Конкретні приклади

«Архітектура, яка зцілює»: безбар’єрний простір у центральній лікарні міста

Центральна лікарня міста Штутгарт, відкрита в 2014 році, є одним з найбільших центрів педіатрії, здоров’я підлітків та гінекології у Німеччині. GEZE елегантно виконала високі вимоги щодо безбар’єрного простору, протипожежної профілактики і зручності для користувачів своєю сучасною технікою для дверей та безпеки.

Унікальний дизайн лікарні

Новий комплекс лікарні включає 12 окремих клінік, міжгалузеве відділення швидкої допомоги, численні амбулаторні клініки та 385 ліжок. Відповідно до концепції «архітектура, яка зцілює», штутгартські компанії SFP Architekten GmbH та HPP Laage & Partner під час проектування будівлі сфокусувалися на першокласних умовах для медичного обслуговування та на добробуті пацієнтів. З-поміж іншого, GEZE виконала суворі вимоги щодо функціонування лікарні з безбар’єрними дверними системами та комплексними рішеннями щодо пожежної безпеки.

Безпека та функціональність завдяки техніці для дверей GEZE

Доступні входи: системи розпашних дверей Slimdrive EMD відчиняються ліктьовим вимикачем або датчиками руху. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Одностулкові скляні розпашні двері у зоні лікарні © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Безбар’єрний простір, безконтактне відчинення, протипожежна профілактика, надання доступу до маршрутів евакуації, контроль доступу, сучасний і послідовний дизайн — двері лікарні повинні відповідати всім цим вимогам. З використанням гнучких системних рішень GEZE, ці вимоги було виконано на більш як 100 автоматичних одностулкових і двостулкових розпашних дверях в зоні входу лікарні та всередині неї.

Системи розсувних дверей Slimdrive SL NT в зоні входу

Система автоматичних двостулкових розсувних дверей з’єднує зовнішні споруди та просторе фойє нової лікарні, що створює яскраву, привітну атмосферу. Прохід майже три метри завширшки, елегантні дверні профілі та приводи Slimdrive SL NT-FR, вбудовані в стелю, об’єднують безбар’єрний простір із захистом маршрутів евакуації та прозорістю. Двостулкові двері справляються з великою кількістю користувачів тихо, потужно та точно, зі значенням часу утримання у відкритій позиції, яке автоматично налаштовується відповідно до кількості людей, які проходять через них. Вбудований у металеву колонку управління, дверний програмний перемикач і сам став елементом дизайну.

Безбар’єрний простір із системами розпашних дверей Slimdrive-EMD

Одностулкові розпашні двері Slimdrive-EMD, які відчиняються автоматично через датчик руху, розміщено майже у всіх зонах лікарні. Альтернативно, передбачена можливість активації розпашних дверей ліктьовим вимикачем, на випадок транспортування пацієнтів у інвалідних кріслах або ліжках. Датчик, який здійснює моніторинг, зупиняє двері, коли людина перебуває в області оберту. Функція «Push & Go», яку можна увімкнути або вимкнути, пропонує додаткову зручність та дозволяє активувати дверний привод коротким натисканням на дверну стулку.

Двостулкові розпашні двері забезпечують протипожежну профілактику

Вбудовані у системи пожежного сповіщення, системи двостулкових розпашних дверей з приводами Slimdrive EMD-F/R-IS функціонують як аварійні виходи. Із приводами Slimdrive EMD inverse вони функціонують як отвори для природного відведення диму та тепла під час пожежі. Якщо реєструється пожежа, команда тривоги від системи пожежної сигналізації також ініціює розблокування елементів управління аварійними дверима TZ 320 так, що двері відчиняються автоматично. Якщо відбувається збій живлення, інверсивна функція приводів забезпечує автоматичне відчинення та утримування у відчиненій позиції.

Управління доступом для пологового відділення

Одностулкові розпашні двері зі Slimdrive EMD-f/r на вході до пологового відділення об’єднують комфорт переміщення, управління доступом, надання доступу до маршрутів евакуації в обох напрямах і протипожежну профілактику.

Управління дверима можна налаштувати на «автоматичний режим» або нічну експлуатацію, яка надає доступ до пологового відділення тільки уповноваженим особам. У разі небезпеки, швидка евакуація можлива у будь-який час із одночасною ініціацією тривоги.

Двостулкові механічні протипожежні двері. Фото: Юрген Полак (Jürgen Pollak) для GEZE GmbH

Комфорт і безпека: протипожежні двері зачиняються автоматично у разі небезпеки. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Системи фіксації GEZE у дизайні для протипожежних дверей

Системи фіксації, які використовуються для утримання одно- та двостулкових механічних дверей протипожежної зони відчиненими електромеханічно, використовуються майже у всіх відділеннях. Системи фіксації компактно та акуратно вбудовано в рішення за допомогою зачинювачів TS 5000 з суцільною системою ковзаючої тяги R-ISM, які гарантують, що протипожежні двері надійно зачиняться у разі небезпеки.

Системи фіксації також оснащено елементами керування аварійними виходами TZ 320 на аварійних та евакуаційних виходах; джерело живлення до електрозамка можна від’єднати за допомогою аварійної кнопки, яка дозволяє відчинити аварійний вихід для всіх. Візуальна та акустична сигналізація, яка ініціюється натисканням аварійної кнопки, ускладнює зловживання системою.

Безпека та гігієна з інтелектуальними аксесуарами для розпашних дверей

Шарнірні підшипники GEZE, змонтовані на дверній рамі та ковзаючих тягах T-Stop, встановлено майже у всіх палатах пацієнтів. Система з інтегрованим обмежувачем відчинення запобігає «зіткненню» дверей до ванної кімнати та дверей до сусідніх кімнат, і робить підлогові буфери зайвими. Розумне рішення підвищує комфорт для користувачів і полегшує підтримання гігієни в приміщеннях, оскільки підлогу можна чистити без жодних перешкод.

Вироби GEZE у центральній лікарні міста

  • Системи розсувних дверей Slimdrive SL NT
  • Вбудовані приводи Slimdrive SL NT-FR
  • Розпашні двері Slimdrive EMD
  • Привод Slimdrive EMD F/R-IS
  • Привод Slimdrive EMD inverse
  • Управління дверима аварійного виходу TZ 320
  • Зачинювач дверей TS 5000 з ковзаючою тягою R-ISM
  • Шарнірний підшипник GEZE, змонтований на рамі, та ковзаюча тяга T-Stop