Карусельні двері можуть підвищити енергоефективність будівель

На будівлі припадає близько третини споживання енергії в Німеччині. У цьому секторі, зокрема, існує великий потенціал заощадження енергії, який варто використовувати операторам будівель. Наприклад, карусельні двері можуть зменшити кількість енергії, що необхідна для опалення чи охолодження будівлі. Це зменшує витрати на електроенергію та покращує баланс CO2. В інтерв’ю наш експерт Томас Ленерт (Thomas Lehnert) пояснює, як розкрити потенціал для енергозбереження, які функції виконують карусельні двері у вхідних зонах і чому нові Revo.PRIME від GEZE вражають не лише візуально, а й з погляду екологічності й енергоефективності.

Фахівець GEZE з карусельних дверей Томас Ленерт (Thomas Lehnert).

Фахівець GEZE з карусельних дверей Томас Ленерт (Thomas Lehnert). © GEZE GmbH

Ціни на енергоносії вищі, ніж будь-коли, і споживачам доводиться все більше і більше діставати зі своїх кишень для оплати електроенергії та газу. Водночас оператори будівель знаходяться під тиском викликів, пов’язаних із переходом на альтернативні джерела енергії. Завдяки використанню карусельних дверей, можна заощадити енергію у вхідних зонах. Які саме переваги в порівнянні з іншими рішеннями для вхідних дверей?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Перевагою карусельних дверей є те, що вони блокують протяги, забезпечуючи безперервний потік людей. Щітки на розпашних стулках постійно стикаються зі стінками барабана дверей. У такий спосіб розпашні двері «завжди у відкритому положенні, завжди в закритому положенні». Завдяки цьому холодні чи теплі протяги втримуються зовні, а кондиційоване повітря — всередині. Внутрішні розрахунки показали, що в разі використання в зовнішній області карусельні двері можуть зменшити втрати енергії приблизно на 40 %. Це зменшує витрати для оператора та значно покращує мікроклімат у приміщенні в зоні входу, особливо за великої кількості користувачів. З іншого боку, у разі встановлення розсувних дверей за великої кількості відвідувачів енергія постійно виходила б через відкриті двері.

Протяги в під’їзді часто можуть створювати незручності. У таких ситуаціях важливою є роль вхідних зон будівель. Яка роль у цьому карусельних дверей?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Перша вимога клієнта — це репрезентативна вхідна зона з максимальною прозорістю. Це важливий чинник для власників, операторів й архітекторів. Адже вхідна зона — це завжди візитна картка будівлі. Карусельні двері значно зменшують протяги, шум і бруд. Це створює вхідну зону з приємним мікрокліматом у приміщенні, що доступне як повноцінна корисна площа, наприклад, для приймальної зали чи фойє. Таке чітке просторове розділення внутрішньої та зовнішньої областей робить використання карусельних дверей ще більш привабливим.

Перша вимога клієнта — це репрезентативна вхідна зона з максимальною прозорістю. Саме тут стануть у пригоді наші нові карусельні двері Revo.PRIME, що мають висоту канопе лише 75 мм і вузькі системи профілів 60 мм завширшки.

Томас Ленерт (Thomas Lehnert), менеджер із бізнес-рішень у компанії GEZE

Revo.PRIME — це нові карусельні двері в лінійці виробів GEZE, які не тільки вражають своїм виглядом, але й підкреслюють питання екологічності. Що нового в цих дверях?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Наша мета полягала в тому, щоб за допомогою нових технологій створити виріб, який забезпечує максимальну свободу візуального оформлення та водночас відповідає прагненню до екологічності та комфорту. Родзинкою Revo.PRIME є дуже низька висота канопе лише 75 мм. Це найнижча висота канопе для автоматизованих карусельних дверей на ринку за максимального діаметра в 3,80 м. Це означає, що дверну систему тепер можна використовувати й у дуже тісних приміщеннях, а завдяки своєму витонченому вигляду вона ідеально вписується в архітектуру будівлі. До того ж карусельні двері мають дуже високий обертовий момент — до 1 000 Н·м. Завдяки цьому більше потужності спрямовується на переміщення великих дверей і в такий спосіб покращується комфорт переміщення.

