Конкретні приклади

Карусельні двері та протипожежна профілактика в ÖAMTC, Відень

Новий головний офіс австрійського автомобільного, мотоциклетного та туристичного клубу ÖAMTC у Відні є символом мобільності та безпеки. Будівля пропонує щоденну ефективність та швидку комунікацію, реалізовану за допомогою сучасної техніки від GEZE. Карусельні двері, протипожежні двері та автоматичні склопіднімачі забезпечують рівномірність потоку людей, природну вентиляцію та протипожежну профілактику.

Прозорий та відкритий — Центр мобільності ÖAMTC у Відні

Яскрава та безбар’єрна, з сучасними карусельними дверима від GEZE. Фото: Зігрід Раухдоблер (Sigrid Rauchdobler) для GEZE GmbH

Яскрава та безбар’єрна, з сучасними карусельними дверима від GEZE. © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Мобільність і швидкість є джерелом натхнення для архітектури вражаючого нового головного офісу австрійського автомобільного, мотоциклетного та туристичного клубу ÖAMTC. Нову будівлю вартістю 76 мільйонів євро розташовано на одній з найважливіших осей трафіка Відня — південно-східній прямій міської автостради A23.

Віденські архітектори Pichler & Traupmann реалізували ідею у вигнутій, круглій та зіркоподібній архітектурі з відкритими та прозорими сполученнями приміщень. Усі ключові зони розміщено навколо вертикальної осі. Важливість швидкої взаємодії та обміну між зонами можна також побачити у центральному прозорому атріумі з його круговими балюстрадами, які зміщено одна відносно одної та направлено догори.

Привабливий елемент та «хаб» у фойє — карусельні двері від GEZE

Автоматичні системи карусельних дверей серії TSA 325 NT у Центрі мобільності ÖAMTC, Відень. Фото: Зігрід Раухдоблер (Sigrid Rauchdobler) для GEZE GmbH

Автоматичні системи карусельних дверей серії TSA 325 NT у Центрі мобільності ÖAMTC, Відень. © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Карусельні двері GEZE на головному та боковому входах з’єднують внутрішню та зовнішню частини і забезпечують естетичну послідовність скляного фасаду. Розпашні двері зі своїми боковими частинами, монтованими з великою увагою, та стулками створюють ефект привітності, яскравості та прозорості. Скляні кути карусельних дверей закриваються тонкими алюмінієвими профілями. Високоякісна фінішна обробка профілю із заокругленими краями вносить нотку елегантності.

Зручний клімат та тихе середовище завдяки ізоляції карусельних дверей

Карусельні двері виконують функцію не лише вхідних дверей для персоналу, вони також відділяють внутрішню частину від зовнішнього клімату. Протяги залишаються зовні. Блок повітряної завіси, встановлений у канопе, забезпечує додатковий захист від холодного припливного повітря. Через ізоляційний ефект карусельних дверей фоновий шум від автостради також залишається зовні, що є бажаним, адже входи розташовано на однаковій висоті з проїжджою частиною.

Карусельні двері забезпечують комфорт переміщення та безпеку

Члени, відвідувачі та працівники Центру мобільності ÖAMTC мають, звичайно, користуватися перевагами комфорту переміщення, коли приходять та йдуть. Карусельні двері від GEZE є оптимальним рішенням. Вибрані напівавтоматичні карусельні двері TSA 325 NT використовують пристрій автоматичного позиціонування для повернення стулки в початкову позицію після входу таким чином, щоб можна було прийняти наступного «пасажира».

Стандарти безпеки для карусельних дверей GEZE є високими: контакт із закриваючими краями ініціює аварійне гальмо та запобігає потраплянню рук або об’єктів між стінками барабана та боковими стулками. Автоматичне обмеження швидкості відчинення дверних стулок гарантує безпеку при вході до нового Центру ÖAMTC.

