Приклади з практики

Комплект радіосистеми FA GC 170 для систем фіксації заощаджує час і гроші

У цьому немає сумнівів: створення бездротових підключень між стельовими пожежними сповіщувачами та ручними вимикачами із спускним механізмом заощаджує час, сили та гроші. Зрештою, це дає змогу уникнути трудомісткого прокладання прихованих кабельних каналів, що часом неможливо через конструкцію, як це мало місце в перелічених будівлях.

Аднан Алкан (Adnan Alcan) на своєму досвіді знає, наскільки зручним та простим є монтаж комплекту радіосистеми GEZE FA GC 170 для систем фіксації. Він вже вбудував безліч радіомодулів у системи фіксації GEZE на багатьох об'єктах та підключив їх до різних бездротових компонентів, наприклад, ручних вимикачів із спускним механізмом, пожежних сповіщувачів та сигналізаторів диму в якості молодшого менеджера об'єктів у Glas Seele та спеціаліста зі скла та металургії, що базується в німецькому містечку Нойзес поблизу міста Аугсбург.

Wireless Kit FA GC 170

Пане Алкан, ви вже маєте великий досвід встановлення комплектів радіосистеми FA GC 170, чи не так?

Цього року я встановив комплекти радіосистеми у торговому центрі в місті Регенбург, у будинку для людей похилого віку в місті Кенігсбрунн та кількох школах. У нас ще багато об'єктів у розробці. Ми продовжимо використовувати і рекомендувати комплект радіосистеми від GEZE надалі, особливо з огляду на те, що, наскільки мені відомо, жоден інший виробник не пропонує подібних комплектів.

Не могли б ви навести приклад, коли комплекти радіосистеми були корисними?

У будинку для людей похилого віку в місті Кенігсбрунн стелі були вищими, ніж було заплановано спочатку, тому для дотримання вимог правил пожежної безпеки потрібно було встановити додаткові стельові датчики. Переобладнання об'єкта дротовими стельовими сигналізаторами диму було б складним і, перш за все, дорогим, оскільки нам довелося б прокласти додаткові приховані кабельні канали. У цьому випадку ми змогли дуже легко встановити додаткові стельові радіодатчики диму, оскільки до радіомодуля GEZE можна одночасно підключати до 6 пристроїв.

© GEZE GmbH

Збірка комплекту радіосистеми GEZE FA GC 170 для систем фіксації

Комплект радіосистеми GEZE FA GC 170 для систем фіксації можна зібрати вручну за допомогою простих кроків. © GEZE GmbH

Як показує ваша практика, чи достатньо підключення 6 бездротових пристроїв? Чи є необхідність в більшій кількості?

Із мого досвіду, цього завжди було достатньо. Навіть у найскладніших випадках я не думаю, що може з'явитись потреба підключати більше 6 пристроїв — 4 стельових датчиків та 2 вимикачів. Якщо вам колись потрібно було більше пристроїв, у клієнта виникнуть серйозніші проблеми.

Комплект радіосистеми FA GC 170 також дає змогу здійснювати змішаний монтаж як з бездротовим, так і з дротовим підключенням. Чи є у вас досвід роботи з таким монтажем? Якщо так, то як це відбувається?

На одному об'єкті нам потрібно було ввести в експлуатацію стельові датчики для протипожежного захисту. Однак про необхідні кабельні канали, що ведуть до стелі, в планах не згадувалось. Єдині кабельні канали призначалися для ручних вимикачів із спускним механізмом. У цьому випадку чудово стала у пригоді можливість бездротового підключення стельових датчиків до системи фіксації GEZE. Альтернативним варіантом були б трудомісткі роботи з різання та прокладання прихованих кабелів, що вимагало б багато часу та зусиль, а також призвело б до додаткових витрат. Радіосистема дала нам змогу уникнути додаткових витрат. Це приємно здивувало нашого клієнта.

© GEZE GmbH

Налаштування бездротових компонентів комплекту радіосистеми GEZE FA GC 170 для систем фіксації

Попереднє програмування робить налаштування бездротових компонентів простим і зрозумілим. © GEZE GmbH

Чи завжди монтаж FA GC 170 проходив гладко або виникали якісь проблеми?

Наразі жодних проблем не виникало. Стандартний режим дуже легко налаштувати, якщо дотримуватись інструкцій. Коли я вперше встановлював змішану систему з дротовими та бездротовими компонентами, аби розібратися в ній, мені знадобився певний час. Але з цим також легко впоратися. Існує лише один спосіб налаштування, тому неможливо допустити серйозну помилку.

Чи складно підключати та налаштовувати різні бездротові компоненти?

Ні, це зовсім не складно. Попереднє програмування дає змогу легко підключити та налаштувати компоненти: натисніть відповідний вимикач, зачекайте, поки світловий датчик запрацює, і все готово. Наче у книжці-розмальовці.

Оптимальне рішення, що надзвичайно просте в налаштуванні та приходить на порятунок клієнтам, які не хочуть прокладати кабелі або просто не мають можливості це зробити. Але хто взагалі захоче мучатися із кабельними каналами?

Аднан Алкан (Adnan Alcan), молодший менеджер проєктів і спеціаліст зі скла та металургії в Glas Seele
Переможець нагороди German Design Award: радіосистема FA GC 170

Переможець нагороди German Design Award: радіосистема FA GC 170

Як би ви коротко описали радіосистему FA GC 170 для систем фіксації?

Оптимальне рішення, що надзвичайно просте в налаштуванні та приходить на порятунок клієнтам, які не хочуть прокладати кабелі або просто не мають можливості це зробити. Але хто взагалі захоче мучатися із кабельними каналами?

Короткий огляд переваг радіосистеми FA GC 170

  • Бездротове з'єднання стельових датчиків та ручних вимикачів із спускним механізмом з усіма системами фіксації GEZE
  • Не потрібно витрачати час і сили на прокладання кабелів і їх приховування — саме тому радіосистема є ідеальним рішенням для перелічених будівель та дообладнання.
  • Випробувано відповідно до Європейського стандарту систем пожежної сигналізації та сповіщення DIN EN 54-25
  • Загальний сертифікат затвердження типу
  • Низькі вимоги до обслуговування

Щоб зрозуміти, наскільки легко встановити та налаштувати комплект радіосистеми FA GC 170, перегляньте це відео