Конкретні приклади

Безбар’єрний простір та безпека завдяки автоматичним дверним приводам GEZE у будинку-інтернаті Fux Campagna

Заснований в 1995 році, будинок-інтернат Fux Campagna у Віспі, швейцарський кантон Вале, пропонує житло та роботу для людей у віці від 18 років, які мають серйозні та численні обмеження фізичних можливостей. Пропонуючи житло для 21 людини та 26 робочих місць, Fux Campagna упродовж останніх років завжди був повністю заповненим. Попри високий попит, заклад не мав можливості приймати більше людей. Рішення? Добудова на основі проектів, виконаних Albrecht Architekten AG, яка забезпечила 15 додаткових місць для розміщення і 17 нових робочих місць. ЇЇ було відкрито в травні 2018 року.

GEZE Slimdrive, система автоматичних лінійних розсувних дверей для аварійних та евакуаційних виходів, у новій прибудові до будинку-інтернату Fux Campagna.

Повна потужність та стриманий дизайн: GEZE Slіmdrіve забезпечує безбар’єрний простір на аварійних та евакуаційних виходах у новій прибудові до будинку-інтернату Fux Campagna. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Для мешканців закладу, а також для співробітників важливим є життя без бар’єрів у всій будівлі. Зрештою, люди повинні мати змогу переміщуватися максимально вільно та самостійно. У той самий час необхідно виконувати вимоги щодо протипожежного захисту, аварійних та евакуаційних виходів. Саме тому в новобудові та частинах існуючої будівлі було встановлено автоматичні дверні приводи GEZE для розпашних та розсувних дверей — ідеальні рішення для безбар’єрного простору та комфорту.

Безбар’єрне життя з максимальною зручністю у будинку-інтернаті Fux Campagna

Повністю автоматичний привод доводить свою потужність, надійно й безпечно відкриваючи навіть великі, важкі двері: 930 мм завширшки, зі стулками вагою до 600 кг.

Повністю автоматичний привод доводить свою потужність, надійно й безпечно відкриваючи навіть великі, важкі двері: 930 мм завширшки, зі стулками вагою до 600 кг. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Через порушення фізичних функцій та обмежені можливості, особи, які постійно перебувають у Fux Campagna, часто неспроможні відчиняти та зачиняти двері вручну для переміщення по будівлі максимально самостійно, без сторонньої допомоги. Однак, надання своїм мешканцям максимальної індивідуальності, самостійності та приватності є одним з ключових принципів філософії Fux Campagna.

Саме тому в будинку-інтернаті (як і в багатьох інших закладах у секторі охорони здоров’я та соціального забезпечення) вирішено було встановити автоматичні дверні приводи для розпашних і розсувних дверей. Вони є ідеальним рішенням для життя без бар’єрів та забезпечують користувачам зручний доступ, водночас підтримуючи найвищі стандарти безпеки. Крім того, у разі пожежі або іншої небезпеки, вони гарантують, що мешканці та персонал зможуть залишити будівлю або дістатися до безпечних зон без допомоги.

Рішення, які пропонує GEZE, відповідають цим високим стандартам безпеки та зручності для користувача. Завдяки своєму стриманому та естетичному дизайну, вони безшовно інтегруються в сучасну архітектуру будівлі. І, звичайно, вони виконують усі директиви щодо проектування безбар’єрних будівель, які визначено в стандартах DIN.

Встановлені вироби GEZE повністю відповідають нашим очікуванням. Ми, зокрема, задоволені технікою, встановленою у новозбудованій секції будівлі. Переоснащення в існуючій будівлі було серйозним викликом, і монтажні роботи вимагали комплексного підходу із залученням столярів, електриків та слюсарів. Це передбачало високий рівень складності — і тому цілком зрозуміло, що деякі з встановлених рішень необхідно було пристосовувати або змінювати їхню конфігурацію. З цього погляду ми завжди можемо розраховувати на відмінний сервіс від GEZE.

Донат Йейцинер (Donat Jeiziner), директор Fux Campagna

Автоматичні розсувні двері: стримані та надійні

Система лінійних розсувних дверей для аварійних та евакуаційних виходів

GEZE Slimdrive SL NT-FR © Frey Photography / GEZE GmbH

Велика кількість мешканців, співробітників і відвідувачів щодня використовують скляні розсувні двері їдальні та кухні в будинку-інтернаті Fux Campagna. Ці секції є соціальним хабом будівлі, центральним місцем для людей, де вони можуть розділити трапезу та насолоджуватися компанією один одного. У той самий час входи та виходи функціонують як аварійні та евакуаційні виходи. У результаті дверні системи, які встановлено в цій зоні, не тільки мають бути дуже функціональними й надійними, вони також повинні відповідати стандартам DІN і нормам пожежної безпеки ЄС. Системи управління дверима також мають максимально непомітно інтегруватися в сучасний дизайн будівлі.

Тому було прийнято рішення встановити GEZE Slimdrive SL NT-FR — автоматичну систему лінійних розсувних дверей для аварійних та евакуаційних виходів. Спеціально розроблена для внутрішніх і зовнішніх дверей, широко використовувана система привода вражає висотою лише 7 сантиметрів і може непомітно вбудовуватися у фасад. Щоб гарантувати безпеку вздовж аварійних та евакуаційних виходів, елементи управління та система загалом також обладнані приводами резервування.

