Платинова й діамантова нагорода: Kö-Bogen II отримує найвищі сертифікати DGNB

Комерційно-офісна будівля Kö-Bogen II у Дюссельдорфі вирізняється не лише найбільшим у Європі зеленим фасадом: крім платинового сертифікату DGNB проєкт Kö-Bogen II навіть отримав унікальний у світі діамантовий сертифікат DGNB — блискучий успіх, зокрема й для довкілля. Проєкт згідно з концепцією сталого розвитку Kö-Bogen II демонструє, як цього досягти.

Орієнтація на майбутнє: зелене будівництво

Kö-Bogen II

Платиновий і діамантовий сертифікати Німецької ради з зеленого будівництва © Jürgen Biniasch / GEZE GmbH

Екологічне будівництво набуває дедалі більшого значення для зменшення впливу будівельної галузі на довкілля. Адже на будівельний сектор припадає близько 30 % викидів парникових газів. Тому дедалі більше забудовників та інвесторів цікавляться екологічними та безпечними для довкілля будівлями й будівельними проєктами, так званим зеленим будівництвом.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЗЕЛЕНЕ БУДІВНИЦТВО

Міжнародне визнання: сертифікати Німецької ради з зеленого будівництва для екологічних будівель

Німецька рада з зеленого будівництва (DGNB) оцінює будівлі згідно з концепцією сталого розвитку. Сертифікація DGNB може відрізнятися залежно від бажаного рівня (золото, срібло, бронза, платина) та категорії будівлі (нове будівництво, наявні будівлі, квартал). Сертифікати DGNB визнаються насамперед у Німеччині, а також у світі. Незалежний аудит гарантує, що будівлі відповідають вимогливим критеріям DGNB.

Документація та аудит мають важливе значення для успішної сертифікації DGNB

Для забезпечення дотримання обов’язкових критеріїв сертифікації DGNB, важливо, щоб усі залучені особи (архітектори, інженери, будівельники, проєктувальники й інші фахівці) тісно співпрацювали між собою. Зрештою, для отримання сертифікату DGNB потрібні докладні підтверджувальні документи всіх реалізованих заходів та їхніх результатів. 

  • Сталий розвиток: основна мета сертифікації DGNB полягає в оцінюванні й забезпеченні сталого розвитку будівлі з точки зору екологічності, соціальних чинників та економічності.
  • Енергоефективність: будівля має споживати якнайменше енергії, а в ідеалі — використовувати відновлювані джерела енергії.
  • Захист довкілля: необхідно враховувати екологічні аспекти, наприклад споживання води, організація збору та утилізації відходів, а також зменшення викидів шкідливих речовин. Прикладами рекомендованих заходів є використання дощової води й роздільне збирання відходів.
  • Здоров’я і комфорт: до них належать висока якість повітря, відповідне освітлення й акустичний комфорт для користувачів будівлі.
  • Оптимізація простору: важливо забезпечити раціональне використання просторових ресурсів.
  • Екологія будівництва: аналізується походження будівельних матеріалів і їх вплив на довкілля. Рекомендується використовувати екологічні матеріали й екологічні методи будівництва.
  • Інновації: визнається й позитивно оцінюється інтеграція інноваційних технологій і концепцій, які сприяють сталому розвитку.
  • Аналіз життєвого циклу: важливими є витрати і вплив на довкілля протягом життєвого циклу будівлі. Це стосується не лише вартості будівництва, а й вартості експлуатації та обслуговування протягом усього строку служби будівлі.
  • Мобільність і сполучення: гарне сполучення з громадським транспортом і велосипедні парковки можуть бути додатковою перевагою.
  • Соціальна відповідальність: враховується вплив будівлі на місцеву громаду, наприклад як будівля підтримує місцеву економіку та сприяє соціальній взаємодії.

На додаток до свого важливого значення у міському проєктуванні Дюссельдорфа, K II, завдяки своїй архітектурі, буде стандартом для нових будівельних проєктів навіть у майбутньому, зокрема, з огляду на дефіцит ресурсів і захист довкілля.

