Дверна техніка в лікарнях

Клініка Йоганна Веслінга на сьогодні має найбільше і найсучасніше приміщення серед усіх клінік Німеччини. За проектом Гаральда Кльосгеса з дюссельдорфського бюро TMK Architekten з вартістю будівництва 210 млн. євро була споруджена ультрасучасна "клініка на лоні природи" загальною площею 46000 кв. м., з 3500 приміщень на 864 місця. Лікарняний комплекс поєднує міждисциплінарні та комплексні підходи до лікування, найсучасніше обладнання і дружню до пацієнта атмосферу з високою ефективністю. Вимога створити клініку, яка могла б функціонувати при високому рівні конкуренції, де в центрі уваги перебували б пацієнти, відвідувачі і співробітники, реалізована також за рахунок використання високоякісних матеріалів та компонентів. Завдяки фасадам зі скла і бетону вже на вході відчувається світла та затишна атмосфера, яка панує в усьому приміщенні.

Комфортні пересування та безпека для всіх

GEZE зробила свій внесок для виконання високих вимог, які ставилися до нової будівлі, завдяки новітній дверній, віконній техніці та техніці безпеки. Практично безшумні електрогідравлічні приводи типу TSA 160 NT для повністю автоматичного відчинення та зачинення розкривних дверей використані в зонах, де переміщують ліжка або ж де обслуговування так або інакше пов'язане з переміщеннями, наприклад, в основних коридорах руху пацієнтів, своєрідній "головній артерії руху" в клініці, на шляхах, які ведуть до суміжних операційних, в блоках спільного перебування батьків з дитиною, в палатах і на виходах в сади і двір. У ситуаціях, коли час іде на секунди, ці двері відчиняються перед лікарем, коли він тільки-но підходить до них. Вони відчиняються і зачиняються самостійно - а це реальна перевага, коли руки тільки що продезінфіковані або коли працівники не мають змоги відчинити або зачинити їх самостійно. Безконтактне управління можливе завдяки плоским кнопкам, які можна активувати за допомогою ліктя і які відчиняють двері заздалегідь. Сенсори безпеки контролюють територію біля дверей і гарантують, що в цій області немає перешкод - лише тоді двері зачиняться. Завдяки автоматизованому відчиненню та зачиненню привід розкривних дверей TSA 160 забезпечує зручний обхід всієї лікарні. Він здатний впоратися з інтенсивним рухом і, як тільки рух завершено, зачиняє великі і важкі двері безшумно і безпечно. TSA 160 NT відповідає усім необхідним вимогам щодо безпеки, пройшов випробування та сертифікований відповідно до DIN 18650.

В якості альтернативи двері можуть бути залишені відчиненими в стандартному режимі. В блоках спільного перебування батьків з дитиною, в палатах або в області стаціонару - тобто там, де вони функціонують також як аварійні виходи та протипожежні двері і повинні інтуїтивно вказувати людям шлях до евакуації - обдуманим та необхідним є забезпечення дверей фіксуючим пристроєм, який з'єднаний з сенсором пожежі. У разі пожежі система автоматично звільняє магнітний тримач. Двері зачиняються, і вогонь або дим не мають можливості розповсюджуватися в приміщенні. В клініці це було досягнуто завдяки одно- і двостулковим димозахисним і протипожежним дверям, які також пропонують безперешкодний доступ, системам дверних зачинювачів GEZE TS 5000 R-ISM з вбудованим сенсором диму. У разі пожежі спрацьовує сенсор диму, і двері зачиняються автоматично. Крім того, можна легко перемикати замок між кутами 80° і 130°, повертаючи таким чином фіксуючий пристрій, а отже двері можуть бути повністю відчинені у разі виникнення надзвичайної ситуації. Інтегроване регулювання послідовності зачинення гарантує, що обидві дверні стулки після того, як люди пройшли крізь двері - наприклад, при евакуації - зачиняться, і двері зможуть знову виконувати свою функцію протипожежного захисту.

Приводи розкривних дверей TSA 160 NT F запобігають зачиненню дверей у випадку задимлення або пожежі, у тому числі в місцях, де безперебійне функціонування автоматизованих систем перевезення вантажів повинно бути збережене до того моменту, поки візки, які управляються автоматикою, не будуть знаходитесь поза зоною небезпеки.