Протипожежний захист та універсальний доступ в одному рішенні — зачинювачі дверей від GEZE

З інтелектуальними системами вікон для протипожежної профілактики (SHE) від GEZE. Фото: Зігрід Раухдоблер (Sigrid Rauchdobler) для GEZE GmbH

З інтелектуальними системами вікон для протипожежної профілактики (SHE) від GEZE. © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Сучасна техніка зачинювачів дверей забезпечує протипожежну профілактику для дверей безбар’єрних аварійних та евакуаційних виходів на поверхах. Тип зачинювачів з електричним приводом GEZE TS 5000 EFS, наприклад, дозволяє персоналу проходити через двері без необхідності докладати великих зусиль для їхнього відчинення або зачинення. Функція комфортної фіксації дозволяє зупиняти двері у кінці області вільного ходу. Функція фіксації дверей запобігає неконтрольованому зачиненню дверей, причиною якого може бути протяг, і не дає їм залишитися зупиненими у приміщенні.

Протипожежні двері з функцією вільного ходу та функцією комфортної фіксації завдяки технології зачинювачів дверей GEZE. Фото: Зігрід Раухдоблер (Sigrid Rauchdobler) для GEZE GmbH

Протипожежні двері з функцією вільного ходу та функцією комфортної фіксації завдяки технології зачинювачів дверей GEZE. © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Важливо для протипожежного захисту: двері зачиняються автоматично у разі пожежі. Після розблокування двері завжди безпечно зачиняються. Зачинювачі дверей можна налаштовувати по-різному до найвищого значення сили зачинення EN 6 та використовувати на одно- та двостулкових протипожежних та димозахисних дверях.

Зачинювачі дверей GEZE TS 5000 ISM з функціями вільного ходу та комфортної фіксації забезпечують зачинення обох стулок асиметричних двостулкових протипожежних дверей у правильній послідовності. Вбудоване регулювання порядку зачинення утримує рухому стулку відчиненою до зачинення стаціонарних стулок для забезпечення безпечного зачинення дверей у разі пожежі. Версія TS 5000 E-ISM також пропонує функцію електромеханічної фіксації у ковзаючій тязі, так що фіксацію цих дверей можна плавно регулювати.

Природна вентиляція: автоматичні вікна з інтелектуальними приводами

Найвищим пріоритетом є підтримання аварійних та евакуаційних виходів без диму. Це гарантує, що кожен може отримати доступ до безпечних зон максимально швидко у разі небезпеки. Системи димо- та тепловідведення (SHE) від GEZE удвічі корисніші у великому випробувальному цеху: їхня тягова потужність забезпечує надійне та безпечне витягування диму в разі пожежі, а також щоденну вентиляцію.

Ланцюгові приводи Powerchain synchro відчиняють великі вікна цеху з великою силою та ходом до 80 сантиметрів. У разі пожежі вікно автоматично повністю відчиняється менш як за 60 секунд. Вбудований блок управління полегшує комбінування віконних приводів і забезпечує послідовне та безпечне відчинення та зачинення вікон, а також синхронізацію до трьох приводів.

Приводи Powerchain з серії GEZE IQ windowdrive є «інтелектуальними». Їх можна інтегрувати в системи будівлі KNX для природної вентиляції як прямих користувачів шини.

Системи GEZE SHE 110 із штоковими приводами в тандемній версії є оптимальним рішенням для великих мансардних вікон у залі для випробувань. Системи віконних приводів є комбінацією штокового привода IQ windowdrive E 250, змонтованого на дверній стулці, та механічної консолі з функцією блокування. Коли необхідно витягнути дим і тепло, важкі та великі стулки вікон у Центрі мобільності ÖAMTC забезпечують максимальну ширину відчинення всього за одну хвилину, таким чином покращуючи протипожежний захист.

Внесок GEZE у мобільність в ÖAMTC у Ердберзі, Відень:

  • Експертні знання щодо будівель: індивідуальні рішення у співпраці з усіма залученими до будівництва сторонами для удосконалення операційних процесів — від роботи з потоками відвідувачів до оптимального забезпечення громадського харчування в кафетерії
  • Зовнішній вигляд і дизайн: інтеграція дверних і віконних систем для гармонійної естетики
  • Карусельні двері з лінійки виробів GEZE TSA 325 NT, які відповідають естетиці скла фасаду
  • Безбар’єрні протипожежні двері як протипожежна профілактика
  • Інтелектуальні віконні системи та автоматичні склопіднімачі для протипожежної профілактики та природної вентиляції