Конкретні приклади

Історія та інновації: системи розсувних стін GEZE у Café Luitpold

Завдяки значній реконструкції було відновлено зв’язок 130-річного закладу в Мюнхені з традицією великих кав’ярень. GEZE підтримала поєднання сучасного дизайну та історичної атмосфери в Café Luitpold з інноваційними дверними рішеннями та системами розсувних стін.

Історична будівля кав’ярні із сучасною атмосферою

Автоматичні двері на вході до Café Luitpold. Фото: Роберт Спранг (Robert Sprang) для GEZE GmbH

Автоматичні розсувні двері з круглою аркою, з приводом Slimdrive SC-FR ведуть до головного кафе.

Упродовж приблизно 130 років Café Luitpold на неповторній Brienner Strasse у Мюнхені було синонімом ароматної кави та космополітичного способу життя. Кафе було відкрито у 1888 році у стилі розкішних віденських кав’ярень. Воно отримало свою назву від тодішнього принца-регента Луїтпольда, відомого своєю любов’ю до мистецтва та культури. Café Luitpold було місцем зустрічі художників і вільних людей, світських осіб і місцевих високопоставлених осіб, особливо в золоту добу Мюнхена — приблизно в 1900 році — за переказами, Пауль Клее (Paul Klee) і Василь Кандинський заснували тут свою групу художників «Синій вершник». Сьогодні, після своєї модернізації, Café Luitpold приваблює яскраву суміш бізнесменів, постійних відвідувачів, законодавців моди Мюнхена та студентів.

Розділення простору є основною рисою кафе

Розділення простору на три різні зони визначає стиль і атмосферу Café Luitpold.

  • Основне кафе, з його вражаюче простим дизайном, об’єднує пекарню та бар із сучасними меблями у формі літери «U». Звідси входи ведуть до кафе вестибюля та пальмового саду.
  • Кафе вестибюля розташоване на місці історичного головного входу кафе та характеризується парою колон і пишною стелею.
  • Пальмовий сад є продовженням кафе вестибюля, його оточено гіпсовими колонами на вході до кафе вестибюля. Є також вхід до головного кафе.

Тихі та елегантні: автоматичні двері Slimdrive SL

Система розсувних стін кафе у вестибюлі Café Luitpold. Фото: Роберт Спранг (Robert Sprang) для GEZE GmbH

Панорамний краєвид пальмового саду через автоматичні розсувні двері з круглою аркою

До основного кафе можна потрапити через безбар’єрні автоматичні розсувні двері з круглою аркою, яка виступає в приміщення. Розпашні двері, розміщені перед ним, відчиняються легеньким дотиком, завдяки сервотехнології. Водночас, вони відмінно пасують до історичного фасаду. Простора тераса веде від основного кафе до входу до кафе у вестибюлі, яке розташоване на колишньому головному вході Café Luitpold. Пари колон і профільована стеля роблять приміщення ще більш пишним.

Між гіпсовими колонами, стулки автоматичних розсувних дверей у суцільному склі відчиняються у цілковитій тиші, забезпечуючи доступ до історичного вестибюля. Такі самі стримані автоматичні двері можна побачити в проході до високого саду з пальмами, до якого також можна потрапити з головного кафе через автоматичні розсувні двері з круглою аркою. Таємницею за елегантними, надзвичайно тихими автоматичними дверима є привод GEZE Slimdrive SL з електродвигуном, всього 70 мм заввишки, який функціонує акуратно та ефективно під час роботи кафе.

Дивитися і бути побаченим у складній структурі приміщення

Пройшовшись по кафе, можна помітити велику кількість входів, виходів і отворів, а також велике різноманіття рішень для дверей та елементів дизайну. Найбільший виклик у цьому просторому та архітектурному ансамблі полягав у тому, щоб відокремити метушливе головне кафе від більш тихих кафе у вестибюлі та в саду з пальмовими деревами, розділити їх на різні зони але, водночас, стилістично об’єднати їх в одне ціле, і — цілком заради відвідувачів кафе — забезпечити відповідність закладу вимозі «бачити та бути побаченим».

Системи розсувних стін створюють стильну прозорість

Система розсувних стін кафе у вестибюлі Café Luitpold. Фото: Роберт Спранг (Robert Sprang) для GEZE GmbH

Прозора система розсувних стін з’єднує головне кафе з кафе у вестибюлі.

GEZE відповіла на просторові та дизайнерські особливості Café Luitpold механічними системами розсувних стін (MSW), які були реалізовані у кафе як вбудовані цільноскляні системи (IGG). Засклені системи розсувних стін можна легко зсувати разом і, за необхідності, паркувати для економії місця.

Профілі та розсувна фурнітура для дверей GEZE IGG непомітно вбудовані між листами, що дозволяє акуратно вбудовувати скляні поверхні безшовно у ніші колон вестибюля, відокремлювати та з’єднувати кафе вестибюля з основним кафе, і забезпечити необхідний рівень звукоізоляції.

Захищені аварійні та евакуаційні виходи з технікою для дверей GEZE

Незважаючи на всю елегантність, важливо пам’ятати, що дизайн — це ще не все. У складній тристоронній просторовій конструкції, в якій одночасно можуть перебувати до 200 гостей та весь персонал, першочерговий пріоритет віддається безпеці. Легкий, елегантний дизайн дверних систем GEZE також визначає зовнішній вигляд дверей на аварійних та евакуаційних виходах: усі надзвичайно компактні захисні компоненти акуратно вбудовуються у дверні приводи, а також гарантують швидку та безпечну евакуацію з різних зон кафе у разі небезпеки.

Вироби GEZE в Café Luitpold

  • Привод Slimdrive SC-FR
  • Привод Slimdrive SL від GEZE
  • Механічні системи розсувних стін (MSW)
  • Вбудовані цільноскляні системи (IGG)