Правильне налаштування зачинювача дверей від компанії GEZE — це треба знати!

Протипожежний захист, безбар’єрний простір або комфорт — зачинювачі дверей мають відповідати багатьом вимогам. Для того щоб всі ці функції виконувалися надійно, безпечно та довгостроково, необхідне професійне встановлення, налаштування й обслуговування зачинювачів дверей. Тут виконувачі робіт дізнаються, на що варто звертати увагу під час професійного монтажу і яких параметрів необхідно дотримуватися, щоб гарантувати комфорт переміщення та безпеку.

Огляд найважливіших параметрів зачинювачів дверей

Інфографіка, регулювання швидкості зачинення

Регулювання швидкості зачинення: вліво (заєць) — швидше, вправо (равлик) — повільніше.

Основні функції зачинювача дверей, які можна налаштувати індивідуально: 

  • сила закривання чи розмір зачинювача дверей, 
  • швидкість зачинення, 
  • кінцеве дотискання, 
  • демпфування відкриття і 
  • затримка закривання.
Параметри налаштування

Більш докладно про параметри налаштування

Варіанти налаштувань залежать від моделі. Тут ми рекомендуємо ознайомитися з офіційними рекомендаціями щодо налаштування зачинювачів дверей від компанії GEZE. 

Завантажити варіанти монтажу зачинювачів дверей верхнього розташування (PDF | 3,11 MB)

Сила закривання — це зусилля, з яким зачинювач діє на дверне полотно, щоб зачинити двері. Сила закривання (також звана величиною закривання) залежить від ширини стулки дверей, що зачиняються. Це означає, що на першому етапі необхідно визначити ширину стулки, яка відповідно до стандарту DIN EN 1154 потребує певної сили закривання зачинювача. Крім того, подальші структурні умови можуть означати, що потрібно встановити більшу силу закривання. Це стосується, зокрема, висоти та ваги дверей або місцевих умов, таких як сила вітру.

Сила закривання зачинювача дверей описується класом EN. Клас EN 1 використовується для дверей із невеликою шириною стулки чи полотна та невеликою вагою, наприклад для дверей всередині житлового будинку. Для зовнішніх дверей зазвичай потрібна більша сила закривання. На протипожежних дверях має бути встановлена мінімальна сила закривання EN 3. Зачинювачі для протипожежних та димозахисних дверей схвалені для використання з дверним полотном максимальної ширини 1600 мм (EN 7).

Сила закривання регулюється за допомогою одного регулюючого болта на зачинювачі. Відповідне числове значення EN вказано на індикації сили закривання.

Швидкість зачинення контролює швидкість, з якою зачинювач закриває двері. 

Швидкість зачинення не повинна бути занадто високою, щоб двері не зачинилися перед обличчям людини. Вона також не має бути занадто низькою, щоб насамперед двері надійно закривалися. Тому налаштувати її необхідно так, щоб двері закривалися з відкритого на 90° положення за 5–7 секунд. Особливо в таких будівлях, як багатоквартирні будинки чи офісні будівлі, відчинені двері можуть становити загрозу безпеці, надаючи доступ стороннім особам. У багатьох ситуаціях двері в закритому положенні також допомагають економити енергію.
 

За допомогою так званого кінцевого дотискання можна налаштувати, наскільки сильно двері зачиняються в замок. Це означає, що рух дверей прискорюється в діапазоні останніх кількох градусів перед закриттям, щоб подолати опір закриття, наприклад тертя ущільнення дверей. Це може гарантувати, що двері надійно ввійдуть у замок.

Якщо кінцеве дотискання занадто сильне, двері зазвичай зачиняються з гуркотом. Якщо, з іншого боку, налаштовано занадто слабке дотискання, двері можуть більше не закриватися повністю самостійно. 

Демпфування відкриття — це робота амортизатора, який запобігає занадто різкому відкриванню дверей. Наприклад, для захисту людей, елементів дверей, прилеглих стін чи навіть об’єктів за дверима.

Так демпфування відкриття зменшує швидкість дверей, які з силою відкриваються. Однак демпфування не може замінити окреме обмеження кута відкриття, наприклад встановлення дверного буфера чи інші конструктивні заходи для дверей, які відкриваються назовні та піддаються впливу вітру. Примітка. Клапан не варто відкривати занадто далеко, оскільки це може призвести до витікання гідравлічної рідини.

Затримка закривання зменшує швидкість зачинення дверей. Таким чином, наприклад, люди з багажем, люди з допоміжними засобами пересування чи іншими обмеженнями мають достатньо часу, щоб пройти через зону дверей.

Зачинювачі

Знайдіть правильний зачинювач дверей для себе

У нашому портфоліо представлений широкий асортимент зачинювачів дверей, які підходять для різних ситуацій монтажу та пропонують безліч індивідуальних налаштувань. Лінійка зачинювачів дверей від компанії GEZE охоплює широкий асортимент від зачинювачів дверей верхнього розташування до численних варіантів для протипожежних і димозахисних дверей.
Щоб допомогти вам вибрати правильний зачинювач дверей, ми пропонуємо зручну систему пошуку виробів, який систематично запитує всі вимоги та функції. Так ви можете швидко та легко перейти до потрібного вам виробу.

До системи пошуку виробів

Вбудовані зачинювачі

Підлогові зачинювачі

TS 5000 SoftClose

TS 5000 SoftClose

 TS 5000 SoftClose

© GEZE GmbH

Деякі умови приміщення ускладнюють тихе та надійне зачинення дверей. Тому ми зараз розширили свій асортимент і випустили крім перевіреного зачинювача дверей TS 5000 новий варіант — TS 5000 SoftClose. У цьому інтерв’ю наш менеджер із техніки для дверей Александр Мюллер (Alexander Müller) пояснює переваги системи TS 5000 SoftClose та її особливості для виконувачів робіт й операторів будівель. 

ДО ІНТЕРВ’Ю
 

Відео з монтажу

Відео з монтажу зачинювача дверей від компанії GEZE

Щоб допомогти вам, як виконувачу робіт, з монтажем та налаштуванням виробів компанії GEZE, ми пропонуємо цілий ряд відео з монтажу на нашому каналі YouTube. Тут ви можете знайти наші відео про зачинювачі дверей від компанії GEZE, в яких монтаж відбувається за однаковою схемою для всіх моделей.

До каналу YouTube компанії GEZE
Поширені питання

Поширені питання про встановлення зачинювачів дверей компанії GEZE

Може статися так, що зачинювачі дверей поводяться не так, як зазвичай — або через неправильне поводження з ними, або через вплив навколишнього середовища. Це означає, що зачинювачі дверей, можливо, доведеться переналаштовувати в разі коливань температури.
У наведеному нижче переліку вказано найпоширеніші причини проблем та можливі способи їх усунення.