Інтелектуальні дверні та віконні системи на поромному терміналі у Бродіку на острові Арран

Новий поромний термінал у бухті Бродіка, який має слугувати туристичною та громадською брамою на острів Арран у Шотландії, було повністю оснащено дверними та віконними системами компанії GEZE.

Морський дизайн і сучасний комфорт

Термінал, спроєктований відомим архітектурним бюро Norr із Глазго, є частиною інвестицій у розмірі 30 мільйонів фунтів стерлінгів, спрямованих на модернізацію порту, щоб зробити його придатним для подорожей XXI століття та покращити комфорт пасажирів. Вражаюча будівля розташована неподалік від берега та за формою нагадує гігантський корабель.

Природна вентиляція завдяки автоматизованим вікнам

Великі вікна відкриваються та закриваються автоматично за допомогою 30 ланцюгових приводів Slimchain від GEZE.

Великі вікна відкриваються та закриваються автоматично за допомогою 30 ланцюгових приводів Slimchain від GEZE. © Keith Hunter / GEZE GmbH

Просторий хол вражає своєю подвійною висотою та великими вікнами на західному фасаді, через які відвідувачам відкривається захоплюючий вид на бухту Бродіка. Великі вікна, які автоматично відкриваються та закриваються за допомогою 30 ланцюгових приводів Slimchain від GEZE, надають приймальній зоні біля головного входу в будівлю яскравий і морський колорит. Особливо тонкий і непомітний зовнішній вигляд приводів склопідйомників Slimchain ідеально вбудовується в особливий дизайн фасаду поромного термінала Бродіка.

Приводи склопідйомників Slimchain були встановлені не тільки на великих вікнах холу, але й по всій двоповерховій будівлі — за винятком верхніх вентиляційних отворів: Тут використовуються ланцюгові приводи Powerchain. Ці особливо потужні приводи склопідйомників були вибрані для експлуатації великих вікон, оскільки вони забезпечують велику ширину відкриття, що важливо для швидкого димовидалення в разі пожежі.

Приводи склопідйомників підключені до джерела аварійного живлення MBZ 300 від GEZE для приводів системи димо- та тепловідведення (RWA), який вбудований у систему техніки управління будівлею (GLT) термінала. Завдяки цьому зручно контролювати та управляти складною системою природної вентиляції.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ПРИРОДНУ ВЕНТИЛЯЦІЮ

Вентиляція, система димо- та тепловідведення (RWA) і надання доступу до маршрутів евакуації

Вікна на сходових клітках — це вікна з ручним управлінням, обладнані системою GEZE OL Line.

Вікна на сходових клітках — це вікна з ручним управлінням, обладнані системою GEZE OL Line. © Keith Hunter / GEZE GmbH

Вікна сходових кліток також обладнані ланцюговими приводами Slimchain. За потреби віконні системи також забезпечують природне димо- та тепловідведення: У разі виникнення задимлення та підвищення температури системи димовидалення відкривають вікна й управляють отворами приточного повітря, щоб життєво важливі шляхи евакуації за планом будівлі залишалися незадимленими для безпечного проходу в разі виникнення надзвичайної ситуації. До того ж механічні фрамужні відкривачі вікон забезпечують додаткове природне провітрювання.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО СИСТЕМУ ДИМО- ТА ТЕПЛОВІДВЕДЕННЯ (RWA)

Дверні системи для безбар'єрних протипожежних дверей

Під заскленим західним фасадом із обох боків розташовані двоє автоматичних розпашних дверей. Ці двері, як і ще одні двері на бічному фасаді будівлі, приводяться в рух дверними системами Slimdrive EMD-F. Електромеханічні приводи розпашних дверей для одностулкових протипожежних та димозахисних дверей надзвичайно універсальні: Вони забезпечують примусове відчинення та можуть бути запущені за допомогою кнопки управління з постійною швидкістю відчинення та зачинення. Крім того, вбудована система виявлення перешкод розпізнає можливі перешкоди й у разі потреби зупиняє процес відчинення чи зачинення. У такий спосіб приводи Slimdrive EMD-F також забезпечують простий і безпечний доступ для людей з обмеженими фізичними можливостями.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО БЕЗБАР’ЄРНИЙ ПРОСТІР

Примусове відчинення та вбудоване виявлення перешкод для розсувних дверей.

Примусове відчинення та вбудоване виявлення перешкод для розсувних дверей. © Keith Hunter / GEZE GmbH

Стриманий дизайн і високий комфорт переміщення

Від центрального входу засклений прохід веде до двостулкових розсувних дверей із приводом системи розсувних дверей Slimdrive SL NT від GEZE, які ведуть у фойє головної приймальної зони. Привод Slimdrive задовольняє тут одночасно дві важливі вимоги: Він підходить для внутрішніх і зовнішніх дверей за інтенсивного переміщення людей і, завдяки невеликій монтажній висоті 7 см, ідеально пасує до скляних фасадів із найвищими вимогами до дизайну, таких як поромний термінал у Бродіку.

Інші переваги привода Slimdrive

  • Маючи висоту лише 7 см, приводи Slimdrive практично непомітні й ідеально вписуються в дверну коробку.
  • Вони пропонують зносостійку, високопродуктивну систему, яка є надзвичайно тихою в роботі.
  • Автоматичні системи лінійних розсувних дверей ідеально підходять для будівель із інтенсивним переміщенням людей, забезпечуючи комфортний та безпечний вхід в будівлю та вихід з неї.

Це був захоплюючий проєкт, в якому ми брали участь: Під час будівництва було використано багато виробів компанії GEZE, й із самого початку багато уваги було приділено створенню інтелектуальної, функціональної будівлі, готової до експлуатації в майбутньому, і водночас інтегрованої в природне середовище, в якому вона знаходиться.

Енді Хауленд (Andy Howland), директор із продажу та маркетингу компанії GEZE у Великобританії

Огляд усіх використовуваних дверних і віконних систем компанії GEZE:

  • Приводи склопідйомників Slimchain
  • Ланцюгові приводи Powerchain
  • Джерела аварійного живлення MBZ 300
  • Механічні фрамужні відкривачі вікон серії OL
  • Приводи розпашних дверей Slimdrive EMD-F для одностулкових протипожежних та димозахисних дверей
  • Системи розсувних дверей Slimdrive SL NT