Розпашні двері — чи доречний це вибір при плануванні ваших дверей?

Класичні розпашні двері — також відомі як двері на петлях або навісні двері — це тип дверей, який використовується найчастіше, оскільки вони можуть задовольнити широкий спектр вимог у рамках будівлі, як-от протипожежний захист та безбар'єрний простір. Крім того, розпашні двері доступні у численних конфігураціях, наприклад для автоматичного відкриття або відкриття вручну. Але в деяких випадках кращим рішенням можуть стати карусельні або розсувні двері: ми підтримуємо вас у пошуку доречної системи для вашого об’єкта.

Техніка для дверей та системи приводу від GEZE для розпашних дверей — швидкий огляд

Потужний привід Powerturn IS забезпечує точний і безпечний рух важких активних стулок у будівлі адміністрації міста Леонберг (Leonberg).

Потужний привід Powerturn IS забезпечує точний і безпечний рух важких активних стулок у будівлі адміністрації міста Леонберг (Leonberg). © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Незалежно від поточних вимог, чи то протипожежний захист, безбар'єрний простір, комфорт, дизайн чи частота відвідування, здебільшого розпашні двері поєднуються з відповідними системами блокування дверей від GEZE та їх варіантами. Однак, під час роботи над кожним новим проєктом на планувальниках та архітекторах лежить відповідальність за підбір блоку приводу або зачинювача дверей із найкращим поєднанням властивостей та функцій із цього складного набору варіантів.

Розпашні двері вирізняються безліччю різних сценаріїв використання

Наприклад, розпашні двері із зачинювачем дверей від GEZE можуть похвалитися безпечним, комфортним та тихим закриванням. Немає значення, чи вони з важільною тягою, тягою напрямника або вбудовані у двері, наші зачинювачі дверей забезпечують максимальну безпеку у разі пожежі та стали необхідними у зв'язку з розширенням законодавчих норм безпеки. Час утримання протипожежних дверей у відкритій позиції також можна без проблем регулювати за допомогою систем фіксації GEZE. Крім того, ми пропонуємо чисельні рішення для розпашних дверей, в тому числі для не-протипожежних дверей.

Підлоговий зачинювач, а також зачинювач, вмонтований в двері, дають змогу реалізувати нетипові концепції, особливо з точки зору візуалу. Цей варіант можна використовувати для задоволення підвищених вимог до конструкції та функціональності. Обидва варіанти практично не виділяються на тлі дверей та фасаду, і при цьому відповідають всім вимогам безпеки.

Наші автоматичні дверні приводи — це запорука «комфорту, безпеки, безбар'єрного простору та гігієни», адже людині, яка заходить і виходить, не потрібно користуватися ані ручкою, ані вимикачем. У кращому випадку користувач навіть не помічає, що він проминув двері. Це очевидна перевага, не в останню чергу з точки зору гігієни та доступності; крім того, це рішення підтримує сучасні будівельні концепції, як-от цілющу архітектуру.

Переваги розпашних дверей

Загалом, рішення для розпашних дверей завжди користуються попитом, коли потрібно гарантувати безпечний та безбар’єрний доступ до будівлі, а також всередині будівлі. Якщо, наприклад, метою є уповільнення доступу або створення особливо престижних вхідних зон, то більш прийнятним рішенням можуть стати карусельні двері. Розсувні двері рекомендуються, якщо на вході буде наявний контроль доступу, або як рішення для блокування у зоні входу.

Використовуються у всіх галузях: приводи розпашних дверей GEZE

Зачинювач дверей GEZE TSA 160 NT в операційному залі

Зачинювач дверей GEZE TSA 160 NT в операційному залі в Інституті охорони здоров'я дітей, Варшава © H. Łukasz Janicki / GEZE Polska

