GEZE RWA

Чемпіонат світу з гандболу в Хорватії: GEZE також бере участь!

GEZE встановила нове обладнання на шести спортивних майданчиках.

З 16 січня по 1 лютого 2009 року в Хорватії проходив чемпіонат світу з гандболу серед чоловіків. Напружені і динамічні ігри на найвищому технічному рівні гарантовані, якщо мова йде про зустріч 24 кращих команд з усього світу. Необхідним завданням був високий ступінь функціональності, безпеки і дизайнерського оформлення, оскільки мова йшла про будівництво шести нових суперсучасних спортивних майданчиків. GEZE обладнала вхідні і протипожежні двері дверними зачинювачами і установками димо- та тепловідведення. Системи компанії вразили знаменитих архітекторів і генерального підрядника в Хорватії.

Протипожежний захист - невід'ємна складова

На спортивних аренах збираються тисячі людей. Важко уявити собі, якими можуть бути наслідки, якщо раптово почнеться пожежа, і люди, втративши орієнтацію, в паніці будуть шукати вихід. Якщо будівля горить, то вже через лічені секунди стають фактично непомітними стрілки, які вказують на напрямок виходу. У випадку пожежі небезпеку становить не стільки сам вогонь або висока температура, як дим і отруйні продукти горіння. Дим є причиною смерті практично в 90% випадків, велика частка матеріальних збитків теж спричинена димом. У зв'язку з цим необхідно запобігти поширенню диму під час пожежі, особливо в області аварійних і евакуаційних виходів. У палацах спорту в Загребі, Поречі, Задарі, Вараждіні, Осієку та Спліті цю важливу справу взяли на себе установки димо- та тепловідведення (RWA) від компанії GEZE, які відводять дим відразу ж при його виникненні за допомогою інтелектуальних рішень вентиляції. Таким чином, вони є невід'ємним елементом протипожежного захисту.

Принцип дії природного димовідведення

При природному відведенні диму використовується термічна підйомна сила, тобто для подачі повітря використовуються отвори в нижній частині стін, наприклад, двері і вікна, а для відведення - витяжні отвори у верхній частині стін і стелі, адже в цьому випадку дим збирається на певній висоті вище рівня голови людини. Нижче цього рівня знаходиться практично бездимний шар чорного отруйного димового газу, який стає все щільнішим в міру розростання пожежі. За допомогою систем природного відведення RWA завдяки принципу термічної підйомної сили цей шар ще на етапі виникнення пожежі виводиться назовні.

Ідеальне поєднання отворів GEZE RWA з архітектурою

Витяжні отвори залів і фасадів у вікнах найрізноманітніших форм оснащені елегантними і технічно вдосконаленими шпиндельними і ланцюговими електроприводами RWA типів E 250 і E 600-E 660, в залежності від ваги вікна і довжини ходу. Вони призначені для швидкого і безпечного димо- та тепловідведення та пропонують певні переваги для щоденної вентиляції приміщень. Пульти аварійного живлення RWA типу E 260 N32 у разі збою в електропостачанні забезпечують роботу протягом ще 72 годин. Вони є "мозком" RWA, приймають повідомлення, наприклад, від сенсорів диму, зовнішніх пультів пожежної сигналізації або сенсорів дощу і вітру, і відповідним чином регулюють функцію димовідведення.

Дверна техніка GEZE - безпека і комфорт для спортсменів і глядачів

За допомогою програми дверних зачинювачів і їх уніфікованого дизайну для вхідних та протипожежних дверей була реалізована величезна кількість візуальних і технічних можливостей. Наприклад, за допомогою дверного зачинювача верхнього монтажу TS 5000 E-ISM для двостулкових протипожежних дверей з інтегрованим непомітним механізмом регулювання послідовності зачинення. У разі пожежі він забезпечує правильне і абсолютно герметичне зачинення дверних стулок і запобігає поширенню вогню. Комфорт при проході і безпеку завдяки можливості установки кута фіксації між 80° і 130° зі змінною точкою фіксації забезпечує двостороння плавна електромеханічні фіксація, яка відключається у разі пожежі, і тоді двері зачиняються.

Повне оснащення спортивних майданчиків усім обладнанням вкотре доводить компетентність GEZE не лише як виробника. GEZE брала участь у всіх процесах, починаючи з висунення ідеї і закінчуючи реалізацією і регулярним обслуговуванням.