Надійно й тихо — новий зачинювач дверей TS 5000 SoftClose

Зачинювачі дверей не повинні привертати до себе особливої уваги під час їх використання, адже двері повинні закриватися ними надійно і при цьому максимально тихо й без зниження комфорту переміщення. Однак деякі умови приміщення ускладнюють тихе й надійне зачинення дверей. Тому ми зараз розширили свій асортимент і випустили окрім перевіреного зачинювача дверей TS 5000 новий варіант — TS 5000 SoftClose. В інтерв’ю Александр Мюллер (Alexander Müller, менеджер із продукції у галузі техніки для дверей, розповідає про переваги виробу TS 5000 SoftClose і його особливості для виконувачів робіт і операторів.

Наш експерт з техніки для дверей Александр Мюллер (Alexander Müller)

Наш експерт з техніки для дверей Александр Мюллер (Alexander Müller) © GEZE GmbH

Пане Мюллер, у разі згадки про зачинювач дверей у багатьох людей першою асоціацією є грюкання дверима. Операторів будівлі передусім турбує питання, як надійно закривати двері в шлюзах незалежно від наявності зачинювача. Ви знаєте це, чи не так?

Александр Мюллер: Звичайно, ми знайомі з проблемою. По суті вона стала причиною розробки нашого нового зачинювача дверей TS 5000 SoftClose. Подумайте насамперед про багатоквартирні будинки, офісні будівлі, а також лікарні й геріатричні пансіонати — про всі місця, де є особлива необхідність дотримання тиші. У таких будівлях двері повинні зачинятися тихо і разом з тим надійно. Завдяки нашому новому зачинювачу дверей, це можна робити гарантовано — навіть у шлюзах. Раніше це була майже невирішувана проблема: Або одні з двох дверей закриті, й зачинювач дверей повинен зачиняти інші двері, долаючи динамічний тиск, який виникає під час цього процесу. Або другі шлюзові двері ще відчинені й процесу зачинення ніщо не перешкоджає. Якщо відрегулювати зачинювач дверей для ситуації 1, у ситуації 2 двері будуть зачинятися з гучним звуком від удару. В іншому разі за певних обставин двері зачинятимуться неправильно. Навіть важко уявити, скільки вже витрачено часу на спроби належного налаштування дверей. Перепускні клапани частково допомагають, але, зрозуміло, за них треба додатково заплатити. За умови, що одні двері утримуються відчиненими системою фіксації, інші двері можна належним чином налаштувати, але для цього також потрібні додаткові витрати. Своїм TS 5000 SoftClose ми нарешті дали гарну відповідь на цю дуже поширену на ринку проблему.

Але вже є TS 5000 — тепер TS 5000 SoftClose конкуруватиме з ним?

Александр Мюллер: Ні, жодним чином. TS 5000 вже зарекомендував себе на ринку як універсальний зачинювач і бестселер, і він, зрозуміло, і надалі залишатиметься в продажу. Вважаємо за необхідне підкреслити: TS 5000 SoftClose не призначається для заміни TS 5000, а лише для розширення сфери застосування за потреби. Для складних умов монтажу зі змінним тиском, за яких двері все одно повинні надійно та, бажано, тихо зачинятися, ми рекомендуємо TS 5000 SoftClose. Цей пристрій ідеально поєднує вказані функції. Не випадково він отримав нагороди German Innovation Award і Iconic Award.

Александр Мюллер демонструє ідеально підібрані клапани TS 5000 SoftClose.

Александр Мюллер демонструє ідеально підібрані клапани TS 5000 SoftClose. © GEZE GmbH

Завдяки чому TS 5000 SoftClose такий особливий?

Александр Мюллер: Тому що він ідеально поєднує надійне й тихе зачинення! Часто задля безпеки доводиться миритися з надмірним рівнем шуму, але так не повинно бути. Перевагою TS 5000 SoftClose є інноваційно налаштовані клапани. Тобто зачинювач, як і раніше, має два клапани, але вони не пов'язані один з одним. Налаштування останніх 15 градусів кута відкриття здійснюється абсолютно незалежно від попередньої швидкості дверного полотна. Для останніх 15 градусів, які є вирішальними для зачинення дверей, кінцеву швидкість зачинення можна плавно регулювати. Завдяки цьому можна контролювати зачинення дверей. І найбільша перевага для виконувача робіт: непотрібно виконувати це корельовано з налаштуванням швидкості зачинення дверної стулки в діапазоні від 180 до 15 градусів. Як результат, налаштування зачинювача дверей відбувається досить швидко.

Подвійний виклик для зачинювача дверей полягає в тому, що, з одного боку, двері повинні надійно зачинятися, щоб відповідати вимогам протипожежного захисту. З іншого боку, вони не повинні фіксуватися в замку з гучним звуком незалежно від змінних навантажень, що діють на двері.

Александр Мюллер (Alexander Müller), менеджер з продукції компанії GEZE у галузі техніки для дверей

Для кращого ознайомлення з TS 5000 SoftClose, перегляньте відповідний відеоролик

Також від TS 5000 SoftClose виграють передусім виконувачі робіт?

Александр Мюллер: Виконувача робіт може порадувати те, що він може легко отримати доступ до налаштування всіх функцій спереду. Крім того, для регулювання кінцевої швидкості зачинення достатньо одного клапана, додаткове навісне обладнання не потрібне. Зазвичай це пришвидшує монтаж. Крім того, це економить час і гроші, передусім коли встановлюють багато зачинювачів дверей в одній будівлі. Всі, хто вже знайомий з TS 5000 або вже використовує його, зробить це надзвичайно легко, тому що TS 5000 SoftClose є частиною сімейства. Схема розташування отворів й приладдя аналогічні; також ковзаючі тяги TS 5000 можна використовувати для TS 5000 SoftClose. Отже, дообладнання є надзвичайно простим.

Від цього, безумовно, виграють і оператори будівлі. Оскільки такі вдосконалені пристрої забезпечують безпечне використання будівлі без зайвих клопотів і не вимагають великих витрат на експлуатацію й обслуговування. Також немає додаткових витрат на додаткові деталі. Крім того, завдяки простому монтажу, не потрібна перерва в експлуатації. І останнє, але не менш важливе: операторам більше не потрібно мати справу зі скаргами на грюкання дверима.

Виконувачу робіт сподобаються легкий доступ до всіх функцій спереду й контроль кінцевої швидкості зачинення за допомогою одного клапана.

Александр Мюллер (Alexander Müller) менеджер з продукції компанії GEZE у галузі техніки для дверей

Не варто забувати, що від TS 5000 SoftClose також виграють архітектори: Архітектори, без сумнівів, охоче використають TS 5000 SoftClose, коли шукатимуть ідеальний зачинювач дверей для ситуацій із складними умовами навколишнього середовища. Можливості застосування значно розширені. Оскільки TS 5000 SoftClose має ті самі розміри, що й TS 5000, ми зберегли чудовий, однорідний зовнішній вигляд всього об'єкта у звичному витонченому та високоякісному дизайні GEZE.

Пане Мюллер, велика подяка за інтерв’ю!

УСЯ ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИРІБ TS 5000 SOFTCLOSE