БІЛЬШЕ ПРО НОВІ REVO.PRIME ВІД GEZE
Ідеально пасує для великих дверей і покращення комфорту переміщення: новий Revo.PRIME з низькою висотою канопе лише 75 мм.

Ідеально пасує для великих дверей і покращення комфорту переміщення: новий Revo.PRIME з низькою висотою канопе лише 75 мм.

Більше потужності означає більше споживання енергії?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Навпаки. Завдяки підвищеній продуктивності Revo.PRIME потребує на 30 % менше енергії, ніж попередник TSA 325 NT. Зокрема, новий безщітковий двигун постійного струму споживає лише 128 Вт. Така ефективність дає змогу зменшити витрати на електроенергію.

Чи можете ви пояснити трохи більше про використовувану технологію?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Багатьом відомо, що безщіткові двигуни використовуються в акумуляторних та інших професійних інструментах. Ми використали цю технологію для підвищення комфорту переміщення. До того ж ці двері потребують значно менше техобслуговування. А ще ми потурбувались про монтажників та покращили електробезпеку. Від визначеної точки розподілу електроенергії на стелі тепер подається 42 В замість 230 В. Усі компоненти приводу оснащені штекерними з’єднаннями, що значно полегшує монтаж, введення в експлуатацію та техобслуговування. Іншими словами: Тут ми дійсно можемо говорити про «Plug&Play».

Наша мета полягала в тому, щоб за допомогою нових технологій створити виріб, який забезпечує максимальну свободу візуального оформлення та водночас відповідає прагненню до екологічності та комфорту.

Томас Ленерт (Thomas Lehnert), менеджер із бізнес-рішень у компанії GEZE

Які конфігурації будуть доступні?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Revo.PRIME буде представлено в таких самих варіантах виконання, що й раніше. На додаток до цільноскляної конструкції системи, у нашому асортименті також є варіанти з функцією «Breakout» і RC2. Керування дверима можна здійснювати вручну чи повністю автоматично. Звичайно, ми також можемо розглянути індивідуальні запити клієнтів. Під час виготовлення дверей ми враховуємо особливості об’єкта, як за кольором, так і за матеріалами. Тому їх можна спроєктувати для будь-яких типів будівель і фасадів.

Короткі тези щодо планування: Як можна вбудувати карусельні двері в моделі будівель на ранній стадії?

Томас Ленерт (Thomas Lehnert): Також для Revo.PRIME можна використовувати цифровий інструмент планування. Відповідні моделі BIM доступні для архітекторів і планувальників для виводу на ринок. За допомогою BIM усі дані будівлі моделюються, комбінуються та реєструються в цифровому вигляді. Для подальшого детального планування ми також допомагаємо нашим клієнтам надаючи послуги в цифровому форматі й особисто на місці завдяки широкій мережі експертів і консультантів з об’єктів.

Пане Ленерте, велика подяка за інтерв’ю!

 

Поради від професіонала щодо карусельних дверей

Що потрібно враховувати під час монтажу карусельних дверей:

  • Уточніть розташування карусельних дверей, тобто дайте відповідь на такі запитання: Чи правильно вставлені карусельні двері в проймах будівлі? Чи потрібно повертати двері в фасаді? Чи було б доцільніше розташувати двері далі в середині будівлі?
  • Узгодити на ранній стадії під’єднання інших інтерфейсів карусельних дверей до будівлі — з’ясувати, хто за що відповідає, наприклад, за під’єднання з фасадами, підключення/з’єднання з будівлею, з верхньою частиною конструкції тощо.
  • Уточнити підготовчі роботи з монтажу електропроводки, тобто як кабелі прокладаються до карусельних дверей і де розташовано програмний перемикач для дверей.

Що потрібно враховувати для економії енергії під час планування та експлуатації:

  • Відрегулювати діаметр і висоту проходу відповідно до очікуваного використання карусельних дверей.
  • Звернути увагу на правильне налаштування карусельних дверей, тобто двері мають зупинитися відразу після проходу людини (без тривалого часу очікування)
  • Використовувати нічний замок у карусельних дверях (вночі, у вихідні тощо)
  • Регулярно очищувати килимок карусельних дверей
  • Звичайно, ми рекомендуємо виконувати регулярне технічне обслуговування карусельних дверей