Конкретні приклади

Високе бароко зустрічається з високими технологіями: рішення щодо димо- та тепловідведення у Фрауенкірхе, Дрезден

Фрауенкірхе в Дрездені, відновлену відповідно до оригінальних планів, було знову відкрито у 2005 році після більш як десяти років будівельних робіт. GEZE встановила індивідуалізовану систему димо- та тепловідведення для відповідності як історичній конструкції, так і стандартам сучасних будівель.

Концепція безпеки з сучасною віконною технікою

Вражаюча архітектура, тепер з професійною концепцією безпеки. Фото: MM Fotowerbung для GEZE GmbH

Вражаюча архітектура, тепер з професійною концепцією безпеки.

Руїни Фрауенкірхе у Дрездені, що залишилися після руйнівного бомбардування у лютому 1945 року, слугували антивоєнним меморіалом. Реконструкція церкви розпочалася у 1994 році під керівництвом проектувальної та інжинірингової компанії IPRO Dresden і завершилася 30 жовтня 2005 року церемонією посвячення.

Унікальна система димо- та тепловідведення від GEZE є центральним елементом протипожежної профілактики у відновленій Фрауенкірхе. Вона відповідає найвищим вимогам захисту для людей та будівлі.

Спеціалізоване рішення щодо димо- та тепловідведення для забезпечення доступу до маршрутів евакуації

Кругле вікно у стилі бароко з системою димо- та тепловідведення у Фрауенкірхе, Дрезден. Фото: MM Fotowerbung для GEZE GmbH

Вражаючі вікна у стилі бароко з непомітно вбудованою системою димо- та тепловідведення.

На додаток до свого знаменитого купола, нова будівля Фрауенкірхе, яка відповідає оригіналу, має дуже високі вікна у важкодоступних місцях. Це виявилося найбільшим технічним викликом у монтажі сучасної системи димо- та тепловідведення. Під час пожежі система повинна у контрольований спосіб забезпечувати відведення диму, тепла та газів від згорання, що дозволяє людям покинути церкву в організований спосіб і безперешкодно виконати рятувальні операції.

Історичні вікна з індивідуалізованим віконним приводом

Вікно з напіваркою у Фрауенкірхе з системою димо- та тепловідведення. Фото: MM Fotowerbung для GEZE GmbH

Електричний лінійний привод GEZE E206-RWA на вікні з напівкруглою аркою у Фрауенкірхе.

Сучасні системи димо- та тепловідведення, зазвичай, складаються щонайменше з трьох компонентів:

  • система відчинення, у цьому випадку — вікон Фрауенкірхе
  • блок управління джерела аварійного живлення
  • кнопка сповіщення про пожежу

Специфічні технічні налаштування були потрібні, щоб зовнішній вигляд відновленої церкви був максимально наближений до оригінального. Зазвичай системи димо- та тепловідведення працюють від робочої напруги 24 В. Однак напругу до привода системи димо- та тепловідведення на високих вікнах можна було подати тільки через дуже довгу лінію живлення. З естетичних міркувань необхідно було використовувати лінію невеликого розміру, яка вимагала виконання тільки мінімальної кількості ніш на інтер’єрних стінах. Доречним було спеціалізоване рішення. У співпраці з німецьким Об’єднанням технічного нагляду (TÜV) компанія-проектувальник вибрала перевірену систему димо- та тепловідведення GEZE, яка працює з напругою 230 В. Кожне вікно у верхній частині церкви було обладнано двома віконними приводами GEZE E206 через вагу стулок з нижньою та верхньою підвіскою. Віконну техніку було включено в спеціальну конструкцію, дизайн якої акуратно інтегрується у будівлю.

Надійне відведення диму, навіть у разі вимкнення струму

Одним з ключових аспектів безпеки, який мають враховувати системи димо- та тепловідведення, є їхня здатність працювати незалежно від електромережі. 24-вольтні системи забезпечують це шляхом використання акумуляторної батареї, яку вбудовано в блок управління джерела аварійного живлення для системи димо- та тепловідведення. Оскільки система димо- та тепловідведення Фрауенкірхе використовувала 230-вольтний варіант, було встановлено блок управління джерела аварійного живлення GEZE E260 N 2/1 у спеціальній версії. Всю систему димо- та тепловідведення під’єднано до локального блока резервного живлення для забезпечення функціонування, незалежного від електромережі, у будь-якій ситуації. Загалом, Фрауенкірхе в Дрездені є ще одним успішним прикладом того, як ультрасучасні системи димо- та тепловідведення GEZE можна інтегрувати в історичні будівлі із специфічними вимогами.

Вироби GEZE у Фрауенкірхе, Дрезден

  • Системи димо- та тепловідведення (RWA)
  • Приводи склопідйомників GEZE E206
  • Блок управління джерела аварійного живлення GEZE E260 N 2/1