Індивідуальні системні рішення димо- та тепловідведення (RWA) й аварійних та евакуаційних виходів (RWS) для нового кампусу DFB

Німецький футбольний союз (Deutsche Fußball-Bund e.V., DFB) отримав новий будинок: кампус DFB у Франкфурті-на-Майні є тренувальним, конференційним й адміністративним центром. Очевидно, що безпека тут має першочергове значення. Наші індивідуальні системні рішення димо- та тепловідведення (RWA) й аварійних та евакуаційних виходів (RWS) відповідають цим високим вимогам — і, звичайно, відповідним будівельним нормам. 

Протипожежна профілактика та система димо- та тепловідведення (RWA) в кампусі DFB

Протипожежна профілактика має на меті запобігти виникненню пожеж, а в разі пожежі — сповільнити її поширення та захистити персонал, будівлі та майно. Для того щоб у разі пожежі якнайшвидше виводити дим і пожежні гази з будівель назовні, закон вимагає встановлення системи димо- та тепловідведення (RWA). Це регулюється, серед іншого, державними будівельними нормами, а також стандартами DIN «DIN 18232-2 Системи контролю поширення диму та тепла. Частина 2. Природні системи димовидалення (NRA). Розміри, вимоги та монтаж» і DIN EN 12101 «Системи контролю поширення диму та тепла». 

ДОКЛАДНІШЕ ПРО СИСТЕМУ ДИМО- ТА ТЕПЛОВІДВЕДЕННЯ (RWA)

Системне рішення димо- та тепловідведення (RWA), спеціально розроблене для футбольної зали DFB

Футбольна зала DFB із грою тіней на полі та видом на конструкцію покриття.

Система димо- та тепловідведення (RWA) у футбольній залі використовує конвективний потік від нагрітої поверхні. © Getty Images

Система димо- та тепловідведення (RWA) у футбольній залі DFB використовує конвективний потік від нагрітої поверхні через отвори у верхній частині фасаду для забезпечення швидкого димовидалення та цілеспрямованого відведення тепла. Через надзвичайно великий об’єм приміщення тут потрібен був високий хід струму післядії. Особливо складним завданням було забезпечити встановлення 22 приточних вентиляційних отворів системи димо- та тепловідведення футбольної зали DFB, оскільки вони розташовані на висоті 18 метрів. Крім того, приточні вентиляційні елементи системи димо- та тепловідведення, кожен розміром приблизно 5 м², мають швидко та безпечно відкриватися й закриватися в разі пожежі, навіть за наявності вітрового навантаження. Ми знайшли спеціальне рішення для системи димо- та тепловідведення (RWA) для цього завдання: наші надпотужні штокові приводи E 3000 Syncro особливо підходять для використання на важких поверхнях фасадів і мансардних вікон, оскільки вони мають дуже високе тягове та притискне зусилля. До того ж консолі, спеціально виготовлені для футбольної зали DFB, передають навантаження на конструкцію. Два штокові приводи E 3000 Syncro на кожен елемент тепер забезпечують безпечне відкривання та закривання приточних вентиляційних отворів системи димо- та тепловідведення відповідно до вітрових навантажень згідно з DIN 1055-4. 

Приводи E 3000 Syncro на 22 елементах потребують використання великого струму — 10 А на елемент. Для забезпечення такої потужності було використано 4 джерела аварійного живлення MBZ 300 72 А·год, об’єднані в мережу.

Переваги штокових приводів E 3000:

  • Міцний і стійкий до корозії штоковий привод із вбудованою функцією демпфування в кінцевому положенні
  • Особливо підходить для дуже важких мансардних вікон
  • Перевірено як обладнання для природного виведення диму та тепла (NRWG) згідно з DIN EN 12101-2
  • Ідеально підходить для систем димо- та тепловідведення (RWA), а також для використання у вентиляційних системах та системах природної вентиляції
  • Універсальні варіанти монтажу на основних або бокових кантах стулки завдяки великим консолям
  • Непомітні алюмінієві корпуси ідеально поєднуються з архітектурою
Powerturn з лазерним сканером GC 342 забезпечує безпеку та зручність у вхідній зоні.

Powerturn з лазерним сканером GC 342 забезпечує безпеку та зручність у вхідній зоні. © Getty Images

Відповідальною за фасад кампусу DFB є турецька компанія Pimeks Metallbau, що має філії в Німеччині. З цієї причини впродовж усього проєкту знову й знову виникала потреба в онлайн-зустрічах із командою технічної підтримки з центрального офісу в Анкарі. Оскільки наша контактна особа в компанії GEZE також була доступна на об’єкті в будь-який час від планування до виконання робіт, ми змогли зробити вирішальний внесок у надійність виконання та дотримання графіку будівництва.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ШТОКОВИЙ ПРИВОД E 3000

У кампусі DFB компанія GEZE продемонструвала високий рівень компетентності щодо пошуку рішень. Це стосується не лише дверних технологій і техніки для безпеки, але й надійного супроводу проєкту від планування до реалізації завдяки наявності контактної особи на місці.

Маркус Пфайфер (Marcus Pfeifer), технічний менеджер і член керівництва компанії Groß & Partner Grundstücksentwicklungsgesellschaft mbH у Франкфурті, яка реалізувала цей видатний проєкт як генеральний підрядник для DFB.
Вид на зал для пресконференцій у центральному офісі DFB із аварійним виходом на задньому плані.

Блок управління дверима TZ 320 прихованого монтажу гармонійно вписується в дизайн приміщення. © Getty Images

Система аварійних та евакуаційних виходів (RWS) на зовнішніх дверях

Аварійні та евакуаційні виходи мають важливе значення у великих будівельних комплексах, таких як кампус DFB, для забезпечення швидкого доступу рятувальних служб та безпечної евакуації у разі надзвичайної ситуації. Наші блоки управління дверима TZ 320 для систем аварійних та евакуаційних виходів захищають бічні виходи кампусу DFB від несанкціонованого відкривання та забезпечують аварійне розблокування дверей у разі надзвичайної ситуації. Водночас уповноважений доступ до дверей гарантується за допомогою швидкого розблокування системою контролю доступу. 
Крім того, ми надали цифрове рішення для підключення терміналів RWS, яке забезпечує централізовану візуалізацію й управління.

Продукти та рішення

Інші переваги блоків управління дверима TZ 320:

  • Наявна відповідність директивам щодо електричних замків для дверей виходів для евакуації (EltVTR) та європейському стандарту EN 13637 (електрична система керування дверима шляху евакуації для дверей на шляхах евакуації за планом будівлі)
  • Наявні режими роботи: «блокування», «постійно розблоковано», «швидко відмикається»
  • Програмовані релейні виходи
  • Вбудовані світлодіодні індикатори тривоги, блокування та стану дверей
  • Вбудований тижневий таймер і функція шлюзування