Розумне управління будівлею у новому головному офісі компанії Vector

Будування мереж з BACnet надало компанії GEZE можливість досягти значних успіхів у плануванні та управлінні новим головним офісом IT-компанії Vector зі Штутгарту. За допомогою інтерфейсного модуля IO 420 тут об’єднано більш як 180 рішень для дверей від GEZE, що забезпечує зручне управління окремими блоками.

Рішення з будування мереж від GEZE у новому IT-комплексі будівель компанії Vector

© Jürgen Pollak / GEZE GmbH

  • Індивідуальні цифрові рішення щодо будування мереж з BACnet
  • Централізоване управління більш як 180 дверима у системі управління будівлею — навіть вищий рівень зручності та безпеки під час нормальної експлуатації та у випадку небезпеки
  • Міжгалузева функціональність та взаємодія: у будь-який час і будь-де
  • Енергоефективність: взаємодія між технікою для дверей та регулюванням клімату
  • Підтримка стадії будівництва: комунікація між експертами з групи продуктів
     

Ще один взірець для спеціалізованої IT-компанії Vector: IT-комплекс будівель та новий головний офіс, який насправді є п’ятою спорудою на місці будівництва, відкрилися п’ять місяців тому. 34000 квадратних метрів площі будівництва з вестибюлем, відкритим на усіх чотирьох поверхах. 6500 квадратних метрів офісних приміщень, аудиторія, приміщення для проведення семінарів, ресторан компанії та підземна автомобільна парковка на 600 місць пропонують працівникам величезний простір.

Двері та вікна, опалення та вентиляція:

ми можемо бачити усю картину в будь-який момент, щодо всіх продуктів. Функції і взаємодія окремих груп продуктів повинні були постійно знаходитися у полі зору і контролюватися будь-коли, з будь-якої точки. Ці запити було розроблено для забезпечення максимальної безпеки, оптимальної зручності користувача та ефективного, з комерційної точки зору, управління будівлею. У процесі експлуатації споруди неможливо упродовж тривалого часу спостерігати та управляти більш як 180 витонченими, у значній мірі багатофункціональними системами захисних дверей. Ось чому за допомогою інтерфейсного модуля вся автоматизована дверна система об’єднана у мережу в рамках системи управління будівлею BACnet.

Розподільчі коробки роблять її одним цілим

Завдяки численним можливостям GEZE щодо діапазонів серій техніки для дверей, вікон та безпеки, а також повноцінній компетентності в розробці рішень у проектах будівництва, компанія забезпечує цифрові рішення будування мереж індивідуальної розробки. Власники та проектувальники будівель з Schmelzle + Partner були вражені особливим для GEZE рішенням із дверними розподільчими коробками. Це центральні точки перетину, в яких усі кабелі та інтерфейсний модуль IO 420 BACnet збираються разом. Однотипна збірка дверної розподільчої коробки GEZE надає керівнику будівництва загальну картину взаємодій з іншими групами продуктів на кожній з дверей, а також щодо об’єднаної у мережу техніки будівлі, незалежно від того, наскільки різноманітними за функціональністю можуть бути двері індивідуального проекту.

Безперебійні процеси: компанія GEZE забезпечує достатню комунікацію

Як невід’ємну частину обслуговування, GEZE також надала повноцінну підтримку для реалізації проекту у найкоротший можливий строк. Комунікація між групами продуктів є ключовим аспектом багатофункціональних дверей у мережевих рішеннях. Досягнення бажаної поведінки дверей вимагає ретельної узгодженості функцій дверей та інших груп продуктів. Як координатор проекту та центральна точка контакту, GEZE взяла на себе відповідальність за співробітництво усіх експертів, залучених упродовж кожної з фаз проекту. Узгодження між власниками будівлі, планувальниками, слюсарями, організаціями з монтажу систем безпеки, експертами з протипожежного захисту, електриками та системними інтеграторами є надзвичайно важливим аспектом забезпечення спільної роботи окремих систем. Сервіс GEZE підтримує безшовну технічну реалізацію проекту шляхом координування взаємодії груп продуктів.

Вхід до комплексу будівель

18 метрів у висоту, площею у 500 квадратних метрів, засклений вестибюль є водночас і вражаючим, і привабливим. Як вхід до комплексу будівель Vector, він має велику, але стильну дверну систему. Уся система поєднує в собі доступну зручність дверей, управління доступом, захист від злому, надання доступу до маршрутів евакуації та надійне відведення диму у випадку пожежі, а також дистанційну експлуатацію та спостереження. Дві 3-стулкові, повністю автоматичні карусельні двері також обладнано автоматичними розсувними дверима аркового типу, що закриваються на ніч.

Подвійні двері з боків доповнено двостулковими автоматичними аварійними дверима з «потужними» приводами поворотних дверей Powerturn для безбар’єрного доступу. Двері можуть також з легкістю відкриватися вручну завдяки функції Smart swing. Одна з дверей використовується як двері системи димо- та тепловідведення. Поворотно-важільні приводи K600 автоматично відкривають двері та тримають їх відчиненими у такий спосіб, щоб дим та тепло могли залишити приміщення, а свіже повітря — потрапити всередину. Із системою контролю доступу та антипанічним засувом з автоматичним блокуванням, IQ lock AUT також функціонує як двері аварійного виходу. У разі виникнення небезпеки будь-хто може відкрити їх зсередини, навіть якщо двері зачинені.

