Конкретні приклади

Унікальні рішення системи димо- та тепловідведення (RWA) в історичній архітектурі

Палацова церква всіх святих у Віттенберзі є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вражаючим зразком неокласичної архітектури та магнітом для відвідувачів. GEZE також встановила високоякісні дверні системи як частину індивідуального рішення RWA у Палацовій церкві всіх святих, яку захищено як історичну пам’ятку.

Протипожежна профілактика для історичної Палацової церкви всіх святих

З того моменту, як чернець Мартін Лютер (Martin Luther) прибив тут свої 95 тез, Палацова церква всіх святих (Лютеркірхе) у Віттенберзі символізувала початок Реформації. Щоб тисячі людей могли відвідувати цей культурний символ, збереження будівлі, яку захищено як історичну пам’ятку, необхідно було узгодити із сучасними вимогами щодо безпеки та протипожежної профілактики. GEZE надала сучасну техніку для дверей та безпеки з цією метою.

Сучасні компоненти системи димо- та тепловідведення (RWA) захищають шляхи евакуації.

Фотографія ззовні дверей шляху евакуації на дах з башти

Аварійний вихід і компоненти RWA: двері виходу на дах Палацової церкви всіх святих.

Палацова церква всіх святих є прикладом того, як системи димо- та тепловідведення (RWA) можна гармонійно встановити в історичних будівлях разом із сучасною закривною та дверною технікою. Наприклад, у рамках реконструкції, сходову клітку башти необхідно було адаптувати для відповідності певним структурним вимогам щодо протипожежного захисту та безпеки. У разі пожежі важливо, щоб сходова клітка залишалася вільною від диму, що дозволяє безпечно використовувати аварійний та евакуаційний вихід. Водночас, двері мають бути зачинені відповідно до настанов страхових компаній, а про будь-які випадки неналежного використання необхідно повідомляти охоронну сигналізацію. GEZE виконала ці комплексні вимоги за допомогою комбінованої системи компонентів системи димо- та тепловідведення (RWA), найсучаснішої техніки для блокування та дверних систем.

Двері шляху евакуації та зони вентиляції в одному рішенні

Детальний план дверної стулки із замком «Антипаніка» IQ lock

Замок «Антипаніка» GEZE IQ lock на дверях виходу на дах Палацової церкви всіх святих.

Природне димо- та тепловідведення відбувається лише за наявності достатнього простору для вентиляції вихідного повітря та забору повітря. Зони для забору повітря можна знайти в нижній частині Палацової церкви всіх святих. Повітря проходить через них так, що у разі пожежі дим буде підніматися з теплом і відводитися через зони виходу у верхній частині будівлі. Двері до виходу на дах башти без вікон функціонують як отвір системи димо- та тепловідведення (RWA). Він відкривається назовні у разі пожежі, тим самим функціонуючи як додаткові двері шляху евакуації. Дверна система зачиняється за допомогою замка «Антипаніка» з автоматичним блокуванням, який можна вручну відкрити зсередини в будь-який час у разі небезпеки, що таким чином виконує вимоги до аварійного виходу.

Комбінована система димо- та тепловідведення (RWA) та шляхів евакуації для Палацової церкви всіх святих

У разі пожежі, пожежний сповіщувач активується вручну або через сигналізатор диму. Водночас, центральний блок управління RWA автоматично контролює отвори для свіжого та вихідного повітря в будівлі. Замок «Антипаніка» відкриває двері башти менш як за секунду, коли надходить сигнал тривоги, що дозволяє відчиняти дверну систему вручну. Одночасно автоматичний звіт передається до охоронної сигналізації для повідомлення про те, що двері відчинені. Комбінація центрального блока управління RWA із замком «Антипаніка» IQ lock та зачинювача дверей GEZE TS 5000 зворотного монтажу виконує комплексні вимоги цієї історичної будівлі, що забезпечує швидке димо і тепловідведення, а також надійні шляхи евакуації.

Вироби GEZE у Палацовій церкві всіх святих

  • Замок «Антипаніка» IQ lock
  • Зачинювач дверей GEZE TS 5000