Безконтактна сенсорна кнопка від GEZE, встановлена на стіні поруч зі скляними розсувними дверима у будинку-інтернаті Fux Campagna.

Безконтактні сенсорні кнопки було встановлено на стінах поруч з дверними системами Slimdrive SL NT-FR від GEZE. Кнопки дозволяють людям відчиняти двері без прямого фізичного контакту © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Безконтактні кнопки — ідеальні для галузі охорони здоров’я та соціального забезпечення

Безконтактні сенсорні кнопки було встановлено на стінах поруч з дверима. Вони дозволяють відчиняти двері без натискання кнопки: достатньо підійти до кнопки для активації системи автоматичного відчинення.

Тому, коли мешканець наближається до дверей, йому не потрібно безпосередньо торкатися кнопки. Замість цього, достатньо просто підійти до кнопки. Це створює конкретні переваги для людей на милицях або в інвалідному візку, яким потрібно активувати кнопку. Кнопка виявляє людину і об’єкти у зоні дії 10–50 сантиметрів, яку можна конфігурувати відповідно до потреб.

Сенсорні кнопки пропонують значні переваги не лише щодо безбар’єрного простору, але й щодо гігієни, оскільки вони допомагають уникати зайвого фізичного контакту. Це дозволяє уникати передачі мікробів на руках — ідеально для закладів охорони здоров’я та соціального забезпечення.

Дізнайтеся про інші практичні елементи активації та сенсорні системи

Безбар’єрний простір та протипожежний захист об’єднано завдяки системі фіксації та автоматичному приводу розпашних дверей

Протипожежний захист та безбар’єрний простір — дві теми, які очевидно відіграють важливу роль для будинку-інтернату Fux Campagna. Але як їх можна поєднати? Зрештою, протипожежні та димозахисні двері мають завжди бути зачиненими, чи не так? У деяких випадках, так — але не завжди. Якщо протипожежні двері оснащено системами фіксації, їх можна залишити відчиненими. Система фіксаціїутримує двері відчиненими, а у випадку екстреної ситуації зачиняє їх автоматично й надійно. Сенсорні смужки та системи дистанційного управління, які встановлено в будинку-інтернаті, й надалі покращують доступність будівлі та комфорт переміщення для мешканців та персоналу.

GEZE Boxer E-ISM ставить протипожежний захист у центр уваги

Двостулкові протипожежні двері в будинку-інтернаті Fux Campagna було оснащено системою зачинювачів дверей GEZE Boxer E-ISM. Електрична система фіксації забезпечує утримування дверей відчиненими та автоматичне зняття фіксації тільки у разі пожежі. Попередньо визначена циклова програма забезпечує зачинення стулок у правильному порядку. Ці якості представляють не лише заходи з протипожежної профілактики, але також роблять протипожежні двері доступними без шкоди для безпеки.

Відкриті одностулкові протипожежні двері у будинку-інтернаті Fux Campagna оснащено GEZE Powerturn F.

У будинку-інтернаті Fux Campagna, одностулкові протипожежні та димозахисні двері було оснащено електромеханічними приводами Powerturn, постачання яких виконала GEZE. © Lorenz Frey / GEZE GmbH

Безбар’єрний простір забезпечується GEZE Powerturn F

Одностулкові протипожежні та димозахисні двері по всій прибудові до будинку-інтернату Fux Campagna та в існуючій будівлі було оснащено приводами Powerturn, які постачалися GEZE. Завдяки сенсорній смужці та пульту дистанційного управління, це розумне рішення робить двері доступними для всіх мешканців та персоналу. Привод відчиняє двері надзвичайно тихо, а це означає, що мешканців та персонал не тривожать гучні системи приводів. Функція Smart swing також полегшує відчинення дверей вручну. Окрім автоматичного відчинення та зачинення, протипожежні двері можуть також утримуватися у відкритому положенні. У разі пожежі, система пожежної сигналізації деактивує функцію автоматичного відчинення/зачинення або утримання у відкритому положенні. Автоматичний вимикач перериває енергоживлення, і система привода підтримує звичайне функціонування зачинювача дверей.

Наші автоматичні дверні системи…

Коротко про переваги автоматичних дверних систем GEZE

  • …гарантують, що двері доступні та зручні для всіх користувачів.
  • …є гігієнічним рішенням, спеціально для сектору охорони здоров’я та соціального забезпечення, оскільки вони допомагають уникати передачі мікробів від рук.
  • …є безпечним і ефективним рішенням, особливо для дверей з інтенсивним рухом.
  • …відповідають найбільш суворим стандартам безпеки відповідно до DIN EN 16005 та DIN 18650.
  • …придатні для протипожежних дверей та автоматично зачиняються у разі екстреної ситуації після сигналу від сигналізатора диму, тим самим забезпечуючи захист протипожежної зони.

 Коротко: рішення GEZE у будинку-інтернаті Fux Campagna

  • Система лінійних розсувних дверей GEZE Slimdrive SL-NT-FR для аварійних та евакуаційних виходів з сенсорною кнопкою
  • Вбудована система зачинювачів Boxer E-ISM 3-6 з функцією координації послідовності зачинення та електричним пристроєм фіксації
  • Електромеханічний привод розпашних дверей Powerturn F для одностулкових протипожежних та димозахисних дверей