Конкретні приклади

Безпека будівлі з найвищими очікуваннями щодо дизайну: GEZE у будівлі адміністрації Леонберга

Між старою частиною і «новим центром» Леонберга, нова будівля адміністрації є тепер новою прикрасою живого міста. GEZE підтримала безпеку та безбар’єрний простір у відкритій і сучасній будівлі адміністрації унікальними протипожежними дверима та інноваційною технікою для дверей.

сучасні рішення щодо дверей та вікон для будівлі адміністрації

Розташована в центрі будівля адміністрації Леонберга є тепер просторою новою будівлею із трьома відкритими сторонами, площею 9900 м² корисного простору для громадян та більш як 200 співробітників міської адміністрації.

Розташований у центрі зеленої, подібної до парку зони, комплекс будівель втілює живі традиції й високу якість життя. Сучасна будівля адміністрації, яка суворо підтримувалася відповідно до планів архітектурної компанії Schaller, об’єднує безбар’єрний простір, підвищений рівень безпеки будівлі та сталу енергетичну концепцію.

GEZE надавала консультаційний супровід проекту від етапів планування до завершення, та надала сучасну техніку для дверей і вікон, яка підтримує привітну, прозору атмосферу будівлі адміністрації.

GEZE імплементує концепцію «безбар’єрного простору»

Атріум із великим скляним дахом утворює центр шестиповерхового комплексу будівель. На першому поверсі знаходяться: головне фойє, розділений зал засідань ради, приміщення парламентських фракцій, кафетерій та вихід до верхніх поверхів у стилі галереї з офісами ради та точками зустрічі з громадянами.

GEZE розробила всеохоплюючу концепцію для безбар’єрного використання будівлі адміністрації Леонберга. Це надало архітекторам бюро Schaller і генеральному підряднику — будівельній компанії Wolff & Müller — важливу основу для планування. Звичайно, окрім економічних складових, до уваги також було взято об’єднання безбар’єрного простору з вимогами протипожежного захисту й надання доступу до маршрутів евакуації.

Приводи розпашних стулок Powerturn: функціональна свобода в оформленні

Системи розпашних дверей GEZE об’єднують пожежну безпеку й безбар’єрний простір у зоні входу. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

розпашні двері у зоні входу будівлі адміністрації Леонберга. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Автоматичні системи розпашних дверей з інноваційними приводами GEZE Powerturn використовуються у всій будівлі — навіть на двох двостулкових розпашних дверях у вестибюлі головного входу.

Потужний дверний привод точно рухає важку рухому стулку, що забезпечує безбар’єрний доступ до фойє та зони прийому. Їхня унікальна функція «Smart swing» дозволяє кожному відчиняти їх вручну, не докладаючи зайвих зусиль. Повністю відчинені розпашні двері також функціонують як аварійні виходи і отвори для подачі повітря у разі пожежі.

Безбар’єрний простір із суворими вимогами щодо безпеки будівлі

Скляні розпашні двері до залу засідань ради. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Безбар’єрний фасадний вхід як двері для локалізації пожежі © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Вестибюль поруч з кафетерієм функціонує як другий фасадний вхід. Зовнішні двостулкові двері вестибюля було оснащено приводом розпашної стулки Powerturn у варіанті IS/TS, який автоматично відчиняє рухому стулку.

Стаціонарна стулка утримується зачиненою за допомогою зачинювача дверей TS 5000. Внутрішні одностулкові двері вестибюля було розроблено як протипожежні двері та оснащено приводом Powerturn F/R з вбудованим датчиком диму. «Тонке» вбудоване рішення ідеально підходить для обмежених просторів. Із зовнішньої сторони безбар’єрний вхід до вестибюля забезпечується радарним датчиком руху. Поза звичайним режимом роботи двері автоматично відчиняються через програмний перемикач на стійці рецепції.

Третій фасадний вхід знаходиться у великому розділеному залі засідань ради на першому поверсі. Двоє двостулкових дверей протипожежної зони та двері аварійного виходу з приводами розпашних стулок Powerturn F/R-IS/TS об’єднують безпеку, безбар’єрний комфорт та сучасну дверну естетику. Рухому стулку для кожних дверей було автоматизовано. Вбудоване регулювання порядку закривання зачиняє протипожежні двері в правильному порядку після кожного відчинення, захищаючи захисний протипожежний бар’єр.

