Автоматичні двері у новому experimenta

Нещодавно відкритий у квітні 2019 року науковий центр experimenta орієнтований на навчання, дослідження та експерименти, тому автоматичні двері від GEZE були природнім вибором. Футуристична архітектура нової будівлі та постійно висока кількість відвідувачів потребують автоматичних розсувних дверей та скляних розпашних дверей із дуже особливими характеристиками. І GEZE виконала поставку, зі своєю гнучкою серійною програмою та професійними навичками, щоб створити навіть специфічне рішення для розпашних дверей досить простим. Автоматичні розпашні та розсувні двері відмінно пасують до скляного фасаду та прозорого інтер’єру. Вони підтримують безбар’єрний простір і безпеку в будівлі, в якій варто жити.

Системи автоматичних розсувних дверей в ефектній архітектурі

Автоматичні двері GEZE у науковому центрі experimenta

Автоматичні двері GEZE у науковому центрі experimenta © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Захоплююча програма experimenta заохочує любов до знань та задоволення від експериментів. Навіть архітектура нової будівлі є експериментальною. Шість поверхів «перекручені» по відношенню один до одного як «просторова спіраль» — прозорі конструкції з п’ятьма фасадними сторонами кожна. Їх повністю виконано зі скла.

Скляні розсувні двері створюють візуальну безперервність

Скляний фасад на головному вході вирізняє автоматична система розсувних дверей як естетична особливість, яка водночас виглядає настільки стримано, що не перериває суцільний скляний дизайн. GEZE зробила свій внесок інноваційними автоматичними розсувними дверима з вбудованими цільноскляними стулками (IGG). Дверні профілі на скляній поверхні непомітні, адже вони знаходяться між листами скла. Також і привод дверей не порушує стриманий дизайн. Привод Slimdrive SL NT IGG лише в 7 см заввишки, і легко зникає в скляному фасаді.

Естетика дверей, об’єднана з енергоефективністю

До додаткових переваг системи розсувних дверей Slimdrive SL NT IGG належать енергоефективність та запобігання втратам тепла в атріумі. Пластмасова рама, непомітно вбудована врівень між двома листами та укріплена скловолокном, уможливлює терморозділення дверних профілів. Це означає, що великі дверні стулки сприяють теплоізоляції на фасадному вході,а отже і захисту клімату.

Розсувні двері забезпечують безбар’єрний простір та безпеку

experimenta очікує приймати 250 000 відвідувачів на рік, що навіть більше ніж за попередньої успішної виставки. Коли школи, групи та сім’ї хочуть увійти та вийти з нової будівлі зручно, доступно й швидко, двері головного входу повинні витримувати насправді екстремальні випробування. Автоматичні системи розсувних дверей з перевіреними на практиці дверними приводами серії Slimdrive розроблено для експлуатації з постійним відчиненням та зачиненням: надійно, легко та безшумно.

Там, де збираються разом великі групи людей, безпека є найвищим пріоритетом. Великі та широкі розсувні двері відповідають найвищим стандартам безпеки для людей. У разі небезпеки, оснащену варіантом привода Slimdrive SL NT-FR для евакуаційних виходів будівлю можна покинути швидко та просто.

Для найкращих автоматичних дверей із самого початку

За новим experіmenta стоять чотири роки планування та будівництва, упродовж яких створювалася розширена пропозиція, що дивиться у ще більш далеке майбутнє. Проектних експертів від GEZE було залучено ще на самому початку процесу планування будівлі. З їхніми професійними навичками та досвідом щодо часто відвідуваних виставкових споруд, які створювали виклики з боку архітектури, вони з самого початку могли розробляти ідеї, працювати над пропозиціями всіх можливих рішень у сфері дверей, і зрештою створили ефективну мережу для взаємодії між архітекторами, планувальниками-спеціалістами та усіма сторонами, які брали участь у будівництві. Це сприяло реалізації естетично приємних автоматичних дверей, які також відповідають вимогам щодо конструкції та техніки безпеки відносно використання дверей.

Автоматичні розпашні двері багатофункціональні та візуально однорідні

© Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Однотипний дизайн, комфорт переміщення та функціональність були серед найважливіших вимог для великої кількості автоматичних розпашних дверей різного дизайну, які ведуть до виставкових приміщень та творчих студій по спіралі.

Яскравість та всебічний потенціал приводів розпашних дверей з портфоліо GEZE пропонує однотипний зовнішній вигляд у поєднанні з різними функціональними можливостями. Дверні приводи Powerturn мають тонкий дизайн (висота привода 7 см, точно така сама, як і у приводів Slimdrive для розсувних дверей), виконують різноманітні функції, та можуть бути інтегровані у велику кількість дверних систем. Вони також відчиняють великі та важкі двері безшумно і безпечно — повністю автоматично, кнопкою або вручну. Навіть діти можуть легко відчиняти руками іноді занадто важкі протипожежні двері завдяки функції полегшення відчинення дверей Smart swing.

