Теми

Світло і повітря згори

Нам потрібне світло, щоб добре почуватись. Фрамуги задовольняють цю потребу, направляючи денне світло з даху або зовнішніх стін вглиб будівлі за допомогою відображень від стелі. Крім функції освітлення, вони також забезпечують гарну вентиляцію приміщення.

Більше світла!

Скляні фасади та фрамуги: вони повинні відкриватися при високій температурі.

Скляні фасади та фрамуги: вони повинні відкриватися при високій температурі.

В останні роки архітектура приділяє все більше уваги світлу, і це правильно. Денне світло безпосередньо впливає на наше самопочуття, проте ми проводимо більшу частину свого часу всередині будівель. Тому важливо забезпечити більше денного світла в будівлях.

Архітектори та планувальники будівель визнають, що кількість денного світла можна збільшити, наприклад, за допомогою фрамуг. Фрамуги використовуються для забезпечення приміщень денним світлом згори. У будівельному секторі термін фрамуга стосується горизонтальних або похилих засклених отворів у даху. Цей термін використовується також для вертикальних вікон у верхній частині зовнішніх стін.

Двері з фрамугами: закриті двері, які все ж пропускають багато світла.

Двері з фрамугами: закриті двері, які все ж пропускають багато світла.

У більш вузькому сенсі фрамуги — це вікна, розташовані над дверима або над стулками фасадних вікон, або у верхній частині зовнішніх стін або скляних фасадів. Німецькою мовою їх також називають камфорними вікнами (Kämpferfenster). Це пояснюється тим, що у старих спорудах вони закріплювались камфорним деревом, горизонтальною поперечиною між верхньою частиною вікна чи дверей та рухомою стулкою нижче.

Цей тип вертикального скління також розроблений і використовується з думкою про природне світло. Фрамуги над дверима використовуються, щоб спрямувати денне світло ззовні через вхід будинку, або для спрямування світла з кімнат у коридор. Фрамуги на вікнах збільшують загальний світловий отвір. Світло спрямовується глибоко у всі приміщення, навіть великі, через відображення від стелі, так що потрібно менше штучного світла. Коли фрамуга вбудована, віконні стулки не мають бути надмірно великими.

Підвищена безпека в школах

Фрамуги часто використовуються в школах або спортивних залах, де вони роблять вагомий внесок у безпеку користувачів. Їхнє положення зводить нанівець можливість необережного чи небезпечного відчинення. Украй малоймовірно, що хтось міг би випасти або наштовхнутися на фрамугу. І завдяки висоті немає ризику защемлення. Нікого не засліплюють сонячні промені у спортивних залах. Однак у будь-який час за потреби може бути забезпечена зручна вентиляція.

Безпечна вентиляція: фрамуги в спортивному залі школи.

Безпечна вентиляція: фрамуги в спортивному залі школи.

Переваги фрамуг:

  • Комфортний клімат у приміщенні створюється за допомогою вентиляції та відведення повітря без протягів.
  • Денне світло потрапляє глибше у приміщення, і кімнати стають світлішими.
  • Їхнє положення та обмежений кут відкриття підвищують безпеку.
  • Фрамуги створюють оптичні акценти на фасадах, оскільки вони випускаються у багатьох варіантах дизайну та обладнання.

Автоматичні та механічні фрамужні відкривачі вікна

Привабливий дизайн: привод з тягою GEZE E 170 для фрамужних відкривачів

Привабливий дизайн: привод з тягою GEZE E 170 для фрамужних відкривачів

Фрамуги можуть складатися з нерухомого скління або мати конструкцію, що відкривається. Для гарантування відкритої та безпечної експлуатації фрамуги оснащені спеціальними розсувними системами, а точніше фрамужними відкривачами. Вони згортають вниз або нахиляють фрамуги назовні чи всередину. Наприклад, вони працюють механічно за допомогою штовхаючого стрижня, яким керує ручний важіль або стрижень коліна. У якості альтернативи фрамуги можна автоматично відкривати за допомогою приводів.

Фрамужний відкривач GEZE: легкий в експлуатації та надійний

Механічні системи фрамуг GEZE працюють просто та надійно для щоденної вентиляції. Існують стулки з верхньою чи нижньою підвіскою, що відкриваються всередину, та вікна з нижньою підвіскою, що відкриваються назовні. Вони можуть застосовуватися для багатьох типів рам (дерев’яних, пластикових або металевих) і для багатьох форм вікон (прямокутних, похилих, трикутних, круглих або аркових). Робочі елементи, такі як ручні важелі, кутові перемикачі або фіксатори стрижня коліна, забезпечують гнучку та зручну експлуатацію різних форм вікон.

Механічні фрамужні відкривачі можуть поєднуватися з електронними приводами GEZE. Завдяки цьому вікна працюють від електроенергії, тобто фрамуги відчиняються автоматично. Приводи, що відкривають фрамуги для вентиляції, обладнані вимикачами для легкого управління. Це означає, що кілька вікон, навіть великих і важких, можна легко відкрити одночасно.

Фрамужна система відкривання вікон від GEZE

  • Вони не впливають на конструкцію фасадів, оскільки для плоскої конструкції ножиць та стрижня в зборі потрібна лише мінімальна кількість місця.
  • Вони забезпечують оптимальну вентиляцію та витяжку повітря через ширину відкриття до 320 мм.
  • Їх можна використовувати для комфортної щоденної вентиляції.
  • Вони легко і надійно відкриваються вручну або автоматично.
  • Вони також відкривають широкі і важкі стулки.
  • Вони можуть застосовуватися з будь-яким матеріалом (дерево, пластик або метал) і для різних форм вікон (прямокутних, похилих, трикутних, круглих або аркових).

Непомітний зовнішній вигляд

Фрамуги пропускають багато денного світла, створюючи прекрасне освітлення всередині будівлі. Щоб не ризикувати зовнішнім виглядом, GEZE пропонує різні систем відкривання фрамуг як в ручних, так і в автоматичних версіях. Вони можуть бути майже непомітно встановлені на віконні рами. Ми розробляємо спеціалізовані рішення відповідно до типу вікна.

Завдяки контрольованій та оптимізованій вентиляції автоматизовані вікна також можуть сприяти підвищенню енергоефективності будівлі.

GEZE надає консультації та підтримку при плануванні будівель.

Простота монтажу та експлуатації

Фрамужна система відкривання вікон GEZE характеризуються простотою експлуатації та монтажу. GEZE також пропонує підтримку у встановленні і може надавати клієнтам інструкції з монтажу.

Безпечність завдяки обслуговуванню

Регулярний догляд та кваліфіковане технічне обслуговування автоматичних систем має велике значення для забезпечення довгострокової особистої та експлуатаційної безпеки.

GEZE пропонує спеціальні договори на обслуговування для всіх будівель. Можливе також додаткове обладнання фрамуг. Ми раді проконсультувати вас з цього питання та надати кваліфіковану підтримку вашим проектам.