Конкретні приклади

Бездротові системи фіксації протипожежних дверей GEZE, які використовуються під час реконструкції будівлі

Будівельні роботи, які торкаються історичних будівель, зазвичай також означають складне прокладання кабелів для рішень протипожежного захисту, таких як стельові сигналізатори диму. Ідеальною бездротовою альтернативою є наша унікальна, перевірена на практиці радіосистема FA GC 170 для систем фіксації протипожежних дверей, що вже успішно використовувалася в реконструкції та модернізації головного офісу торговельної асоціації металургійної промисловості в Дортмунді, який зареєстровано як пам’ятку архітектури.

Переваги радіосистеми FA GC 170 для систем фіксації:

 • кабельні лінії до стельових датчиків непотрібні
 • без прокладання окремого кабелю, без пробивання стін
 • просте дообладнання
 • економія зусиль щодо будування та витрат
 • ідеальне рішення для будівель, які зареєстровано як пам’ятки архітектури, та/або якщо структурні зміни практично нездійсненні / небажані
 • Впевнене проектування: зміна концепції протипожежного захисту та зміна типу використання дверей
 • гнучкий дизайн системи для конкретних структурних умов: випробувано відповідно до європейського стандарту DIN EN 54 25 для систем пожежного сповіщення
 • Радіосистема із загальним сертифікатом затвердження типу (DIBt) для систем фіксації GEZE
 • низькі потреби у технічному обслуговуванні: строк служіння батареї становить 5 років

модернізація вілли Gründerzeit, яку зареєстровано як пам’ятку архітектури

Головні офіси торговельної асоціації металургійної промисловості в Дортмунді розташовано в класичній віллі, яку зареєстровано як пам’ятку архітектури. Робота, яку виконано у будівлі з цегли, що нагадує про «добрі старі часи», дуже важлива і охоплює основні важливі теми, з якими зіштовхуються наші сучасні робочі середовища. Будівлю було побудовано в 1894 році у період швидкого промислового зростання у Німеччині. Зі своїм вишуканим фасадом, входом з аркою та еркерним вікном над ним, високими стелями — це була перша «вілла промисловця» у багатому районі Prinz-Friedrich-Karl-Strasse, яку було побудовано близького 1900-го року. Сьогодні цей міський палац є будівлею, яку зареєстровано як пам’ятку архітектури, і в результаті цього вона створює виклики щодо робіт з технічного обслуговування, реконструкції та модернізації.

Покращений комфорт завдяки новим дверним системам та оптимальному протипожежному захисту

Комплект радіосистеми FA GC 170 — ідеальне рішення для пам’яткок архітектури.

Комплект радіосистеми FA GC 170 — ідеальне рішення для пам’яткок архітектури. © Annika Feuss / GEZE GmbH

«Резиденція» торговельної асоціації більше не могла відповідати вимогам сучасних технологій та вимогам щодо використання. Проект реконструкції та модернізації вдихнув нове життя приблизно в 20 кімнат цієї триповерхової офісної будівлі. Техніка для дверей GEZE робить будівлю ще більш «придатною для життя», оскільки вона пропонує користувачам та відвідувачам зручність сучасних дверей і оптимальну безпеку, відповідно до необхідного протипожежного захисту.

Нова концепція протипожежного захисту з автоматичними протипожежними дверима

Оскільки будівля мала використовуватися для нової цілі, реконструкція вимагала переосмислення концепції протипожежної безпеки для аварійних виходів і протипожежних завіс. Для створення необхідного комфорту переміщення та відкритої атмосфери нові протипожежні двері мають залишатися відчиненими з використанням пристроїв фіксації під час роботи вдень, але двері очевидно повинні зачинятися автоматично у випадку надзвичайної ситуації. Усе це можливо завдяки системам фіксації протипожежних дверей: автоматичні системи фіксації дверей утримують протипожежні двері з зачинювачами відкритими до зачинення вручну або до безпечного зачинення через спрацьовування датчика диму в разі пожежі.

Вищий рівень безпеки та комфорт переміщення з натискними штангами для дверей та механізмами фіксації GEZE

Надійний протипожежний захист та безбар’єрний простір для протипожежних перегородок з автоматичними та механічними розпашними дверними системами:

 • відчинені та доступні під час роботи вдень завдяки автоматичним системам фіксації дверей та натискним штангам
 • автоматичне зачинення протипожежних та димозахисних дверей у разі пожежі

Реставрація історичних будівель створює виклики

Комплект радіосистеми FA GC 170 уможливлює гнучкий дизайн системи для особливих умов конструкцій.

Комплект радіосистеми FA GC 170 уможливлює гнучкий дизайн системи для особливих умов конструкцій. © Annika Feuss / GEZE GmbH

Реконструкція скоро підняла питання: як найкраще виконати спеціальні вимоги, які висуваються щодо протипожежних дверей з системами фіксації у цій будівлі, яку зареєстровано як історичну пам’ятку та пам’ятку архітектури? Через високі стелі та через те, що відстань між перемичкою та стелею набагато більше одного метра, додаткові стельові сигналізатори диму були необхідні по обидва боки дверей. За таким сценарієм, зазвичай, додаткові кабельні траси на стелі неминучі. Оператори будівлі, виробники та планувальники дверей таким чином зіштовхнулися з викликом збереження недоторканими історичних стель — деякі з них мають балки.