Передбачений протипожежний захист – обов'язкова умова

Бурхливий розвиток будівельної техніки ставить підвищені вимоги, коли мова йде про пожежну безпеку. Оскільки майже 90% всіх жертв пожежі насправді загинули від диму, а висока частка матеріальних збитків виникає саме через дим, то поширення диму у випадку пожежі повинно бути виключеним, особливо на шляхах евакуації. У фронтовій частині лікарні цьому сприяють системні рішення від GEZE: установка для димо- та тепловідведення RWA 110E виводить дим одразу ж після його виникнення. Цей пристрій природного димовідведення використовує термічну підйомну силу - отвори подачі повітря знаходяться на нижньому рівні, наприклад, у вікнах і дверях, а отвори відведення повітря - у верхній частині стін і стель, щоби утримувати та виводити шар диму над головами людей. Фасадні отвори для відведення диму системи RWA 110 E в тандемному виконанні, тобто на обох вертикальних віконних профілях, оснащені елегантним шпиндельним електроприводом. Вони гарантують, що великі, важкі вікна відчиняться повністю всього за 60 секунд, що забезпечує швидке відведення диму і тепла. Також їх можна використовувати для щоденної вентиляції.

Оптимальне відведення диму досягається за допомогою термічної підйомної сили в поєднанні з приводами розкривних дверей TSA 160 NT Z Invers як отворами RWA для подачі свіжого повітря на фасадних дверях, які працюють "назад", або, іншими словами, вони відчиняються назовні. У разі пожежі або задимлення двері відчиняються і залишаються відчиненими до припинення тривоги, після чого їх можна продовжувати використовувати як звичайні двері. Це специфічне рішення гарантує безбар'єрну мобільність та безпеку: щодня можна мати безбар'єрний доступ до садів та подвір'я клініки, в той час як у випадку пожежі або задимлення двері відчиняються автоматично і залишаються відчиненими.

Вільний шлях евакуації

Запасні та евакуаційні виходи безпечні лише тоді, коли вони адаптовані до конкретних місцевих умов, а у випадку виникнення надзвичайної ситуації евакуація повинна бути здійснена за лічені секунди. Блок управління дверима TZ 220 Н забезпечує надійність евакуації. Індивідуальне рішення було розроблено відповідно до конкретних вимог клініки з використанням аварійної кнопки і ключових клавіш. Блок керування дверима дозволяє вповноваженим особам пройти крізь двері та відчиняє двері для аварійної евакуації в разі настання надзвичайної ситуації. Це здійснюється за допомогою прихованої кнопки, яку швидко і безпечно може активувати кожен у будь-який час, навіть у разі паніки. Маніпуляції з метою саботажу і фальшивої тривоги практично неможливі. Системний характер і сталий підхід рішень GEZE в області безпеки дають можливість синхронного використання приводів для розкривних дверей, систем протипожежного захисту та систем контролю доступу. Це було реалізовано в зонах для пацієнтів: приводи розкривних дверей TSA 160 NT F  були з'єднані з блоком управління дверима TZ 220. Крім того, встановлена пожежна сигналізація. В зонах спільного перебування батьків з дитиною це комплексне рішення було доповнене системою контролю доступу, яка регулює і документує доступ уповноважених осіб за визначеним розкладом. В загальному в клініці використано 275 автоматичних приводів типу TSA 160 NT та їх варіантів.

Дизайн дверних зачинювачів від GEZE підкреслює єдність архітектури та дизайну клініки. Компанія GEZE встановила майже 400 одно-і двостулкових рамкових, дерев'яних дверей, дверей з листової сталі з дверними зачинювачами верхнього монтажу з установками для фіксації, ковзних планок T-Stopp або планок з функцією вільного ходу в адміністративних зонах, приймальних та діагностичних відділеннях, в палатах і в приймальних відділеннях цієї навчальної клініки Вищої медичної школи Ганновера. Загалом було встановлено 750 дверних зачинювачів відомої серії TS 5000.

Ковзна планка T-Stopp з інтегрованим обмеженням відчинення дозволила забути про некрасиві та часто небезпечні стопори для дверей. Зникла небезпека защемлення між дверним полотном і стопором. Таким чином, T-Stopp забезпечує підвищену безпеку, а також естетичний вигляд, і, насамперед, гігієну, тому що вся площа підлоги може бути очищена, що особливо важливо в тих місцях, де гігієна має першочергове значення. За допомогою так званої функції вільного ходу "Freeswing" крізь двері можна пройти без будь-яких перешкод. Для цього достатньо відчинити двері хоча б один раз, наприклад, зранку. Разом з тим електрогідравлічний блокувальний пристрій гарантує, що двері в разі пожежі зачиняться безпечно і автоматично.

Ультрасучасна клініка, побудована в Міндені, демонструє гідну наслідування традицію в галузі дверної, віконної техніки та техніки безпеки.