Дверні системи GEZE забезпечують кращу енергоефективність у проєкті з раціонального використання ресурсів Green Pea

Екологічні будівлі створені для збереження екосистеми та навколишнього середовища, а також приносять користь людям і суспільству. Гарним прикладом є екологічний центр Green Pea в Турині Тут поєднуються раціональне споживання ресурсів й екологічна архітектура, спланована до найдрібніших деталей. Дверні системи GEZE забезпечують у будівлі покращену енергоефективність і в такий спосіб ідеально вписуються у вимогливу архітектурну концепцію екологічної будівлі.

Проєкт із раціонального використання ресурсів Green Pea в Турині

Інтелектуальні дверні системи, як-от Slimdrive SLT-FR, зменшують споживання тепла будівлею.

Інтелектуальні дверні системи, як-от Slimdrive SLT-FR, зменшують споживання тепла будівлею. © GEZE GmbH

У грудні 2020 року будівлю Green Pea в Турині було відкрито як перший у світі спеціалізований торговий центр, повністю присвячений екологічному розвитку. На п’яти поверхах розташовано 66 магазинів, музей, три ресторани, басейн, спа-центр і креативний клуб — загалом сто партнерів, які є прибічниками раціонального використання ресурсів. 

Девіз: поважайте природу — насолоджуйтеся підтримуючи екологію

Навіть назва Green Pea (зелений горох) є декларованим маніфестом: маленька бобова рослина є символом поваги, кругла, як земля, і така ж зелена, якими мають бути наші дії. Green Pea — це заклик поводитися з повагою та запрошення до раціонального споживання.

Будівлі, орієнтовані на майбутнє

Екологічна будівля Green Pea розташована поруч із всесвітньо відомим магазином повільної їжі Eataly та колишньою фабрикою Fiat Lingotto, яка була капітально реконструйована після закриття та перетворена на сучасний багатофункціональний центр. Так зелене будівництво знаходиться в чудовій компанії, коли йдеться про орієнтовану на майбутнє й унікальну архітектуру. 
 

Екологічна архітектура

Вестибюль на кожному поверсі оснащено автоматичними телескопічними розсувними дверима Slimdrive SLT-FR.

Вестибюль на кожному поверсі оснащено автоматичними телескопічними розсувними дверима Slimdrive SLT-FR. © GEZE GmbH

Раціональне споживання ресурсів завдяки фотоелектричним і сонячним панелям, використанню енергії вітру та систем рекуперації кінетичної енергії.

Раціональне споживання ресурсів завдяки фотоелектричним і сонячним панелям, використанню енергії вітру та систем рекуперації кінетичної енергії. © GEZE GmbH

Будівля Green Pea займає площу 15 000 квадратних метрів і спроєктована з дотриманням принципів екологічності в кожній деталі. Будівля, спроєктована архітекторами Крістіаною Катіно (Cristiana Catino, ACC Naturale Architettura) і Карло Грометто (Carlo Grometto, Negozio Blu Architetti Associati), схожа на живий організм: розроблений, щоб дати людям змогу дихати та своєю красою проілюструвати важливість екологічнішого способу життя. Цьому також сприяють 2 000 дерев, рослин і кущів, які оточують будівлю: вони пропонують людям зелений простір для відпочинку, а також компенсують викиди парникових газів.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЗЕЛЕНЕ БУДІВНИЦТВО

Відновлювана енергія зберігає природні ресурси

Концепція екологічності центру також вражає з технічної точки зору. Наприклад, у будинку використовуються такі відновлюваної джерела енергії, як геотермальні свердловини, фотоелектричні та сонячні панелі, енергія вітру та системи рекуперації кінетичної енергії. Це зменшує потребу у викопному паливі та зберігає природні ресурси.

Ми пишаємося тим, що робимо внесок у досягнення амбітних цілей раціонального використання ресурсів за допомогою наших енергоефективних й орієнтованих на дизайн рішень.

Джулія Канту (Giulia Cantù), менеджер із попереднього продажу та маркетингу компанії GEZE в Італії
Slimdrive SLT-FR від компанії GEZE на автоматичних телескопічних розсувних дверях будівлі Green Pea.

Slimdrive SLT-FR від компанії GEZE на автоматичних телескопічних розсувних дверях будівлі Green Pea. © GEZE GmbH

Зменшення витрат на опалення та підвищення енергоефективності

На додаток до використання відновлюваних джерел енергії, енергоефективність відіграє ключову роль у концепції екологічності будівлі. Адже що менше споживання енергії для опалення, освітлення та техніки будівлі, то менше викидів CO2.

Інтелектуальні дверні системи зменшують втрати тепла

Щоб зменшити споживання енергії будівлею, можна вжити різноманітних заходів — від теплоізоляції фасаду до застосування техніки для дверей. Саме тому вестибюлі на кожному поверсі будинку Green Pea оснащено двома автоматичними телескопічними розсувними дверима Slimdrive SLT-FR. Завдяки вузькій конструкції та низькій загальній висоті їх можна використовувати в обмеженому просторі з невеликою шириною відкриття чи невеликим простором біля дверного отвору, як у разі сходів у Green Pea. Особливість: у поєднанні з монтованими з великою увагою системами профілів зі склом ISO дверні системи не тільки забезпечують безпеку аварійних та евакуаційних виходів, але й суттєво зменшують необхідну енергію для опалення — завдяки цьому зменшуються витрати на опалення та зберігається викопне паливо.
 

Інші переваги дверних систем Slimdrive SLT-FR:

  • Заввишки всього 7 см, тому ідеально пасують для використання в надзвичайно вузьких скляних фасадах і цільноскляних конструкціях (IGG)
  • Завдяки функції шляхів евакуації з резервним приводом пасують для аварійних та евакуаційних виходів
  • Велика ширина відкриття від 1 000 мм до 3 600 мм завдяки двом паралельним профілям направляючих шин
  • Зносостійкий привод постійного струму з надзвичайно плавним ходом
  • Можливість інтеграції в систему техніки управління будівлею (GLT) через шину CAN
ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО АВТОМАТИЗАЦІЮ БУДІВЛІ