сучасні системи контролю доступу можуть керувати описаними вище правами доступу як у режимі онлайн, так і оффлайн. Оффлайнові системи складаються з цифрових циліндрів і розсувних систем для дверей, на відміну від онлайн-системи, авторизації зберігаються на картці-пропуску.

Переваги електронної системи контролю доступу

 • Не потрібно вносити жодних змін до системи загалом, якщо ідентифікаційний носій загублений; допускається негайне припинення дії втраченого транспондера або ідентифікаційної картки
 • Постійний перегляд усіх особистих прав на доступ
 • Можна визначити численні профілі доступу
 • Зміни в правах на доступ можуть бути внесені будь-коли
 • Захист майна та даних за допомогою управління доступом: персонал та відвідувачі мають індивідуально визначені права доступу до певних зон у визначений час
 • Спрацювання тривоги в разі маніпуляцій або спроби несанкціонованих дій
 • Більше жодних «забутих» дверей
 • Управління доступом може включати запис часу

GEZE: оптимальні рішення для індивідуальних концепцій безпеки

Система контролю доступу з радіочастотною ідентифікацією RFID

Система контролю доступу з радіочастотною ідентифікацією RFID

GEZE забезпечує індивідуальні рішення контролю доступу, адаптовані до відповідного сектора та потреб клієнтів. Кожне рішення розробляється для конкретного клієнта з використанням низки продуктів GEZE.

Будучи компактними веб-системними рішеннями, що включають усі компоненти, що стосуються дверей, системи контролю доступу GEZE SecuLogic задовольняють потреби сучасних ідентифікаційних систем. Відвідувачам і персоналу надається доступ до певних зон у встановлені терміни, і права доступу можуть бути змінені дуже швидко для кожних окремих дверей. Мінімальні розміри блоків управління контролем доступу та інтеграція зчитувачів пропусків в обладнання будівлі забезпечують безліч можливостей для дизайну дверей. Системи контролю доступу GEZE SecuLogic можна використовувати як лише для окремих дверей, так і для мережевих дверних систем.

Перейти до систем безпеки від GEZE

Зчитувальні пристрої RFID від GEZE

Зчитувальний пристрій RFID GCER 100 — це система контролю доступу для автономної експлуатації. Система складається з блока управління та зчитувального пристрою. Ідентифікаційні картки, брелоки або ключі від автомобіля можуть використовуватися як ідентифікаційний носій. Оскільки він розрахований на максимум 100 збережених засобів ідентифікації, зчитувач RFID GCER 100 — ідеальне рішення для невеликих будівель, де дозволу на доступ потребує обмежена кількість людей.

Перейти до зчитувального пристрою RFID GCER 100 від GEZE

Універсальне рішення GCLR використовується для управління доступом або вхідного контролю, або як система особистого захисту. Воно складається зі зчитувального пристрою широкого діапазону GCLR, який розташовується поруч із дверима, та транспондера, який знаходиться у користувача. Система дає змогу контролювати доступ до певних ділянок та проходів.

GEZE поєднує управління доступом та безпеку аварійних виходів

Горизонтальна натискна штанга «антипаніка» відчиняє аварійний вихід за допомогою антипанічного засува

Горизонтальна натискна штанга «антипаніка» відчиняє аварійний вихід за допомогою антипанічного засува

Визначення та управління тим, хто уповноважений мати доступ до будівлі, є частиною концепції безпеки будівлі. Проте безпека не має стосуватися лише доступу, вона також повинна враховувати безпечний вихід з будівлі в надзвичайних ситуаціях. У надзвичайній ситуації всі також повинні мати можливість вийти, але не всі повинні мати можливість увійти через аварійний вихід. Безпечність не повинна шкодити безпеці.

Наприклад, моторні замки GEZE з функцією «Антипаніка» розблокують двері мотором у відповідь на сигнал від системи контролю доступу. Вони також можуть бути в будь-який час розблоковані механічно у разі будь-якої надзвичайної ситуації. Після використання функція автоматичного блокування знову замикає двері відповідно до вимог страхування.

Перейти до IQ lock від GEZE

Система аварійних виходів GEZE SecuLogic є результатом поєднання різних елементів системи GEZE, наприклад, автоматичних дверних приводів, зачинювачів дверей, моторних замків, відкривачів дверей аварійного виходу, приладів аварійної сигналізації чи систем контролю доступу — усі вони використовують пристрій управління дверима TZ 320 у якості «мозку» системи. Ця система відповідає всім вимогам надзвичайно сучасного, надійного та орієнтованого на дизайн системного рішення. Система аварійних виходів SecuLogic відповідає вимогам німецької Директиви щодо систем електричного замикання на дверях шляхів евакуації (EltVTR). Блокування, яке відповідає вимогам страхування, захист від проникнення та контрольований доступ, а також швидке відкриття в надзвичайних ситуаціях.

Перейти до пристроїв управління дверима від GEZE

Мережа управління доступом у розумних будівлях

Побудова розумних мереж: багатофункціональні системи захисних дверей

Побудова розумних мереж: багатофункціональні системи захисних дверей © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Управління доступом також можна об’єднати в мережу з системою управління будівлею, як у щойно побудованій штаб-квартирі компанії Vector Informatik у Штутгарті. Для забезпечення постійного контролю та експлуатації понад 180 багатофункціональних систем захисних дверей усі автоматичні дверні системи новобудови IT Campus Vector Informatik об’єднані мережею через інтерфейсний модуль у системі управління будівлею BACnet.

GEZE пропонує індивідуальні цифрові мережеві рішення. У їхньому складі спеціальні розподільчі коробки виконують функції центральних точок перетину, у яких об'єднаються всі кабелі та модуль інтерфейсу BACnet. Єдина структура розподільчих коробок GEZE надає керувнику будівлею загальний огляд інтерфейсів з іншими групами продуктів на кожних дверях, і таким чином усієї мережі техніки будівлі.

Перейти до практичного кейсу GEZE Vector

Галузеві комплексні рішення

Дверні об’єкти BIM від GEZE допомагають при плануванні будівель, а точніше при плануванні дверей. Наші архітектори також надають допомогу щодо індивідуальних та галузевих вимог доступу, для яких ми підібрали конкретні рішення. Галузеві експерти та багаторічний досвід роботи на ринку GEZE забезпечують необхідний вам професіоналізм.

Наші клієнти отримують комплексні рішення: консультації, розробка, планування об’єктів, продуктів, встановлення та сервісне обслуговування.

Автоматизація будівель — це майбутнє, а управління мережевим доступом при експлуатації будівлі — це саме те, на чому ми знаємося. Будування мереж дає змогу постійно контролювати стан дверей, а за потреби забезпечує дистанційне втручання.

Навчання основам та встановленню

GEZE проводить навчання з управління доступом, використання замків iQ lock та техніки для безпеки. Будь ласка, звертайтесь до нас щодо проведення навчання. 

Швидка допомога

Управління доступом — це чутливе питання, особливо коли не все працює як слід. У цьому ви також можете розраховувати на GEZE як партнера. Сервіс GEZE пропонує швидку підтримку та рішення, угоди на обслуговування, а також негайну допомогу за потреби. Наша велика міжнародна команда готова прийти на допомогу.

GEZE також пропонує численні інструменти для підтримки планування дверей.