Контроль допуску — це безпечний контроль максимальної кількості людей у приміщеннях

Обмеження кількості людей у приміщенні, встановлені урядом, ставлять нові завдання перед операторами громадських будівель. Як зробити так, щоб люди чекали надворі, коли всередині вже є максимальна кількість людей? І як може система автоматизації з надзвичайною точністю вказати, що тепер у будівлю можна заходити знову?

Контроль за переміщеннями та групами людей

Потік клієнтів у торгових центрах частково контролюється дверними системами.

Автоматична дверна система в торговому центрі Akbati у м. Стамбул, Туреччина © Tarık Kaan Muşlu / GEZE GmbH

Контроль потоку клієнтів та концепція відмежування людей у громадських будівлях завжди відігравали важливу роль для операторів. Пандемія коронавірусу змусила звернути на ці аспекти ще більшу увагу, оскільки контроль за потоком відвідувачів передбачає аналіз кількості клієнтів та маршрути їхніх переміщень, а також дає змогу направляти та контролювати їх. Система контролю потоку управляє доступом до будівель навіть при великій кількості людей. Це часто досягається за допомогою спеціальних приладів для спрямування людей, як-от карусельні або розпашні двері. Основним завданням приладів для спрямування людей є забезпечення того, щоб лише уповноважені особи могли контрольовано та безпечно входити в будівлю або приміщення.

Сповільнення потоку клієнтів з метою підвищення ступеня задоволеності

Концепції контролю та відмежування потоків клієнтів передбачають забезпечення клієнтів або відвідувачів додатковим простором: наприклад, розпашні двері на входах до аеропортів, магазинів чи торговельних центрів уповільнюють доступ, забезпечуючи постійний потік відвідувачів. Наприклад, якщо у торговельний центр одночасно заходять багато людей , там регулярно виникають пробки, що впливає на ступінь задоволеності клієнтів. У цьому випадку прилад для спрямування людей дає змогу кожному клієнту входити в приміщення індивідуально, а не в оточенні інших людей, і, таким чином, надає їм можливість краще ознайомитися з наявними магазинами. Ці системи часто поєднують із пристроями підрахунку людей, але вони в основному використовуються виключно для оптимізації потоку клієнтів. Роздрібних торговців цікавить наступне: Скільки клієнтів заходить до магазину та о котрій годині? Який маршрут обирають клієнти та о котрій годині? Однак багато з цих систем не забезпечують контроль допуску шляхом автоматичного закриття дверей при досягненні певної кількості людей.

Вхід дозволено? Дозвіл перевіряється за допомогою традиційного контролю допуску

Всі ми колись стикалися з доброзичливим джентльменом на стійці реєстрації, білетером у опері або кремезним викидайлом. Іноді контроль допуску все ще потребує суто фізичної роботи. Оскільки цей аспект стосується переважно авторизованого та обслуговуючого персоналу, повинен бути гарантований доступ для уповноважених осіб. У більш широкому контексті управління авторизацією все частіше здійснюється цифровими системами контролю доступу, наприклад, на входах до стадіонів або в аеропортах. Наприклад, спеціальне управління доступом з метою підтримки відстані між людьми або обмеження їх до певної кількості, щоб запобігти зараженню вірусами, раніше не було таким важливим. Першочерговою метою є безпечний та швидкий контроль права на доступ. Двері відкриваються лише після успішної перевірки.

Поєднання контролю та авторизації: нова потреба, яка заохочує до творчості

Для регулювання кількості людей у магазині або торговельному центрі багато роздрібних торговців використовують елементи класичного контролю за входом. Часто додатковий персонал біля входів підраховує, скільки людей перебуває в будівлі. Якщо клієнт виходить з магазину, інший може отримати доступ до приміщення; загалом це трудомістке завдання, яке може призвести до помилок. Інші оператори магазинів використовують обмежену кількість торгових візків або кошиків для регулювання кількості людей. Крім того, вони покладаються на власноруч створені світлові системи, які показують, чи дозволено вхід до магазину в поточний момент.

GEZE Counter — професійне рішення для будь-якого цифрового контролю допуску

З GEZE Counter ми пропонуємо рішення, яке інтуїтивно поєднує можливості авторизації та управління потоком клієнтів. У разі підключення системи GEZE Counter до стандартних функцій дверей, призначених для роздрібної торгівлі, вона дає змогу ефективно контролювати потік клієнтів і одночасно перешкоджає доступу при перевищенні обмежень, визначених заздалегідь. Це дозволяє роздрібним торговцям виконувати нормативні вимоги, наприклад, під час пандемії коронавірусу, одночасно повністю концентруючись на своєму бізнесі.

Переваги та плюси GEZE Counter

 • Використання дверей у якості чіткого фізичного бар’єру для контролю доступу полегшує роботу персоналу та нівелює потребу в службах безпеки
 • Модульна та мінімалістична системи, які можуть бути інтегровані у вже існуючі системи
 • Просте налаштування поточної максимально дозволеної кількості людей (граничне значення)
 • Ефективне та безпечне дотримання нормативних вимог
 • Додаткове візуальне відображення наповненості простору для клієнтів за допомогою функції світлофора у вхідній зоні

Яким чином система GEZE Counter здійснює контроль допуску?