Блок управління дверима TZ 320 є керівною складовою забезпечення безпеки всієї дверної системи. Він здійснює контроль і спостереження за дверима на місці. Через систему управління будівлею керівники будівлі можуть вести віддалений запис стану щодо цих дверей, як і щодо усіх інших дверей у будівлі, у будь-який момент. Вони можуть вибрати новий стан на їхній розсуд або змінити робочий режим (наприклад, «тримати відчиненими», «автоматичний»). Команди можуть надаватися для однієї, багатьох або усіх дверей (центральна засувка!). Також можуть додаватися індивідуальні сценарії роботи дверей, завдяки чому двері автоматично відкриваються або закриваються із керуванням за часом.

Інтерфейсні модулі IO 420 BACnet забезпечують обмін даними між дверима та системою управління будівлею. Інформація, яка необхідна від інтелектуальних пристроїв на дверях (наприклад, стосовно того, чи знаходяться двері у відкритому/закритому, зачиненому/відчиненому стані, а також щодо несправності) передаються через протоколи зв’язку BACnet MS/TP і BACnet/IP, та відображаються на різних комп’ютерах. Усі перераховані команди управління та процеси на дверях, а отже, і відхилення від норми, є відстежуваними, оскільки результати збираються у журнал системних подій. З аварійними повідомленнями або небажаним станом дверей можна працювати негайно. Система надання доступу до маршрутів евакуації (RWS) може використовуватися як пусковий механізм для відкриття дверей у разі небезпеки. Несправність, несанкціонований доступ, неправильне використання або маніпуляції із дверима, захищеними системою аварійних та евакуаційних виходів, відображаються відразу ж. Режими роботи (зачинено/відчинено) антипанічних засувів з автоматичним блокуванням також можуть викликатися та активуватися.

Багатофункціональність: зручний, безпечний і з централізованим управлінням

На першому поверсі багатофункціональні захисні двері дозволяють доступ лише уповноваженим особам у визначені часові рамки. З приводом Powerturn F, пристроєм FT500 для відкриття протипожежних дверей і блоком управління дверима TZ 320, двері використовуються як протипожежна зона та доступні двері шляху евакуації. При дозволеному відкритті за допомогою натискання аварійної кнопки блоку управління дверима або за допомогою сигналу тривоги пристрій блокування евакуаційних виходів FTV 320 розблоковує двері.

Щодо усіх функцій дверей може також здійснюватися спостереження та контроль за допомогою системи управління будівлею таким чином, що особа, яка керує будівлею, не мусить долати великі відстані. Незважаючи на складну техніку для дверей, їхній стильний дизайн все ще гарантований — Powerturn сягає всього лише семи сантиметрів у висоту. Пристрій для блокування евакуаційних виходів FTV 320 та електричні зачіпки мають настільки малі розміри, що потребують мінімального простору на дверному профілі. Щоб візуально підкреслити стан дверей, для блоку управління дизайнерськими дверима TZ 320 з високоякісної сталі LS було обрано дисплей зі світлодіодними лампами.

Більшість міжкімнатних дверей обладнано різноманітними опціями з програми електричних зачіпок GEZE. Активовані за допомогою приводів Powerturn або системою контролю доступу, вони також є «учасниками» системи управління будівлею, які дозволяють дверям легко відкриватися у автоматичному та віддаленому режимах.

Тісна співпраця: система фіксації та регулювання клімату

© Jürgen Pollak / GEZE GmbH

У ресторані компанії тепер встановлено взаємодію між фіксуючим пристроєм та регулюванням клімату в системі управління будівлею. У разі пожежі двостулкові двері «Антипаніка» з повним відкриттям можуть використовуватися на свою повну ширину для створення безперешкодного переходу та доступу свіжого повітря. Блок управління MBZ 300 розблоковує двері у разі пожежі за допомогою антипанічного засуву IQ lock AUT з автоматичним блокуванням, потім автоматично «розсуває» їх на максимальну ширину відкриття поворотно-важільним приводом K 600.

Стан тривоги на панелі управління та режим дверей «Відкрито» запускають електродвигуни системи витяжки диму. Дані про режим роботи дверей автоматично передаються до системи управління будівлею, що дозволяє керівнику будівлі діяти негайно: якщо стан тривоги скинуто, системи фіксації закриють двері за допомогою зачинювачів і автоматично замкнуть їх. За небезпечної ситуації двері можуть безпечно відчинятися штовханням ручки-антипаніки. Поводок CB flex забезпечує утримання дверей відчиненими у правильному порядку і відсутність пошкоджень через будь-який рух несправного механізму.

Перевагою цього рішення є те, що двері можуть встановлюватися вручну для природної вентиляції у літній час, а також закриватися електричним способом за допомогою електричної фіксації GEZE по ковзаючій тязі зачинювача дверей. Керівники будівель за допомогою системи управління будівлею контролюють те, коли двері повинні залишатися відкритими і коли — закритими. Звичайно, користувачі можуть керувати дверима зсередини у будь-який момент.

Режим роботи дверей, зафіксований системою управління будівлею, передається на систему регулювання клімату, яка може після цього регулювати показники температури енергозберігаючим способом. Двері можуть перебувати під автоматичним управлінням через погоду, дані сенсорів якості повітря та таймери. Аналогічно можуть активуватися або деактивуватися електричні фіксатори. «Розумна» система управління одночасно пропонує енергоефективність та захист від злому.