© GEZE GmbH

Рішення: радіосистема для систем фіксації

Радіосистема GEZE FA GC 170 має велику перевагу, яка полягає у відсутності необхідності в будь-яких додаткових кабелях. Кабельні з’єднання між встановленими на перемичці та на стелі датчиками та/або кнопками для ручного розмикання сигналу є непотрібними, що значно полегшує встановлення, модифікацію та реконструкцію.

Просте встановлення радіосистем для систем фіксації

GEZE Service було легко встановити на стелі додаткові пожежні датчики, які необхідні для протипожежного захисту. Усі компоненти радіосистеми FA GC 170 для систем фіксації протипожежних дверей було під’єднано до існуючої системи зачинювачів дверей через радіомодуль. Тому FA GC 170 є оптимальним рішенням для модифікації: стельові сигналізатори диму та тригерні механізми також можна під’єднати без кабелів до радіомодуля на встановлених на перемичці детекторах інших зачинювачів протипожежних дверей в будівлі без необхідності проведення дорогих робіт з прокладання кабелів.

Перейти до Wireless KIT FA GC 170

Монтаж протипожежних дверей не міг бути ще простішим або швидшим. Вони також повинні бути доступними та утримуватися відчиненими за необхідності. Бездротові системи фіксації протипожежних дверей GEZE означали, що не потрібно було пробивати стіни для кабелів до додаткових стельових сигналізаторів диму, які потрібні для високих стель. Ми змогли зберегти конструкцію будівлі, яку зареєстровано як пам’ятку архітектури, непошкодженою, використовували безпечну та затверджену систему, а також заощадили зусилля та кошти.

Герхард Кемпфер (Gerhard Kämper), штатний технік і співорганізатор реконструкції

Випробувані відповідно до DІN радіосистеми із загальним сертифікатом затвердження типу

Радіосистема FA GC 170 для систем фіксації протипожежних дверей

Радіосистема FA GC 170 для систем фіксації протипожежних дверей

Ми пропонуємо унікальні рішення для систем фіксації протипожежних дверей з бездротовими компонентами, випробуваними відповідно до європейського стандарту DIN EN 54 25 для систем пожежного сповіщення. Завдяки інноваційним радіосистемам GEZE із загальним сертифікатом затвердження типу (DIBt) для систем фіксації протипожежних дверей можна було уникнути альтернативних системних рішень і системних рішень, які не відповідали інструкціям та дозволам, а також додаткових дорогих та тривалих процесів узгоджень та отримання дозволів, пов’язаних з проектом.

Радіосистема FA GC 170 для зачинювачів протипожежних дверей гарантує:

 • випробування відповідно до європейського стандарту DIN EN 54 25 для систем пожежного оповіщення
 • радіосистема із загальним сертифікатом затвердження типу (DIBt) для систем фіксації протипожежних дверей GEZE
 • низькі витрати на технічне обслуговування завдяки тривалому строку служіння батарей, що становить вісім років

Індивідуальні концепції сервісу для систем зачинювачів та протипожежного захисту

Існує одна ключова річ, яка означала, що ми в GEZE змогли зробити великий внесок у забезпечення оптимальних рішень щодо зачинювачів для систем протипожежного та димового захисту — це підтримка постійного контакту з нашими клієнтами та партнерами. Ми проводимо безперервні обговорення з ними про виклики наступних та майбутніх проектів так, щоб ми могли внести свої знання та досвід щодо різних типів будівель та типів використань із самого початку — і тим самим забезпечити найкраще рішення.

Спільна робота для об’єднання досвіду з метою розробки оптимальних рішень

Ми передбачили всі види робіт ійе на початковї стадії проекту. Це забезпечило те, що не пройшли повз увагу вимоги чи проблеми, не була проігнорована жодна надихаюча ідея, і процеси змогли піти пліч-о-пліч в ефективній мережі. Для цієї історичної будівлі з її специфічними обставинами ми працювали з експертами у сфері дверей Dömer Metallbau GmbH з Нордвальде для впровадження механічних та автоматичних протипожежних дверей та радіосистеми системи фіксації протипожежних дверей з бездротовими датчиками.

Комплексне обслуговування для дверних систем від GEZE

Наш сервіс не завершується доставкою радіосистем: ми надаємо підтримку щодо наших зручних протипожежних дверей та пристроїв фіксації дверей впродовж усього строку служіння зі спеціалізованим сервісом і технічним обслуговуванням усіх компонентів.

GEZE пропонує свій «вичерпний простий пакет» для всіх систем зачинювачів, який включає

 • постійно високу доступність
 • надійну безпечну роботу
 • збереження цінності та збільшений строк служіння

Вироби GEZE на «віллі промисловця» в Дортмунді

 • Механічні та автоматичні розпашні двері з датчиком диму (вбудований та непомітний): зачинювач дверей TS 5000 та системи управління розпашних дверей Slimdrive EMD-F/R
 • Радіосистема FA GC 170 — елементів на кожні двері: 1 радіомодуль GC 171 для бездротового зв’язку та 2 стельові радіодатчики диму GC 172