Де б ми не опинились, ми помітимо розпашні двері. У торговельних центрах, офісних будівлях, аеропортах, клініках чи приватних будинках. Серед наших зачинювачів дверей та дверної фурнітури ви обов'язково підберете правильне рішення для відчинення та зачинення одно- або двостулкових розпашних дверей. У багатьох типах будівель двостулкові двері повинні бути відчинені, щоб забезпечити достатній простір для людей або транспорту, але, з іншого боку, вони мають безпечно закриватися у разі пожежі. Для цього оптимально підійдуть компактні системи фіксації GEZE, що складаються з системи верхнього зачинювача та тяги напрямника. Таку дверну систему можна відчинити без зусиль, але за необхідності вона може бути оснащена постійним фіксатором та безпечно та надійно зачинятись у разі небезпеки. Для особливих вимог у домах опіки, лікарнях або дитячих садках, зачинювачі дверей від GEZE з електричною функцією вільного ходу дають змогу відчиняти і зачиняти двері майже без жодних зусиль. Функція вільного ходу зачинювачів дверей означає, що двері можна переміщати з невеликим опором у напрямку відкривання або закриття, якщо вони раніше були відкриті один раз (наприклад, вранці) до заданого кута відкриття. Однак, щойно виникає збій енергоживлення, зачинювач дверей контрольовано зачиняє двері. Це забезпечує дотримання вимог протипожежного захисту і одночасно можливість реалізації безбар'єрного доступу.

Наші галузеві рішення

Основні вимоги та функції дверей цих трьох типів

  РОЗПАШНІ ДВЕРІ КАРУСЕЛЬНІ ДВЕРІ РОЗСУВНІ ДВЕРІ

Протипожежний захист

Так, залежно від вибору продукту, див. тут. Ні

Розсувна фурнітура для дверей: Ні

Автоматичні розсувні двері: Так

Безбар'єрний простір

Так, але дотримуйтесь обмежень використання з урахуванням виняткових ситуацій. Ні

Розсувна фурнітура для дверей: за бажанням замовника

Автоматичні розсувні двері: Так

Шляхи евакуації Так, це можливо для більшості розпашних дверей. Винятки наведені тут.

Ручні: Ні

Автоматичні: Лише для аварійних та евакуаційних виходів (не захисту від диму): Так, лише з варіантом фурнітури із функцією «Break-Out» зі стулками, що складаються

Розсувна фурнітура для дверей: Ні

Автоматичні розсувні двері: Так, якщо вони затверджені як аварійні та евакуаційні виходи

Внутрішні/зовнішні двері

Залежно від типу розпашних дверей можливі міжкімнатні або фасадні двері. Додаткову інформацію можна отримати тут:

Для систем фіксації: Різні вимоги та функції, які не застосовуються згідно з таблицею, можуть бути реалізовані для специфіки конкретної будівлі. Зв'яжіться з нами.
І те, і інше

Розсувна фурнітура для дверей: для застосування всередині будівлі

Автоматичні розсувні двері: Обидва, переважно застосування зовні

Частота відвідування Висока, винятки наведені тут.

Ручні: Від низької до високої

Автоматичні: Висока

Розсувна фурнітура для дверей: Низька / середня

Автоматичні розсувні двері: Висока

Доречні дверні системи Одно- та двостулкові дверні системи можливі для більшості розпашних дверей, правої та лівої навісних дверей. Винятки наведені тут. 3- і 4-стулкові дверні системи Для одностулкових і багатостулкових розсувних дверей
Матеріал стулки деревина / скло / метал Деревина та скло для більшості розпашних дверей. Винятки наведені тут. Скло / алюміній Деревина + скло

Підберіть розпашні двері для вашої продукції

Чи ідеально розпашні двері задовольняють ваші будівельні потреби? У асортименті GEZE є безліч варіантів зачинювачів дверей та систем приводу для задоволення конкретних потреб. Ми з радістю допоможемо вам у виборі правильних розпашних дверей.

Перегляньте наші розпашні двері та всі відомості про продукцію тут

Ви перебуваєте в пошуку приводу розпашних дверей? Ознайомтесь із нашим асортиментом!

Комплексне планування дверей за допомогою BIM

Двері — одна з найскладніших складових частин планування будівлі. Ми пропонуємо комплексні поради щодо BIM та безкоштовні дверні об’єкти BIM. Наприклад, ви можете завантажити одно- або двостулкові розпашні двері до будь-яких систем автоматизованого проєктування та налаштовувати їх відповідно до ваших вимог. Це цінний інструмент для комплексного планування будівлі.

Дізнатися більше про об'єкти BIM від GEZE