Штефан Дойсер (Stephan Deußer), керівник проєктів групи B&L

Рішення згідно з концепцією сталого розвитку для успішної сертифікації DGNB

Інтеграція інноваційних технологій і концепцій, які сприяють сталому розвитку, позитивно оцінюється під час сертифікації DGNB. Тому не дивно, що техніка для дверей від GEZE використовується у проєкті згідно з концепцією сталого розвитку Kö-Bogen II. Велика кількість наших виробів відповідає вимогам концепції сталого розвитку провідних світових рейтингових систем із зеленого будівництва, зокрема визначених DGNB (Німецька рада з зеленого будівництва) та LEED (Лідерство в галузі енергетичного та екологічного проєктування). Ми добровільно надаємо екологічні декларації продукції (EPD) на наші вироби, щоб кожен міг перевірити їх відповідність вимогам. Крім того, інформація про нашу продукцію є в онлайн-базах даних «DGNB Navigator» та «greenbuildingproducts.eu» разом із відповідними сертифікатами. Сертифікати засвідчують кількість балів, з якими виріб GEZE може сприяти успішній сертифікації будівлі за критеріями DGNB або LEED.

Зелений і нахилений фасад — виклик для техніки для дверей

Slimdrive SL NT-FR

Індивідуально підібрана техніка для дверей: GEZE Slimdrive SL NT-FR. © Jürgen Biniasch / GEZE GmbH

Slimdrive SL NT-FR

Входи до комерційних та офісних приміщень стають візуально привабливими завдяки системі вузьких приводів розсувних дверей. © Jürgen Biniasch / GEZE GmbH

Складна й вимоглива ситуація з монтажем приводів розсувних і розпашних дверей на озелененому грабом і частково нахиленому фасаді становила особливий виклик. Через малу висоту привода, яка становить лише 7 см, наші системи розсувних дверей Slimdrive ідеально тут підходять: завдяки невеликій конструктивній висоті вони гармонійно вписуються в озеленений фасад. 

  • Для використання на кутастих фасадах або кутах, наприклад на павільйоні, вході до підземного гаражу чи ресторану, Slimdrive SLV було розроблено відповідно до специфіки об’єкта й виготовлено із належним кутом приводної рейки, що підходить для цього проєкту.
  • На аварійних та евакуаційних виходах використовується Slimdrive SL NT-FR із функцією шляхів евакуації.
  • Ще одна перевага з точки зору концепції сталого розвитку: дверна система Slimdrive має довгий строк служби завдяки дуже плавному ходу, зносостійкому приводу постійного струму та самоочисним роликовим кареткам. Автономне виявлення помилок і протоколювання додатково зменшують витрати на технічне обслуговування. Це заощаджує ресурси.

Особливі рішення для захисту замикального окрайка для озеленених і нахилених фасадів

Slimdrive SLV

Перевірена часом система розсувних дверей від GEZE забезпечує захист і закривання на ніч згідно зі стандартами, незважаючи на похилу конструкцію фасаду. © Jürgen Biniasch / GEZE GmbH

Крім того, ми розробили особливі рішення для передбаченої безпечної експлуатації бокових кантів стулки на нахиленому фасаді. Тут відстань між захисною стулкою і фасадом була настільки великою, що виникала загроза, що між захисною стулкою і фасадом можуть опинитися, наприклад, діти.   Нашим рішенням було додати спеціально спроєктовані й виготовлені зі скла та листового металу панелі для захисту замикального окрайка. Це вимагало інтенсивної співпраці між консультантами об’єкта GEZE, відділами проєктування й охорони об’єкта, а також іншими фахівцями.

У такому амбітному проєкті, як Kö-Bogen II, вкрай важливо, щоб усі фахівці співпрацювали злагоджено, починаючи зі стадії проєктування. Компанія GEZE зробила важливий внесок у міжгалузеве проєктування, розробку й реалізацію певних рішень відповідно до специфіки об’єкта.

Вольфганг Фасбендер (Wolfgang Faßbender), консультант із питань архітектури й об’єкта GEZE

Проєктне консультування й технічне обслуговування протягом усього життєвого циклу проєкту

Для успішної сертифікації DGNB потрібні докладна підтверджувальна документація щодо реалізованих заходів та їх результатів. Тому надійна й компетентна допомога під час проєктування та виконання робіт з одного джерела є великою перевагою. Наші експерти запропонують вам індивідуальні консультації та комплексні послуги від проєктування й монтажу до технічного обслуговування і за потреби демонтажу. 

Важливо для сертифікації проєктів екологічного будівництва

Метою багатьох будівельних проєктів є проходження сертифікації, оскільки сертифікати відповідності концепції сталого розвитку часто є обов’язковою умовою для надання коштів, наприклад грантів від Банку реконструкції. Міхаель Хальстенберг (Michael Halstenberg), юрист і колишній керівник відділу міністерства, та Гюнтер Вайценхьофер (Günther Weizenhöfer), архітектор і керівник групи з передпродажного розвитку, обговорюють поточний розвиток подій і можливі труднощі з відповідальністю у разі виявлення недоліків.

Ми допоможемо вам під час планування