Рішення GEZE для вентиляції та протипожежного захисту відповідають строгим вимогам дизайну та безпеки на підземній автостоянці Kvæsthusmolen в Копенгагені

Підземні автостоянки потребують спеціальних рішень для подачі повітря — подачі свіжого повітря як в поєднанні із загальною вентиляцією, так і в разі пожежі та накопичення диму. Компанія GEZE Данія розробила індивідуальні рішення вентиляції для підземної автостоянки Kvæsthusmolen в Копенгагені. Ці рішення регулюють подачу повітря по всьому об’єкті та гарантують, що в надзвичайній ситуації буде швидко доставлена достатня кількість свіжого повітря в усі приміщення, включаючи нижні рівні.

Підземна автостоянка Kvæsthusmolen — сучасний дизайн, зручність та безпека

Сходи, що ведуть на підземну автостоянку Kvæsthusmolen.

Сходи, що ведуть до підземної автостоянки Kvæsthusmolen, прикрашають територію пристані Ofelia Plads. На вікнах встановлені спеціально розроблені електричні ланцюгові приводи від GEZE.

Місця для стоянки в центрі міст у дефіциті та часто повністю заповнені, особливо в великих містах. Надземні автостоянки займають занадто багато міського простору і також впливають на міський ландшафт. У Копенгагені триповерхова підземна автостоянка на 500 місць вирішила цю проблему з моменту її відкриття в червні 2016 року. Цією автостоянкою управляє Jeudan, найбільше підприємство з нерухомості та обслуговування в Данії, спроектоване Lundgaard & Tranberg Arkitekter. Вона розташована в центрі данської столиці, в районі реконструйованої пристані Kvæsthus, відомої як Ofelia Plads. Це одна з найсучасніших стоянок в Копенгагені, яка поєднує в собі якість, сучасний дизайн і виняткову безпеку.

Ланцюговий привод з привабливим дизайном: GEZE Slimchain забезпечує подачу свіжого повітря

Унікальний дизайн сходів приховує вікна.

Унікальний дизайн сходів приховує вікна.

Забезпечення подачі свіжого повітря для повсякденної вентиляції та швидкого видалення диму в разі пожежі має важливе значення в сучасних приміщеннях, таких як підземна автостоянка Kvæsthusmolen. Система димо- і тепловідведення (SHE) є вимогою законодавства для багатьох приміщень. Системи вентиляції підземних споруд потребують особливої уваги та розумної інтеграції. З цієї причини компанія GEZE Данія з самого початку брала участь в процесі планування разом з архітектурним бюро Lundgaard & Tranberg.

Відвідувачі можуть скористатися ескалаторами через іржаво-бурі куби на рівні землі над комплексом автостоянки. Електричні ланцюгові приводи Slimchain, пофарбовані в чорний колір, встановлені вертикально на вікнах з розпашною втулкою та забезпечують ефективну вентиляцію та відведення диму. В результаті ці ланцюгові приводи відповідають строгим вимогам як щодо функціональності, так і естетики. Команда управління продукцією GEZE в штаб-квартирі компанії в м. Леонберг, Німеччина, також допомогла розробити це особливе рішення.

Компанія GEZE надавала значну підтримку протягом всього проекту як архітекторам, так і будівельникам, і, звичайно ж, нам. Її фахівці допомогли нам переконатися в наявності оптимізованих процесів та продемонстрували значну гнучкість проекту з урахуванням строгих вимог щодо дизайну та функціональності.

Мартін Стеен, менеджер проектів Jeudan

Електричні лінійні приводи дверей забезпечують подачу свіжого повітря під час утворення диму або підвищення температури

Друге рішення GEZE, встановлене на об’єкті, містить спеціальне огородження для вхідної зони та шість розпашних дверей з подвійним склінням. Засклені двері захищають вхідну зону на ескалатори від дощу та снігу. Ці двері, оснащені приводом GEZE Slimdrive EMD Invers, автоматично відчиняються протягом декількох секунд в разі пожежної або димової тривоги та залишаються відчиненими до тих пір, поки пожежна тривога не буде розблокована вручну. Системи автоматизації дверей та турбіни, встановлені на нижніх поверхах, взаємодіють одна з одною, забезпечуючи швидке відведення диму. Особливі рішення вентиляції забезпечують надходження великої кількості замінного повітря на нижні рівні, забезпечуючи вентиляцію при повсякденній роботі, а також у разі пожежі та накопичення диму.

Дізнатися більше про протипожежні двері

Рішення GEZE для системи димо- і тепловідведення (SHE)

У разі пожежі чи накопичення диму вкрай важливо видалити токсичні димові гази з ураженого приміщення. GEZE пропонує розумні рішення для димо- і тепловідведення, які бездоганно взаємодіють між собою:

 • Електричні системи відчинення вікон і дверей, включаючи ланцюгові та штокові приводи
 • Приводи блокування додаткової безпеки для великих систем SHE або кватирок
 • Системи відчинення/блокування, що складаються зі штокового приводу та механічних монтажних інструментів
 • Системи подачі повітря для забезпечення необхідної перехресної вентиляції в разі пожежі
 • Система аварійного живлення GEZE для всіх компонентів SHE
 • Інтерфейсні модулі для спрощення роботи розумних мереж
 • Додаткові кріпильні матеріали, наприклад, кнопки та датчики

Пристань Ofelia Plads і підземна автостоянка є демонстраційним проектом, і в їх дизайн було вкладено багато грошей. Тому нам був необхідний індивідуальний засклений корпус. Компанія GEZE надала консультації експертів і швидко розробила рішення з автоматичною вентиляцією, які відповідали дизайну та кольору об’єкта. Крім того, ці рішення повністю відповідають високим вимогам безпеки та стандартам, передбачених для нових будівель щодо захисту від диму та вогню.

Мартін Стеен, менеджер проектів Jeudan

Коротко: Рішення GEZE на підземній автостоянці Kvæsthusmolen в Копенгагені

 • GEZE RWA K 600 F: Поворотно-важільний привод для встановлення на вікнах
 • GEZE Slimchain: Електромеханічний ланцюговий привод
 • Slimdrive EMD Invers: Електромеханічна система розпашних дверей для одностулкових систем відчинення для димо-, тепловідведення та вентиляції
 • GEZE MBZ 300 N24: Система аварійного живлення для приводів системи димо- і тепловідведення