Датчики GEZE Counter фіксують кожну людину, яка заходить у магазин або виходить з нього. За досягнення максимальної кількості людей вхідні двері залишаються закритими ззовні. Однак виходи із магазину відкриті із забезпеченням безпечного виходу та шляхів евакуації за планом будівлі. Якщо досягнуто максимальної кількості людей у визначеному просторі, світлодіодна панель на автоматичних дверях стає червоною, і це слугує візуальним сигналом для людей, які чекають на вході у будівлю. Як тільки приміщення звільняються — двері відчиняються. Дисплей на дверях змінюється на зелений і вказує людям, які очікують своєї черги, що вони можуть зайти в магазин.

Інтелектуальне створення мереж та можливість дообладнання

GEZE Counter Connect підключений до мережі та дає змогу користувачеві виконувати численні налаштування та оцінки в режимі реального часу. Як результат, оператори можуть зручно контролювати максимальну кількість людей зі свого телефону, переглядати пропускну спроможність та отримувати статистику про потоки клієнтів у різних візуалізаціях. GEZE Counter Connect можна встановити як комплексне рішення або як оновлення вже існуючих систем. Він сумісний з усіма автоматичними дверними системами GEZE та з багатьма системами інших виробників*.

*Всі системи розсувних дверей GEZE можуть оснащуватися GEZE Counter Connect. Спочатку потрібно перевірити сумісність продуктів сторонніх виробників.

Завантажте листівку GEZE Counter (PDF | 438 KB)

GEZE Counter гнучко налаштовується відповідно до мінливих нормативних вимог і забезпечує безперебійну роботу підприємств роздрібної торгівлі. Завдяки автоматичному контролю входу працівники можуть повернутися безпосередньо до своїх задач.

Себастьян Кранніх, менеджер з бізнес-рішень / менеджер із продукції GEZE Counter

Модульна система контролю допуску GEZ Counter

GEZE Counter складається з двох компонентів, які встановлюються один на одний — GEZE Counter Connect та розширення GEZE Counter Connect.

GEZE Counter Connect

GEZE Counter підраховує усіх людей, які входять або виходять з будівлі.

GEZE Counter підраховує усіх людей, які входять або виходять з будівлі. © GEZE GmbH

Базовий пакет включає систему підрахунку (управління підрахунком) з

 • технологією датчика підрахунку та високим ступенем точності

 • програмним забезпеченням для визначення максимальної кількості людей

 • Створення та оцінка потоку відвідувачів

Підключення дверей здійснюється в рамках модернізації вже існуючої автоматичної дверної системи за допомогою логічної схеми, в якій двері виступають фізичним бар’єром.

GEZE Counter Connect extension

Червоне світло вказує, що вхід наразі заборонено.

Червоне світло вказує, що вхід наразі заборонено. © GEZE GmbH

Додаткове розширення GEZE Counter Connect також забезпечує:

 • Візуалізацію стану за допомогою функції світлофора
 • Видиме розпізнавання дозволу на вхід

Інвестицію, яка окупається в довгостроковій перспективі

Загальна перевага GEZE Counter: Кількість відвідувачів будівлі можна регулювати в будь-який час, щоб забезпечити комфортне перебування людей всередині. Оператори можуть легко встановити певні граничні значення в будь-який час та індивідуально, щоб запобігти ризику зараження Covid-19 через, наприклад, заповненість магазину. Можливе тривале використання GEZE Counter відповідно до сезону або часу доби. Наприклад, якщо у компанії не вистачає персоналу, систему можна використовувати для встановлення максимальної кількості покупців у магазині. На останок, дані, отримані за допомогою GEZE Counter, можна аналізувати з використанням різних способів. В цьому допоможуть експерти з продажу та маркетингу — вони порівняють потоки клієнтів із поведінкою покупців або потоки клієнтів з відповідним часом доби.

Повні пакети для конкретних секторів

GEZE надає конкретні пропозиції для вашої галузі щодо інтеграції систем для цифрового контролю допуску, чи то в рамках планування нової дверної системи, чи то в рамках перевірки та розширення вже існуючої.

Повний пакет послуг GEZE складається з:

 • Консультації
 • Розробки рішення
 • Планування об’єкту
 • Продуктів
 • Монтажу
 • Гарантійного обслуговування.

Наш багаторічний досвід на ринку та відповідні ноу-хау в рамках індивідуально розроблених рішень говорять самі за себе.

Зв’яжіться з нами

Повна реалізація та обслуговування

GEZE пропонує комплексні послуги з монтажу та обслуговування систем. Звичайно ж, ми також надаємо доступ до відповідних інструкцій з монтажу.

Переходьте на сторінку інструментів та ресурсів GEZE

Комплексне обслуговування з самого початку

Поряд з плануванням, монтажем та обслуговуванням систем GEZE також пропонує вам індивідуальні консультації та послуги щодо спеціальних рішень. Ваші потреби та вимоги до впровадження сучасного контролю допуску — це цікава задача, яку ми візьмемо на себе із задоволенням.

Переходьте на сторінку Послуги GEZE