Відчинення, зафіксована позиція та самостійне зачинення

До залу засідань ради можна потрапити з фойє через двоє двостулкових протипожежних дверей з приводами розпашних стулок Powerturn F/R-IS/TS. Управління ними здійснюється через ліктьовий вимикач; вони самостійно зачиняються у разі пожежі.

Третій вхід до залу засідань ради є компактною двостулковою системою з системою фіксації із зачинювачами дверей TS 5000 R-ISM, які пропонують багатофункціональну зручність:

  • Тривалий час утримання у відкритій позиції за необхідності
  • Функція вільного ходу для відчинення з мінімальним зусиллям
  • Функція комфортної фіксації блокує дверну стулку наприкінці області вільного ходу
  • Самостійне зачинення у разі пожежі
     

Ті ж дверні рішення було обрано для одностулкових розпашних дверей до приміщень парламентських фракцій. Крім того, два аварійні виходи, які обладнано дверними зачинювачами TS 5000, ведуть назовні.

Інтелектуальна система димо- та тепловідведення — зі зручною вентиляцією

Мережева безпека будівлі: центр управління системи димо- та тепловідведення (RWA) GEZE. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Мережева безпека будівлі: центр управління системи димо- та тепловідведення (RWA) GEZE

Щоб гарантувати кероване витягування диму у разі пожежі, вікна під стелею залу засідань ради було автоматизовано синхронізованими приводами Slimchain. Сонцезахисна шторка одразу втягується, і вікно відчиняється приводом склопідйомника у разі сигналу тривоги від сигналізатора диму або ручного сигналізатора.

Усі компоненти системи димо- та тепловідведення (RWA), кнопки, сигналізатори диму та датчики об’єднуються в мережу через центральну шину MBZ 300 RWA. Блок управління з можливістю гнучкого конфігурування виконує моніторинг та співкоординує функціонування системи димо- та тепловідведення (RWA), а також захищає своє джерело нормального та аварійного живлення. Завдяки з’єднанню з системою будівлі KNX будівельника, система димо- та тепловідведення (RWA) також забезпечує зручну щоденну вентиляцію, а також безпеку будівлі.

Приводи GEZE RWA: свіже повітря — захищений аварійний вихід

Верхні фрамуги в атріумі, які автоматизовано приводами Slimchain, також забезпечують внутрішні міні-кухні на кожному поверсі та коридори свіжим повітрям за нормальних умов. Якщо виникає пожежа, верхні фрамуги оддразу закриваються, так що дим і тепло не потрапляють на рівні. Водночас, синхронізовані ланцюгові приводи Powerchain відчиняють декілька великих фасадних вікон на першому поверсі, щоб забезпечити надходження потоків свіжого повітря ззовні. Синхронізовані блоки живлення забезпечують максимальне відчинення вікна за менш як 60 секунд.

Безбар’єрний простір плюс пожежна безпека із системами розпашних дверей GEZE

Головний вхід до кафетерію було створено як протипожежні двері з приводами Powerturn F/R і кнопками відчинення з обох боків. До кафетерію можна дістатися із задньої частини ліфта через систему фіксації із зачинювачами дверей GEZE TS 5000 R. Об’єднана з іншою системою фіксації як вхід до проходу в ніші з вендинговими апаратами для продажу снеків та напоїв безпосередньо перед кафетерієм, ресторанна зона забезпечує безбар’єрну внутрішню область, захищену від пожежі.

Зручний і безпечний доступ до верхніх поверхів

До верхніх поверхів можна дістатися з ліфта через одностулкові розпашні двері, які оснащено приводами GEZE Powerturn F/R. Кнопки відчинення з обох боків дверей забезпечують комфорт переміщення. Поза звичайним режимом роботи поверхові двері відчиняються тільки через центральну авторизацію після натискання на дзвінок. Протипожежні двері можна легко відчинити із середини завдяки функції «Smart swing». Безпечне зачинення дверей також гарантується у всіх випадках.

Одно- та двостулкові системи фіксації з зачинювачами дверей TS 5000 R або R-ISM знаходяться на самих поверхах як двері протипожежної зони. Двостулкові протипожежні двері на шляху евакуації до сходової клітки також відчиняються без перешкод завдяки зачинювачу дверей GEZE TS 5000 ECline, який неодноразово було відзначено нагородами.

Вироби GEZE у новій будівлі адміністрації Леонберга