Експертне планування дверей — від більш простого до технічно складного

Безбар'єрний простір, протипожежний захист, шляхи евакуації за планом будівлі, контроль доступу, гігієна: різні вимоги та функції роблять планування дверей складним завданням для архітекторів та планувальників. Залучившись на самому початку процесу, наші експерти GEZE можуть допомогти вам уникнути зайвих витрат та помилок у плануванні.

Важливість експертного планування дверей

Часи, коли архітектори або планувальники могли просто написати щось на кшталт «вхідні двері, пофарбовані в білий колір, матові» у специфікації будівлі давно минули. Сьогодні двері перетворилися на багатофункціональні системи. Це зумовлене насамперед підвищенням вимог до безпеки та захисту. Перехід на цифрові технології розширює коло цих проблем, враховуючи різноманітні можливості у рамках створення мереж у будівлі та інтеграції в систему управління будівлею. Загалом, чим вищі вимоги, тим складнішими будуть двері — і супутня технічна робота.

Через це надзвичайно важливо залучати фахівців до планування дверей вже на ранніх етапах процесу планування. Це єдиний спосіб уникнути непотрібних прогалин у плануванні, які згодом можуть призвести до конфліктів і які часто можна виправити лише додатковими зусиллями та витратами на координацію. У найгіршому випадку неповне планування може позначитися на протипожежних дверях і абсолютній неможливості їх подальшого регулювання.

Планування дверей забезпечує плавну інтеграцію систем

Експертне планування дверей дає змогу уточнити призначення дверей, об’єднуючи всі види робіт та координуючи їх, щоб забезпечити безперебійну інтеграцію різних систем. Це гарантує, що численні специфічні для клієнта та законодавчі норми для дверей та функції, необхідні для їх реалізації, можуть бути поєднані найоптимальнішим способом. Крім того, хороше експертне планування має проактивний характер та враховує попередні налаштування, що дозволить в подальшому змінити вимоги щодо використання. Нерідкі випадки, коли, здавалося б, «звичайні» двері, наприклад, при уважному розгляді виявляються аварійним виходом, який повинен залишатися відкритим і автоматично закриватися на випадок пожежі, а також задовольняти всі потреби в рамках безбар'єрного простору. Усі ці проблеми можна вирішити за допомогою раннього планування та, зрештою, навіть заощадити витрати.

Більше про багатофункціональні двері

Завдання та обов'язки експерта-планувальника

Організація з консолідації експертних знань buildingSMART склала перелік того, скільки параметрів теоретично можуть мати двері. Вона зібрала вражаючі 4500 параметрів, які охоплюють усі варіанти та комбінації. Звичайно, на практиці планувальник ніколи не описував би всі ці параметри, оскільки багато компонентів або варіацій просто не стосувалися б запланованих дверей. Для планування дверей потрібна лише основна інформація, наприклад, у менших адміністративних будівлях із відносно простими вимогами. Однак навіть ці двері можуть мати приблизно 30 параметрів, із інформацією про ширину, висоту, вид відчинення, дверну фурнітуру, колір або матеріал. У більших проєктах, як-от ціла клініка з приблизно 3500 дверима, може бути значно більше ніж 150 параметрів, які потрібно ввести та оновити. Все це свідчить про те, що перед експертами-планувальниками дверей стоїть складне завдання, яке вимагає точності. Це єдиний спосіб переконатись, що нічого не буде забуто на стадії реалізації.

Типовий процес експертного планування дверей

Взаємодія та суперечності у плануванні дверей

Перелік обов'язків експертів-планувальників дверей включає значно більше аспектів окрім простого врахування широкого кола різноманітних вимог. Ще одним викликом є поєднуваність різних вимог, що іноді може призвести до суперечностей. Експерт-планувальник, залучений до процесу в потрібний час, може надати комплексний огляд проєкту, виявити дублювання функцій, встановити правильні пріоритети та координувати процес із відповідними видами робіт.

Типовим протиріччям, наприклад, є одночасна потреба в захисті від шуму та забезпеченні безбар'єрного простору. Для звукоізоляції зазвичай потрібні важкі двері з різними рівнями герметизації. Через це часто такі двері не є безбар’єрними, оскільки їх відчинення та зачинення вимагає прикладання великої сили. Або комбінація системи димо- та тепловідведення приточного повітря та системи протипожежного та димового захисту: У той час як системи димо- та тепловідведення відчиняють двері, протипожежний та димовий захист вимагає зачинення дверей.

Також існує очевидна суперечність між «протипожежним захистом та безбар'єрним простором»

Огляд суперечливих потреб у плануванні дверей

У деяких випадках до експертів-планувальників звертаються за необхідності узгодити суперечливі функції та потреби.