Експертиза GEZE у сфері рішень для протипожежних дверей з індивідуальною функціональністю

© Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Завдяки можливостям, які GEZE може запропонувати під час розробки та проектування дверних систем, стали реальністю протипожежні двері з приводами Powerturn з дуже особливою функціональністю. Наприклад, на сходах шляху евакуації, безпечне зачинення дверей без струму в разі пожежі (це передбачається суворими нормами протипожежного захисту!) має поєднуватись з безбар’єрним відчиненням дверей.

Однак, одна із проблем полягала в тому, що тиск повітря, який створюється під час пожежі для безпечного витягування диму, ускладнює відчинення дверей вручну для людей, які евакуюються. Як рішення, двері було автоматизовано шляхом монтажу дверних приводів Powerturn. Разом зі спеціальним блоком управління, який розроблено GEZE, двері відчиняються автоматично натисканням кнопки, навіть у разі пожежі, і знову безпечно зачиняються після використання.

Естетичні системи фіксації

Системи фіксації

Системи фіксації з підлоговими зачинювачами у стриманому дизайні між виставковими зонами для утримання протипожежних дверей відчиненими, допоки вони автоматично не зачиняться у разі пожежі. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Науковий центр experimenta: «знання створюють досвід»

Це найбільший науковий центр у Німеччині. Діти, молодь, школярі та сім’ї краще розуміють науку й техніку в унікальному світі наукових пригод, що має загальну площу 25 000 м2.

Показати більше Показати менше

Світи experimenta

«Родзинкою» в Erlebniswelten («Захоплюючі світи») є Купол науки з купольним 360°-екраном площею 700 м2 та аудиторією, яка обертається. Глядачі подорожують через космос в 3D або дивуються науковим феноменам у форматах шоу. Обсерваторія та потужні телескопи розміщено на терасі даху.

В Erlebniswelten («Захоплюючі світи») є 275 інтерактивних станцій, які охоплюють чотири основні теми на чотирьох рівнях. Вони досліджують маленькі, повсякденні речі, які часто приховують щось більше. Невидиме стає видимим.

  • Зона «StoffWechsel» («Взаємодія матеріалів») розглядає природу матеріалів і елементів, які оточують нас. Наприклад, що відбувається з автомобілем, коли він зіштовхується з перешкодою?
  • В «KopfSachen» («Розум має значення») відвідувачі досліджують складний та різноманітний спосіб, у який люди відчувають світ та рухаються в ньому.
  • На поверсі «WeltBlick» («Погляд на світ») ви самі можете стати дослідником. Блукайте через мікросвіти або досліджуйте супутникові дані в реальному часі та дізнавайтеся про те, як природа виступає в ролі моделі для вчених, коли вони розробляють щось нове.
  • ForscherLand (земля дослідника) є унікальним ігровим майданчиком, де можна експериментувати, майструвати та конструювати. У водному середовищі діти можуть протестувати, як працює система шлюзів і багато чого іншого.

Forscherwelten (світи дослідника) у повністю відремонтованій будівлі пропонують для шкільних класів та груп сучасні лабораторії, експериментальну кухню, студентський дослідний центр Північного Вюртемберга та низку курсів для різних вікових груп. У «Просторі для творця» творча молодь знайде простір і технічне обладнання для розробки та реалізації ідей.

GEZE в experimenta, Хайльброн

Вироби GEZE у науковому центрі experimenta

  • Автоматична система лінійних розсувних дверей з приводами Slimdrive SL NT IGG для систем розсувних дверей з вбудованими цільноскляними стулками (IGG)
  • 30 автоматичних систем розпашних дверей з приводами Powerturn, включно з протипожежними та димозахисними дверима з вбудованим датчиком диму та сенсорними смужками GC 338 або лазерними сканерами GC 342
  • 10 блоків управління дверима шляху евакуації TZ 320 для моніторингу всіх операцій зачинення та відчинення, а також розблокування евакуаційних виходів у разі небезпеки
  • 15 систем фіксації для утримування протипожежних дверей відчиненими до їхнього автоматичного зачинення у разі пожежі; підлогові зачинювачі TS 550 IS, блоки управління з датчиками диму RSZ6 для пристроїв фіксації GEZE та контактних магнітів GEZE
  • Механічні протипожежні двері: різні зачинювачі дверей з серії Boxer, вбудовані у стулку дверей, та додатково зачинювачі з серії TS 5000