GEZE Insights

Інтегральне планування будівель з нашими спеціалістами по BIM заощаджує час та гроші

BIM є серйозною цифровою темою в будівельній галузі. У майбутньому цей метод зробить планування, будівництво та експлуатацію будівель більш ефективними, а також буде заощаджувати ресурси. Це і є метою BIM. Гюнтер Вайценгефер, керівник групи з консультування архітекторів, пояснює внесок, який GEZE може зробити в інтегральне планування будівель.

Керівник групи GEZE з консультування архітекторів, дипломований інженер Гюнтер Вайценгефер

Пане Вайценгефере, на Вашу думку, які переваги має інформаційне моделювання будівель (Building Information Modeling — BIM)?

Нажаль, іноді BIM все ще використовується як синонім ПЗ 3D CAD, яке дозволяє користувачам ознайомитися та пройти по структурним моделям під час планування. Але BIM — не програма, а метод. І його метою є полегшення спільної роботи та партнерства щодо цифрових моделей будівель. BIM полегшує обмін даними та дозволяє завчасно виконувати перевірку на протиріччя між робочими пакетами. Це означає, наприклад, що ви заздалегідь можете сказати про те, що конструктивні компоненти не підходять. Якщо, наприклад, стіна вогнестійка, але двері, які необхідно встановити, такими не є.

Коли BIM використовується в плануванні будівель?

Коли ви працюєте за методом BIM, ви впроваджуєте певні підходи та процеси на ранньому етапі створення об’єкта. Вони, як правило, визначаються в інформаційних вимогах замовника (EIR) та плані виконання BIM (BEP). У багатьох випадках, однак, план виконання BIM погоджується тільки після того, як архітектор та експерти, залучені до планування, отримують повноваження. І часто необхідне обговорення.

Як GEZE підтримує процес BIM?

Ми спеціалісти з планування дверей. Ми працюємо з CAD, у нашому штаті є координатори BIM, та ми багато що розуміємо в плануванні та життєвому циклі будівлі. Це дозволяє GEZE бути партнером та підтримувати кожного, кого залучено в створення об’єкта, своєю експертизою — від «мозкового штурму», планування, впровадження та експлуатації до знесення або реконструкції. Ми допомагаємо створювати плани виконання BIM та допомагаємо з необхідними вимогами для дверних об’єктів, щоб виконати їх належне планування. Ця експертиза, якою ми ділимося в партнерстві, може заощадити багато часу та, отже, грошей.

Заощадити гроші та час з BIM?

Так, оскільки BIM працює з оцифрованими об’єктами конструктивних компонентів. Крім графічної підготовки, це також включає необхідну інформацію, таку як описи, інженерно-будівельні властивості та властивості щодо планування будівель. Наприклад, ви можете додавати інформацію до віртуальних дверей, вказуючи, що вони є вогнестійкими та мають захист від злому; ви можете вказати матеріал виготовлення, наявність системи блокування або приводу. Із цією інформацією можна зробити доволі багато: створити списки дверей, експлікації приміщень або згенерувати тексти для запрошення до участі в тендерах, або навіть виконати моделювання, наприклад, сценаріїв евакуації. Ви можете дуже швидко експортувати всю цю інформацію з головної моделі будівлі.

Архітектура, різні типи застосувань будівлі, потоки персоналу, безпека, концепції протипожежного захисту та шляхів евакуації за планом будівлі роблять планування дверей, як вид робіт, надзвичайно складним завданням — об’єкти можуть відобразити таку складність?

Щоб створити модель BIM, архітектори та планувальники можуть дійсно використовувати стандартні конструктивні елементи в звичайних системах ПЗ CAD. В багатьох країнах, звичайно, запрошення до участі в тендерах щодо об’єктів громадських будівель має виконуватися в нейтральній формі. Використання стандартних об’єктів з CAD-систем відповідає цій вимозі щодо нейтральності. Недоліком є те, що часто вони не забезпечують всі необхідні характеристики та варіанти обладнання.

Головне в плануванні дверей з BIM — це використання правильної інформації на правильному етапі!

Дипломований інженер Гюнтер Вайценгефер, керівник групи з консультування архітекторів в GEZE

Наші об’єкти BIM, доступні для конфігурування, будуть тут корисними. Серед них є дверні об’єкти зі всіма необхідними компонентами, а також деякі невизначені атрибути. Для правильного планування дверей необхідно приблизно 150 елементів інформації. Потрібна комбінація багатьох різних елементів інформації, які необхідно відсортувати, якщо ви не хочете припуститися помилки. Планувальникам складно не додати занадто багато інформації до об’єктів на початковому етапі. Перевантаження інформацією може спричинити проблеми на пізнішому етапі планування або у випадку змін. Це означає, що планувальникам необхідна правильна інформація на правильному етапі! З нашими об’єктами BIM, доступними для адаптування, ми можемо забезпечити послідовне визначення властивостей для архітектора/планувальника.

Дізнайтеся більше про BIM