Списки дверей для систематичного планування дверей

Списки дверей стали усталеною практикою планування дверей у великих будівельних проєктах. Сюди входить точна інформація про місце розташування, приклади монтажу, геометрію, властивості матеріалу, конструкцію та необхідне технічне обладнання для кожної окремої двері. У списках дверей описуються всі важливі властивості та технічні характеристики; вони стосуються не всіх дверей у проєкті будівлі, а навпаки, різняться від дверей до дверей. До них належать, зокрема:

  • Розміри, включаючи ширину відчинення, напрямок відчинення (двері з петлями ліворуч або праворуч).
  • Спеціалізовані потреби, як-от звукоізоляція, протипожежний захист, шляхи евакуації за планом будівлі, захист від крадіжок, радіаційний захист або кліматичний клас
  • Матеріал, поверхні та конструкція дверної стулки та рами
  • Детальна інформація про засувку та дверну фурнітуру, а також додаткові компоненти, як-от зачинювачі дверей, системи фіксації або автоматизація дверей.

Списки дверей можна використовувати для систематичного запису всіх функцій. Але будьте обережні: цей інструмент не надає інформацію щодо доцільності впровадження дверей в контексті будівлі. Тут вступають в гру досвідчені планувальники дверей.

Експертне планування дверей є складним завданням і нерозривно пов'язане з експертним плануванням інших видів робіт. Останні повинні бути визначені на початку планування.

Гюнтер Вайценхефер, керівник групи з розвитку попередніх продажів

Ефективне планування дверей за допомогою BIM

BIM робить складні будівельні проєкти більш економічними й ефективними

Інформаційне моделювання будівлі (BIM) — це майбутнє цифрової та міждисциплінарної співпраці. BIM дає змогу спільно працювати над усіма видами робіт в рамках однієї цифрової моделі, цифрового близнюка, і разом використовувати всі наявні дані. Від цього виграють усі, хто бере участь у життєвому циклі будівлі: від інвестора, архітектора чи експерта-планувальника до виконувача робіт, виробників систем та продукції. BIM також ідеально підходить для експертного планування дверей. Швидке узгодження з експертами-планувальниками інших видів робіт є ключем до реалізації всіх вимог у вигляді практичних функцій. Крім того, інформаційне моделювання дає змогу ефективно планувати всі аспекти, зв’язувати ключову інформацію та перевіряти функції в контексті всіх технологій будівлі, перш ніж вони будуть впроваджені на практиці. Останнім, але не менш важливим є те, що інформаційне моделювання також полегшує точні прогнози щодо вартості будівництва та життєвого циклу будівлі з самого початку планування будівлі.

Ми розробили дверні об'єкти BIM як надзвичайно корисний інструмент для експертного планування дверей. Вони базуються на результатах роботи дверної групи в buildingSMART. Крім того, ми порівняли широкий спектр існуючих метаданих із офіційними списками дверей. Як результат, наші об'єкти BIM також чудово підходять для міжнародних проєктів. Ви можете безкоштовно завантажити об'єкти BIM від GEZE та інтегрувати їх у свою систему CAD.

Завантажити дверні об'єкти BIM від GEZE

Експертне планування дверей

Завдяки багаторічному досвіду з безліччю проєктів у широкому діапазоні секторів, ми можемо запропонувати вам індивідуальну підтримку в експертному плануванні дверей. Ми пишаємось своїм досвідом, який поширюється не тільки на двері, але й на їхній вплив на всі аспекти експлуатації будівлі. Як постачальник комплексних рішень, ми можемо поєднати з вами низку різних потреб, функцій та видів робіт з урахуванням відповідних стандартів та рекомендацій.

Консультація по об'єкту GEZE

GEZE забезпечує підтримку архітекторів та планувальників під час планування дверей, надаючи їм всю необхідну інформацію про власні рішення. Наші колеги можуть допомогти вам, наприклад, у створенні списків дверей, інтеграції об'єктів BIM тощо. За потреби ми можемо надати тендерні специфікації, каталоги архітекторів та інформацію спеціалістів. Ми також можемо надати вам підтримку на першому етапі планування.

Міжнародне управління замовленнями

Незалежно від того, в якому куточку світу розташована ваша будівля, наше Міжнародне управління замовленнями може підтримати керівників та інвесторів у довгостроковому плануванні по всьому світу. Як партнер-першопроходець, ми пропонуємо продукти та послуги, орієнтовані на рішення та клієнта. У співпраці з нашими регіональними командами GEZE, які беруть до уваги стандарти та правила кожної країни, ми виступаємо центральною контактною особою протягом усього життєвого циклу будівлі.

Вичерпні поради для виконувачів робіт

GEZE пропонує поради щодо монтажу наших продуктів. Ми надаємо вичерпну інформацію та відеоматеріали, пов’язані з монтажем. Крім того, ми регулярно проводимо навчання з професійного монтажу наших рішень для дверей та вікон (базові знання та монтаж).

Швидка допомога

Дверні та віконні рішення — це комплексні системи, які можуть бути пов'язані з певними труднощами, особливо якщо окремі компоненти не працюють належним чином. У такому випадку ви також можете розраховувати на партнерську допомогу GEZE. Сервісна служба GEZE пропонує швидку допомогу та рішення, а також підтримку в рамках договорів про сервісне обслуговування. Наша велика міжнародна команда готова прийти на допомогу.

GEZE також пропонує численні інструменти для підтримки планування дверей.