Інноваційна техніка для дверей у ратуші міста Ла-Рошель, яка віднесена до пам’яток архітектури

Історичні будівлі належать до визначних культурних цінностей. І коли мова йде про реконструкцію та модернізацію пам’яток архітектури, це передбачає дотримання певних вимог. В історичній ратуші Ла-Рошелі, французького прибережного міста в департаменті Приморська Шаранта, сучасні дверні системи GEZE слугують збереженню цього об’єкта культурної спадщини та створюють безбар’єрний простір для всіх відвідувачів будівлі.

Найстаріша ратуша Франції в Ла-Рошелі відноситься до історичних будівель-пам’яток архітектури

Історична аркада веде до сучасних вхідних дверей.

Історична аркада веде до сучасних вхідних дверей. © Aline Nédélec / GEZE GmbH

Ратуша розташовується у тому самому місці з моменту заснування міста Ла-Рошель у 1298 році, що робить її однією з найстаріших діючих ратуш Франції. Вона побудована в готичному стилі та стилі ренесанс, вирізняється зубчастими зовнішніми стінами, невеликими кутовими баштами і сторожовою вежею з керамічною статуєю французького короля Генріха IV та є однією з найвизначніших історичних будівель міста.

Освітлення і безбар’єрність місць загального користування досягається за рахунок автоматичних суцільноскляних розсувних дверей.

Місця загального користування з автоматичними суцільноскляними розсувними дверима. © Aline Nédélec / GEZE GmbH

Реконструкція пам’ятки архітектури

У 1861 році ця історична будівля була віднесена до об’єктів охорони культурної спадщини і зазнала масштабної реконструкції з метою відновлення деяких оригінальних елементів та проведення необхідних модифікацій і модернізацій. Вдруге ратуша Ла-Рошелі зазнала суттєвої реконструкції уже в наш час. Після проведення робіт сталася пожежа, яка поширилася на всі ділянки даху в історичній частині будівлі, що призвело до обвалу конструкції. Враховуючи масштаби пошкоджень та культурну цінність цієї історичної будівлі, проведення масштабної реконструкції викликало суттєві труднощі. Поза всяким сумнівом, найважливіше завдання полягало у відновленні до первісного стану тих частин будівлі, які виступають пам’яткою архітектури. У той же час відкриті для відвідувачів місця потребували перепланування відповідно до сучасних стандартів безпеки та безбар’єрного простору.

Майже шість років тривав проєкт реконструкції історичної ратуші під керівництвом Філіпа Вільньова, відомого головного архітектора, який також відповідав за реставрацію Собору Паризької Богоматері. І ці зусилля повністю окупилися, адже історична архітектура тепер сяє новим блиском, а ратуша Ла-Рошелі пропонує виняткову зручність і безбар’єрний доступ для всіх відвідувачів.

Стійка реєстрації розташована за автоматичними суцільноскляними дверима, які забезпечують безбар’єрний простір для всіх відвідувачів цієї історичної будівлі.

Стійка реєстрації розташована за автоматичними суцільноскляними дверима. © Aline Nédélec / GEZE GmbH

Світле фойє завдяки автоматичним суцільноскляним розсувним дверям.

Світле фойє завдяки автоматичним суцільноскляним розсувним дверям. © Aline Nédélec / GEZE GmbH

Автоматичні системи розсувних дверей забезпечують безбар’єрний простір

Забезпечення безбар’єрного простору всередині історичної ратуші було ключовою метою проекту масштабної реконструкції і модернізації. Завдяки автоматичним суцільноскляним розсувним дверям, які встановлені у фойє, місця загального користування тепер добре освітлені та безперешкодні. Автоматичні двері забезпечують безбар’єрний доступ до будівлі для всіх відвідувачів, у тому числі для людей з обмеженими можливостями.

Стриманий дизайн доповнює історичну архітектуру

У фойє будівлі встановлено автоматичні двері з системами приводів дверей GEZE Slimdrive. Завдяки монтажній висоті розміром лише 7 сантиметрів дверна система органічно вписується в історичну архітектуру. Одні зі встановлених автоматичних розсувних дверей розташовані за оригінальними дверима фасаду. Це дозволило зберегти первісний вигляд фасаду пам’ятки архітектури і при цьому забезпечити сучасний та зручний вхід до будівлі.

За вестибюлем у фойє розташовані ще одні автоматичні подвійні суцільноскляні розсувні двері, які ведуть до стійки реєстрації. Мініатюрна фурнітура з нержавіючої сталі (для суцільноскляних розсувних дверей) відповідає суворим стандартам дизайну і водночас забезпечує максимальну прозорість та пропускання максимальної кількості світла.

Докладніше про суцільноскляні системи

Суцільноскляні розсувні двері та системи контролю доступу відокремлюють місця загального користування від офісів.

Системи контролю доступу відокремлюють місця загального користування від офісів. © Aline Nédélec / GEZE GmbH

Зручний контроль доступу виступає обов’язковим атрибутом громадських будівель

Використання сучасних дверних конструкцій в усіх частинах будівлі, доступ до яких передбачає наявність дозволу, має беззаперечні переваги. В історичній ратуші Ла-Рошелі двоє автоматичних дверей забезпечують доступ до адміністративних приміщень, у які дозволено заходити лише працівникам ратуші. Одні з автоматичних дверей Slimdrive від компанії GEZE обладнані системою контролю доступу, яка дозволяє заходити всередину лише уповноваженому персоналу. Ще одні автоматичні двері служать одностороннім виходом із офісів у фойє. Саме тому наші сучасні дверні конструкції сприяють створенню безбар’єрного простору і підвищенню зручності використання будівель.

Докладніше про контроль доступу

ДІЗНАЙТЕСЬ ПРО ІНШІ ПРОМИСЛОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ІСТОРИЧНИХ БУДІВЕЛЬ

Додаткові переваги дверних приводів GEZE Slimdrive:

  • Надзвичайно плавний і зносостійкий привод, який працює від постійного струму
  • Передбачені підключення та інтеграція в систему керування інженерним обладнанням будівлі через шину CAN
  • Незалежний захист від помилок і їх реєстрація
  • Можливість зміни налаштувань для роботи в режимі входів та виходів у відповідності до різних сценаріїв використання
  • Вбудований акумулятор для аварійного відкривання у випадку несправностей, пов’язаних із безпекою, наприклад відключення електропостачання
  • Зменшені вимоги до обслуговування завдяки самоочисним роликовим кареткам