GEZE - SecuLogic
GEZE SecuLogic RWS

Значні інвестиції в реконструкцію старовинних будівель

Чотири роки тривала реконструкція соборної церкви в Штутгарті, яка обійшлася майже в 14 мільйонів євро. "Переплести старі і нові твори мистецтва воєдино", - так сформулював свою ідею архітектор Бернгард Гірге з Гамбурга.

Три основні елементи стали видатною рисою нового образу соборної церкви: нова покрівля, положення вівтаря в центрі церкви і новий орган. У процесі реконструкції церкви потрібно було зберегти її минуле. "Ми лише додамо ще один часовий пласт, - висловив Гірге свою ідею, - але повинні бути помітні сліди реконструкції, які свідчать про руйнування церкви під час війни". Новий інтер'єр церкви дарує відвідувачам відчуття відкритості та легкості: старий склепінчастий дах був замінений на філігранну сталеву покрівельну конструкцію зі скляними вітрилами. Нові вікна й сталеві сходи зі скляними сходинками, що ведуть на емпори, в поєднанні зі старою конструкцією формують цілісну картину, створену з найрізноманітніших матеріалів, і відображають історію старовинної споруди, яка налічує вже понад 1 000 років.

Враховуючи вимоги безпеки і дизайнерські побажання, аварійні виходи були обладнані системою евакуаційних виходів GEZE SecuLogic і різними приводами для розкривних дверей серії TSA 160. Автоматичне відчинення вікон у церкві стало можливим завдяки практично безшумному ланцюговому приводу E 640